آمریکا

تحصیل با مدرک دیپلم در آمریکا

تحصیل با مدرک دیپلم در آمریکا

امروزه با توجه به رقابتی تر شدن آموزش و تحصیل علم (که دلیلش میتواند ارتقای سطح فرهنگی جامعه یا مدرک گرایی یا … باشد)، متقاضیان یا به طور دقیق تر والدینشان، قصد دارند هرچه سریع تر مسیر درست را برای ادامه تحصیل بیابند. تا در کوتاه ترین زمان به مقصدشان برسند.

به طور قطع بهترین زمان برای فکر به تغییری اساسی در مسیر تحصیلی، لحظه ایست که مدرک دیپلم شما در دستتان باشد. و به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاهی معتبر برای ارتقای سطح علمی خود باشید که نتیجتا منجر میشود به داشتن مدرکی معتبر برای بازار کار.

تحصیل با مدرک دیپلم در آمریکا

از مواردی که مدرک دیپلم را برای پذیرش در امریکا معتبر می کند.

از دیگر مواردی که مدرک دیپلم را برای پذیرش در برخی دانشگاه های بین المللی سطح اول، معتبر میکند، سن دیپلم است. واضح تر اینکه باید سریعا پس از پایان ۱۲ سال ابتدایی و متوسطه، برای پذیرش و تکمیل مدارک اقدام کنید. سنی که این کشورها در نظر گرفته شده کمتر از۲۱ سال است. از جمله این کشور ها میتوان به انگلستان، امریکا، کانادا و استرالیا اشاره کرد.

 

دوره‌‌ تحصیلی‌ بعد از دیپلم در آمریکا

تحصیل با مدرک دیپلم در آمریکا

بیش از هزاران کالج در امریکا هستند که دوره های دوساله ی دارند شما دانشجویان میتوانید دوره های دوساله کاردانی را بگذرانید. که شامل دو سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان از کالج های دو ساله یا پس از گذراندن دو سال تحصیل از یک دوره چهار ساله دانشگاهی است. برای دریافتAssociate Degree شما باید 60 ساعت کلاسی را بگذرانید، که به طوری عموما دوسال به طول می انجامد. این برنامه در مجموع به سه قسمت اجرا یا تقسیم میشود: واحدها ی عمومی درسی واحدهای اصلی و اختیاری.

 

مدرک زبان شامل تافل یا آیلتس

تعداد زیادی از دانشگاههای آمریکا TOEFL را به IELTS ترجیح می دهند و اکثریت قریب به اتفاق دانشگاههای سطح بالای آمریکا نمره IELTS را قبول نمی کنند. بنابراین اگر کسی بطور همزمان در حال تقاضا دادن برای چند کشور مختلف هستید، باید اطلاعات لازم برای مدرک زبان مورد قبول هر دانشگاه را کسب کنید.

رزومه

 

یکی از موثرترین و مهمترین ابزار برای بدست آوردن موقعیت های تحصیلی در آمریکا، ایجاد ارتباط موثر است. به همین علت تهیه یک رزومه خوب در کسب پذیرش یک دانشگاه بسیار موثر است.

با این حال در بیشتر موارد این به خود شما بر می گردد .که چگونه یک رزومه را تهیه کنید. یکی از نکته های کلیدی در تهیه رزومه این است که اگر شما متقاضیان در پی کسب موقعیت تحصیلی هستید باید سوابق تحصیلی خود را در صفحه اول ارائه دهید.

 

انگیزه نامه

یکی از موارد تحصیل با مدرک دیپلم در آمریکا انگیزه نامه است. این بخش احتمالا سخت‌ترین بخش پرونده شما خواهد بود.در این قسمت شما تشریح خواهید کرد که چه کسی هستید، چه پیشینه علمی دارید، چرا علاقمندید که در این دانشگاه و رشته بخصوص ادامه تحصیل دهید.

دیدگاه و هدفتان در باره آینده بعد از تحصیل چیست. به بیان دیگر شما عملا می خواهید کمیته پذیرش را ترغیب و قانع کنید .که شما را به خیلی از متقاضیان دیگر ترجیح بدهند. نوشته شما باید به روشنی توضیح دهد که برای چه رشته‌ای تقاضا میکنید، انگیزه شما چیست، چه چیزی میخواهید به دست بیاورید، و چگونه میتوانید برای دانشگاه مقصد و محیط علمی آن مثمر ثمر باشید.رعایت همه ی این موارد می تواند کمک شایانی برای شما به همراه داشته باشد.

آیا تحصیل برای شما بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

اگر تمام شرایط را داشته باشید و یکی از مدارک زبانی که گفتیم را نیز داشته باشید.ولی نمره ی زبان شما پایین تر از نمره ی مورد نیاز باشد.می توانید پذیرش غیر مشروط بگیرید ولی باید یک ترم زبان را بگذرانید.

ولی در صورتی که دارای هیچگونه مدرک زبانی نباشید.باید پذیرش مشروط بگیرید و ابتدا دوره های زبان دانشگاه رابگذرانید.طول دوره زبان بستگی به سطح زبان شما دارد ممکن است بین یک یا دو ترم تحصیلی باشد.

 

دوره ی پیش دانشگاهی 

 

اگر بعد از گذراندن دیپلم دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده باشید .ممکن است بتوانید در مقطع لیسانس پذیرش بگیرید. به شرطی که تعدادی از دروس اصلی دوره پیش دانشگاهی را قبل از شروع دوره لیسانس بگذرانید.

برای پذیرش از دانشگاه های ممتاز باید معدل بالای 15 داشته باشید.همچنین برای پذیرش شما از دانشگاه های ممتاز معدل بالای 15 ضروریست.در آمریکا بعد از مدرک دیپلم چند نوع دانشگاه وجود دارد.

 

تحصیل با مدرک دیپلم در آمریکا  در دو نوع دانشگاه وجود دارد.

گروه اول دانشگاههایی هستند که در کنار تدریس مراکز تحقیقی هم هستند و دانشجویان مقطع دکترا قبول میکنند.
گروه دوم دانشگاههایی هستند که تنها به تدریس میپردازند و دوره‌های دو ساله یا چهار ساله داشته و مدارکشان حداکثر تا مقطع لیسانس است .پیشنهاد می شود مقاله ای با نام مقایسه مدارس  آمریکا با ایران مطالعه بفرمایید.

 

سیستم نمره دهی آمریکا

سیستم نمره دهی آمریکایی به صورت ترکیبی از حروف و درصد است که به آن “جی. پی. إی.” (GPA) میگویند:
100 – 90% = A
89 – 80% = B
79 – 70% = C
69 – 65% = D
64 – 0% = F

 

نحوه‌ ارزشیابی‌ مدارک‌ تحصیلی‌ در آمریکا

 

مدارک‌ کاردانی از مراکز آموزش‌ عالی‌ و کلیه‌ مدارک‌ دانشگاهی (آکادمیک) با 2 یا 3 سال‌ تحصیل، معادل‌ حداقل‌ 72 واحد با شرط‌ تحصیل‌ پیوسته‌ که‌ منجر به‌ اخذ مدرک Bachelor نمی‌شود، در صورت‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان، “کاردانی” ارزشیابی‌ می‌شود.

اگر از 72 واحد، حداقل‌ 36 واحد تخصصی‌ باشد، کاردانی‌ با گرایش‌ مربوط‌ ارزشیابی‌ می‌شود. مدارک کارشناسی: بعد از دیپلم‌ دبیرستان، “کارشناسی” ارزشیابی‌ می‌شود.درصورت‌ نداشتن‌ دیپلم ‌دبیرستان، کمیسیون ‌ارزشیابی‌ براساس‌ مدارک‌ ارایه ‌شده، نظر می‌دهد.

ایا با مدرک دیپلم می توان بورس تحصیلی گرفت. جواب شما خیر است بورس تحصیلی فقط برای مقاطع تحصیلی لیسانس به بالا می باشد. که اگرخواستار اخذ بورس تحصیلی هستید .باید مدرک تافل(۵۸۰ تا ۶۰۰ به بالا) یا ایلتس (۵.۵ تا ۶ به بالا) را دارا باشید.

شرایط تحصیل با مدرک دیپلم در آمریکا برای افرادی که علاقمند به تحصیل در خارج از کشور هستند، بسیار مهیا می باشد. این کشور دارای نظام آموزشی عالی و کیفیت تدریس و همچنین دارا بودن دانشگاه ها و اساتید معتبر در سراسر جهان می باشد.با در نظر گرفتن تمام شرایط برای تحصیل اقدام کنید.

 

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر  همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید.  همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

نوشته های مرتبط

2 دیدگاه برای “تحصیل با مدرک دیپلم در آمریکا

  1. شهروز گفت:

    با سلام لطفاً در مورد پشتیبانی و خدمات لاتاری گرین کارت آمریکا اگه دارین توضیحاتی بدین
    ممنون

    1. مدیر سایت گفت:

      باسلام موسسه آوات متاسفانه خدماتی در مورد گرین کارت آمریکا ارائه نمیدهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *