آمریکا

تحصیل در کشور آمریکا

تحصیل در آمریکا

از میان دلایل متعددی که موجب گرایش افراد به تحصیل در کشور آمریکا شده است؛ می توان به امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان، امکانات آموزشی و رفاهی،کیفیت بالای زندگی، نظام آموزشی و … اشاره کرد. با دریافت ویزای تحصیلی آمریکا درمقاطع مختلف میتوانید آینده شغلی خود را تضمین نمایید.

کشور آمریکا یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را داراست. دارای بهترین کالج ها و دانشگاه ها با بهترین رتبه هاست و مدارک تحصیلی کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری که از دانشگاه های کشور آمریکا صادر می شوند در کل دنیا مورد تایید هستند. پیشنهاد می شود مقاله ای با نام مقایسه مدارس  آمریکا با ایران مطالعه بفرمایید

تحصیل در آمریکا

مزایای تحصیل در کشور آمریکا

• پیشرفت علمی دانشجو و اولین مقصد دانشجویان بین المللی جهان با بیش از ۸۰۰.۰۰۰ دانشجوی خارجی

• تنوع موقعیت های آموزشی

• تکنولوژی به روز و پیشرفته

• موقعیت های تحقیقاتی گسترده

• انعطاف پذیری در آموزش

• خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی

• -تحصیلات جهانی و چشم اندازه های شغلی – حرفه ای بلند مدت

• تجربه زندگی در محیط دانشگاهی

• آینده شغلی تضمین شده

یادگیری زبان و مسلط شدن به زبان آمریکایی

• امکان دریافت کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی

تحصیل در کالج ها و دانشگاه های دولتی آمریکا

کالج آمریکا

دولت محلی آمریکا مسئولیت اداره کالج ها و دانشگاه های دولتی آمریکا را داشته و در تمام ایالت های کشور آمریکا حداقل یک دانشگاه و کالج دولتی وجود دارد.

برای ادامه تحصیل در آمریکا می توانید تحصیل در کالج ها و دانشگاه های دولتی آمریکا را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنید.

دلایلی سبب شده است تا افراد زیادی خواهان تحصیل در آمریکا باشند، اما این کالج ها و دانشگاه های دولتی مراحل و قوانین خاصی دارد که در ادامه برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

تحصیل در کالج ها و دانشگاه های خصوصی آمریکا

تحصیلبرای ادامه تحصیل در آمریکا می توانید وارد کالج ها و دانشگاه های خصوصی این کشور شوید. نکته ای را که قبل از ثبت نام باید حتما از آن اطلاع داشته باشید این است که؛ کالج ها و دانشگاه های خصوصی آمریکا زیر نظر دولت نبوده به همین دلیل باید هزینه بیشتری برای ادامه تحصیل در کالج ها و دانشگاه های خصوصی آمریکا پرداخت کنید.

بیشتر دانشگاه ها و کالج هایی که در کشور آمریکا با یکدیگر در ارتباط هستند به شکل خصوصی اداره می شود و مساحت آنها کمتر از دانشگاه های دولتی می باشد.

تحصیل در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی

تحصیل در آمریکا

مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا 4 سال است. اگر شما بخواهید برای پذیرش از دانشگاه های آمریکا اقدام کنید باید مدرک دیپلم 12 ساله خود را اخذ کرده باشید.

اگر هنوز مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ نکرده اید این امکان را دارید که دوره پیش دانشگاهی خود را در آمریکا بگذرانید.

برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا نیاز به کسب نمره آیلس 5 یا 6 و یا نمره تافل مشابه دارید. با گذراندن 4 سال تحصیلی معادل 8 ترم،میتوانید مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های آمریکا دریافت نمایید.

در زمان تحصیل در مقطع لیسانس اجازه کار به صورت 10 ساعت در هفته را دارا می باشید و می توانید برای هر ساعت درآمدی در حدود 12 تا 15 دلار کسب نمایید.

در رابطه با تحصیل در مقطع لیسانس در آینده مقاله ای تخصصی را در این باره در سایت قرار خواهیم داد.

تحصیل در کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در کشور امریکااز آنجا که درصد بسیار کمی از آمریکایی ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام می نمایند، اگر می خواهید که در این مقطع تحصیل نماید شانس بالایی را در این زمینه خواهید داشت.

پس از اتمام تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز بازار کار بیشتری را در اختیار خواهید داشت.

برای تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به نمره آیلس 6.5 با بالا و یا نمره تافل مشابه دارید. ضمن آنکه برای تحصیل در اکثر رشته ها،بسته به نوع رشته باید نمره Gre و Gmat قابل قبولی نیز ارائه گذراندن مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا بنا به رشته یک تا سه سال به طول می انجامد.

صورت اول دوره کوتاه تری را در بر میگیرد و فرد در آن تعدادی واحد درسی و یک پروژه را می گذراند. درکارشناسی ارشد تحقیقی باید تعداد واحد کمتری را بگذرانید و باید یک پایان نامه و یک مقاله ارائه نمایید.

در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اجازه کار به صورت 20 ساعت در هفته را دارا می باشید و می توانید برای هر ساعت درآمدی در حدود 15 دلار کسب نمایید.

تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری

برای آنکه بتوانید در مقطع از دانشگاه های آمریکا پذیرش دریافت کنید. باید دارای رزومه تحصیلی قوی باشید، منظور از رزومه قوی داشتن معدل بالای 16، مقاله های علمی پژوهشی، کار در مراکز پژوهشی، مدرک زبان و … است.

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا 3 تا 5 سال است. دانشجویان در دوره دکتری بیشتر به تحقیق و پژوهش می پردازند و از آنجا که بودجه تحقیقاتی دانشگاه های آمریکا در این مقطع بسیار بالاست با رزومه تحصیلی خوب شانس گرفتن بورسیه های تحصیلی را نیز دارا می باشید.

هزینه تحصیل در آمریکا چیزی در حدود 30 تا 35 هزار دلار در سال است و میزان هزینه زندگی، گرچه با توجه به شهر، ایالت و سبک زندگی فرد متغیر است، ولی می توان مبلغی در حدود 800 تا 1000 دلار را برای زندگی یک فرد در طول یکماه در آمریکا تعیین کرد.

مواردی که می تواند نکاتی تاثیر گذار در پذیرفته شدن شما به عنوان نیروی کار باشد

1. تحقیق در مورد کارفرمای شرکتی که می خواهد شخصی را استخدام کند می توانید یکی از کارهایی باشد که شما می توانید پس از اتمام تحصیل در آمریکا آن را انجام دهید. این کسب اطلاعات می تواند از طریق تماس تلفنی با شرکت و یا مطالعه مقالات آنلاین در مورد کمپانی مورد نظر باشد.

2. تهیه لیستی از توانایی ها و نقاط قوت خود می تواند کمک بزرگی در هنگام شرکت در مصاحبه باشد.

3. حتی المقدور پیش از روز مصاحبه متقاضی اشتغال رزومه خود را ارسال نماید. بهتر است که از طریق پست الکترونیک این کار صورت گیرد. چرا که باعث می شود کارفرما متقاضی را مشتاق فرصت شغلی بیابد.

4. پوشش مناسب ، رسمی و مرتب نیز تاثیر بسزایی در استخدام شدن متقاضی شغل دارد.

5. نکته بسیار مهم در امر اقامت پس از تحصیل در آمریکا و یافتن کار، داشتن اعتماد به نفس و باور توانایی های فرد میباشد که می تواند موجب شود تا یک کارفرما بر روی نیروی کار سرمایه گذاری کند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *