سوئیس, مهاجرت

راه هاي مهاجرت به سوئيس

راه هاي مهاجرت به  سوئيس

اطلاع از راه هاي مهاجرت به سوئيس می ­تواند یک نکته مثبت در تصمیم ­گیری افراد برای انتخاب کشور مقصد باشد. وقتی افراد علاقمند به مهاجرت به کشورهای اروپایی تحقیقات لازم را درباره کشورهای اروپایی و اطراف آن انجام می­ دهند، متوجه می شوند، کشور سوئیس یک حالت مطلوب ­تری را برای شهروندان خود ارائه می­ دهد و آنها را علاقمند به زندگی در آن کشور می کنند. اما باید اطلاعات بیشتری درباره این کشور و راه های مهاجرت به سوئیس کسب کرد تا بتوان راحت­ تر با مسأله مهاجرت به آن کشور کنار آمد. کشور سوئیس با تمام درآمدها و هزینه ­های زیادش از نظر اقتصادی سرآمد همه کشورهای اتحادیه اروپایی است. اگرچه سوئیس جزو اتحادیه اروپا محسوب نمی ­شود و یک جمهوری فدرال در اروپا به حساب می اید.

راه هاي مهاجرت به سوئيس

سوئیس از نظر موقعیت جغرافیایی در بخش غربی مرکز اروپا قرار گرفته و به ترتیب از جنوب با ایتالیا، از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان و از شرق با کشورهای اتریش و لیختن اشتاین همسایه می­ باشد. این کشور با وسعتی حدود 41285 کیلومتر مربع دارای 26 ایالت می ­باشد.

درباره سوئيس

جمعیت این کشور 8 میلیون نفر می­ باشد و دارای 4 زبان رسمی می­ باشد. کشور سوئیس یک کشور با آب و هوای معتدل می باشد و می ­تواند یک تنوع غذایی زیادی داشته باشد. دو شهر بزرگ و اقتصادی این کشور زوریخ و ژنو می ­باشد. افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند و دلیل آن امکانات خوب این کشور می ­باشد، اما بالطبع چنین کشوری برای پذیرش مهاجر برنامه ­های خودش را دارد و بین افراد متقاضی برای پناهندگی گزینشی سنگین انجام می­ دهد و شرایط خاص پذیرش را برای ورود به این کشور قرار داده. بنابراین لازم است افرادی که قصد اخذ پذیرش این کشور را دارند، ابتدا راه های مهاجرت به سوئیس را بدانند و آگاهی از این مطلب می­ تواند تا حدودی مقصد فرد را در آینده مشخص کند.

مزایای مهاجرت به سوئيس

مهاجرت در بیان کلی، یعنی ادامه زندگی در یک کشور بیگانه. گاهی افراد به دلایل متعدد قصد مهاجرت دائمی یا موقت را دارند. در مهاجرت دائم افراد می­ توانند دارای تابعیت بشوند اما در مهاجرت موقت فرد قصد گرفتن تابعیت را ندارد و تا مدتی در آن کشور مانده و بعد آنجا را ترک می­ کند. یکی از راه هاي مهاجرت به سوئيس از طریق ازدواج است. اما یکی از مزایای انتخاب سوئیس تور اروپا می ­باشد. شما می­ توانید تابعیت و پاسپورت این کشور را گرفته و از مزایای این مهاجرت بهره­ مند شوید:

  • در صورتی که بتوانید تابعیت سوئیس را بگیرید از آن به بعد یک شهروند سوئیسی به حساب می ­آیید و می­ توانید از بیمه خدمات درمانی و بهداشت به صورت رایگان استفاده کنید.
  • می­ توانید به کشورهای حوزه شینگن براحتی سفر کنید و نیاز به اخذ ویزا نخواهید داشت.
  • تحصیل رایگان در دانشگاه ­های دولتی یکی دیگر از مزایا و دلایل انتخاب آن کشور به عنوان کشور مقصد می ­باشد.
  • امکان داشتن حساب بانکی و معامله با تمام بانک ­های جهان برای تجارت جهانی.

مزایای مهاجرت برای کشورهای مهاجرپذیر

مهاجرت به سوئیس مزایایی برای کشورهای مهاجرپذیر نیز دارد: آمار نشان داده اگر مردم از کشورهای فقیر و در حال توسعه به کشورهای پیشرفته برای کار بروند، به خصوص کارگران، اقتصاد آن کشور پیشرفت چشم­گیری خواهد کرد و دستمزدها افزایش پیدا خواهند کرد. البته اگر به جای این نیروی کار به همان اندازه سرمایه­ گذار وارد سوئیس شوند در این حال ارز زیادی وارد این کشور می­ شود و طبیعتا تأثیر مستقیم و مثبتی روی اقتصاد این کشور خواهد داشت. بنابراین افراد با آگاهی به این شرایط و مزایای زندگی افراد مهاجر در سوئیس باید قبل از سفر به این کشور راه های مهاجرت به سوئیس را نیز به درستی بیاموزند تا مشکلی ایجاد نکند و یک اشتباه کوچک باعث عدم ادامه فرآیند مهاجرت فرد به صورت قانونی نشود و یک مهاجرت با امنیت و آرامش را تجربه کنید.

ارائه راه هاي مهاجرت به سوئيس

روش های اقامت سوئیس بسیار زیاد است ولی باید بدانید این کشور در گذشته بسیار مهاجرپذیر بوده است اما امروزه به دلیل مسایل امنیتی کم­تر مهاجر می­ پذیرد. البته سوئیس پنجمین کشوری است که به حوزه شینگن پیوسته است و در حوزه شینگن رفت و آمد افراد آزاد می­ باشند. راه های مهاجرت به سوئیس بسیار زیاد است و مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای تحصیلی، مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج، مهاجرت به سوئیس از طریق کار در سوئیس و سرمایه­ گذاری از آن جمله می باشد. که به ارائه برخی توضیحات در مورد آن­ها می ­پردازیم:

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی

افراد می­ توانند با درخواست تحصیل در کشور سوئیس وارد آن کشور شوند. مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی، یکی از راه های مهاجرت به سوئیس می باشد. شرایط اخذ ویزای تحصیل پیچیده نیست اما هزینه­ های ابتدایی دوران دانشجویی مشکلاتی را دارد.

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از سریع ­ترین راه های مهاجرت به سوئیس مهاجرت از طریق ازدواج می ­باشند. مهاجرت از طریق ازدواج به این صورت می باشد که اگر فردی بمدت سه سال متوالی با یک فرد با تبعه­ کشور سوئیس ازدواج کند و در مجموع 5 سال در کشور سوئیس اقامت داشته باشد می تواند تابعیت و اقامت آن کشور را داشته باشد. حتی فرزندان آنها (یعنی یکی از والدین آنها تبعه سوئیس باشند) و کمتر از 22 سال سن داشته باشند، می توانند درخواست تابعیت بدهند. البته این تابعیت برای فرزندان مشروط بر این است که 5 سال در کشور سوئیس زندگی کرده باشند. فردی که با یک تبعه­ سوئیسی ازدواج کرده باشد اگر حسن نیتش به دولت سوئیس ثابت شود دیگر نیازی به اقامت در آن کشور را ندارد.

مهاجرت از طریق ویزا کاری و کارآفرینی

یکی از راه های مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای کارآفرینی می­ باشد. اگر قصد ایجاد یک بیزنس یا کاری در این کشور دارید پس باید اقامت دائم آن کشور را دریافت کنید برای این که بتوانید اقامت دائم آن کشو را از طریق ویزای کارآفرینی بگیرید باید به مدت 5 تا 10 سال در آن کشور زندگی کنید. البته ویزای کارآفرینی به راحتی نیست و استثنایی هم دارد و آن هم این است که باید با یک تبعه­ سوئیسی ازدواج کند. یکی دیگر از استثناها، اثبات هدف دار بودن و یا بهبود اقتصاد سوئیس می ­باشد.

مهاجرت از طریق خرید ملک در سوئیس

در ابتدای امر باید گفت این مورد که یکی از راه های مهاجرت به سوئیس است نمی ­تواند تضمین کننده اقامت شما یا مهاجرت شما به آن کشور شود. اما اگر دارای شرایط ذیل باشید نیازی به اخذ اجازه خاصی برای خرید ملک، زمین و ساختن ملک در آن نخواهید داشت:

  • دارای اجازه اقامت معتبر باشید. در خانه­ ای که قصد خرید آن را دارید باید به طور واقعی زندگی کنید و آن را خالی نگذاشته یا گاهی به آنجا بروید یا معاملات غیر قانونی داشته باشید.
  • اگر بر روی یک زمینی که آن را خریداری کرده ­اید می­ خواهید ملکی بسازید باید طی یک سال از خرید خانه این امر را انجام دهید.
  • اگر قصد خرید خانه یا گذراندن تعطیلات و یا خانه دوم را دارید برای این کار نیاز به کسب اجازه از مقامات صلاحیت دار را خواهید داشت.

دیگر نکات مهاجرت به سوئیس

یکی دیگر از نکات راه های مهاجرت به سوئیس، سکونت 12 ساله در این کشور می باشد (پناهندگی). ممکن است این زمان به 10 سال نیز کاهش پیدا کند و این می­ تواند کمک کننده به فرد متقاضی اقامت دائم در آن کشور باشد. گرفتن اقامت دائم در صورتی می ­باشد که فرد به قوانین این کشور متعهد بوده و در این مدت مرتکب جرم نشده باشد.

منبع: سفارت سوئیس

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *