آذربایجان

اقامت آذربایجان از طریق ازدواج

اقامت آذربایجان از طریق ازدواجاقامت آذربایجان از طریق ازدواج

بیشتر مردم آذربایجان را آذری ها تشکیل می دهند. به دلیل نزدیکی فاصله با ایران فرهنگ دو کشور تا حد زیادی مشابه هم است. در کشور جمهوری آذربایجان اقوام زیادی زندگی می کنند که معروف ترین آن ها آذری ها و تاتارها هستند. همچنین سهم بیشتری از مردم آذربایجان را شعیان در بر گرفته اند. اخذ اقامت کشور آذربایجان به دو صورت موقت و دایم امکان پذیر است.  در ادامه نیز اقامت آذربایجان از طریق ازدواج را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد با ما همراه باشید.

اقامت آذربایجان از طریق ازدواجاقامت آذربایجان از طریق ازدواج

موضوعاتی که در این مقاله بیان شده است عبارتند از:

 1. دیدگاه های بین المللی در مورد اخذ تابعیت از طریق ازدواج
 2. شرایط اقامت آذربایجان از طریق ازدواج
 3. مدارک لازم برای صدور ویزا جهت اخذ تابعیت جمهوری آذربایجان از طریق ازدواج
 4. مراسم ازدواج در جمهوری آذربایجان
 5. اقامت در صورت طلاق
 6. شرایط دیگراز طریق ازدواج
 7. زندگی بعد از ازدواج در آذربایجان
 8. هزینه زندگی
 9. در شرایط دریافت اجازه اقامت کشور آذربایجان برای خارجیان

 

اخذ اقامت آذربایجان از طریق ازدواج

اخذ اقامت آذربایجان، به عنوان کشور همسایه ایران، با نرخ بیکاری نسبتاً پایین و شرایط مناسب جهت تحصیل و سرمایه گذاری، مورد توجه بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت و اخذ اقامت در کشورهای خارجی را دارند. از نظر قانون جمهوری آذربایجان دو نوع اجازه اقامت در آذربایجان وجود دارد: اقامت موقت و اقامت دائم. بعد از دوسال زندگی و اقامت قانونی اولیه در آذربایجان با اقامت موقت، اجازه اقامت دائم داده می‌شود.

شرایط اقامت آذربایجان از طریق ازدواج

اقامت آذربایجان از طریق ازدواج

برای مهاجرت به روش ازدواج نیازمند این هستید که با فردی که تبعه آذربایجان است ازدواج کنید. در این صورت به آسانی می‌توانید برای مهاجرت به آذربایجان گام بردارید. البته در صورتی که بتوانید به اداره مهاجرت این کشور ثابت کنید، که ازدواج شما واقعی بوده است و صرفاً به دلیل مهاجرت نمی‌باشد اگر اداره مهاجرت ازدواج شما را واقعی قلمداد کرد می توانید پاسپورت آذربایجان را دریافت کنید. تنها مرکزی که Zags نام دارد در آذربایجان ازدواج با شهروندان خارجی را ثبت می کند

شرایط اخذ تابعیت جمهوری آذربایجان از طریق ازدواج

 • ازدواج با مرد یا زن خارجی دلیلی برای اهدای تابعیت به آن ها نمی باشد.
 • تعییر تابعیت همسر اجباری برای تغییر تابیعت دیگری ایجاد نمی کند.
 • ثبت ازدواج با خارجی در دفتر رسمی ازدواج در آذربایجان یا ZAGS
 • اگر شما قصد ازدواج با شهروندی از آذربایجان را دارید باید مدارکی ارائه کنید که نشان دهد همسر قبلی شما به طور کامل از شما جدا شده است، همچنین کپی برابر با اصل نیز باید تحویل داده شود.
 • ارائه گواهی عدم نکاح تبعه آذربایجان به دولت.

مدارک لازم برای صدور ویزا جهت اخذ تابعیت جمهوری آذربایجان از طریق ازدواج

 1. گذرنامه ممهور با اعتبار 6 ماهه
 2. عکس گذرنامه
 3. تاییدیه هتل
 4. ارائه نامه به سفارت آذربایجان مبنی بر هدف مسافرت که ازدواج می باشد.
 5. مراسم ازدواج باید در کشوری باشد که هر دو اجازه ورود به آذربایجان را داشته باشند.

اقامت در صورت طلاق

چنانچه اقدام به اخذ اقامت آذربایجان با ازدواج نموده باشید ولی قبل از دریافت آن طلاق بگیرید، اقامت شما منتفی است و باید به کشور مبدا خود بازگردید.

شرایط دیگر از طریق ازدواج

اگر قصد دارید با شهروند آذربایجانی ازدواج کنید، باید بر اساس قوانین آذربایجان مدارک هویتی و اسنادی که مربوط به ازدواج قبلی، طلاق و یا فوت می‌باشد را به صورت ترجمه شده ارائه دهید و یک رونوشت برابر اصل از دادگاه دریافت کنید و به دادگاه آذربایجان ارائه دهید. بعد از ازدواج در آذربایجان می توان برای اقامت دائم آذربایجان و یا ویزای دیدار با همسر اقدام کرد. اگر شخص آذربایجانی دارای فرزند باشد، این فرزند تاثیری بر روی ازدواج با اتباع بیگانه ایجاد نمی کند. دوره اقامت نامزدی در جمهوری آذربایجان به صورت شش ماهه بوده و بعد از 6 ماه باید برای ثبت ازدواج خود اقدام کنید.

زندگی بعد از ازدواج در آذربایجان

وضعیت هزینه های زندگی در این کشور چیست؟ از آنجا که بحث هزینه های زندگی، آن روی سکه ی اشتغال و کسب درآمد است. صحبت در این خصوص نیز مفید به نظر می رسد. واحد پول کشور آذربایجان، «منات» است. هر واحد منات آذربایجان معادل حدود 16000 تومان ایران است.

هزینه زندگی

میانگین هزینه ی زندگی در کشور آذربایجان، حدود 1000 منات معادل حدود 32 میلیون تومان است. این امر وابسته به نحوه و سبک زندگی هر فرد است. با این حال هزینه ی اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باکو، پایتخت آذربایجان، حدود 500 الی 600 منات معادل حدود 8 میلیون تومان الی 9 میلیون و 600 هزار تومان ایران است که بسیار معقول به نظر می رسد.

هزینه های کلی

برای یک خانواده 4 نفره نزدیک به 800 منات هزینه برای تامین حداقل نیازها لازم است. (هزینه مسکن جزو این هزینه ها نمی باشد). گزارش اتحادیه سندیکاها نیز مشابه گزارش مرکز تحقیقات اقتصادی می باشد. امروزه دستمزد متوسط ماهیانه 320 منات می باشد. طبق استانداردها درآمد باید بیش از 50 درصد هزینه ها را شامل شود تا خانواده زیر خط فقر محسوب نشود. به عبارتی دیگر اگر یک خانواده چهار نفره در آذربایجان دارای درآمدی کمتر از 400 منات در ماه باشد زیر خط فقر محسوب می شود.

در کشور آذربایجان برای خارجیان با شرایط زیر، اجازه اقامت داده می شود:

 1. اشخاصی که در خواست اقامت دائم دارند.
 2. کارآفرینان
 3. سران سازمان ها بر اساس توافقنامه های بین المللی
 4. پرسنل سازمان های بین المللی
 5. پیشنهاد کار از طرف مقام اجرایی مربوطه
 6. نمایندگان فعالیت های مذهبی از سازمان ها و جوامع مذهبی
 7. کارکنان سازمان رسانه های جمعی معتبر
 8. ملوانان
 9. ورزشکاران و کارگران هنر
 10. دعوت دانشگاه برای سخنرانی، فعالیت های تحقیق و پروژه های متخصصان
 11. نمایندگان شرکت های ثبت شده؛ شعب و نمایندگان شرکت های خارجی ثبت شده در جمهوری آذربایجان

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *