استرالیا, سرمایه گذاری در

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا یکی دیگر از روش های اخذ اقامت استرالیا می باشد که فرد متقاضی باید شرایطی را در نظر داشته باشید و ملک خریداری شده تاثیر بسزایی در پذیرش اقامت وی خواهد داشت.

خرید ملک در هر یک از ایالت های استرالیا ملزم به رعایت قوانینی می باشد. در شهر هایی مانند: سیدنی و ملبورن امکان خرید به سادگی امکان پذیر خواهد بود. میزان هزینه ها در هر یک از شهر های استرالیا با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

دلایل انتخاب استرالیا برای سرمایه گذاری

یکی از بهترین و سریع ترین روش ها جهت اخذ اقامت استرالیا سرمایه گذاری در این کشور است. با آگاهی از قوانین و شرایطی که به منظور سرمایه گذاری در استرالیا برقرار است. می توان به فعالیت در بخش اقتصادی این کشور پیشرفته مبادرت ورزید و از این طریق اقامت دایم استرالیا را کسب کرد.

استرالیا به دلیل ویژگی های مختص خود مکان بسیار خوبی جهت انجام سرمایه گذاری است. به همین جهت افراد زیادی علاقه مند به سرمایه گذاری در این کشور هستند. دولت استرالیا برای کسانی که اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می کنند. مزایای خوبی در نظر گرفته است. این مساله باعث افزایش انگیزه سرمایه داران برای کار در استرالیا شده است.

مهم ترین دلایلی که می توان برای انتخاب استرالیا جهت سرمایه گذاری برشمرد شامل موارد زیر می باشد:

پایدار بودن رشد اقتصادی

اقتصاد استرالیا به لحاظ رشد اقتصادی و انعطاف پذیری جزو 5 اقتصاد برتر در دنیاست. بدنه اقتصادی استرالیا بسیار قوی بوده و از تنوع زیادی بهره مند است. ارتباط نزدیک و تنگاتنگ اقتصاد استرالیا با آمریکا و کشورهای اروپایی ضامن رشد اقتصادی این کشور به حساب می آید. پیشگامی استرالیا در بخش صادرات انرژی این کشور را به سومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل کرده است.

بخش اعظم اقتصاد استرالیا بر پایه خدمات استوار بوده و سایر بخش های اقتصادی آن در زمینه منابع طبیعی و … فعالیت دارد. طبق گزارشی که اداره آمار استرالیا منتشر کرد از سال 1990 تا زمان حاضر، کشور استرالیا رشد اقتصادی پایدار و بی وقفه ای را تجربه کرده است. به طوری که میزان رشد این کشور در این سال ها قابل مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته نمی باشد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  سرمایه گذاری در استرالیا مراجعه کنید.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا و خرید ملک در استرالیا را نمی توان راحت در نظر گرفت این راحت بودن به دلیل قوانین نخواهد بود اما میزان هزینه بسیاری طلب خواهد کرد و در ابتدا باید میزان هزینه را در نظر داشته باشید.

کشور استرالیا یکی از کشور های گران جهان می باشد و طبیعتاً میزان هزینه خرید ملک نیز در آن بالا خواهد بود. پس ابتدا باید هزینه ها را در نظر داشته باشید. قبل از خرید همچنین باید مواردی را در نظر داشته باشید که پس از خرید ملک مقدار پول کافی جهت امرار معاش خود داشته باشید. چرا که امرار معاش در این کشور نیز هزینه های بخصوصی خواهد داشت.

کشور استرالیا بهترین شرایط جغرافیایی را داشته و به همین منظور مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. این امر یکی از دلایل بالا بودن قیمت ملک در این کشور می باشد همچنین توریستی بودن یکی از دیگر دلایل بالا بودن قیمت ملک است.

کشور استرالیا به دلیل پیشرفت روز افزون بهترین مکان برای سرمایه گذاری می باشد. به همین دلیل افراد بسیاری از سراسر جهان اقدام به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور می نمایند. خرید ملک در شهر ملبورن و سیدنی رونق بیشتری نسبت به دیگر شهر های استرالیا دارد، اما باید قوانین خاصی را رعایت نمایید.

قوانین سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا

افرادی که تبعه این کشور هستند و یا اقامت دائم استرالیا را دارند راحت تر امکان خرید ملک برای آن‌ها امکان پذیر خواهد بود اما در صورت نداشتن شرایط اقامت استرالیا باید نامه ای از سوی هیئت مدیره سرمایه گذاری خارجی در دست داشته باشید و بدون داشتن این نامه اجازه خرید برایتان داده نخواهد شد.

نامه هیئت مدیره به نام فریب شناخته می شود مدت بررسی درخواست شما در حدود 40 روز زمان بر خواهد بود و پس از تایید نامه ای از این سازمان دریافت خواهید کرد. البته لازم به ذکر است که چنانچه قصد خرید و فروش ملک را داشته باشید باید انجام این امور را به یک وکیل بسپارید.

چرا که در صورت فروش ملک نیز باید از هیئت مدیره سرمایه گذاری خارجی نامه داشته باشید، اما چنانچه قصد اقامت استرالیا را داشته باشید و یکی از ویزا های اقامتی را دریافت کرده باشید امکان دریافت وام مسکن نیز برایتان وجود خواهد داشت که کمک بسزایی برای خرید خواهد کرد.

داشتن شرایط زیر جهت تایید فریب لازم است

فریب یکی از مهم ترین عوامل جهت خرید ملک می باشد که در صورتی که مسئولین پی ببرند که فرد جهت یکی از موارد زیر اقدام به خرید ملک در استرالیا می نماید درخواست وی رد خواهد شد.

  • ملک را به قصد اجاره آن خریداری نماید.
  • ملک را به منظور بهره برداری از ارزش افزوده آن خریداری نماید.

همچنین در صورت داشتن شرایط زیر فریب صادر خواهد شد:

شرایط

1

در صورتی که فرد متقاضی ویزای اقامت موقت در استرالیا را دارد و حداقل 12 ماه اعتبار داشته باشد همچنین شخص قصد اسکان در آن ملک را داشته و قصد فروش آن را نداشته باشد.

2

اما تمامی کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا  را دارند امکان خرید ملک را نخواهند داشت و کسانی که این امکان برایشان وجود خواهد داشت عبارت اند از: دانشجویانی بالای 18 سالی که بیشتر از یکی سال در یکی از دانشگاه های معتبر استرالیا تحصیل کرده و نیاز به مسکن دارد البته باید به این امر نیز توجه داشت که یک سقف برای خرید مسکن برای دانشجویان تعیین شده است که نمی توانند خانه یا ملکی گران قیمت تر از 300 هزار دلار استرالیا خریداری نمایند.

3

اشخاص دیگری مانند: بازنشستگان دارای اقامت دائم استرالیا و کسانی که به دلیل تخصص در کار وارد این کشور شده اند و به مسکن نیاز دارند. می توانند اقدام به خرید ملک نمایند اما باید در نظر داشت که باید پس از اتمام مدت اقامت و یا مهاجرت فرد به کشور دیگر این ملک باید فروخته شود.

4

مدیران شرکت های خارجی نیز می توانند برای متخصصین خود ملک تهیه نمایند که این افراد باید بیش از 12 ماه در استرالیا اقامت داشته باشند، اما امکان خرید ملک برای شرکت ها محدود خواهد بود. معمولا بیش از دو ملک اجازه خرید نخواهند داشت و پس از اتمام کار باید ملک فروخته شود.

اطلاعات کلی خرید ملک در استرالیا

مالیات عضو جدا نشدنی در خرید ملک می باشد. این کشور نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید 5 % از کل مبلغ خانه برای مالیات پرداخت شود.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا

هزینه در نقاط مختلف استرالیا با یکدیگر متفاوت خواهد بود و می توانید قبل از خرید تمامی مشخصات را در نظر داشته باشید.

فرد متقاضی باید حداقل 600 هزار دلار استرالیا برای ملک های داخل شهر و متوسط در نظر داشته باشد. عامل تاثیر گذار بر قیمت خانه ها بازی های المپیک می باشد که پس از اتمام این بازی ها قیمت خانه و ملک بیش از 50% افزایش یافت. البته لازم به ذکر است این افزایش قیمت به تمامی ایالت های استرالیا به این اندازه اثر نگذاشته اما تاثیر آن بر تمامی املاک استرالیا مشاهده می شود.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات 9 الی 17با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1.برای خرید ملک در استرالیا باید وکیل داشت؟

  • بله. در هر زمینه ای که قصد سرمایه گذاری دارید باید یک وکیل مجرب در کنار شما حضور داشته باشد تا مشکلی پیش نیاید.

2.FIRB چیست؟

  • فرد خارجی که قصد خرید ملک در استرالیا را دارد باید از هیئتی با نام FIRB تاییدیه دریافت کند که هیات بازرسی سرمایه گذاری خارجی است.

3.خرید ملک در استرالیا می توانند سبب دریافت اقامت این کشور شود؟

  • خیر. خرید ملک به تنهایی نمی تواند اقامت این کشور را به همراه داشته باشد.

4.افراد خارجی می توانند در استرالیا ملک بخرند؟

  • برای خرید ملک در استرالیا باید دارای اقامت موقت و یا دائم این کشور باشید.

5.دریافت تاییدیه از FIRB چه مدت طول می کشد؟

  • برای دریافت تاییدیه از FIRB باید بیشتر از 1 ماه صبر کنید.

6.آیا سرمایه گذاری در زمینه ی گردشگری استرالیا پر سود است؟

  • استرالیا از جمله کشورهایی است که رشد قابل ملاحظه ای در صنعت گردشگری داشته اند. به این منظور زیرساخت های گردشگری در این کشور نیازمند رسیدگی بیشتری بوده و جهت سرمایه گذاری متقاضیان کار در این کشور انتخاب مناسبی خواهد بود.

7.امکان دریافت وام برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک وجود دارد؟

  • سرمایه گذار خارجی می تواند برای دریافت وام اقدام کند، اما باید بدانید که دریافت وام برای یک خارجی کار راحتی نخواهد بود.

8.قیمت متوسط یک ملک در کشور استرالیا چه قدر است؟

  • قیمت ملک در شهرهای مختلف متفاوت است و باید انتخاب کنید قصد خرید در چه شهر و منطقه ای را دارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط