تحصیلی, فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

اگر به دنبال تحصیل رشته دندانپزشکی در فرانسه هستید، ازآنجایی که کشور فرانسه  دارای سیستم آموزشی زبده و مشهوری در سراسر دنیا می باشد، موسسه مهاجرتی و حقوقی آوات تحصیل در کشور فرانسه را به شما پیشنهاد می دهد.

در فرانسه 16 مدرسه به تدریس می پردازند و هرکدام سیستم آموزشی خاص خود را دارا هستند.

اما وجه مشترک بین آن ها ارائه دروس و تسهیلات  از سمت دولت می باشد. البته این حالت در صورت استفاده از مدارس دولتی است بنابر منابع همواره با داشتن مدرک کارشناسی در یکی از علوم مرتبط و قبولی در امتحان ورودی مدرسه مورد نظر، تحصیل دندانپزشکی ممکن خواهد شد.

مراحل تحصیل

با توجه به اینکه هر ساله توسط وزارت بهداشت دانشگاهای مجاز برای دندانپزشکی فرانسه معین می شود، تعداد حداکثر ظرفیت مورد قبول برای دانشجویان خارجی و داخلی معین می شود. همچنین مرحله های تحصیل در فرانسه در دانشگاه هایی ارائه می شوند که به مراکز بیمارستانی CHU شناخته می شوند.

مرحله اول دندانپزشکی فرانسه دو سال به طول می انجامد. و در پایان و بعد از آزمون مربوط به آن 15 الی 20 درصد از داوطلبان تحصیل در فرانسه پذیرفته خواهند شد. بنابراطلاعات دو سال اول برای دانشجویانی از جمله دندانپزشکی، داروسازی، ادونتولوژی، پرستاری مشترک می باشد.

بالاترین تعداد دانشجویان پذیرش شده از میان متقاضیان دندانپزشکی در فرانسه، 8 درصد کل دانشجویان پذیرفته این رشته می باشد. این در صورتی امکان پذیراست که نمره دانشجویان غیر بومی و متقاضی بالاتر از آخرین نمره پذیرفته شده دانشجو اتحادیه فرانسه باشد.

بعد از اتمام سال اول، آزمونی مشابه بین رشته های پزشکی، دندان پزشکی و پرستاری برگزار می شود. امکان ثبت نام برای این دانشجویان بیش از 2بار نخواهد بود.

به طور کلی دوره دندانپزشکی 6 سال به طول می انجامد. همانطورکه گفته شد؛ مرحله اول 2 ساله است و مرحله بعدی و بعد از آزمون قبولی 3 سال به طول می انجامد. مرحله اخر که مربوط به دوره های خصوصی می باشد یکسال می باشد، مرحله پایانی تلقی می شود.

در یک سال اخر دانشجویان می توانند، بعد از امتحان پایانی و اخذ مدرک مرتبط بعد از ازمون عملی برای دندانپزشکی در فرانسه زیر نظر یک دندانپزشک سوپروایزر کار کنند. مورد آموزش واقع شوند تا زیر نظر استاد خود تعلیم ببیند، درآخر توسط یک دندانپزشک حرفه ای تایید شوند تا بتوانند به طبابت و کار تخصصی بعد از تحصیل در فرانسه بپردازند.

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه برای دانشجویان خارجی

نکته مهم و اول در این مورد توجه به مستقیم نبودن ورود به این رشته توسط دانشجویان خارجی و داخلی می باشد. به صورت حتم باید ازمون ورودی مرتبط را پشت سر بگذارید.

نکته مهمی که مشمول تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل در فرانسه می شود ادامه روند تحصیل پزشکی ایران در کشور فرانسه می باشد.

دانشجویان به جز افرادی که دارای مدرک دکتری دندانپزشکی می باشند  می بایستی دوره دو ساله اول شرکت نموده. در صورت موفقیت در امتحان پایان دوره آن میتوانند مدارک قبلی خود را ارائه داده و به تطبیق آن ها با واحد ها و مرحله های دوره های تحصیل دندانپزشکی پردازند.

علاوه بر این موارد توجه به دانشگاه های ارائه دهنده امکان تحصیل در فرانسه نیز مورد اهمیت است:

برای تحصیل در تمامی این دوران همه دانشگاه های مربوط دندانپزشکی در فرانسه رایگان بوده. مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا و همچنین کشور فرانسه می باشند. در ادامه آن ها را نام خواهیم برد

 • University Pierre et Marie Curie UPMC
 • University Claude Bernard Lyon 1
 • University Paris Descartes
 • University of Strasbourg
 • Aix-Marseille University
 • University of Montpellier
 • University Paris Didort-Paris 7
 • University Paris-Sud
 • University of Nantes
 • University of Rennes1
 • University of Lille 2 Droit et Sante
 • University Nice Sophia Antipolis
 • University Paris-Est Creteil Val de Marne
 • University Paul Sabatier Toulouse
 • Central Supelec University
 • University of Bordeaux

مدرک زبان برای رشته دندانپزشکی در فرانسه

همانطور که گفته شد؛ برای تحصیل در فرانسه در ابتدا باید مدرک زبان فرانسه خود را بدست آورید. که این هم از قوانین مرتبط برای انجام این مهم می باشد، هم منجر به راحت تر شدن تحصیل دانشجو می شود. نکته مهم این است که بنا بر مطالب قبل به دو روش میتوان این پروسه را به پایان رساند: اخذ مدرک قبل از تقاضای مهاجرت و یا یادگیری زبان فرانسه در خود کشور مورد نظر.

البته پیشنهاد شرکت موسسه حقوقی مهاجرتی آوات به دانشجویانی که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل زبان فرانسه در کالج ذی ربط را دارند این است که بهتر است از راه دوم برای تحصیل در فرانسه استفاده کنند ولی این امر به هر 2 صورت امکان پذیر است.

وضعیت و شرایط دندانپزشکی در فرانسه

با توجه به این موضوع که کشور فرانسه با کمبود دندانپزشک مواجه است و این موضوع با توجه به آمار های گرفته شده تا سال 2015 می باشد. بنابراین پیش بینی و کمبود این حیطه کاری ، منجر شد به پذیرش دانشجو بیش از پیش بپردازند .

این روند بنابر نتیجه گیری ای انجام شد، که تقاضا با موارد قابل ارائه هماهنگ نبود و حدود 90 درصد افراد با توجه به داشتن بیمه خصوصی نیاز به دندانپزشک و همچنین افرادی برای تحصیل دندانپزشکی داشتند.

البته این مقاله سعی براین داشته که سوالات شما را تا حدودی حل نماید. ولی به طور قطع بعد از خواندن این متن شما سوالات دیگری نیز خواهد داشت و وجود یک متخصص در این باب به شما کمک رسان خواهد بود.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *