آمریکا

ویزای تحصیلی کشور آمریکا

ویزای تحصیلی کشور آمریکا

ویزای تحصیلی کشور آمریکا یکی از راه های مهاجرت به آمریکا می باشد. در جهان کشور امریکا از لحاظ علمی و تحصیلی رتبه 1 را به خود اختصاص داده است. بنابراین این یک دلیل بسیار روشن است که افراد زیادی مایل باشند در این کشور قدرتمند تحصیل کنند.

دولت آمریکا نیز شرایطی را برای ویزای تحصیل خود قرار داده است که ما در این مقاله سعی داریم قوانین و شرایط ویزای تحصیلی آمریکا را برای شما عزیزان بیان کنیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل در لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در آمریکا

لیسانس: مدرک دیپلم+ مدرک پیش دانشگاهی+ هزینه شهریه ها بین 8000 تا 35000 + مدت تحصیل 4 سال + هر ترم12 واحد + مدرک زبان تافل یا آیتلس بانمره 6
فوق لیسانس: مدرک لیسانس از دانشگاه معتبر+ مدت تحصیل 2 سال+ مدرک زبان GRE ؛ GMAT + سوابق تحقیقاتی و علمی+ مقاله بین المللی.
دکتری: مدرک لیسانس+ مدرک فوق لیسانس+ مدت تحصیلی بین 4 تا 6 سال+ سوابق تحصیلی ممتاز+ مدرک زبان تافل با نمره 7+ انگیزه نامه+ توصیه نامه+ مدرک زبان GRE ؛ GMAT + مقاله های پژوهشی چاپ شده+ رزومه انگلیسی+

انواع ویزای تحصیلی کشور آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای دانشجویی F1

معروف ترین ویزای دانشجویی در کشورآمریکا است که برای تحصیل درکالج و دانشگاه های امریکا باید برای f1 دریافت این ویزا اقدام کنید. این نوع ویزا اصولا برای دوره های تحصیلی طولانی مدت بیش از ۶ ماه است. که شما می توانید همسر خود را همراه خود ببرید.

ویزای M1

ویزای M1 آمریکا برای کسانی مناسب است که می‌خواهند در یک مدرسه یا موسسه غیر آکادمیک یا فنی تحصیل کنند. ویزای M1 یک ویزای تحصیلی فنی در آمریکا است و برای دانشجویانی صادر می‌شود که می‌خواهند در مطالعات فنی ثبت نام کنند. مطالعاتی از قبیل کلاس‌های آشپزی، دوره‌های فنی، مدرسه پرواز و آرایش زنانه به عنوان شغل حرفه ای یا فنی در نظر گرفته می‌شوند.

ویزای J1

این نوع ویزا به ویزای فرصت مطالعاتی مشهور است، مخصوص متقاضیانی می باشد که برای تحقیق و یا تدریس در دانشگاه ها وارد آمریکا می شوند. مدت اعتبار این ویزا براساس طول مدت دوره در آمریکا متغیر است اما طبق قانون آمریکا اگر متقاضی این رشته هستید باید پس از دو سال خاک آمریکا را ترک کنید و دوباره برای ورود به کشور آمریکا مجددا اقدام کنید.شما افراد متقاضی می توانید همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود را با درخواست این ویزای وارد کشور آمریکا کنید.

مهمترین فرم های مورد نیازبرای گرفتن ویزای تحصیلی کشور آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا

1. فرم I-20
2. فرم DS-160

فرم I-20

اقدام برای مصاحبه نیاز به تکمیل این فرم رادارند جهتF1 و M1 تمام دانشجویان این مدرک توسط دانشگاه برای دانشجو صادر شده و حاوی اطلاعات شخص، رشته، مسائل مالی و غیره است که توسط دانشگاه مهر و تایید شده و اصل آن برای دانشجو از طریق پست ارسال می شود.
فرم I-20 یکی از مهمترین مدارک ارائه شونده برای سفارت آمریکا است و بدون این فرم نمی توانید به مصاحبه بروید.

فرم DS-160

قبل از گرفتن وقت سفارت در یکی از کشورهای تعیین شده برای ایرانیان متقاضی ویزای F1 و M1نیاز است که فرمی تحت عنوان DS-160 پر شده و اطلاعات متقاضی به صورت تکمیلی وارد می شود.
فرم DS-160 جزء مهمترین مراحل فرآیند ویزای آمریکا است که باید با دقت تکمیل شود.

مدارک کلی که برای ویزای تحصیلی کشور آمریکا نیاز است

مدارکی که جهت ارائه به سفارت خانه های دولت لازم می باشد متعدد می باشند. باید مدارک را بصورت به سفارت خانه ی آمریکا تحویل دهید که به شرح ذیل می باشد:
• نامه پذیرش و کپی از آن
• اصل پاسپورت و شناسنامه و ترجمه تمامی آن‌ها
• شش قطعه عکس رنگی
• مدارک تحصیلی و ترجمه آن‌ها
• عدم سوء پیشینه
• عدم اعتیاد
• گواهی سلامت پزشکی
• سابقه بیمه در صورت داشتن
• و هر گونه مدارکی که دولت از شما تقاضا کند باید آماده کرده و برایشان بفرستید.

شرایط کار با ویزای دانشجویی در آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا

قوانین ایالات متحده امریکا به دانشجویان خارجی اجازه می دهد تا ضمن تحصیل خود مشغول به کار شوند. دانشجویان خارجی که در دانشگاه های معتبر آمریکایی تحصیل میکنند و با ویزای تحصیلی وارد ایالات متحده شده اند شرایط کار قانونی ضمن تحصیل را دارند نکته ای که مورد توجه در این زمینه می باشد این است که کار در آمریکا هنگام تحصیل هم میتواند در دانشگاه باشد وهم بیرون از دانشگاه باشد. که دانش جویان خارجی جویا کار دانشجویی برای کار کردن در دانشگاه محل تحصیل خود مستلزم دریافت اجازه کار از اداره مهاجرت کشورآمریکا نمی باشند.

در طول سال اول تحصیل، دانشجویان خارجی نمی توانند در خارج از دانشگاه کار کنند. همچنین آن ها نمی توانند بیش از ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.

در طول تعطیلات، شرایط کمی بهتر است و دانشجویان می توانند تا ۴۰ ساعت در هفته کار کنند. البته بک استثنا وجود دارد و آن هم این است که دانشجو می تواند برای یک شرکت تجاری که به دانشگاه خدمات ارائه می دهد کار کند. مانند کار در کتاب فروشی یا کافه تریا ارائه شده توسط شرکت مذکور برای دانشگاه.

پیشنهاد می شود مقاله ای با نام ویزای کاری آمریکا را مطالعه بفرمایید.

1/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *