امارات, روش های اقامتی

شرایط اقامت دائم در دبی چیست؟

شرایط اقامت دائم در دبی
شرایط اقامت دائم در دبی به عوامل متعددی بستگی دارد. بنابراین افرادی که متقاضی مهاجرت به دبی هستند می توانند از طریق روش های مختلفی شرایط اقامت دائم در دبی را برای خود و خانواده فراهم کنند.
ما در این مقاله به بررسی شرایط اقامت دائم در دبی می پردازیم و این روش های  به صورت مختصر تشریح می دهیم.امروزه دبی با پیشرفت هایی که در زمینه اقتصادی و گردشگری داشته است و هر روز نیز به وسعت این پیشرفت ها افزوده می شود.
لذا به مرکز توجه جهانیان علی الخصوص برای مسافران و مهاجران تبدیل شده است. متقاضیان مهاجرت به دبی توجه داشته باشند که برای ورود به دبی نوع ویزای ورود و همچنین شرایط اقامت در دبی به عوامل متعددی بستگی دارد.
که این عوامل شامل مواردی نظیر: پیشینه تحصیل امارات و یا کلا زندگی در این کشور و شهر دبی و همچنین ملیت متقاضی، هدف متقاضی از سفر یا مهاجرت به دبی و همچنین مدت زمان اقامت او در این شهر یا کشور امارات می باشد.
شرایط اقامت دائم در دبی

شرایط اقامت دائم در دبی

بسیاری از افراد تمایل دارند که در کشورهای دیگر زندگی کنند و با گرفتن اقامت دائم آن کشور به زندگی خود ادامه دهند. بنا به این دلیل از کشورهایی که امروزه بسیاری از مردم دوست دارند.
که به آن مهاجرت کنند کشور امارات متحده عربی است که از کشورهای حاشیه خلیج فارس می باشد و سالانه افراد زیادی برای اخذ ویزای این کشور اقدام می نمایند.
در بین شهرهای کشور امارات، دبی از محبوب ترین و جذاب ترین شهرهای جهان است که مهاجرین زیادی را به خود جذب می کند. ازاین رو بسیاری از شهروندان خارجی علاقه مند به اخذ ویزای دبی هستند.
اخذ اقامت دائم دبی از قوانین و شرایط خاصی پیروی می کند که متقاضیان با دریافت آن می توانند در این شهر زندگی کنند.بنابراین علاقه مندان مهاجرت به دبی می توانند با حمایت از کارفرمایان اقدام به اخذ اقامت دبی نمایند.
ویزای اقامتی که برای دبی صادر می شود دارای اعتبار 3 ساله است که پس از اتمام اعتبار باید دوباره آن را تمدید نمود. شریط اقامت دائم در دبی و اخذ اقامت دبی از طریق روش هایی کاری تقریبا آسان است و افراد می توانند با انجام این روش ها به راحتی در این شهر زندگی کنند.
یکی از شرایط دیگر سرمایه گذاری در این شهر است. که می توان از طریق دو روش یعنی خرید ملک و ثبت شرکت در دبی اقامت این شهر را دریافت کرد.
افرادی که توانایی ثبت شرکت در دبی را دارند از مزایایی مانند معافیت مالیاتی بهره مند می شوند. از دیگر شرایط اقامت در دبی می توان به مواردی مانند تحصیل در دبی، ازدواج، کار در دبی و … اشاره نمود.

شرایط اقامت دائم در دبی از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان مهاجرت به دبی توجه داشته باشند که ویزای سرمایه گذاری به ﺁن ها این امکان را می دهد که اقامت دائم دبی را اخذ نمایند. سرمایه گذاری در دبی از طریق سه روش ثبت و تأسیس شرکت در دبی، سرمایه گذاری در یک شرکت اماراتی از قبل تاسیس شده و سرمایه گذاری در بخش املاک امکان پذیر می باشد.

اخذ اقامت دبی

شرایط اقامت دائم در دبی

یکی از شرایط اقامت برای  این شهر ثبت شرکت در دبی است. افراد متقاضی مهاجرت می توانند با ایجاد یک شرکت در دبی به تجارت در این شهر و کشور امارات بپردازند و همچنین از این طریق می توانند به راحتی اقامت دائم دبی را به دست آورند.
افرادی که توانایی ایجاد شرکت در دبی را دارند توجه داشته باشند که به این افراد تسهیلات بی شماری تعلق می گیرد. یکی از مزایا و تسهیلات اخذ اقامت دبی بدون هیچ گونه دردسر و مشکلی است. از این رو یکی از بهترین و ﺁسان ترین شرایط اقامت در دبی از طریق ثبت شرکت در دبی می باشد.
از دیگر شرایط اقامت دائم به روش سرمایه گذاری  که منجر به اخذ اقامت دبی می شود خرید ملک است. بنابراین افراد متقاضی مهاجرت به دبی می توانند با خرید ملک یا ساخت و ساز در این شهر اقامت دبی را به دست آورند. لازم به ذکر است که بدانید ارزش ملک خریداری شده در دبی باید 1 میلیون درهم باشد.
بعد از اینکه ملک مورد نظر در دبی خریداری شد به مدت 2 سال اقامت این شهر و کشور امارات را به دست می آورید و در این مدت اجازه فعالیت تجاری را ندارند. بعد از این دو سال، افراد می توانند برای اقامت دائم دبی اقدام نموده و سپس به فعالیت های اقتصادی خود بپردازند.

شرایط اقامت دائم در دبی از طریق کار

از آنجایی که دبی در حال توسعه و پیشرفت سریع است لذا تقاضا برای جذب نیروی کار برای حفظ این روند رشد بسیار بالاست. رشد اقتصادی در دبی بالا است و به همین علت در تمام بخش های ﺁن فرصت های شغلی زیادی وجود دارد.
در نتیجه سالیانه به تعداد افرادی که مهاجرت کاری به دبی دارند افزوده می شود. برای مهاجرت کاری به دبی لازم است که قبل از سفر به دبی شغل مورد نظر خود را پیدا نمایید و سپس اقدام به اخذ ویزای اقامت نمایید و پس از دریافت این ویزا مجوز کار را از وزارت کار دریافت می کنید.
بنابراین متقاضیانی که شغل مناسب خود را در دبی پیدا کنند کارفرمای او باید نسبت به اخذ ویزای او اقدام نماید که در این صورت به راحتی می تواند اقامت دبی را به دست آورد.

شرایط اقامت دائم در دبی از طریق ازدواج

از دیگر شرایط اقامت دائم در این کشور اقامت از طریق ازدواج است، اما به شرطی که زنی خارجی با مردی اماراتی ازدواج کند. در این صورت زن می تواند اقامت و تابعیت دبی را به دست ﺁورد. و برعکس این روال امکان پذیر نمی باشد.
شرایط اقامت دائم در دبی

شرایط اقامت دائم در دبی از طریق تحصیل

دیگر روش که متقاضیان می توانند از این طریق اقامت دبی را اخذ نمایند از طریق تحصیل است. دبی دارای تعداد زیادی دانشگاه ها و موسسات معتبر و بین المللی است که دانشجویان زیادی را سالانه به خود جذب می نماید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *