استرالیا, تحصیلی

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا  بهتر است اول کشور استرالیا را بشناسید استرالیا بزرگترین جزیره در جهان و ششمین کشور بزرگ جهان در سطح زمین است. در این کشور بیش از 500 پارک ملی و بیش از 2700 منطقه ی حفاظت شده وجود دارد. بزرگترین شهرهای استرالیا سیدنی، ملبورن، بریزبن، پرت و آدلاید هستند.

استرالیا در سطح جهان به عنوان یکی از متنوع ترین ملت ها و مهاجر پذیر شناخته می شود و تقریبا یک چهارم افرادی که در استرالیا زندگی می کنند در کشورهای دیگر متولد شده اند.

در واقع می توان گفت: تنوع و روابط دوستانه استرالیا با ثبات اقتصادی این کشور همسان است و تا امروز در حدود بیست سال است که رشد اقتصادی این کشور ادامه داشته است.

در خصوص زبان این کشور به غیر از زبان انگلیسی از زبان های رایج دیگر آن می توان به زبان چینی، عربی، ویتنامی و ایتالیایی اشاره کرد.
استرالیا همه ساله پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان خارجی است، سیستم آموزشی با کیفیت بالا و اعتبار جهانی مدارک تحصیلی استرالیا از دلایلی است که باعث می شود افراد زیادی متقاضی تحصیل در این کشور باشند.

از نکات مورد توجه دیگر تحصیل در این کشور این موضوع است که دانشگاه های استرالیا در زمینه های تحقیقاتی همچون هنر و علوم انسانی، آموزش و پرورش و علوم پیشرفته بسیار قوی هستند.و در واقع استرالیا یکی از اعضای بزرگ تحقیقاتی جهان است به همین دلیل یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین الملی می باشد.

مقاله پیشنهادی: تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا

مزایای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی و در رشته های مختلف
 • امکان تحصیل در کشوری با سیستم آموزشی بسیار پیشرفته
 • امکان انجام کار نیمه وقت در حین تحصیل برای دانشجویان وجود دارد.

شرایط دندانپزشکی در استرالیا

برای تحصیل و ورود به رشته ی دندان پزشکی شما باید مدارک 12 ساله ی دبیرستان خورد را داشته باشید و اگر بخواهید بعد از دوران دبیرستان برای تحصیل پزشکی در این کشور اقدام کنید.

باید ابتدا یک دوره یک ساله به نام فاندیشن را در کالج های معتبر این کشور بگذرانید، بعد از پایان این دوره شما باید در امتحانات مورد نظر نمره ی را لازم را کسب کنید و وارد دانشگاه مورد نظرتان شوید.

همچنین برای تحصیل در استرالیا باید بدانید اخذ پذیرش بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست پس ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 برای تحصیل شما الزامی است.

بعد از ورود به دانشگاه شما باید یک دوره ی تحصیلی در مقطع لیسانس را بگذرانید که مدت زمان این دوره 3 سال است و در این مقطع دروس علوم پایه مانند زیست، شیمی، فیزیک و … تدریس می شود.

بعد از گذراندن این دوره ی کارشناسی باید در آزمون UMAT یا GAMSAT شرکت کنید و در صورت موفقیت در این آزمون می توانید تحصیل در رشته ی دندانپزشکی را شروع کنید.

معرفی بورسیه دندان پزشکی در استرالیا

بورسیه های تحصیلی بسیاری در استرالیا وجود دارد که می تواند کمک هزینه ی خوبی برای شما در حین تحصیل در استرالیا باشد.
بورسیه های تحصیلی استرالیا توسط دولت، مراکز آموزشی و تعدادی از مراکز دولتی و خصوصی فراهم می شود. در زیر برخی از برنامه های بورسیه های تحصیلی دولت استرالیا برای شما به عنوان دانشجوی یک بین المللی ذکر شده است.

بورسیه های بین المللی دانشگاه Macquarie

این بورسیه به دانشجویان ممتاز در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می گیرد. این بورسیه بخشی از شهریه ی دانشگاه را برای دانشجویان تحصیل در دانشگاه Macquarie تامین می کند. این بورسیه تا 10 هزار دلار استرالیا متغیر است.

بورسیه های تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی دانشگاه ملبورن

این بورسیه شامل دانشجویان ملی و بین المللی ممتاز در برنامه های تحقیقاتی در مقاطع بالاتر از کارشناسی تعلق می گیرد. بورسیه ی تحقیقاتی دانشگاه ملبورن شامل شهریه ی دانشگاه به طور کامل، هزینه های زندگی و بیمه ی دانشجویان می باشد.

بورسیه دندان پزشکی در استرالیا بورسیه ی بین المللی آدلاید Adelaide

دانشگاه Adelaide برنامه ی بورسیه ی بین المللی (ASI) را به منظور جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی بسیار ماهر و ممتاز از اقصی نقاط جهان جهت هدایت و انجام موضوعات تحقیقاتی خود اختصاص داده است. این بورسیه بین المللی شامل هزینه های زندگی، شهریه ی دانشگاه و بیمه می شود.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  بورسیه تحصیلی دندان پزشکی در استرالیا  مراجعه کنید.

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در استرالیا یک دوره ی 6 ساله است. هزینه ی تحصیل این رشته بسته به دانشگاه انتخابی و محل تحصیل انتخابی شما متغیر است، اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل در این رشته سالیانه حدود 30 تا 60 هزار دلار استرالیا است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

دندانپزشکی گرایش مهمی از رشته پزشکی محسوب می شود که با جنبه های تشخیصی و درمانی در حفره دهانی سر و کار دارد. همچنین در دندانپزشکی عمومی، جراحی دندان و ایمپلنتولوژی زمینه های کاری معروف هستند.

دندانپزشکی علمی حیاتی است که نه تنها بر روی سلامت دندان بلکه بر روی کلیه مسائل مربوط جمجمه انسان. از فک تا پس سر و نیز سلامت ناحیه صورت متمرکز است.دندانپزشکان نقش حیاتی در اطمینان از عملکرد صحیح ساختارهای فک و صورت ایفاء می کنند.

طول مدت تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه های علوم پزشکی استرالیا می تواند متفاوت باشد. همچنین برنامه های متفاوتی را در مقاطع مختلف و در دانشگاه ها مختلف می توان در راستای علوم دندانپزشکی در این کشور در نظر داشت.

ولی اگر هدف شما این است که به عنوان یک دندانپزشک عمومی در استرالیا مشغول به کار شوید. معمولا به 3 سال تحصیلات تمام وقت در مقطع کارشناسی نیاز خواهید داشت و پس از آن 4 سال تحصیلات تمام وقت را و یک تا دو سال دوره های تکمیلی و کارورزی را باید بگذرانید.

دو سال اول تحصیل دندانپزشکی در استرالیا مربوط به آموزش مباحث تئوری و کلیات علوم پزشکی و سالهای بعد شامل مباحث کاربردی و بالینی می باشد.

مقاله پیشنهادی: بهترین کشورها برای تحصیل در رشته ی دندان پزشکی ؟شرایط دوره فلوشیپ پزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا نسبت به دیگر رشته ها متفاوت است، در همه جای دنیا دندانپزشکی یکی از مهم ترین و گران ترین رشته های تحصیلی است.

لذا به همین خاطر در طول دوره تحصیل دندانپزشکی در استرالیا هزینه دانشگاه برای دانشجویان مبلغی حدود 30000 تا 80000 دلار استرالیا در سال می باشد. این مبلغ بنا بر نوع دانشگاه و همچنین امکاناتی که در این زمینه ارائه می دهند متفاوت است.

هزینه دندان پزشکی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی

بر طبق StudyMove.com، میانگین شهریه دانشجویان بین المللی کارشناسی 30.840 دلار استرالیا ( حدود 210.00 یورو) در سال وبرای دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد 31.596 دلار استرالیا (حدود 22.700 یورو) می باشد.

تحصیل در استرالیا ،بخش رسمی دولتی به دانشجویان بین المللی، به طور معمول هزینه های تحصیلی سالانه برای دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی را پرداخت می کند.

کارشناسی ارشد 20.000 دلار استرالیا ( 14.400 دلار آمریکا ) تا 37.000 دلار استرالیا ( 26.600 دلار آمریکا ) و دکتری 14.000 دلار استرالیا ( 10.060 دلار آمریکا) است.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا مراجعه کنید.

سایر شرایط پذیرش

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

اگر متقاضی تحصیل لیسانس دندانپزشکی در استرالیا جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های علوم پزشکی این کشور هستید. باید قبل از هر چیزی در آزمون دانشکده پزشکی استرالیا (GAMSAT) شرکت کنید و نمره ی قبولی را کسب کنید. حداقل نمره قبولی در این آزمون در حدود 50 می باشد.

علاوه بر قبولی در این آزمون، ارائه مدرک دیپلم متوسطه و مدرک زبان انگلیسی. (آزمون های IELTS و TOEFL) برای اثبات مهارت زبان انگلیسی شما نیز اجباری است.

برخی از دانشگاه های علوم پزشکی علاوه بر شرایط بالا ممکن است. نمره MCAT (آزمون کالج پزشکی) را نیز از شما بخواهند. همچنین احتمال مصاحبه از طریق برنامه اسکایپ برای شما وجود دارد و آمادگی برای انجام مصاحبه الزامی است.

مدارک زیر برای اخذ پذیرش دندان پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی استرالیا الزامی است؛

مدارک مورد نیاز

1

فرم درخواست پذیرش تکمیل شده

2

مدارک شناسایی متقاضی

3

مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات سال آخر

4

آزمون زبان انگلیسی IELTS با حداقل نمره 7

5

نمره حداقل 50 برای آزمون دانشکده دندانپزشکی استرالیا (GAMSAT)

6

هزینه دندانپزشکی در استرالیا

7

با وجود هزینه های بالای تحصیل دندانپزشکی در این کشور. این هزینه ها با وجود کار ضمن تحصیل تا 40 ساعت در هفته و نیز امکان دریافت انواع بورسیه تحصیلی قابل تحمل است.

8

با توجه به طول مدت تحصیل دندانپزشکی در کشور استرالیا که تا 5 الی 7 سال نیز طول می کشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی این کشور برای دندانپزشکی در حدود AU$30000 (دلار استرالیا) الی AU$80000 (دلار استرالیا) می باشد.

9

بر اساس ملیت، نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل تان می تواند کمی بالا یا پایین باشد علاوه بر شهریه ها. میانگین ماهیانه هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا در حدود 1000 الی AU$1500 (دلار استرالیا) می باشد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات 9 الی 17با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1.اولین قدم برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا چیست؟

 • در اولین اقدام باید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرید ولی قبل از آن باید شرایط آن را به خوبی بررسی کنید زیرا شرایط هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است.

2.تحصیل رشته ی داروسازی در استرالیا چه مدت طول میکشد؟

 • تحصیل رشته ی داروسازی در دنشگاه های استرالیا 5 ساله است.

3.شهریه ی دانشگاه های دندانپزشکی استرالیا چه میزان است؟

 • شهریه ی دانشگاه ها با توجه به معیارهایی مانند: نوع دانشگاه، دانشجویان بین المللی یا داخلی و مقطع تحصیلی تعیین می شود که در مقایسه با کشورهای انگلیس و آمریکا بالاتر است.

4.هزینه ی زندگی برای یک دانشجو در کشور استرالیا چه میزان است؟

 • هزینه ی زندگی یک فرد با توجه به شرایطی مانند: سبک زندگی یا شهری که دانشجو در آن ساکن است، به طور متوسط به صورت سالانه 20 هزار دلار می باشد.

5.هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا چه مقدار است؟

 • هزینه ی تحصیل آن بسته به دانشگاه انتخابی و محل تحصیل متغیر است اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل در این رشته سالیانه حدود 30 تا 60 هزار دلار استرالیا است.

6.تحصیل در کدام یک از دانشگاه های استرالیا رایگان است؟

 • تحصیل در دانشگاه های استرالیا رایگان نیست مگر اینکه بورسیه دریافت کنید.

7.امکان  کار پس از تحصیل در استرالیا وجود دارد؟

 • تا 18 ماه پس از پایان تحصیلات, دانشجویان می توانند به دنبال کار بگردند و مشغول به کار شوند.

8.ویزای ساب کلاس 485 چه نوع ویزایی است؟

 • ویزای ساب کلاس 485 یا ویزای فارغ التحصیلی موقت برای دانش جویانی است که بلافاصله پس از تحصیل قصد کار و اقامت در این کشور را دارند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *