کشورها, نروژ

مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ

نروژ یک کشور اروپایی در نواحی اسکاندیناوی و یک کشور کوهستانی بسیار زیبا است. از این رو مردم زیادی تمایل به مهاجرت به نروژ دارند. در این کشور زیبا به زندگی‌ شان ادامه دهند و به‌ گونه‌ ای می شود گفت می‌خواهند به نروژ مهاجرت کنند.

مهاجرت به نروژ

البته قابل ذکر است که مهاجرت چندان هم آسان نیست و حتی می‌توان گفت که مهاجرت و انجام مراحل آن نسبتاً کاری دشوار است و افرادی که قصد مهاجرت به نروژ را دارند باید کاملاً با قوانین این کشور آشنا شوند تا به راحتی بتوانند ویزای این کشور را کسب کنند. ما در ادامه مقاله تمام نکته ها و قوانین مهاجرت به نروژ را برای شما یادآوری می کنیم.

قوانین مهاجرت به نروژ

نروژ یک کشور بسیار قدرتمند از نظر اقتصاد با پایه های محکم سیاسی است مردم این کشور از فرهنگ بالایی برخوردارند. نروژ یک مکان امن و دارای خدمات رفاهی نسبتاً خوبی برای شهروندان است.

این کشور از نظر جغرافی یک مکان کوهستانی است که مردمش به زبان نروژی صحبت می کنند و از نظر آب‌ و هوا به دلیل نزدیکی به قطب شمال بسیار سردسیر است. این خود عاملی است که باعث شده بیشتر نواحی نروژ خالی از جمعیت باشد. کشاورزی در نروژ بسیار پررونق است و می توان به گفت که بیشترین درآمد دولت نروژ از کشاورزی است و این عوامل مهمی هستند که افراد زیادی تمایل داشته باشند به نروژ مهاجرت کنند.

مهاجرت به نروژ از روش‌ های متفاوتی انجام می شود و راه برای مهاجرت به نروژ باز است.

ما نمونه هایی از روش‌ هایی که افراد به وسیله آن‌ها مهاجرت را انجام می‌دهند را برای شما در متن زیر بیان می کنیم:

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری

از روش‌ های مهاجرت بی درد سر و راحتی است که افراد در این روش باید یک سرمایه نسبتاً خوبی داشته باشند تا بتوانند در این کشور سرمایه گذاری کنند افراد باید دقت داشته باشند که با آگاهی کامل این کار را انجام دهند چرا که مراکزی موجود هستند که در این زمینه ها مردم را فریب می دهند.

مهاجرت از طریق تحصیل

سالانه افرادی هستند که تصمیم می گیرند برای ادامه تحصیل در نروژ به این کشور مهاجرت کنند. اکثر دانشجویان به خاطر شرایط مناسب نروژ برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند.

مهاجرت از طریق کار

کشور نروژ دارای منابع زیر زمینی فراوانی از جمله نفت و گاز است این منابع باعث شده کارخانه‌ ها و مؤسسات فراوانی در این کشور به وجود آید و چون جمعیت این کشور نسبتاً کم است دولت نروژ به استخدام نیروی انسانی پرداخته است ولو اینکه این نیروی انسانی از توابع خارجی باشد بنابراین افراد زیادی از سراسر جهان مهاجرت کاری به نروژ را انجام می‌دهند.

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج

یک سری افرادی هم هستند که از بین گزینه‌ های مهاجرت گزینه ازدواج را انتخاب می‌کنند، این گزینه برای مهاجرت هم گزینه راحتی محسوب می شود. اما افرادی تبعه نروژ نیستند می‌توانند با یک فرد نروژی ازدواج کنند و این افراد باید چند سال در نروژ اقامت داشته باشند تا بتوانند اقامت دائم نروژ را کسب کنند.

کسانی که قصد مهاجرت را دارند در صورتی که با اقامت او در این کشور موافقت شد، شخص می‌تواند همسر و فرزندانش را به شرطی که زیر 18 سال باشند را با خودش همراه کند البته این سن در کشورهای مختلف متفاوت است ولی در نروژ این سن همان زیر 18 سال است و در غیر این صورت افراد بالای 18 سال لازم است به‌ صورت جداگانه برای خودشان ویزا کسب کنند، تا بتوانند در نروژ اقامت داشته باشند.

مهاجرت از طریق پناهندگی

نروژ هم از جمله کشورهایی است که سالانه پناهندگان بسیاری را می‌پذیرد البته گفتنی است درصد این پناهندگان در سالهای اخیر در نروژ بسیار کاهش یافته است.

خب حتماً شما اطلاع دارید که مهاجرت از طریق پناهندگی چندان کار درستی نیست اما بعضی از افراد برای مهاجرت این راه حل متوسل می شوند. پناهندگی در نروژ کار ساده ای نیست و دارای قوانین و شرایط سختی می باشد که باید فرد پناهنده تمام سختی های این کار را به دوش بکشد.

شرایط پناهندگان در نروژ

وضع پناهندگان هنگام ورود به کشور نروژ مشخص می شود همه کسانی که پناهنده کشور نروژ شده اند به محض ورود به خاک این کشور، سه سال اقامت در این کشور را اخذ می کنند. طبق مقررات بعد از سپری شدن سه سال می توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند. البته این در صورتی است که دولت نروژ تشخیص دهد این افراد برای کشور مشکلی ایجاد نمی‌کنند.

کسانی که به گونه‌ای مجبور هستند کشوری که در آن زندگی می‌کنند را ترک کنند و در کشور دیگری به زندگی‌شان ادامه دهند پناهنده می‌گویند. این اجبارات برای فرد پناه‌جو می تواند جنگ، عدم امنیت، بلایای طبیعی و…باشد.

خب کشور نروژ به کسانی که دچار شرایط خاص هستند و دیگر نمی توانند در کشور مبدأ زندگی کنند پناهندگی می دهد. این افراد قربانیان شکنجه و یا کسانی که در حقشان خشونت می شود و.. هستند کسانی اند که کشور نروژ آن ها را جز شرایط خاص می داند و به آن‌ها پناهندگی می دهد.

فرم تقاضای پناهندگی

کسانی که می خواهند پناهنده کشور نروژ شوند باید به طور کامل و واضح اطلاعاتشان را در اختیار پلیس های نروژی قرار دهند. سپس این پلیس‌ها برای شما یک فرم تقاضای پناهندگی پر می کنند بعد فرد وارد مصاحبه با پلیس‌های دیگر می شود و آن‌ها کاملاً پناه جو را پرس و جو می کند تا راست یا دروغ بودن اداعا های فرد تقاضا دهنده مشخص شود و البته نکته مهمی که در زمینه پناهندگی افراد باید به آن دقت شود این است که کسانی که بیماری خاص دارند قطعاً نمی توانند پناهنده کشور نروژ شوند.

پذیرش پناهندگان در نروژ

برای پذیرش پناهندگان در نروژ در وهله اول باید شهرداری به عنوان میزبان پناهنده را قبول کند بعد از انجام این مراحل دولت این پناه‌جو ها را در مسکن های خاصی اسکان می دهد و طبق قوانین حدوداً 3 الی 5 سال بنا به شرایط پناه‌جو آن را کمک می‌کند. ما در این مقاله سعی داشتیم تمام مواردی که مربوط به مهاجرت به نروژ می شود را برای شما بیان کنیم. امیدوارم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع: سفارت نروژ

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *