آذربایجان

تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان

شرایط تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان

در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در رشته پزشکی در جمهوری آذربایجان به همراه مدارک، هزینه ها و شرایط دریافت پذیرش در 2022 می پردازیم.

آذربایجان به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد برای تحصیل در رشته پزشکی در دنیاست. چرا که سطح آموزش و کیفیت تدریس، زیرساخت ها، دانشکده ها و منابع تحقیقاتی و تجهیزات خوب دانشگاه های این کشور دکتری های آموزش دیده و با مهارتی را تربیت می کند. در سال های اخیر نوآوری ها و پیشرفت های زیادی در زمینه تحقیقات پزشکی در آذربایجان صورت گرفته است.

در ادامه موضوعات زیر را بررسی خواهیم کرد:

 1. مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی
 2. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام
 3. مدرک زبان
 4. شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به آذربایجان
 5. دانشگاه های معتبر آذربایجان
 6. دانشگاه های پزشکی آذربایجان
 7. کسب مدرک MBBS  از دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان
 8. MBBS
 9. آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش دانشگاه آذربایجان
 10. اطلاعات بورسیه تحصیلی آذربایجان
 11. اجازه کار پاره وقت دانشجویی در جمهوری آذربایجان
 12. نکاتی درباره کار دانشجویی

شرایط تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان

مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در آذربایجان

تحصیل پزشکی در کشور آذربایجان 6 سال طول خواهد کشید. سال آکادمیک از 15 سپتامبر آغاز میشود و شما باید تا 10 سپتامبر مدارک مورد نیاز را تحویل داده باشید. و در دانشگاه مد نظرتان ثبت نام کرده باشید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام رشته پزشکی در آذربایجان

اگر قصد دارید برای اخذ پذیرش در دانشگاه های پزشکی آذربایجان اقدام کنید ، باید حداقل نمره 15 در دروس علوم طبیعی ( فیزیک شیمی زیست شناسی) کسب کرده باشید. هم چنین داشتن مدرک و تسلط به زبان انگلیسی لازم و ضروری است.  می بایست حداقل نمره ی 5 آیلتس و یا نمره 4 تافل کسب کرده باشید.

برای درخواست تحصیل در این دانشگاه ها باید مدارکی را مثل پاسپورت، کپی دیپلم دبیرستان یا مدرک کارشناسی، ترجمه شده مدارکتان، مدرک زبان و چند قطعه عکس 3*4 شخصا و حضورا به دانشگاه تحویل دهید.
یکی از قوانین دانشگاه های آذربایجان این است که قبل از شروع کلاس ها می بایست کل مبلغ شهریه را پرداخت نمایید. 3500 دلار برای رشته های پزشکی بعد از انجام تمام مراحل و پرداخت هزینه ها باید یک چک آپ انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که به بیماری هپاتیت و ایدز مبتلا نیستید.

مدرک زبان در رشته پزشکی در آذربایجان

اگر بخواهید به زبان آذربایجانی یا روسی درس بخوانید. می بایست حتما یک سال در کلاس های آمادگی دانشگاه شرکت نمایید. این شرط برای دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند و مدرک زبان انگلیسی معتبر نداشته باشند نیز صدق می کند.

شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به آذربایجان

با توجه به مقررات مشابه، اگر برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان مراجعه می کنید؛ باید به زبان این کشور مسلط باشید. اگر که زبان این کشور را نمی دانید، نگران نباشید شما می توانید در دوره های زبان که هدف آن آگاهی و یادگیری زبان آذری این کشور به اتباع خارجی است شرکت نمایید. شما می توانید در دانشگاه های و ادارات مربوط که مخصوص این دوره ها است شرکت کنید. برای آگاهی بیشتر در زمینه میتوانید به مقاله با نام آموزش زبان آذربایجانی مراجعه کنید.

شرایط تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان

دانشگاه های معتبر آذربایجان عبارتند از:

•    دانشگاه دولتی باکو
•    آکادمی دولتی نفت شناسی جمهوری آذربایجان (ASOA)
•    دانشگاه قفقاز
•    دانشگاه خزر
•    دانشگاه فنی آذربایجان
•    موسسه آموزشی زبان میرزا فتحعلی آخوندزاده
•    دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان
•    آکادمی موسیقی باکو حاجی اوزیر
•    آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان
•    که از بین این دانشگاه ها تنها دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران دانشگاه خزر می باشد.

دانشگاه های پزشکی آذربایجان

آذربایجان دارای یکی از بزرگترین و برجسته موسسات آموزشی دانشگاه علوم پزشکی است. نام یکی از این دانشگاه ها (AMU) می باشد که در سال 1930 تاسیس شد.
این دانشگاه دارای 7 دانشکده (پزشکی عمومی، اطفال، پزشکی و زیست شناسی پزشکی، دندانپزشکی، طب نظامی و داروسازی) می باشد. در حال حاضر 8000 دانشجو، از جمله دانشجویان بین المللی، در دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان تحصیل می کنند.

مقاله پیشنهادی: تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

کسب مدرک MBBS از دانشگاه های پزشکی آذربایجان

نام: دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان
شهریه: 28.8
مدت زمان: 6 سال است.
مهلت درخواست: 20 اوت
وضعیت MCI: تأیید (فهرست MCI تایید دانشگاه)
این دانشگاه دارای 74 بخش مختلف برای آموزش تخصصی به دانشجویان می باشد. در حال حاضر 1200 دانشجویان بین المللی از 21 کشور مختلف در این دانشگاه وجود دارد.

MBBS در کجا تدریس می شود؟

MBBS در جمهوری آذربایجان در یکی از دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان ارائه می شود. دانشگاه فنی جمهوری آذربایجان، دانشگاه زبان جمهوری آذربایجان، دانشگاه اقتصاد ایالتی جمهوری آذربایجان، دانشگاه بین المللی دولتی جمهوری آذربایجان، دانشگاه ایالتی آذربایجان و بسیاری از دانشگاه های برتر در آذربایجان زیر نظر این دانشگاه می باشد.

آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش پزشکی آذربایجان

به منظور تضمین جای خود در MBBS در برنامه های جمهوری آذربایجان به ویژه در دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان شما باید به زمان ارسال درخواست خود دقت کنید. یک نامه پذیرش از وزارت آموزش و پرورش و کنسولگری آذربایجان صادر می شود. این پذیرش یا ویزاتنها براساس دعوت نامه صادر می شود. بستگی به رشته و دانشگاه می تواند زمان پذیرش متغیر باشد.

اطلاعات بورسیه تحصیلی آذربایجان

باید به عنوان دانشجویان بین المللی برای کمک هزینه اقدام کنید. باید یک پیشنهاد در مقطع کارشناسی تمام وقت در دانشگاه بریستول ارسال کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ای با نام بورسیه تحصیلی آذربایجان مراجعه کنید.

اجازه کار پاره وقت دانشجویی در جمهوری آذربایجان

در مدت زمان تحصیل، کار دانشجویی یکی از کمک های مالی است که می توانید، دریافت کنید. در یک شکل از اشتغال، می توانید به صورت پاره وقت و یا برای چند ساعت کار کنید. ساعات کار کمتر از 30 تا 35 ساعت در هفته می باشد، در نتیجه می توانید مقدار کافی زمان برای تمرکز بر روی مطالعات خود را نیز داشته باشید.

نکاتی درباره کار دانشجویی

می توانید شغل نزدیک به کالج و یا محل اقامت خود برای صرفه جویی در زمان داشته باشید.
در هنگام تحصیل می توانید با همسالان خود که در حال حاضر کار می کنند، بپیوندید.
اشتغال پاره وقت یکی از بهترین گزینه های در دسترس برای دانشجویان است، زیرا تجربه کاری و حمایت مالی برای آنها فراهم می کند.
چند گزینه که دانشجویان می توانند در خارج از ساختمان کالج خود دنبال کنند، اشتغال در یک پارک تفریحی، فروشگاه مواد غذایی، بازار، نمایشگاه ها، رستوران ها، پمپ های سوخت، و یا حتی کار در خانه، و غیره می باشد.
فرصت هایی کافی برای دانشجویان برای به دست آوردن کار وجود دارد.
در مطلب بالا شرایط مختلف  رشته ی پزشکی را برای شما شرح دادیم با توجه به شرایط خود برای تحصیل اقدام کنید با آرزوی موفقیت برای شما همراهان گرامی.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *