آذربایجان, تحصیلی

تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

کشور آذربایجان به یکی از کشورهایی تبدیل شده که این روزها مورد علاقه بسیاری از افراد، بخصوص ایرانیان می باشد. با توجه به نزدیکی کشور آذربایجان به ایران، بالا بودن کیفیت تحصیل در این کشور، سطح علمی بالا، هزینه های مناسب تحصیل و زندگی نسبت به کشورهای اروپایی و شرایط مطلوب دیگر، بسیاری از متقاضیان را مشتاق نموده است که در این کشور به تحصیل بپردازند. در این مقاله درباره تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان به موضوعات زیر خواهیم پرداخت تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

 1. مزایای تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان
 2. آزمون ورودی به دانشگاه های آذربایجان
 3. دوره کالج
 4. دوره های دندانپزشکی
 5. هزینه تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان
 6. دندانپزشکی عمومی
 7. داروسازی
 8. زبان تحصیل
 9. خوابگاه دانشجویی
 10. هزینه اجاره آپارتمان برای یک دانشجو
 11. هزینه خورد و خوراک در رستوان و فست فود های نزدیک دانشگاه:
 12. هزینه کافی شاپ های نزدیک دانشگاه

تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

مزایای تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

 • هزینه پایین تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان.
  اجازه کار دانشجویی تا 10 ساعت.
  امکان استفاده از خوابگاه های دانشجویی با تمامی امکانات و هزینه ماهانه کمتر از 200 دلار.
  اعتبار بین المللی مدارک دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان.
  امکان بورسیه شدن تحصیلی.

آزمون ورودی به دانشگاه های آذربایجان

دانشگاه طب باکو آذربایجان برای افرادی که اهل آذربایجان هستند و در این کشور زندگی می کنند، همانند ایران آزمون ورودی برگزار می‌کند. که قبولی در آن اگر به دشواری ایران نباشد کمتر از آن نیست، کسانی که در آزمون ورودی پذیرفته شوند و نمراتشان به حد نصاب برسد با توجه به نمره کسب کرده اقدام به پرداخت شهریه می‌کنند. (کسب نمره بالا مساوی پرداخت شهریه کمتر) ولی در مورد دانشجویان خارجی این عمل انجام نمی‌گیرد. آزمون ورودی گرفته نمی‌شود و از تمام افراد شهریه ثابتی گرفته می‌شود. که هزینه آن کمتر از سایر دانشگاه های پزشکی در کشور ما است.

دوره کالج

دوره کالج 9 ماه می باشد. طی این 9 ماه تحصیلی آزمون و ارزیابی های مداوم جهت آماده سازی برای آزمون نهایی صورت میگیرد. در اوآخر ماه نهم بعد از اتمام دوره کالج دانشجو ملزم به گرفتن نمره قبولی در دو آزمون که یکی به صورت کتبی و دیگری که به صورت شفاهی است. امتحان کتبی به صورت تستی و الکترنیکی بوده و دانشجو پشت رایانه قرار گرفته و ملزم به پاسخ می‌شود. بعد از اتمام آزمون دانشجو نمره خود را مشاهده می‌کند. و اگر بتواند نمره قابل قبول را به دست بیاورد به مرحله شفاهی آزمون راه پیدا می کند. در صورت قبولی در این آزمون نیز دوره کالج را با موفقیت به اتمام رسانده و می تواند وارد کورس (( رشته مورد نظر)) تحصیلی شود.

دوره های دندانپزشکی در آذربایجان

تحصیل در رشته دندانپزشکی 5 سال به طول خواهد انجامد. دانشجویان دندانپزشکی در آذربایجان می توانند در هر یک از دوره های تخصصی از جمله: ارتودنسی، جراحی دهان و یا دندانپزشکی کودکان یا بزرگسالان به تحصیلات خود ادامه دهند. تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان با کیفیتی بسیار بالا ارائه می شود.

تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

دندانپزشکی عمومی

زبان تدریس : امکان تحصیل به یکی از زبان های: انگلیسی، روسی و آذری.
مدت زمان دوره : 5 سال.
نوع مدرک اعطایی: دکترای دندانپزشکی.
شهریه سالانه : تحصیل به زبان انگلیسی 4000 دلار، تحصیل به زبان روسی 4000 دلار و تحصیل به زبان آذری 4000 دلار.

داروسازی

زبان تدریس: امکان تحصیل به یکی از زبان‌های: انگلیسی، روسی و آذری.
مدت زمان دوره: 4 سال.
نوع مدرک اعطایی: لیسانس داروسازی.
شهریه سالانه: تحصیل به زبان انگلیسی 4000 دلار، تحصیل به زبان روسی 4000 دلار و تحصیل به زبان آذری 4000 دلار.
تحصلات دندان پزشکی در کشور آذربایجان با کیفیت بسیار بالایی صورت می گیرد. دانشجویان این رشته بعد از اتمام درس می توانند. به صورت خصوصی و یا در بیمارستان ها و ارگان‌های دولت در آذربایجان و یا هر کشوری مشغول کار شوند.

مقاله پیشنهادی: تحصیل پزشکی در آذربایجان

دانشگاه هایی که در آذربایجان رشته دندانپزشکی دارند

 • BAKU MEDICAL University (دانشگاه طب باکو، رشته دندانپزشکی)
 • NAKHCHIVAN University (دانشگاه نخجوان، رشته دندانپزشکی)
 • CASPIAN University (دانشگاه خزر باکو، پیرا پزشکی)

سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست. برای تحصیل در دانشگاه های این کشور نیاز به حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 5 می باشد، در صورتی که متقاضیان تحصیل در این کشور آشنایی مناسبی با زبان این کشور نداشته باشند آموزش دانشگاهی آن ها پس از آموزش زبان آغاز می شود.

خوابکاه دانشجویی

دانشگاه در قبال دریافت هزینه سالانه 1000 مانات اقدام پذیرش دانشجو در خوابگاه می‌کند. (هر اتاق 30 متری برای 3 نفر) از مزایای خوابگاه دانشگاه طب نزدیکی آن به دانشگاه است. (حدودا 100 متر) فراهم آوردن مکانی جهت رفاه و آسایش دانشجویان کاری است. دشوار که دانشگاه طب به خوبی این کار را انجام داده است. دانشگاه طب چند ساختمان برای خوابگاه بنا کرده که هر ساختمان 8 الی 10 طبقه دارد که دارای آسانسور بوده و هر ساختمان تعداد کثیری اتاق دارد نا گفته نماند افراد می‌توانند با پرداخت هزینه سایر نفرات داخل هر اتاق، اتاق را یک نفری در اختیار داشته باشد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان در سال اول حدودا 5300 دلار و از سال دوم به بعد حدودا 4300 دلار برآورد شده است، که هزینه های شهریه دانشگاه، اسکان، بیمه درمانی، ثبت نام و …. را دربر می گیرد. هزینه دوره های آمادگی زبان 9 ماهه 2500 منات می باشد.

هزینه اجاره آپارتمان

دانشجویانی که مایل به اجاره خانه هستند و میلی به گرفتن خوابگاه و استفاده از امکانات آن ندارند. می‌توانند نزدیک دانشگاه (جهت سهولت رفت و آمد) اقدام به اجاره خانه کنند. هزینه اجاره خانه با توجه به سال ساخت ساختمان (عمر ساختمان) و مساحت و امکاناتش متغییر است. به طور مثال: اجاره خانه تک خوابه با تمام وسایل (مبله) از 350 مانات شروع می‌شود و بسته به نوع امکانات ساختمان افزایش می یابد. یک آپارتمان مبله بسیار شیک با امکانات فول و کامل دو خوابه با وسایل نو را میتوان ماهی 800 منات به صورت چند نفری نیز اجاره کرد.

هزینه خورد و خوراک در رستوان و فست فود های نزدیک دانشگاه

1- قیمت یک عدد دونر مرغ : 2 مانات
2- قیمت یک عدد دونر گوشت: 2 مانات
3- قیمت یک پرس برنج با مرغ: 3 مانات
4- قیمت یک کاسه سوپ: 1 مانات
5- قیمت یک عدد پیتزا بزرگ : 6 مانات
6- قیمت انواع نوشیدنی در فست فود ها: کوکاکولا نیم لیتری 80 گپیک
7- یک لیوان دوغ 50 گپیک

هزینه کافی شاپ های نزدیک دانشگاه

1- قیمت یک قوری چای: 2 مانات
2- قیمت یک فنجان قهوه: 1 مانات
3- قیمت یک فنجان کاپچینو: 1 مانات
4- قیمت یک بطری آب معدنی نیم لیتری: 60 گپیک

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *