تحصیلی, سوئیس

تحصيل دندانپزشكي در سوئيس

تحصيل دندانپزشكي در سوئيس

تحصيل دندانپزشكي در سوئيس یکی از گزینه های افراد متقاضی تحصیل در این رشته می باشد. سوئیس یکی از کشورهای اروپای غربی است که مساحتی حدود 41285 و جمعیتی برابر با هفت میلیون نفر دارد. پایتخت این کشور برن می باشد. این کشور یکی از کشورهای ثروتمند و دارای امنیت بالا می باشد. مردم ساکن در کشور سوئیس به چهار زبان آلمانی، فرانسه، ایتالیایی و رومانش صحبت می کنند. طبق اخبار ثبت شده یکی از کشورهای موفق در زمینه علم پزشکی و دندانپزشکی می باشد.

تحصيل دندانپزشكي در سوئيس

همچنین دستمزد پزشکان و دندانپزشکان در این کشور بسیار قابل توجه می باشد. به همین دلیل اخذ تحصیل دندانپزشکی در سوئیس به دلیل رقابت شدید افراد متقاضی کمی مشکل صورت می گیرد. البته بسیاری از دانشگاه های سوئیس اجازه پذیرش اتباع غیر سوئیسی را ندارد. اما به هرحال داشتن اطلاعات و بهره مندی از مشاورین و متخصصین می تواند کمک شایانی به افراد متقاضی تحصیل رشته دندانپزشکی در سوئیس باشد. در هر صورت در ادامه مقاله درباره پذیرش تحصیلی در دانشگاه های سوئیس و اقامت سوئیس  مطالبی را بررسی خواهیم کرد.

مراحل و شرایط اخذ تحصيل دندانپزشكي در سوئيس

  1. ارسال مدارک دیپلم و زبان
  2. ارسال مدرک زبان آلمانی B2 در صورت تسلط: دانشگاه های سوئیس نسبت به تسلط زبان سختگیرانه­ تر برخورد می کنند و دانش زبان متقاضی برای آنها بسیار حائز اهمیت می باشد.
  3. شرکت در آزمون های ورودی: طبق قوانین این کشور متقاضیان رشته دندانپزشکی باید طبق آزمون ابتدا در یکی از رشته ­های کالبد شناسی و زیست شناسی قبول شود و بعد در رشته دندانپزشکی تحصیل خود را آغاز کند.
  4. اگر فرد متقاضی بار اول در آزمون ورودی موفق به دریافت رتبه مورد نیاز نشد طبق قوانین کشور سوئیس، متقاضی باید نسبت به آموزش زبان فرانسه اقدام کند و سال بعد دوباره در آزمون ورودی شرکت کند.

نکات آزمون های ورودی دندانپزشکی در سوئیس

آزمون ارزیابی مقدماتی: به منظور نظم بخشی به تعداد زیاد متقاضی و محدودیت ­سازی پذیرش، همه ساله یک آزمون ارزیابی با همکاری مرکز بررسی و توسعه آزمون (ZTD) در دپارتمان روانشناسی دانشگاه فرایبورگ برگزار می شود.

این محدودیت سازی پذیرش برای رشته­ های پزشکی، دندانپزشکی و پزشکی انسان و نیز کایروپراکتیک اعمال می شود و از سوی کنفرانس دانشگاه سوئیس پیشنهاد داده می شود.

شرایط زبان برای تحصيل دندانپزشكي

سوئیس جز آن دسته از کشورهایی است که دارای سه زبان رسمی و زبان آموزشی می باشد. اما بعضی از دانشگاه های دندانپزشکی در سوئیس دوره های خود را به انگلیسی نیز آموزش می دهند.

مدارک معتبر مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصيل دندانپزشكي در سوئيس

اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی بلند مدت D دارید مدارک زیرا را نیاز دارید:

  • گذرنامه معتبر
  • شناسه سفر
  • اثبات منابع مالی کافی برای این که می توانید در سوئیس خود را ساپورت مالی کنید. این اثبات مالی بصورت کپی از صورتحساب بانکی یا یک نامه از بانک می باشد. در صورت داشتن حامی مالی باید ذکر و اثبات گردد.
  • بیمه حوادث: باید برای کشور سوئیس بیمه فرد متقاضی محرز و ثابت شود که فرد متقاضی تحت پوشش بیمه درمانی و حوادث قرار می گیرد.
  • انگیزه تحصیل: متقاضی باید در یک نامه تمام تلاش خود را انجام دهد تا هدف و انگیزه را به درستی در نامه به کشور سوئیس ابلاغ کند.
  • امضای یک برگه تعهد نامه جهت این که پس از تحصیل سوئیس را ترک خواهید کرد.

مزایای تحصيل دندانپزشكي در سوئيس

تحصيل دندانپزشكي در کشور سوئيس مزایای زیادی دارد که در ذیل مختصر بیان شده است.

امنیت بالای اجتماعی

کشور سوئیس شهرت جهانی خود را مدیون امنیت، ساعت و بانک های مشهورش می باشد. همچنین این کشور مقر یکی از دو دفتر سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی و صلیب سرخ می باشد.

مزایای رفاهی چشم گیر در سوئیس

کشور سوئیس یک کشور ثروتمند و در عین حال مرفه محسوب می شود که می تواند شرایط مناسبی را برای دانشجویان ایجاد کند. از آن جایی که یک کشور توریستی نیز محسوب می شود می تواند فرهنگ بالا نسبت به رفتار با دانشجویان خارجی نیز بروز دهد.

تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه دنیا

سوئیس از جمله کشورهای پیشرفته در زمینه آموزش های پزشکی و دندانپزشکی می باشد. بنابراین تحصیل در مرکز آموزش پزشکی و استفاده از اساتید برجسته و به نام  در جهان می تواند بسیار سرنوشت ساز باشد. در دانشگاه های دندانپزشکی سوئیس توجه به افزایش دانش فنی با تاکید بر افزایش مهارت های اجتماعی دانشجویان مورد توجه قرار گرفته و در اهداف آموزشی دانشگاه های سوئیس این ذهنیت که دانشجویان باید بتوانند به طور مستقل کار کنند و در برقراری ارتباط و کار تیمی مهارت داشته باشند، وجود دارد.

امتیاز گرفتن اقامت پس از گذران تحصیل

سوئیس یکی از کشورهای است که می توان پس از پایان تحصیل در رشته مورد نظر مشغول کار شد و از آن طرف می توان با اقداماتی اقامت کشور سوئیس را گرفته و همان جا مشغول به کار شد. پس به طور طبیعی انتخاب کشور آشنا برای اقامت مطلوب تر است که بتوان در صورت نیاز و علاقه اقامت آنجا را بدست آورد. اگرچه تحصیل در سوئیس در رشته دندانپزشکی مشکلات فراوانی را دارد و خود به خود در مرحله اول اخذ اجازه تحصیل در این کشور بسیار موفقیت آمیز بوده و راهی برای اقدامات بعدی و اقامت می باشد.

زمان بندی و برنامه آموزشی دندانپزشکی در سوئیس

‌به طور معمول دوره تحصیل دندانپزشکی در سوئیس به مدت 5 سال می باشد (3 سال دوره کارشناسی و 2 سال کارشناسی ارشد). 3 سال اول در دوره کارشناسی با دانشجویان پزشکی مشترک است و 2 سال بعدی آموزش در دانشکده دندانپزشکی به صورت عملی صورت می گیرد. پس از این که دانشجویان دوره کارشناسی ارشد را به پایان رساندن و در آزمون کارشناسی ارشد قبول شد می توانند پس از فارغ التحصیلی به سطحی از آموزش می رسند که می توانند هر گونه مراقبت های اولیه را انجام دهند.

زمان بندی تحصیلی

دانشجویان دندانپزشکی طی چهار ترم دوره کارشناسی ارشد که به صورت عملی انجام می گیرد، آموزش های علمی را با آموزش های فنی در آمیخته و توانایی لازم را برای فعالیت های آینده به دست می آورند.

یادگیری مهارت فنی

شیوه های تشخیص، برنامه­ ریزی موردهای درمانی، پیشگیری، درمان، بازسازی دندان، مراقبت های پس از درمان، مدیریت، مدیریت و روانشناسی بیمار و شیوه های درمان حرفه ای می شود.

در طی چهار ترم و یادگیری های عملی و بالینی، دانشجویان تشخیص های دندانپزشکی را زیر نظر اساتید انجام می دهند و گزینه ­ها و شیوه های درمان را به همراه اساتید خود انتخاب و درباره آن صحبت و بحث می کنند و در انتها به درمان بیمار پرداخته می شود.

کلیه­ امتحانات در طول تحصیل و مدرک کارشناسی ارشد به دانشکده مربوط می شود و آنها تنظیم کننده می باشند.

در انتها یک آزمون نهایی چند گزینه­ ای از سوی دانشگاه فدرال می باشد که سوالات حاوی مطالبی با هدف یادگیری از منظر آموزش دندانپزشکی کل سوئیس می باشد و این ارزیابی آخرین آزمون برای اتمام تحصیل دانشجویان دندانپزشکی در دوره­ ی کارشناسی ارشد می باشند.

هزینه­ تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف سوئیس متفاوت، اما به صورت کلی هزینه­ تحصیل دندانپزشکی در سوئیس در حدود 4 تا 8 هزار فرانک برای هر سال می باشد.

می توان در صورت نمرات بالا در دانشگاه از بورس تحصیلی دانشگاه ها نیز استفاده کرد. بورس تحصیلی شامل هزینه تحصیل دانشجو می باشد.

معتبرترین دانشگاه های دندانپزشکی سوئیس

دانشگاه های زیادی در سوئیس اقدام به آموزش پزشکی و دندانپزشکی می کنند اما فقط تعدادی از این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد.

دانشگاه برن، دانشگاه زوریخ، دانشگاه ژنو، دانشگاه لوزان.

این دانشگاها شرایط نسبتا سختی برای پذیرش دارند اما به هرحال دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی سوئیس در دنیا مشهور هستند و ارزش تلاش برای ورود به دانشگاه را دارند.

منبع:سفارت سوئیس

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *