آفریقای جنوبی, اقامت

راه های اخذ اقامت آفریقای جنوبی

اقامت آفریقای جنوبی

اقامت آفریقای جنوبی و چگونه دریافت این اقامت سوالی است که به ذهن متقاضیان مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی می رسد. کشور آفریقای جنوبی دارای اقتصادی رو به رشد است و آینده کاری و اقتصادی خیلی خوبی برای این کشور پیش بینی می شود.

لذا ما نیز در این مقاله به بررسی موضوع اقامت آفریقای جنوبی و همچنین روش های متفاوتی که متقاضیان می توانند از آن طریق اقامت آفریقای جنوبی را به دست آورند را توضیح می دهیم.

بر این اساس اگر شما نیز متقاضی مهاجرت هستید و می خواهید در مورد چگونگی گرفتن این اقامت اطلاعات لازم را کسب کنید می توانید با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

راه های اخذ اقامت آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی از کشورهای متنوع و جذاب دنیا محسوب می شود. این کشور ترکیبی عجیب از سنت، تاریخ، فرهنگ و طبیعت دارد. همچنین زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

از این رو سالانه مهاجران زیادی از سراسر دنیا جذب این کشور می شوند. این کشور از یازده زبان رسمی دارد که یکی از زبان های رایج و رسمی این کشور زبان انگلیسی می باشد لذا این مورد نیز یکی از امتیازات مثبت این کشور برای جذب مهاجر حساب می شود.

کشور آفریقای جنوبی صنعتی و از سطح فرهنگ بسیار بالا و غنی برخوردار است.متقاضیان اخذ اقامت از روش های مختلفی می توانند موفق به این کار شوند.این روش ها عبارتند از:

  •  مهاجرت و اخذ اقامت از طریق کار
  • سرمایه گذاری
  • ازدواج
  • تولد
  • فرزند
  • پناهندگی
  • تحصیل

اقامت آفریقای جنوبی

اقامت آفریقای جنوبی از طریق تحصیل

یکی از رایج ترین روش های مهاجرت و تحصیل در این کشور می باشد. این کشور هم از دانشگاه های بین المللی معتبر در سطح جهان بهره مند است و هم هزینه های زندگی در این کشور پایین است.

علاوه بر این دلایل انگلیسی زبان بودن دانشگاه های این کشور نیز سبب شده که مهاجرت تحصیلی به این کشور طرفداران زیادی داشته باشد. این کشور فرصت های شغلی مناسب زیادی برای دانشجویان کشورش دارد و معمولا دانشجویان پس از اتمام تحصیل در این کشور می توانند شرایط کاری خوبی را تجربه کنند.

همچنین بسیاری از دانشجویان از این کشور به عنوان سکوی پرتاب خود برای رسیدن به مقصد اصلی و مد نظر خود استفاده می کنند و پس از اتمام تحصیل به کشور مقصد مهاجرت می کنند.

مقاله پیشنهادی:
مهاجرت به آفریقای جنوبی
شرایط زندگی در آفریقای جنوبی چگونه است؟

اقامت آفریقای جنوبی از طریق ازدواج

از دیگر روش ها ازدواج شخص متقاضی با یک تبعه آفریقای جنوبی است. متقاضیان برای گرفتن اقامت از این طریق باید ضوابط و شرایط را رعایت کنند. ویزای کوتاه مدتی در کشور آفریقای جنوبی وجود دارد.

این ویزا مخصوص متقاضیانی است که با فردی که تابعیت کشور آفریقای جنوبی دارد نامزد کرده و می خواهد به کشور آفریقای جنوبی سفر کند تا با این شخص ازدواج کند. مدت ویزا نیز 90 روز می باشد. متقاضیانی برای اثبات هدف خود باید مدارکی دال بر اثبات این ازدواج را ارائه دهند.

همچنین افرادی که با یک تبعه آفریقای جنوبی هم خانه بوده اند یا رابطه داشته اند نیز می توانند اقامت این کشور  را دریافت کنند حتی اگر ازدواج رسمی نکرده باشند.

کشور آفریقای جنوبی

اقامت آفریقای جنوبی

اخذ اقامت برای همجنسگرایان نیز ممکن می باشد. در کل درخواست اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی از طریق ازدواج با یک تبعه این کشور یکی از مطمئن ترین راه های گرفتن اقامت این کشور محسوب می شود. برای دادن این درخواست طرفین باید سندی که به امضای هر دو نفر رسیده ارائه دهند.

اقامت آفریقای جنوبی از طریق کار

در سال های اخیر کشور ﺁفریقای جنوبی به دلیل اینکه از لحاظ اقتصادی تحت حمایت کشورهای پیشرفته ای همچون انگلیس و آمریکا بوده پیشرفت زیادی داشته است. از این رو این کشور بنیه اقتصادی لازم برای ایجاد فرصت های شغلی جدید و مناسب را دارد.

از این رو تمایل این کشور به جذب نیروی کار حرفه ای و جوان زیاد شده و در عرصه کاری تبدیل به یک محیط بسیار مناسب برای جست و جوی کار شده است. زندگی و کار در کشور ﺁفریقای جنوبی برای افرادی که دارای تخصصی ویژه خصوصا در زمینه مهندسی هستند.

بسیار مناسب است. از آنجایی که کار در این کشور مزایای زیادی دارد لذا به یکی از گزینه های گرفتن اقامت ﺁفریقای جنوبی تبدیل شده است.انگلیسی زبان بودن این کشور یکی از مزایای کار در این کشور بشمار می رود.

چرا که این کشور برعکس سایر کشورهای انگلیسی زبان داشتن مدرک ﺁیلتس را الزامی نمی داند و فقط مسلط بودن به زبان انگلیسی برای کار در این کشور کفایت می کند. که این نکته خود به تنهایی روال گرفتن ویزا را راحت تر می کند.

اقامت از طریق فرزند

اخذ این اقامت از طریق فرزند تا قبل از سال 1995 بر اساس قانون خاک بود. یعنی فقط کافی بود که کودک در خاک کشور آفریقای جنوبی متولد شود. طبق این قانون تابعیت به صورت خودکار به دست آورده می شد.

ولی از سال 1995 به بعد این قانون به دلیل مهاجرت زیاد به این کشور خصوصا از سایر کشورهای قاره آفریقا و تولد فرزند زیاد در این کشور به قانون خون تغییر پیدا کرد.

بر اساس این قانون کودکان متولد شده در این کشور در صورتی می توانند اقامت این کشور را نیز به دست آورند که یکی از والدینش حتما تابع کشور آفریقای جنوبی باشد. کودکانی که در خاک این کشور متولد شده اند.

و هیچ کدام از والدینش تابعیت کشور آفریقای جنوبی را ندارند ولی به دلیل کارهای دولتی در این کشور زندگی می کنند نیز می توانند این اقامت را به دست آورند.

اقامت آفریقای جنوبی

اقامت از طریق پناهندگی

کشور آفریقای جنوبی جزء آن دسته از کشورهایی است که سالانه مقصد پناهجویان زیادی خصوصا از سایر کشورهای قاره ﺁفریقا است. متقاضیانی که قصد پناهندگی به این کشور دارند.

ابتدا باید درخواست خود را به دفتر پذیرش آن که در 4 شهر آفریقای جنوبی قرار دارد ارسال کنند. این درخواست می تواند رد یا قبول شود. البته بعد از رد شدن پناهجو می تواند اعتراض کند و درخواست تجدید نظر دهد.

پناهجویانی که با درخواستشان موافقت شد می توانند به مدت 5 سال در این کشور زندگی کنند و بعد از 5 سال زندگی و حضور در کشور آفریقای جنوبی می تواند درخواست اقامت دائم بدهد که معمولا با این درخواست موافقت می شود. این افراد پس از چند سال از دریافت اقامت دائم می توانند از دولت این کشور درخواست پاسپورت داشته باشند.

مقاله پیشنهادی: آفریقای جنوبی

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *