آفریقای جنوبی, تحصیلی

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی دارید پیشنهاد می کنیم این مقاله که در مورد مزایا، هزینه زندگی، شرایط و هزینه تحصیل دندانپزشکی در این کشور جنوبی صحبت می کند را مطالعه نمایید.کشور جمهوری آفریقای جنوبی واقع در جنوب آفریقا است.

ژوهانسبورگ بزرگ ترین شهر این کشور است. وجود دانشگاه های معتبر در این کشور باعث جذب متقاضیان زیادی برای تحصیل در این کشور شده است. از آنجایی که روند جذب دانشجویان و متقاضیان به تحصیل در رشته های دندانپزشکی و پزشکی روز به روز در این کشور رو به افزایش است لذا کشور آفریقای جنوبی توانسته این امکانات را برای دانشجویان بین المللی فراهم کند.

"<yoastmark

تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

امروزه در سراسر دنیا افرادی هستند که می خواهند مدارک تحصیلی که دارای اعتبار بین المللی است را داشته باشند تا از این طریق ﺁینده شغلی خود را تضمین نمایند. از این رو قصد ادامه تحصیل در کشورهای مدرن و پیشرفته دارند.

در چند سال اخیر یکی از کشورهایی که پیشرفت چشم گیری در تمامی حوزه ها علی الخصوص در حوزه های علمی پیدا کرده است کشور آفریقای جنوبی می باشد. به طوری که اکثر دانشگاه های این کشور از اعتبار بین المللی برخوردار هستند. به دلیل این پیشرفت، یکی از رشته های پرطرفدار که در این چند سال دانشجوهای خارجی زیادی را به خود جذب کرده است.

بنابراین علاقه مندان و متقاضیان به تحصیل در رشته پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در این کشور در مرحله اول باید به موسسات حقوقی معتبر مراجعه نمایند تا از این طریق بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن و تضمینی ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی را اخذ نمایند و همچنین در بهترین و معتبر ترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی پذیرش شوند.

شرایط اعزام دانشجو برای تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

از آنجایی که کشور آفریقای جنوبی بهترین درجات پزشکی و دندانپزشکی را با کیفیت بسیار عالی و بالا ارائه می دهد و همچنین هزینه تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشور های پیشرفته اروپایی و آمریکایی پایین تر و ارزان تر است لذا سالانه دانشجوهای زیادی از سراسر دنیا کشور آفریقای جنوبی را برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی انتخاب می نمایند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در این کشور  بسیار ﺁسان تر و راحت تر از شرایط سایر کشور ها می باشد. به طوری که طول دوره تحصیل این رشته در آفریقای جنوبی حدودا 5 سال طول می کشد. تحصیل دندانپزشکی در این کشور  به صورت دو برنامه در حوزه رشته دندانپزشکی در نظر گرفته و ارائه می شود.

دوره اول که مدت آن 2 ساله می باشد شامل دیپلم از دانشگاه دهان و دندان است و دوره دوم مدت آن 3 ساله است شامل کارشناسی درمانی دندانپزشکی می باشد. در سال های اول تا سوم تحصیل این رشته، تمرکز اصلی بر روی مباحثی مانند علوم دندان، قوانین و اخلاق پزشکی است.

و در سال های چهارم و پنجم تمرکز بر روی فهم محتوای پزشکی، دندان پزشکی و اجتماعی رشته دندان پزشکی بالینی می باشد. دانشجویان پس از اتمام این دوره 5 ساله باید به مدت یک سال در خدمات اجتماعی این کشور کار کنند.

مقاله پیشنهادی: بورسیه ی تحصیلی کشور افریقای جنوبی 

هزینه تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

"<yoastmark

دانشجویان پس از اتمام تحصیل دندانپزشکی در این کشور و فارغ التحصیل شدن می توانند در کشور آفریقای جنوبی یا سایر کشور ها به صورت مستقل و جداگانه یا در بیمارستان ها و مراکز و درمانگاه های خصوصی و دولتی مشغول به کار شود.

از ﺁنجایی که مردم آفریقای جنوبی مسلط به زبان انگلیسی هستند و زبان تحصیل هم در مدارس و هم در دانشگاه ها انگلیسی است لذا دروس ارائه شده در دانشگاه های دندانپزشکی این کشور معمولا به زبان انگلیسی می باشد. در نتیجه برای متقاضیان تحصیل در این کشور داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس 5/6 الزامی است.

بنابراین متقاضیانی که مشتاق به تحصیل در خارج از کشور هستند و حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در خارج را دارند، زندگی و تحصیل در آفریقای جنوبی می توان گزینه بسیار مناسبی برای این افراد باشد. همچنین اگر فردی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیلی خود در کشور آفریقای جنوبی دچار مشکل شود می تواند با 20 ساعت کار کردن در طول هفته نیاز خود را برطرف نماید و مشکل خود را حل کند.

مزایای دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

تحصیل دندانپزشکی در این کشور مزایای زیادی دارد که در ادامه به نام بردن این مزایا خواهیم پرداخت.

 برخی از مزایای تحصیل در این کشور عبارتند از:

 1.  تحصیل دندانپزشکی در این کشور به زبان انگلیسی، به دلیل انگلیسی زبان بودن ساکنین این کشور این امکان برای متقاضیان به وجود آمده که حتی با دانستن سطح پایینی از زبان انگلیسی بتوانند به راحتی با مردم این کشور ارتباط برقرار کنند و نیازی به یاگیری زبان دیگری ندارند.
 2.  امکان کار و اشتغال دانشجویی در حین تحصیل
 3.  امکان زندگی و تحصیل دندانپزشکی در این کشور  با صرف هزینه بسیار کم. بنابراین متقاضیان با صرف هزینه ای بسیار کمتر از کشور های دیگر می توانند مدرک دندانپزشکی معتبر را دریافت کنند.
 4.  از آنجایی که مدارک ارائه شده از دانشگاه های کشور ﺁفریقای جنوبی دارای اعتبار بین المللی است لذا این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده است که پس از اتمام تحصیل و فارغ التحصیلی در رشته دندانپزشکی بتوانند در هر کشوری که مد نظر دارند و دلخواهشان است مشغول به کار شوند.
 5.  این دانشگاه ها امکان استفاده از خوابگاه های دانشجویی با کلیه امکانات و هزینه های بسیار کم برای دانشجویان خود فراهم کرده اند.
 6.  امکان دریافت و اخذ ویزای تحصیلی کشور آفریقای جنوبی بدون نیاز به مدرک زبان، بدین شکل که متقاضیان و افرادی که مشتاق به تحصیل رشته دندانپزشکی در این کشور هستند و مدرک زبان تافل یا آیلتس ندارند می توانند ابتدا از یکی از کالج های زبان این کشور پذیرش بگیرند و پس از گذراندن دوره های مربوطه با صرف کمترین هزینه، در یکی از معتبرترین و بهترین دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی مشغول به تحصیل شوند و تحصیلات خود را ادامه دهند.

"<yoastmark

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش

 •  اصل کارت ملی و شناسنامه متقاضی به همراه کپی آن
 •  مدرک زبان انگلیسی
 •  آخرین مدرک تحصیلی متقاضی همراه ریز نمرات
 •  گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 •  معرفی یک حساب بانکی معتبر از سوی متقاضی
 •  گواهی سلامت پزشکی متقاضی
 •  6 قطعه عکس مناسب پاسپورت
 •  گذرنامه ای که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 •  تأیید مدارک متقاضی توسط سفارت
 •  در این مقاله به تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی پرداخته ایم امیدواریم برای خوانندگان مفید واقع شده باشد.

مقاله پیشنهادی: اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *