انگلستان, خرید ملک

شرایط اقامت انگلستان از طریق خرید ملک

اقامت انگلستان از طریق خرید ملک

بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال آگاهی از شرایط اقامت انگلستان از طریق خرید ملک می باشند. در واقع خرید ملک در انگلستان و به ویژه در لندن یکی از بزرگترین راه‌های سرمایه گذاری در انگلستان  می باشد. از سال 2013 قیمت ملک در انگلستان رشد 7 درصدی داشته است لذا سرمایه گذاران باید قبل از هر اقدامی ابتدا از تمامی هزینه ها اطلاع یابند و در صورت داشتن توانایی مالی اقدام به خرید ملک در این کشور نمایند.

سؤالات بسیاری در زمینه ی شرایط اقامت انگلستان از طریق خرید ملک مطرح است از جمله اینکه آیا واقعاً با خرید ملک می توان در این کشور اقامت انگلستان را اخذ کرد؟ آیا تمامی اقلیت ها می توانند در کشور انگلستان ملک خریداری کنند؟ آیا خرید ملک راه مطمئنی برای کسب اقامت در انگلستان است؟ و بسیاری سؤالات دیگر که ما در این مقاله به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

خرید ملک در انگلستان به چه صورت است؟

به طور کلی خرید ملک در انگلستان به سه مرحله تقسیم می شود.

  1. جستجو و پیشنهاد
  2.  واگذاری
  3. امور نهایی

ابتدا باید از طریق اداره ی املاک مناطق، ملک مناسب یافته شود و به خریدار پیشنهاد گردد. بعد از پذیرش پیشنهاد باید تحقیقات لازم انجام گیرد. این تحقیقات هیچ تعرفه ی خاصی از لحاظ هزینه ندارد و باید در موردشان بحث شود. و در نهایت برای انتقال قانونی ملک باید اقدام کرد. برای این کار بهتر است از یک وکیل آشنا به امور خریداری ملک در این کشور کمک گرفت و پس از بررسی های لازم اقدام به عقد قرارداد بین خریدار و فروشنده نمود.

قیمت ملک در انگلستان خیلی بالاست و دارای تورم بسیار بالایی است. بر اساس آمار کلی برای خرید ملک در انگلستان، بهترین آپارتمان 70 تا 80 متری مبله در بهترین نقاط لندن از 700 هزار پوند تا 2 میلیون پوند خواهد بود.

چه کسانی مجاز به خرید ملک در کشور انگلستان هستند؟

غیر از افرادی که تابع کشور انگلستان هستند، افرادی هم که تابعیت این کشور را ندارند می توانند جهت خرید ملک در این کشور اقدام کنند. اتباع خارجی هم می توانند مانند سایر شهروندان انگلیسی برای خرید مسکن از وام مسکن استفاده نمایند که البته خرید ملک به صورت نقدی بسیار راحت تر از خرید با استفاده از وام می باشد زیرا این وام ها شرایط خاصی دارند و نرخ سود بالایی هم دارند.

قیمت ملک در لندن انگلستان با افزایش قیمت ده درصدی مواجه است و مالکین انگلیسی وقتی می بینند افراد در پی خرید ملک هستند، قیمت املاک خود را بالا می برند و گاهی ملک خود را چند برابر بالاتر از قیمت حقیقی خود می فروشند پس از این رو اتباع خارجی هنگام خرید ملک باید تمامی جوانب را بسنجند و حواس خود را جمع کنند تا کلاه سرشان نرود!

 خرید ملک در انگلستان همراه با اقامت

در حقیقت فقط با خرید ملک در انگلستان نمی توان اقامت انگلستان را دریافت کرد و این امر تنها در صورت برقراری شرایط خاصی امکان پذیر خواهد بود. یکی از شرایط اقامت انگلستان از طریق خرید ملک این است که ملک خریداری شده باید بالای 2 میلیون پوند ارزش داشته باشد.

اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک در لندن یکی از مورد توجه ترین شیوه ها بین متقاضیان سرمایه دار می باشد. در کشور انگلستان به طور معمول خرید ملک از 750 هزار پوند آغاز می شود و تا 2 میلیون پوند ادامه می یابد. و اساساً ملک هایی که ارزش آنها زیر 2 میلیون پوند باشد منجر به اخذ اقامت در انگلستان نخواهد شد و خرید ملک با ارزش پایین تر از 2 میلیون پوند بیشتر برای افرادی که دارای اقامت دائم انگلستان از راههای دیگر هستند مناسب می باشد و در واقع یک امتیاز برای آنها محسوب می شود.

افراد با خرید ملک در لندن با سرمایه ی 2 میلیون پوندی می توانند امکان اقامت خود و همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را در این کشور فراهم کنند. البته شک و تردیدها و چون و چراهایی هم در این راه وجود دارد مثلاً یکی از شرایط اقامت انگلستان از طریق خرید ملک این است که ملک خریداری شده نباید تا 5 سال فروخته شود.کسب اقامت انگلستان از طریق خرید ملک در این کشور یک روند طولانی دارد و شخص متقاضی باید هزینه های جانبی بسیاری را صرف کند.

بنگاه‌های معاملات ملکی هزینه ی هنگفتی را از خریداران و فروشندگان طلب می کنند بنابراین متقاضیان باید قبل از هر اقدامی ابتدا با افراد متخصص مشورت کنند و به طور کامل از شرایط اقامت انگلستان از طریق خرید ملک آگاه شوند و پس از اطمینان و سنجیدن تمامی جوانب اقدام به خرید ملک در این کشور نمایند.

با توجه به شرایط اقامت انگلستان از طریق خرید ملک، این روش یکی از پرهزینه ترین و نا مطمئن ترین شیوه ها برای کسب اقامت در کشور انگلستان می باشد. راه‌های بسیار ساده تر و کم هزینه تری هم وجود دارد که افراد می توانند با استفاده از آنها اقدام به کسب اقامت انگلستان کنند. به طور مثال اگر فرد قصد دارد از طریق سرمایه گذاری در این کشور اقامت انگلستان را کسب کند با صرف هزینه های کمتری هم می تواند به این منظور دست یابد.

مقایسه ی خرید ملک در انگلستان و سرمایه گذاری 50 هزار پوندی

همان‌طور که پیش از این گفتیم برای خرید ملک در انگلستان باید حداقل مبلغ 750 هزار پوند سرمایه داشت که البته با خرید ملک با ارزش زیر 2 میلیون پوند نمی توان اقامت انگلستان را صرف کرد. یکی از شیوه های مطمئن برای کسب اقامت انگلستان سرمایه گذاری 50 هزار پوندی در این کشور است.

این نوع سرمایه گذاری مختص افراد تحصیل کرده ای است که پس از فارغ التحصیلی در انگلستان با سرمایه گذاری 50 هزار پوندی می توانند در این کشور کارآفرینی کنند و پس از 5 سال از این طریق می توانند اقامت دائم انگلستان را دریافت کنند.

با مقایسه ی سرمایه گذاری 50 هزار پوندی و شرایط اقامت انگلستان از طریق خرید ملک در می یابیم که سرمایه گذاری 50 هزار پوندی راه بهتری برای اخذ اقامت انگلستان است چرا که هم هزینه ی کمتری دارد و هم شرایط مناسب تر و مطمئن تری دارد.

مقایسه ی خرید ملک در انگلستان با سرمایه گذاری 200 هزار پوندی

سرمایه گذاری 50 هزار پوندی مختص افرادی است که مدرک تحصیلی خود را از کشور انگلستان دریافت کرده اند پس تحصیل در این کشور یکی از شرایط اخذ این نوع ویزا است ولی عده ای می خواهند بدون تحصیل در این کشور و سریع تر از این زمان اقامت انگلستان را کسب نمایند.

سرمایه گذاری 200 هزار پوندی مناسب این افراد می باشد. در حقیقت شخص با داشتن 200 هزار پوند سرمایه و همچنین در صورت داشتن یک سری شرایط خاص می تواند به راحتی اقامت انگلستان را کسب نماید. در این روش ابتدا فرد یک ویزای 5/3 ساله دریافت می کند که این ویزا حدود 5/1 سال دیگر قابل تمدید می باشد و پس از گذشت 5 سال از این طریق می تواند اقامت انگلستان را دریافت کند.

با مقایسه ی شرایط اقامت انگلستان از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری 200 هزار پوندی در می یابیم که سرمایه گذاری 200 هزار پوندی از لحاظ هزینه به صرفه تر می باشد و از طرفی خرید ملک در انگلستان همیشه شک برانگیز بوده و تا موقعی اقامت از طریق خرید ملک قابل تمدید است که شخص حتماً ملک را داشته باشد و آن را نفروخته باشد یعنی با فروش ملک اقامت شخص هم منحل می شود در صورتی که اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری 200 هزار پوندی دارای شرایط بهتری است.

با توجه به شرایط اقامت انگلستان از طریق خرید ملک، این روش به هیچ عنوان توصیه نمی شود و سرمایه گذاران بهتر است از شیوه های دیگر سرمایه گذاری برای کسب اقامت در انگلستان اقدام نمایند. البته روش های دیگری غیر از سرمایه گذاری هم وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می توان اقامت انگلستان را بدست آورد مانند: مهاجرت از طریق تحصیل، ازدواج و تولد. پس بهتر است قبل از هر اقدامی با انواع شیوه های کسب اقامت در انگلستان آگاه شویم و سپس اقدام به این عمل نماییم.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *