آمریکا, اروپا, سرمایه گذاری در

سرمایه گذاری در اروپا و آمریکا

سرمایه گذاری در اروپا وآمریکا

اغلب افرادی که در سراسر جهان اقدام به سرمایه گذاری می کنند تمایل به سرمایه گذاری در اروپا و آمریکا دارند که این موضوع باید به دقت بررسی گردد چرا که راه های متعددی برای انجام آن وجود دارد.

امروزه بسیاری از افرادی که متقاضی مهاجرت هستند با در نظر گرفتن میزان سرمایه ای که در کشور خودشان دارند برای دریافت ویزای سرمایه گذاری اقدام می کنند.

دریافت ویزای مربوط به سرمایه گذاری در اروپا و آمریکا دارای شرایط خاصی می باشد، فردی که تمایل به سرمایه گذاری دارد باید در این مورد اطلاعات کاملی را کسب نماید و با قوانین مربوط به کارآفرینی و سرمایه گذاری در کشور مقصد آشنایی کافی پیدا نماید.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور آمریکا (EB5)

برای متقاضیانی که قصد دارند گرین کارت کشورآمریکا را از طریق سرمایه گذاری دریافت نمایند دولت این کشور اقدام به صدور نوعی ویزا به نام سرمایه گذاری 500 هزار دلاری نموده است.

دریافت گرین کارتآمریکا از راه سرمایه گذاری حدود 18 ماه طول می کشد و فرد متقاضی باید مبلغی به میزان 500 هزار دلار را در یکی از بانک های واقع در کشورهای دبی و آذربایجان واریز نماید.

برای دریافت ویزای EB5 فرد متقاضی در شغلی که مورد علاقه اش می باشد به طور مستقیم دخل و تصرف دارد و مبلغ مورد نظر را به دولتآمریکا واگذار می نماید و این دولت سرمایه‌ی فرد را در پروژه هایی متعدد به کار می برد.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور فرانسه

اغلب ایرانیان متقاضی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آمریکا هستند و برای دریافت ویزای مربوطه اقدام می نمایند.

برخی از کشورهای موجود در اتحادیه‌ی اروپا شرایط مخصوصی را برای افراد متقاضی مهیا نموده اند که مطابق با این شرایط سرمایه گذاران می توانند مبلغی را به عنوان سرمایه به کشور مورد نظر وارد نمایند و در آن کشور برای اتباع کشور خودشان کارآفرینی و اشتغال زایی نموده و از این طریق اقامت آن کشور را دریافت نمایند.

در رابطه با سرمایه گذاری در اروپا و آمریکا، کشور فرانسه یکی از کشورهای اروپایی می باشد که شرایط مذکور را برای افرادی که با این کشور مهاجرت می کنند مهیا نموده است.

یکی از روش های اخذ اقامت در کشور فرانسه و ورود به این کشور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه می باشد به این صورت که افراد متقاضی مجاز هستند که شغلی را در این کشور ایجاد نمایند و یا یک واحد صنفی را تاسیس نموده و اقدام به سرمایه گذاری نمایند و از این طریق برای دریافت اقامت خود و خانواده شان نیز اقدام کنند، در فرانسه فرد کار آفرین و سرمایه گذار می تواند به طور مستقیم در شغلی که ایجاد نموده و واحد صنفی متعلق به خودش دخل و تصرف نماید و با آن مرتبط باشد.

افراد مهاجری که متقاضی دریافت ویزای سرمایه گذاری در اروپا و آمریکا هستند باید این نکته را مد نظر داشته باشند که برای اقدام به این کار به یک وکیل مجرب که شناخت کافی درباره‌ی این موضوع دارد مراجعه نمایند تا بتوانند با خیال راحت پرونده‌ی مهاجرتی خود را به دولت فرانسه ارائه دهند و در این امر با مشکلی مواجه نشوند.

نحوه‌ی دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری:

کشور فرانسه یکی از کشورهای مناسب برای فردی می باشد که تمایل به سرمایه گذاری در اروپا و آمریکا را دارد و می خواهد از این راه اقامت بگیرد.

فرد متقاضی می تواند در کشور فرانسه اقدام به خریداری شغل و یا واحد صنفی نماید که در این صورت دولت فرانسه برای فرد مورد نظر ویزایی به مدت یک سال صادر می نماید و ویزای مورد نظر قابلیت تمدید به مدت زمان 5 سال را دارد و بعد از گذشت 5 سال می تواند برای اخذ اقامت دائم از راه سرمایه گذاری در فرانسه اقدام نماید.

مراحل دریافت اقامت کشور فرانسه با سرمایه گذاری

1 . ابتدا باید برای دریافت ویزای کوتاه مدت به دولت فرانسه درخواست داد.

2 . بعد از دریافت ویزا و ورود به کشور فرانسه فرد متقاضی با کمک مشاور و وکیل شغل و واحد صنفی را پیدا می کند و یک حساب بانکی برای خودش باز می کند.

3 . بعد از مراحل بالا فرد متقاضی به کشور خودش بر می گردد و این بار برای دریافت ویزای بلند مدت که 6 ماهه می باشد درخواست می دهد.

4 . فردی که متقاضی مهاجرت به فرانسه می باشد در این مرحله به حساب بانکی خود در این کشور مبلغی را واریز می نماید.

5 . فرد متقاضی به کشور فرانسه بر می گردد و یک قولنامه را امضا می نماید و برای دریافت اقامت 1 ساله درخواست می دهد و رسیدی را دریافت می نماید.

6 . فرد متقاضی با رسیدی که دریافت نموده مجاز است شرکتی را راه اندازی نماید و Business را آغاز نماید.

7 . در این مرحله پس از راه اندازی شرکت فرد متقاضی برای دریافت اقامت 1 ساله مدارک لازم را به دولت فرانسه ارائه می دهد.

8 . اقامت 1 ساله قابلیت تمدید به مدت 5 سال را دارد و در آخر برای دریافت اقامت 10 ساله اقدام می گردد.

روش دیگر برای دریافت اقامت فرانسه این است که فردی که در ایران دارای شرکت باشد و تمایل داشته باشد. دفتر شرکتش را در کشور فرانسه نیز ثبت کند به منظور این کار مراحل اقدام مشابه با 8 مرحله ای می باشد که در بالا بیان شد تنها تفاوت در این است که باید خودش را برای کار در شرکت متعلق به خودش استخدام نماید.

سرمایه گذاری در اروپا و آمریکا از جمله مواردی می باشد که لازم است به طور دقیق بررسی گردد تا فرد متقاضی بتواند با موفقیت این کار را به انجام برساند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *