ثبت شرکت, سوئد

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد یکی از راه های مهاجرت به سوئد می باشداکثر افرادی که قصد مهاجرت دارند علاقمند به دریافت اقامت یکی از کشورهای اروپایی و عضو شینگن- کشورهای عضو ویزای شینگن میباشند چرا که در یافت اقامت این کشورهای مزایای خوبی برای متقاضی به همراه دارد ,

کشور سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپایی میباشد که امروزه متقاضیان زیادی را ه خود جذب کرده است , سبب متقاضیان از روش های ویزای تحصیلی سوئد و ویزای کاری سوئد اقامت این کشور را کسب مینمایند اما اگر شما قصد سرمایه گذاری در سوئد را دارید میتوانید با از طریق ثبت شرکت در سوئد , کسب و کاری جدید را راه اندازی نمایید اما قبل از آن باید از شرایط ثبت شرکت در سوئد , مدارک لازم جهت ثبت شرکت در سوئد , چگونگی انجام مراحل ثبت شرکت در سوئد و مزایای ثبت شرکت در سوئد مطلع شوید به همین خاطر ما در این مقاله اطلاعاتی در خصوص کلیات ثبت شرکت در سوئد در اختیارتان قرار خواهیم داد .

شما اگر تمایل به دریافت اطلاعات جزئی تر دارید میتوانید با شماره های موسسه تماس گرفته و با کارشناسان مجرب ما مشاوره شوید .

اقتصاد سوئد

شما قبل از هر اقدامی برای ثبت شرکت  باید اطلاعاتی در خصوص بازار کار و اقتصاد این کشور و همچنین شرایط زندگی در سوئد را بدست بیاورید چرا که موفقیت در هر کاری مستلزم کسب اطلاعات کامل در آن زمینه میباشد پس قبل از اینکه بخواهید اقدامی انجام دهید از طریق ویزای توریستی سوئد یک سفر کوتاه مدت به این کشور زیبا داشته باشید .

در این سفر کوتاه شما از نزدیک با شرایط اقتصادی , بازار کار و همچنین شرایط زندگی و هزینه های زندگی در سوئد آشنا خواهید شد و میتوانید بر اساس اطلاعاتی که بدست آورده اید برنامه ریزی دقیق تری برای آینده و ثبت شرکت در سوئد انجام دهید تا بتوانید در این زمینه به موفقیت رسیده و به اهداف خود نزدیکتر شوید .

در ابتدا و قبل از توضیح در خصوص ثبت شرکت در سوئد برایتان توضیح مختصری در خصوص کشور سوئد میدهیم تا شما با این کشور آشنا شوید .

کشور سوئد

کشور سوئد جزء کشورهای امنی میباشد که از نظر سطح زندگی وامکانات رفاهی در رتبه های بالایی قرار گرفته است , این کشور به عنوان یکی از کشورهایی که تمایل زیادی به جذب خارجی ها در هر زمینه ای شهرت دارد , جالب است بدانید که زبان سوئدی شباهت بسیار زیادی به زبان های انگلیسی و آلمانی دارد و این موضوع سبب شده است تا متقاضیان زیادی برای کار و تحصیل و زندگی به سوئد بیایند .

کشور سوئد برای سرمایه گذارانی که قصد ثبت شرکت  را دارند بسیار مناسب میباشد چرا که این کشور دارای ثبات اقتصادی بود ه و محیط مناسبی را برای سرمایه گذاران خارجی و جذب آنان فراهم آورده است و به زبان ساده تر کشور سوئد در جذب سرمایه گذاران خارجی در رتبه بالایی در جهان قرار دارد .

اگر قصد دارید که در کشور سوئد کمتر از سه ماه به کسب وکار و فعالیت تجاری بپردازید بهتر است بدانید که طبق قوانین این کشور نیازی به دریافت اقامت نخواهید داشت اما اگر میخواهید بیشتر از سه ماه در این کشور به فعالیت تجاری و کسب وکار بپردازید موظف به در یافت اقامت میباشید .

شما زمانی که ثبت شرکت را انجام دادید میتوانید از طریق ویزای شرکت خود   یه این کشور سفر نمایید . قوانینی که برای ثبت شرکت در سوئد وجود دارد سخت و دشوار نمیباشد و قابل فهم برای عموم است , فقط  کافی است مدارکی که دولت متذکر شده است را طبق قوانین ارائه دهید .

انواع ثبت شرکت در سوئد

 • به صورت سهامی عام
 •  به صورت سهامی خاص
 •  با مسئولیت محدود
 • تاسیس شعبه

این نهاد های شرکت در کشور سوئد میباشند که رایج ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود است که در جهان دارای محبوبیت بسیاری میباشد و سرمایه گذاران خارجی اغلب از این نهاد برای ثبت شرکت در سوئد استفاده میکنند .

ثبت شرکت با مسئولیت محدود حدودا با سرمایه ۵۰۰۰۰کرون به عنوان سرمایه اولیه قابل ثبت میباشد در این ساختار باید حداقل دو سهامدار وجود داشته باشد و وجود یک مدیر نیز در این شرکت ها الزامی میباشد , این نوع ساختار ها اصولا برای کسب و کار های کوچک میباشد واگر شما تمایل به ثبت شرکت های بزرگ میباشد بهتر از نهادهای شرکتی سهامی بهره مند شوید .

 

 مهاجرت به سوئد:

 1. تابعیت از طریق تولد در سوئد
 2. تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد
 3. شرایط ویزای کار سوئد
 4. شرایط تحصیل در سوئد
 5. پناهندگی در سوئد

 

مراحل ثبت شرکت در سوئد

در ابتدای امر باید یک نامی برای شرکتی که میخواهید به ثبت برسانید انتخاب کنید , انتخاب نام حائز اهمیت میباشد و باید نامی مناسب که نوع فعالیت تجاری شما را معرفی میکند را انتخاب نمایید . بعد از انتخاب نام باید پیش نویس اساسنامه را آماده نمایید که در آن سهامداران و میزان سهام انها و سرمایه اولیه و … باید ذکر گردد .

بعد از انجام مراحل بالا شما باید در دفاتر ثبت شرکت , شرکت خود را به ثبت برسانید, بعد از به ثبت رساندن به شم یک گواهی ثبت شرکت اعطا میشود , شما میتوانید هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین در دفاتر ثبت شرکت سوئد این فرآیند را انجام دهید .

بعد از آنکه برای شما گواهی صادر گردید در دفتر روزنامه ای در سوئد بیانیه ای تحد عنوان این که شما این شرکت را راه اندازی نمودید منتشر میگردد .

یک سری موارد میباشد که متقاضیان ثبت شرکت قبل از هر اقدامی باید از آنها مطلع شوند این موارد شامل عبارتند از اینکه اول باید متقاضی حواسش به گذرنامه خود باشد چرا که برای مدتی که مشخص میکند , گذرنامه تاریخ دارد و یا متقاضی میگردد , متقاضیانی که علاقمند به ثبت شرکت میباشند باید حدود پنجاه درصد از سرمایه اولیه را داشته باشند , زمانی که طرح توجیهی اقتصادی تهیه میکنید باید به گونه ای این طرح تنظیم گردد که دلایل قانع کننده ای برای دولت و وزارت بازرگانی سوئد در آن مطرح شده باشد تا رضایت آنان جلب گردد .

به اثبات رساندن توانایی و سابقه شغلی متقاضی بسیار حائز اهمیت میباشد به گونه ای که فرد باید ثابت نماید که از عهده این امر به خوبی بر می آید .

اثبات تمکن مالی برای هزینه های زندگی متقاضی در سوئد , برای خود و خانواده (همسر و فرزندان زیر ۱۸سال) را داشته باشد , و نکته دیگری که باید بدانید این است که برای ثبت شرکت در سوئد نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت اما بهتر است که کمی زبان سوئدی برای برقراری ارتباط با مردم , فرا بگیرید .

سفارت

توجه داشته باشید که برای ورود به کشور سوئد شما باید در سفارت سوئد علاوه بر ارائه مدارکتان انگشت نگاری شوید پس باید حتما خود متقاضی شخصا به سفارت برود و با ارائه مدارک تکمیل شده و انگشت نگاری برای صدور کارت اقامت درخواست دهد , احتمالا این موضوع را میدانید که برای دریافت ویزا باید به سفارت های کشور مقصد چند قطعه عکس رنگی بدهید تا در پرونده شما قرار بگیرد اما در سفارت سوئد همانجا از شما عکس خواهند گرفت و در پرونده قرار میدهند و طبق آن مدارکی که در پرونده قرار دارد برایت کارت اقامت صادر میگردد .

توجه داشته باشید که دریافت کارت اقامت به معنای دریافت اقامت دائم نمیباشدو شما تنها اجازه اقامت دو ساله در کشور سوئد را خواهید داشت و اگر بخواهید  همسر و فرزندان خود را نیز به همراه ببرید باید مدارک آنهار انیز به سفارت ارائه دهید و برای اثبات آن باید سند ازدواج را هم با دیگر مدارک به سفارت تحویل دهید .

بعد از بررسی ها برای همسر و فرزندانتان هم اقامت دو ساله صادر میگردد و شما باید در این دو سال طبق قوانین کار و مالیاتی کشور سوئد فعالیت تجاری خود را پیش ببرید و گزارشی در پایان دو سال به اداره مهاجرت سوئد ارائه دهید و اگر این گزارش مثبت باشد و مشکلی در این دو سال برای شما از نظر جرم مالیاتی و یا جرم های دیگر وجود نداشته باشد برای شما اقامت دائم صادر میگردد .

نکته ای که باید در اینجا خدمتتان عرض کنم این است که زمانی که اقامت دو ساله را دریافت کردید , به شما اجازه شروع فعالی تجاری از طریق ثبت شرکت در سوئد داده شده است اما همسرر شما اجازه کار در کشور سوئد را نخواهد داشت و اگر تمایل به کار در کشور سوئد را دارد باید به صورت جداگانه برای درخواست کار مجوز لازم را دریافت و اقدام کند .

کشور سوئد حدود دو در صد از سهام کل اروپا را به خود اختصاص داده است و زمانی که سرمایه گذاران اقدام به ثبت شرکت در سوئد میکنند , بدون آنکه بخواهند کمک بزرگی به تولید ناخالص داخلی کرده اند , و سرمایه گذاران میتوانند روی ارتباط های دوستانه در بازارهای جهانی در این کشور بهره مند گردنند .

زمانی که سرمایه گذاران خارجی اقدام به ثبت شرکت در سوئد میکنند در واقع از این روش وارد کشور سوئد شده و اقامت این کشور را بدست می آورند پس طبق قوانین مهاجرتی سوئد این افراد نباید به استخدام شرکت دیگری در سوئد در آیند و فقط باید فعالیت تجاری خود را دنبال کرده و توسعه بخشند .

زمانی که ثبت شرکت در سوئد انجام شود در واقع شما به عنوان شخص اصلی و اداره کننده این شرکت شناخته خواهید شد پی باید در این کشور حضور مستمر داشته و فعالیت تجاری را در این کشور رونق بخشید و در این دوسال اقامتی که گرفته اید باید جوری شرکت را اداره و بچرخانید که سود دهی خوبی داشته باشد , این سوددهی سبب میشود که تمام هزینه های شرکت و خانوادتان جبران گردد .

توجه داشته باشید زمانی که ما به شما توصیه میکنیم قبل از هر اقدامی ابتدا اطلاعات خود را در زمینه ثبت شرکت در سوئد تکمیل کنید به این خاطر میباشد که متوجه شوید که کشور سوئد به چه ایده هایی و در چه زمینه هایی نیازمند است , و با دانستن آن میتوانید اگر توایی لازم در جهت به کار گیری آن ایده ها را دارید اقدام به فعالیت تجاری در همان زمینه و ایجاد کسب و کار کنید .

شما زمانی که ایده خود را در سوئد به ثبت برسانید میتوانید از سرمایه گذاران سوئدی بهره بگیرید و فعالیت خود را با خیالی آسوده آغاز نمایید پس توجه داشته باشید که مرحله اول که کسب اطلاعات کامل و جامع است , از اهمیت بالایی برخوردار میباشد .

مزایای ثبت شرکت در سوئد

 • با ثبت شرکت میتوانید مالکیت صد در صد داشته باشید و نیازی به شریک محلی نمی باشد.
 • میتوانید به بازارهای اروپا دسترسی داشته باشید .
 • اخذ اقامت دائم این کشور از طریق ثبت شرکت در سوئد
 • زمانی که اقامت دائم را کسب کردید میتوانید بدون نیاز به ویزا به تمام کشورهای اروپایی رفت  و آمد کنید و همچنین میتوانید به راحتی در این کشورها به کار , تحصیل و زندگی بپردازید .
 • همسر و فرزندان زیر ۱۸سال متقاضی نیز میتوانند اقامت دائم را کسب نمایند و فرزندان میتوانند به تحصیل رایگان در این کشور و اروپا بپردازد .
 • بعد از گذشت ۵سال میتوانید پاسپورت دوم خود را دریافت نمایید .
 • از امکانات رفاهی و خدمات درمانی رایگان برخوردار میشوید .
 • از مشکلی به نام تحریم برای همیشه راحت میشوید و بی استرس به فعالیت تجاری خواهید پرداخت .
 • یکی دیگراز مزایای ثبت شرکت در سوئد افتتاح حساب هم به صورت شخصی و هم به صورت شرکتی میباشد .
 • از قوانین گمرکی آزاد در اتحادیه اروپا بهره مند میشوید .
 • برند شما یک برند اروپایی خواهد شد .

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =