سوئد, کاری

کار پس از تحصیل در سوئد

کار پس از تحصیل در سوئد

آیا با شرایط کار پس از تحصیل در سوئد آشنایی دارید و می دانید برای این که یک دانشجو پس از اتمام دوران تحصیلی چه فعالیت هایی برای کار مرتبط با تحصیل خود پیدا کند چیست؟

یکی از سوالات اساسی در ذهن افرادی که قصد مهاجرت به کشور سوئد را دارند، شرایط کار پس از تحصیل در سوئد است. همان طور که می دانید بهترین ویزای مورد نظر برای رفتن به کشور سوئد، ویزای تحصیلی است و این که افراد می توانند بعد از اتمام دوران دانشجویی بلافاصله به شغلی معرفی شوند که مرتبط با رشته تحصیلی آن هاست و این می تواند رویای یک فردی باشد که قصد مهاجرت به کشور سوئد را دارد.

اما در واقع پیدا کردن کار در سوئد زیاد سخت نیست زیرا این کشور یکی از جوامع پیشرفته در دنیای امروزی است و شرکت ها و کارخانه های بسیاری از این کشور وجود دارند که می توانند مشاغل زیادی را برای فارغ التحصیلان رشته های مختلف به وجود بیاورند. ولی به هر حال پیدا کردن کار پس از تحصیل در سوئد تابع شرایطی است که فرد باید حتما این شرایط را در نظر بگیرد تا موفق به پیدا کردن شغلی باشد که در مقام اجتماعی وی است.

مقالات مرتبط با تحصیل در سوئد:

 1. تحصیل در مقطع دکترا در سوئد
 2. اقامت سوئد از طریق تحصیل
 3. کار ضمن تحصیل در سوئد
 4. تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس
 5. تحصیل در انگلستان یا سوئد کدام بهتر است؟
 6. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد
 7. هزینه های تحصیلی و زندگی سوئد
 8. تحصیل داروسازی در سوئد
 9. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد
 10. اقامت سوئد از طریق تحصیل زبان سوئد
 11. بورسیه تحصیلی سوئد

شرایط پیدا کردن کار پس از تحصیل در سوئد

مهم ترین شاخصه برای پیدا کردن کار پس از تحصیل در کشور سوئد، تسلط کافی به زبان سوئدی است. درست است که زبان اول کشور دنیا انگلیسی است و در سوئد تمامی افراد به این زبان مسلط هستند اما به واقع در هر جامعه ای اگر زبان مادری آن جامعه را بلد باشیم در پیش بردن اهداف ما می تواند بسیار موثر باشد به خصوص زمانی که دنبال کار در آن جامعه می گردیم.

شاخصه دوم برای پیدا کردن کار پس از تحصیل در سوئد جمع کردن سابقه و رزومه کاری و تحصیلی مناسب در طول دوران دانشجویی است. حتما اطلاع دارید از زمانی که یک دانشجو در کشور سوئد فارغ التحصیل می شود حدودا 6 ماه زمان دارد تا بتواند شغل مناسب خود را پیدا کند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهد.

اگر در طول دوران دانشجویی در کشور سوئد به فکر تکمیل روزمه مناسب نباشید مطمئنا زمان کمی در اختیار دارید که بتوانید پس از فارغ التحصیلی یک سابقه خوب برای خود دست و پا کنید و همین مساله باعث بالا رفتن استرس فرد می شود و شاید موجب از دست رفتن فرصت شغلی در کشوری شود که به استعدادهای دانشگاهی خود بسیار بهاء می دهد، به همین دلیل مهم ترین شاخصه برای پیدا کردن کار پس از تحصیل در کشور سوئد جمع کردن روزمه و سابقه مناسب در طول دوران تحصیلی است.

اما شاخصه سوم که در پیدا کردن کار پس از تحصیل در سوئد مهم تلقی می شود، طی کردن دوران کارآموزی و پروژه های پایانی دانشجویی در طول دوران تحصیل به بهترین شکل ممکن است، بهتر است در این دروس بسیار دقت کنید و یک طرح ایده آل از خود به جا بگذارید تا در پیدا کردن شغل مناسب شما تاثیر گذار باشد.

این مورد برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و با گذراندن پایان نامه خود با بهترین نمره می توانند توانایی خود را به کارفرمایان و افرادی دیگری که به دنبال شخصی برای مشاغل مختلف هستند نشان دهند و همین مساله باعث پیدا کردن کار پس از تحصیل در سوئد می شود.

اما شاخصه چهارم در پیدا کردن شغل مناسب در سوئد داشتن روابط قوی با استاد و شاگردان دانشگاهی است. به خصوص برای استاد دانشگاه که حتما با صنایع مختلف در ارتباط هست می تواند مزیت مناسبی برای فرد ایجاد کند که به پیدا کردن شغل مناسب وی کمک کند.

هر چقدر این روابط قوی تر باشد مسلما در آینده شغلی فرد تاثیر گذار است به همین دلیل بیشترین سعی خود را در طول دوران تحصیل انجام دهید که مناسب ترین رفتار و شیوه ادبی را با استاد خود داشته باشید تا شما را در مسیر پیدا کردن شغل مناسب راهنمایی کند.

اما شرایط دیگری نیز وجود دارد که برای کار پس از تحصیل در سوئد از اهمیت زیادی برخوردار است. از این شرایط می توان به انجام دادن شغل های پاره وقت در طول دوران تحصیل اشاره کرد که اگرچه برای این دسته از مشاغل در سوئد رقابت زیادی است ولی به هر حال اگر با موسسه های کاریابی فعال در سوئد ارتباط بگیرید می توانید شغل پاره وقتی پیدا کنید که در طول دوران تحصیل بتواند به کمک شما بیاید و پس از فارغ التحصیلی می توانید از این مشاغل پاره وقت به عنوان سابقه کاری و رزومه خود استفاده کنید و این امتیازات مناسبی را برای فرد به همراه خواهد داشت.

چگونگی پیدا کردن کار پس از تحصیل در سوئد

اما حتما از خود می پرسید که چگونه می توان شغلی را پس از فارغ التحصیلی در کشور سوئد پیدا کرد. در متن بالا چند نمونه از راه های ارتباطی در خصوص پیدا کردن مشاغل مختلف را عرض کردیم و در این جا راه های کلی برای پیدا کردن کار پس از تحصیل در سوئد را خواهیم گفت.

یکی از مهم ترین بخش هایی که شما عزیزان می توانید به آن جا بروید تا شغل مناسب خود را پیدا کنید، نمایشگاه های مختلفی است که بعضا از طرف دانشگاه به آن جا می روید. در این  نمایشگاه ها شما با کارفرمایانی در ارتباط خواهید بود که ارتباط مستقیمی با رشته تحصیلی شما دارند و می توانید با ارتباط برقرار کردن با این کارفرمایان در طول چند سال ارتباط مناسبی با آن ها گرفته و این می تواند در پیدا کردن شغل مناسب شما بسیار تاثیر گذار باشد.

دقت داشته باشید رفتن به نمایشگاه در طول دوران تحصیلی می باشد و شما می توانید از این فرصت در جهت پیدا کردن شغل مناسب خود نهایت استفاده و بهره را ببرید.

اما قسمت دومی که شما می توانید از آن برای پیدا کردن شغل در سوئد استفاده کنید کمک گرفتن از شرکت های کاریابی مشهور سوئدی است که این شرکت ها را به واسطه استاد دانشگاه خود پیدا کنید و با دادن رزومه و مدارک تحصیلی خود به این شرکت ها شرایط مناسبی را برای پیدا کردن کار پس از تحصیل در سوئد ایجاد کنید.

به هر حال در این متن خبری تقریبا تمامی راه هایی که شما عزیزان می توانید در کشور سوئد انجام دهید تا به وسیله آن شغل مناسبی را پس از فارغ التحصیل شدن در دانشگاه های سوئد پیدا کنید را آورده ایم. امیدواریم این مطالب بتواند به شما در پیدا کردن شغل مناسب کمک کند و اگر هر گونه سوالی در خصوص مهاجرت و پیدا کردن شغل مناسب در این باره دارید می توانید با کارشناسان ما در این زمینه ارتباط بگیرید.

 مهاجرت به سوئد:

 1. تابعیت از طریق تولد در سوئد
 2. تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد
 3. شرایط ویزای کار سوئد
 4. شرایط تحصیل در سوئد
 5. پناهندگی در سوئد

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات 9 الی 17با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *