ایتالیا, کاری

مدارک لازم برای ویزای کار ایتالیا

مدارک لازم برای ویزای کار ایتالیا

این نوشتار قصد دارد متقاضیان مهاجرت کاری به ایتالیا را با مدارک لازم برای ویزای کار ایتالیا آشنا نماید. کشور ایتالیا همه ساله مقصد خیل عظیمی از مهاجرانی است که کشور خود را به منظور کار در ایتالیا ترک می­ نمایند و راهی دیاری نا آشنا و غریب می­ شوند. در واقع مهاجرت کاری به ایتالیا یکی از راه های نسبتاً ساده و جذاب برای مهاجرت به این کشور می ­باشد که ویژگی های خاص خود را دارد و تحت شرایطی خاص انجام می ­پذیرد. برای مهاجرت کاری به این کشور لازم است متقاضیان علاوه بر دارا بودن شرایط لازم از طریق تهیه مدارک لازم برای ویزای کار ایتالیا اقدام به اخذ ویزای کاری این کشور کرده و از طریق آن وارد کشور ایتالیا شوند.

ویزای کار ایتالیا

برای مهاجرت به ایتالیا اخذ ویزای کاری این کشور ضروری است. متقاضیان می ­توانند از سه طریق برای اخذ این نوع ویزا اقدام نمایند:

از طریق اخذ ویزای جست و جوی کار

متقاضی برای یافتن شغل مناسب خود در کشور ایتالیا اقدام به کسب ویزای جست و جوی کار می­ نماید. این ویزا به مدت 6 ماه دارای اعتبار است چنانچه متقاضی در طول مدت این 6 ماه موفق به یافتن شغل مورد نظر خود شد می ­تواند در این کشور اقامت نماید ولی چنانچه در این مدت نتوانست شغل مورد نظر خود را بیابد باید این کشور را ترک کند.

از طریق پیشنهاد یک کارفرمای ایتالیایی

در این حالت متقاضی از طرف یک کارفرمای ایتالیایی پیشنهاد دعوت به کار را دریافت می­ کند و تمام مدارک لازم برای ویزای کار ایتالیا را به صورت الکترونیکی برای کارفرما ارائه می ­دهد. در این روش تقاضای دریافت ویزای کار از طرف کارفرما برای متقاضی انجام می­شود.

از طریق تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری ایتالیا

در این روش متقاضیانی که از طریق اخذ ویزای تحصیلی وارد کشور ایتالیا شده اند می ­توانند در صورت تمایل پس از اتمام تحصیلات خود در کشور ایتالیا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. با این کار این فارغ التحصیلان اجازه خواهند در کشور ایتالیا به جست و جوی کار مورد نظر خود پرداخته و در صورت یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور اقامت و زندگی نمایند.

مدارک لازم برای ویزای کار ایتالیا

همانطور که بیان شد ویزای کار ایتالیا برای متقاضیان کار در این کشور در صورتی از طرف سفارت ایتالیا صادر می­شود که یک کارفرما در داخل کشور ایتالیا برای فرد متقاضی پیشنهاد کاری بدهد و برای این منظور دعوتنامه ای برای او ارسال نماید البته صدور و ارسال این دعوتنامه از سوی کارفرما نیاز به کسب اجازه از اداره مهاجرت ایتالیا دارد. حال متقاضی با در دست داشتن این دعوتنامه که اعتبار آن از طریق مهر شرکت صادر کننده، مهر اداره مهاجرت ایتالیا و اداره کار این کشور محرز شده است و نیز مدارک لازم برای ویزای کار ایتالیا به سفارت این کشور مراجعه کرده و درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای کاری این کشور اعلام می­نماید.

مدارک لازم برای ویزای کار ایتالیابه شرح زیر می­باشد:

  • ارائه مدرک کارشناسی در رشته مورد نظر و یا ارائه مدرک فنی و حرفه ای در زمینه شغل مورد نظر و یا ارائه مجوز کار.
  • ارائه مدارک شناسایی همچون شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت و … که به زبان ایتالیایی ترجمه شده است.
  • ارائه اسناد و مدارک مالی که نشان می­دهد متقاضی از تمکن مالی مناسبی برای تأمین مخارج زندگی خود برخوردار است. در واقع ارائه مدرکی که گردش مالی حساب متقاضی را در ایران مشخص می­ نماید. البته در برخی موارد داشتن مبلغ 10000 یورو در حساب متقاضی نشان دهنده تمکن مالی وی خواهد بود.
  • ارائه فرم تکمیل و تایپ شده تقاضای ویزای کار
  • ارائه یک قطعه عکس به صورت رنگی و در ابعاد 5/3 در 5/4
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی. البته تسلط فرد به زبان ایتالیایی در این امر کمک بسیاری به وی خواهد کرد.
  • ارائه بیمه نامه مسافرتی که از سوی یکی از شرکت های بیمه معتبر صادر شده و مورد قبول سفارت ایتالیا است و حداکثر تا مبلغ 30000 یورو را تحت پوشش قرار می­ دهد.

البته لازم به ذکر است بنا به شغلی که به متقاضی پیشنهاد شده و شرایط خاص خود متقاضی، ممکن سفارت ایتالیا از وی مدارک دیگری را نیز درخواست نماید. بنابراین می­توان گفت مدارک لازم برای ویزای کار ایتالیا ثابت نمی­باشند و ممکن است برای هرشخصی بسته به ویژگی ها و شرایط خاص او متفاوت باشند. ویزاهای کاری ایتالیا معمولاً دارای یک سال اعتبار هستند و در صورتی که متقاضی در طول این مدت با کارفرمای خود همکاری داشته و پس از اتمام مدت انقضای ویزا این همکاری همچنان ادامه داشته باشد ویزای کاری وی قابل تمدید خواهد بود.

کشور ایتالیا نوع دیگری از ویزا را نیز صادر می­ نماید که ویزای تعطیلات کار نام دارد. اخذ این ویزا نیز شرایطی لازم دارد که به اختصار در زیر به شرح آن پرداخته می ­شود.

مدارک لازم برای ویزای کار ایتالیا برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها

همانطور که بیان شد برخی از افراد از طریق ویزای تحصیلی وارد ایتالیا می ­شوند و پس از فارغ التحصیلی خواهان ماندن و کار درایتالیا هستند. برای این افراد مدارک لازم برای ویزای کار ایتالیا به شرح زیر است:

  • ارائه مدرک دانشگاهی و گواهینامه های ترجمه شده به زبان ایتالیایی
  • تسلط به زبان ایتالیایی

ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ارشد به مدت یک سال اجازه جست و جوی شغل مورد نظر خود را در کشور ایتالیا خواهند داشت.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *