ایتالیا

لیست دانشگاه های پزشکی کشور ایتالیا

دانشگاه های پزشکی کشور ایتالیا

دوره پزشکی در ایتالیا یکی از معتبرترین دوره های پزشکی در کل دنیا می باشد. متقاضیان از تمام نقاط دنیا حتی از کشورهای کانادا و آمریکا برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا راهی این کشور می شوند زیرا برخلاف امریکا و کانادا، تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا بسیار ارزان میباشد.

از سال 2009 به بعد دانشگاه های پزشکی ایتالیا، دوره پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا را ارائه کردند. اولین دانشگاه، دانشگاه پاویا و پس از آن میلان و دانشگاه های رم و ناپل بودند.
در ادامه این مطلب نیز لیست کاملی از دانشگاه های پزشکی کشور ایتالیا و بهترین دانشگاه های ایتالیا را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

بهترین دانشگاه های ایتالیا

1. دانشگاه Scuola Superiore Sant’Anna

دانشگاه Scuola Superiore Sant’Anna یه دانشگاه دولتی ویژه علوم کاربردی است. امتحان ورودی این دانشگاه بسیار سخت است و اگر دانش آموزان بتوانند بالاترین نمرات را به دست بیاورند و توانایی خود را در دوزبان نشان دهند می توانند به طور رایگان در این دانشگاه تحصیل کنند. به همین دلیل تعداد دانش آموزان در این دانشگاه کمتر از 1000 نفر است.
رشته های تحصیلی در Scuola Superiore Sant’Anna عبارتند از علوم تجاری، علوم اقتصادی، علوم حقوقی، علوم سیاسی، علوم کشاورزی، علوم پزشکی، مهندسی صنایع و مهندسی اطلاعات.

2. دانشگاه Scuola Normale Superiore di Pisa

 Scuola Normale Superiore di Pisa

یکی از دانشگاه های پزشکی کشور ایتالیا دانشگاه پیسا است. این دانشگاه به همراه دانشگاه پیزا (Pisa) و دانشگاه مطالعات پیشرفته Sant’Anna بخشی از سیستم دانشگاهی پیزا است.
این دانشگاه در سال 1810 و به عنوان همتای دانشگاه École Normale Supérieure در پاریس تاسیس شد و برنامه های آموزشی در دو رشته انسانی و علوم را ارائه می دهد و ساختمان اصلی آن یعنی Palazzo della Carovana در مرکز پیزاست.

3. دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا در سال 1088 تاسیس شده است و اعتقاد بر این است که قدیمی ترین دانشگاه در دنیاست. این دانشگاه همچنان یکی از دانشگاه های برتر است و در شهرهایی همانند: بونیا، سی ینا، فورلی، راونا و ریمینی دارای پردیس دانشگاهی است و همچنین دارای یک شعبه بین المللی در شهر بوینس آیرس آرژانتین است.

دانشگاه بولونیا می تواند یک شهر دانشگاهی باشد و در این شهر شما می توانید از تفریحات شبانه از جمله شنیدن موسیقی زنده اپرای کلاسیک گرفته تا گروه ها و دی جی های امروزی لذت ببرید.

دانشگاه بولونیا همچنین مسئول پروژه ی بولونیا ست. این پروژه شامل مجموعه ای از توافق نامه های بین کشورهای اروپایی با هدف اطمینان از همکاری و مقایسه سیستم های آموزش عالی اروپا است. از افراد فارغ التحصیل از این دانشگاه می توان توماس بکراسقف اعظم کانتربری، تعدادی از پاپ ها، مهندس و مخترع و برنده جایزه نوبل گوگلیملو مارکونی، و حتی انزو فراری و جرجیو آرمانی بنیان گذاران برند های جهانی را می توان نام برد.

4. دانشگاه Vita-Salute San Raffaele

دانشگاه های پزشکی کشور ایتالیا

این دانشگاه دانشگاهی نسبتا جدید است که در سال 1996 تاسیس شده است. تدریس در این دانشگاه در سه بخش پزشکی، فلسفه و روانشناسی انجام می شود. رسالت این دانشگاه پاسخ به این سوال است: انسان چیست؟ و ریشه در این دارد که انسان موجودی است که ار لحاظ بیولوژیکی، روانشناسی و معنوی منحصر به فرد می باشد.

در سال 2015، این موسسه بخشی از Gruppo San Donato شد که اولین گروه بیمارستانی در ایتالیا بود. این دانشگاه در شهر پر جنب و جوش میلان واقع شده است.

5. دانشگاه ترنتو

دانشگاه ترنتو
دانشگاه ترنتو

دانشگاه ترنتو یکی از دانشگاه های پزشکی کشور ایتالیا که در سال 1962 تأسیس شد اما در همین مدت کوتاه هم توانست به یکی از بزرگ ترین موسسات آموزشی ایتالیا تبدیل شود و با برخی از دانشگاه های باسابقه دنیا رقابت کند. این دانشگاه دارای ده دپارتمان است که در سه بخش وجود دارند: در مرکز ترنتو، در مناطق حومه آن و در شهر مجاور آن یعنی: روورتو. دانشگاه های ایتالیا به خاطر روابط بین المللی شان معروف هستند، اما دانشگاه ترنتو با بیش از 420 قرارداد پژوهش و تحقیق، گوی سبقت را از همه ربوده است.

لیست دانشگاه های پزشکی کشور ایتالیا

دانشگاه باری (University of Bari)

دانشگاه برشیا (University of Brescia)

دانشگاه زیست پزشکی رم (Biomedical University of Rome)

دانشگاه بولونیا (University of Bologna)

دانشگاه کاگلیاری (University of Cagliari)

دانشگاه کاتانیا (University of Catania)

دانشگاه کاتانزارو (University of Catanzaro)

دانشگاه کاتولیک ساکرو کوره (Universita Cattolica del Sacro Cuore)

دانشگاه های پزشکی کشور ایتالیا

دانشگاه چیتی (University of Chieti)

دانشگاه شرقی پیدمونت (در نوارا) (University of Eastern Piedmont (in Novara))

دانشگاه فرارا (University of Ferrara)

دانشگاه فلورانس (University of Florence)

دانشگاه فوجیا (University of Foggia)

دانشگاه جنوا (University of Genoa)

دانشگاه اینسوربیا (در وراس) (University of Insubria (in Varese))

دانشگاه آکوئیلا (University of L’Aquila)

دانشگاه پلی تکنیک مارش (در آنکونا) (Marche Polytechnic University (in Ancona))

دانشگاه مسینا (University of Messina)

دانشگاه میلان (University of Milan)

دانشگاه میلان – بیکوکا (در مونزا) (University of Milan – Bicocca (in Monza))

دانشگاه مودنا و رجیو امیلیا (در مودنا) ((University of Modena and Reggio Emilia،(in Modena)

دانشگاه ناپل (University of Naples)

دانشگاه ناپل II (University of Naples II)

دانشگاه پالرمو (University of Palermo)

دانشگاه پارما (University of Parma)

دانشگاه تریست (University of Trieste)

دانشگاه تورین (در تورین و در ارباسانو) (University of Turin (in Turin and in Orbassano

دانشگاه اودین (University of Udine)

دانشگاه ورونا (University of Verona)

دانشگاه ویتا سالوته سن رافائل (Vita-Salute San Raffaele University)

دانشگاه باری – آموزش همچنین به زبان انگلیسی (University of Bari)

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *