استرالیا

ویزای والدین استرالیا ساب کلاس 870

بطور کلی، ویزای والدین استرالیا برای پدر و مادر افرادی صادر می شود که در استرالیا زندگی می کنند، بدین معنی که اقامت دائم استرالیا را دارند یا شهروند استرالیا هستند. این افراد می توانند از طریق ویزای والدین، پدر و مادر خود را به استرالیا برده تا در کنار هم زندگی کنند. ویزای والدین استرالیا به دو دسته کلی مشارکتی و غیر مشارکتی تقسیم می شود که هر کدام ساب کلاس های خود را دارند اما در نهایت این ویزاها به اقامت دائم والدین در استرالیا منجر می شود. اما راه سومی نیز برای والدین وجود دارد که به استرالیا سفر کنند و مدتی در کنار فرزندانشان باشند. بدین منظور باید برای ویزای 870 استرالیا اقدام کرد که یک ویزای موقت است و فرایند اخذ ویزا خیلی ارزانتر، سریعتر و راحتتر از انواع دیگر ویزای والدین استرالیا خواهد بود. در این مطلب به ویزای والدین 870 پرداخته ایم و به تمامی سوالات شما در مورد شرایط اخذ این ویزا، هزینه ها و مدت زمان دریافت ویزا پاسخ داده ایم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ویزای والدین استرالیا و انواع آن و انواع آن مراجعه نمایید.

ویزای والدین 870 استرالیا چه نوع ویزایی است؟

ویزای والدین استرالیا ساب کلاس 870 که به آن Australian Sponsored Parent Visa (Subclass 870) گفته می شود، یک ویزای موقت محسوب می شود و برای پدر و مادرهایی صادر می شود که قصد دارند برای دیدار فرزندانشان به استرالیا سفر کنند و مدتی را در کنار آنها زندگی کنند. اگر فرزند یا فرزندانی در استرالیا دارید که اقامت دائم این کشور را دارند و یا شهروند استرالیا هستند، ویزای والدین 870 می تواند گزینه مناسبی برایتان باشد تا به استرالیا سفر کنید و حداکثر 10 سال در این کشور و در کنار فرزندانتان زندگی کنید.

قبل از اقدام برای این ویزا، فرزند شما باید اسپانسر شما شود و باید درخواستی را ارسال کند تا مشخص شود که آیا برای اسپانسر شدن مورد تایید قرار می گیرد یا خیر. بعد از این که فرزندتان برای اسپانسر شدن مورد تایید قرار گرفت می توانید برای دریافت ویزای 870 استرالیا اقدام نمایید. فرایند اخذ این ویزا خیلی راحتتر و سریعتر از سایر انواع ویزای والدین استرالیا است و مشابه یک ویزای توریستی خواهد بود، بنابراین خیلی از والدین ترجیح می دهند که برای ویزای 870 اقدام کنند. البته نکته قابل توجه این است که ویزای 870 یک ویزای موقت است و منجر به اقامت دائم شما در استرالیا نمی شود و تا زمانی که این ویزا اعتبار دارد نمی توانید برای انواع دیگر ویزای والدین استرالیا اقدام نمایید.

شرایط اسپانسر شدن چیست؟

برای اینکه فرزندتان بتواند به عنوان اسپانسر شما مورد تایید قرار بگیرد باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • باید شهروند استرالیا باشد و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد و حداقل 4 سال در استرالیا زندگی کرده باشد.
 • باید فرزند قانونی شما باشد (فرزند تنی، ناتنی یا فرزند خوانده)، فرزند همسر شما نیز می تواند اسپانسر شما شود.
 • اقامت فرزندتان در استرالیا باید قانونی باشد نمی تواند 4 سال را غیرقانونی در استرالیا زندگی کرده باشد.
 • نباید دارنده ویزا از نوع bridging visas باشد.
 • در آمد سالانه فرزندتان (یا با همسرش) باید حداقل حدود 84 هزار دلار استرالیا باشد.
 • نباید به دولت استرالیا بدهی داشته باشد.
 • بالای 18 سال باشد.

فرزند می تواند اسپانسر پدر و مادرش شود یا همسر پدر یا مادر و همچنین پدر و مادر همسرش (پدرزن، مادرزن، یا پدرشوهر، مادرشوهر) اما نکته قابل توجه این است که هر خانواده در استرالیا می تواند اسپانسر دو نفر از والدین شود. یعنی نمی توان هم اسپانسر پدر و مادر خود شوند و هم پدر و مادر همسر.

اسپانسر شدن به چه معناست؟

زمانی که فرزندتان اسپانسر شما می شود بدین معنی است که مسئولیت کامل سفر شما و زندگی شما در استرالیا را به عهده دارد که شامل موارد زیر است:

 • باید هزینه ها و مخارج زندگی پدر و مادر و اقامت آنها در استرالیا را تامین کند. (البته در صورتی که نوع اقامت به اقامت دائم تغییر کند دیگر نیازی به اینگونه حمایت مالی از والدین نیست).
 • باید هرگونه تغییر در وضعیت را به دولت استرالیا اطلاع دهد برای مثال اگر یکی از والدین فوت کند یا مورد دیگری برایشان پیش بیاید.
 • اگر والدین به دولت استرالیا بدهی دارند باید اسپانسر آن را پرداخت کند.

تا زمانی که این ویزا اعتبار دارد این مسئولیت ها برای اسپانسر وجود دارند حتی اگر والدین از استرالیا خارج شوند. اگر اسپانسر این مسئولیت ها را به عهده نگرفت، ویزا کنسل خواهد شد.

برای ویزای والدین 870 استرالیا به چه مدارکی نیاز است؟

در زمان اقدام برای ویزای 870 استرالیا به شما چک لیست کامل مدارک داده می شود و همچنین می توانید از وکلای مهاجرت نیز مشاوره دریافت کنید زیرا هرگونه نقص در مدارک و پرونده باعث طولانی تر شدن فرایند اخذ ویزا می شود. در اینجا اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای 870 استرالیا لیست شده است:

 • پاسپورت معتبر: هم پاسپورت والدین و هم پاسپورت اسپانسر نیاز است.
 • عکس جدید برای ویزا: عکس باید شرایط خاصی داشته باشد مثلا پس زمینه عکس باید سفید باشد و چهره باید واضح و کامل مشخص باشد و به سایز عکس نیز توجه نمایید.
 • شخصیت شما باید مورد تایید قرار گیرد یکی از روش های بررسی این مورد ارائه نامه عدم سوء پیشینه است و همچنین باید فرمی را برای ارزیابی ویژگی های شخصیتی تکمیل نمایید.
 • سلامت جسمی شما باید مورد تایید قرار گیرد. برای تایید این مورد نیاز است چکاپ ها و معاینات پزشکی انجام شود.
 • مدارکی که ارتباط فامیلی و خانوادگی شما را ثابت کند. مثل شناسنامه یا مدارک مروبوط به سرپرستی فرزند و غیره.

در زمان ارسال مدارک به نکات زیر توجه نمایید:

 • تمامی مدارک باید بصورت کپی های الکترونیک از مدارک اصلی باشند.
 • فرمت فایل ها باید بصورت پی دی اف باشد.
 • تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی باشند و یا ترجمه رسمی شده باشند.

چگونه باید برای ویزای والدین 870 استرالیا اقدام کرد؟

مراحل اقدام برای ویزای والدین استرالیا ساب کلاس 870 به دو مرحله اصلی تقسیم می شود:

 1. مرحله اول: ارسال درخواست تایید برای اسپانسر
 2. مرحله دوم: ارسال درخواست ویزا و مدارک

مرحله اول: درخواست اسپانسرشیپ

قبل از اینکه درخواست ویزا از طرف والدین ارسال شود، فرزند باید درخواست اسپانسرشیپ ارسال کند تا برای اسپانسر شدن مورد تایید قرار بگیرد. بدین منظور مراحل زیر باید انجام شود:

 1. وارد پورتال ImmiAccount شوید. ImmiAccount پورتال رسمی رسیدگی به ویزاهای استرالیا است.
 2. فرم مربوط به اسپانسرشیپ را که به آن Sponsorship for a Family Member (870) گفته می شود بصورت آنلاین تکمیل نمایید.
 3. مدارک مورد نیاز را در محل مشخص شده آپلود نمایید.
 4. مبلغ 420 دلار استرالیا را به عنوان اپلیکیشن فی پرداخت کنید.
 5. اگر والدینتان در استرالیا هستند، باید درخواست مجوز اقدام از استرالیا را ثبت کنید.
 6. در این مرحله باید منتظر شوید تا شرایط شما به عنوان اسپانسر مورد بررسی قرار گیرد. گاهی اداره مهاجرت استرالیا در این مرحله از شما مدارک اضافی درخواست می کند.

بعد از اینکه درخواست اسپانسرشیپ مورد تایید قرار گرفت به شما ایمیلی ارسال می شود که حاوی نامه موافقت است و اطلاعات زیر در آن درج شده است:

 • شماره اسپانسرشیپ که به آن Sponsorship Transaction Reference Number (TRN) گفته می شود.
 • تعهدات شما به عنوان اسپانسر
 • تاریخ تایید اسپانسرشیپ. والدین شما باید تا حداکثر 6 ماه بعد از این تاریخ، برای ویزای 870 اقدام نمایند و اگر در استرالیا هستند باید تا نهایتا 60 روز بعد از این تاریخ برای ویزا اقدام کنند.

مرحله دوم: درخواست ویزای والدین 870 استرالیا

نهایتا 6 ماه بعد از ارسال نامه موافقت با اسپانسرشیپ فرصت دارید که برای ویزای 870 اقدام نمایید. تمامی مراحل ارسال درخواست برای ویزا و مدارک بصورت آنلاین است و باید از طریق ImmiAccount که پورتال رسمی رسیدگی به ویزاهای استرالیا است، انجام شود. این مراحل شامل ساخت اکانت در ImmiAccount، تکمیل فرم مخصوص درخواست ویزای 870 و آپلود کردن مدارک است. البته قبل از سابمیت نهایی مدارک و پرونده باید مبلغ اپلیکیشن فی را نیز پرداخت نمایید. در غیر این صورت پرونده شما بررسی نخواهد شد.

هزینه ویزای والدین استرالیا ساب کلاس 870 چقدر است؟

هزینه ویزای 870 استرالیا به شرح زیر است:

 • ویزای 3 ساله: 5 هزار و 90 دلار استرالیا
 • ویزای 5 ساله: 10 هزار و 180 دلار استرالیا

به جز هزینه اپلیکیشن فی برای درخواست ویزا باید هزینه مربوط به اپلیکیشن فی برای درخواست اسپانسرشیپ را نیز در نظر بگیرید. همچنین تهیه برخی از مدارک مانند انجام چکاپ ها و آزمایشات پزشکی نیز هزینه هایی را ایجاد می کنند که در مجموع هزینه ویزای 870 مشخص خواهد شد.

فرایند اخذ ویزای 870 استرالیا چقدر طول می کشد؟

طبق اعلام اداره مهاجرت استرالیا مدت زمان بررسی ویزا و صدور ویزا بین 58 روز تا 24 ماه طول می کشد. که در 90 درصد موارد فرایند دریافت ویزا تا 2 سال زمان برده است. زمانبندی اعلام شده به شرح زیر است:

 • 25 درصد متقاضیان 58 روزه ویزای خود را دریافت کردند.
 • 50 درصد متقاضیان 6 ماهه ویزای خود را دریافت کردند.
 • 75 درصد متقاضیان 18 ماهه ویزای خود را دریافت کردند.
 • 90 درصد متقاضیان 24 ماهه ویزای خود را دریافت کردند.

در صورتی که نقصی در مدارک وجود داشته باشد و یا اداره مهاجرت مدارک اضافی و بیشتری را از شما درخواست کند، این فرایند طولانی تر خواهد شد.

ویزای والدین 870 استرالیا چقدر اعتبار دارد؟

ویزای 870 استرالیا که برای والدین صادر می شود یک ویزای موقت است و به شما اجازه خواهد داد تا نهایتا 10 سال در استرالیا اقامت داشته باشید. البته این ویزا ابتدا بصورت 3 ساله و 5 ساله صادر می شود اما در ادامه می توان مدت اقامت را تا 10 سال تمدید کرد. این ویزا منجر به اقامت دائم شما در استرالیا نخواهد شد.

اگر تصمیم دارید که اقامت دائم استرالیا و شهروندی این کشور را دریافت کنید بعد از اتمام اعتبار ویزای 870 می توانید برای انواع دیگر ویزای استرالیا اقدام نمایید.

برای ویزای 870 به تست تراز تعداد اعضای خانواده نیاز است؟

خیر. شما برای ویزای 870 استرالیا به تست تراز تعداد اعضای خانواده نیاز ندارید این تست برای انواع دیگر ویزای والدین استرالیا نیاز خواهد بود.

با ویزای 870 اجازه کار در استرالیا داده می شود؟

خیر. شما از طریق ویزای 870 استرالیا اجازه کار در استرالیا را ندارید زیرا ویزای 870 یک ویزای موقت است.

جمع بندی و نکات مهم

اگر فرزند یا فرزندانی در استرالیا دارید که اقامت دائم این کشور را دارند و یا شهروند استرالیا هستند، می توانید برای ویزای والدین استرالیا اقدام نمایید. ویزای والدین استرالیا دارای ساب کلاس های مختلفی است که تمامی آنها به اقامت دائم شما در استرالیا منجر می شود اما این ویزاها هزینه بالایی دارند و یا برخی از آنها که هزینه کمتری دارند، خیلی طول می کشد تا صادر شوند و گاهی ممکن است 20 تا 30 سال طول بکشد تا ویزا صادر شود. بنابراین برخی از والدین راه سومی را که ویزای 870 استرالیا است برای سفر به این کشور و زندگی در کنار فرزندانشان انتخاب می کنند.

هزینه و مدت زمان اخذ ویزای 870 استرالیا نسبت به انواع ویزای والدین استرالیا خیلی کمتر است و این ویزا نهایتا تا 2 سال صادر می شود. اما باید توجه داشت که ویزای 870 یک ویزای موقت است و از طریق آن نمی توانید برای اقامت دائم استرالیا اقدام نمایید. همچنین تا زمانی که ویزای 870 اعتبار داشته باشد نمی توانید برای انواع دیگر ویزای والدین استرالیا اقدام کنید. ویزای والدین 870 استرالیا 3 ساله و 5 ساله است اما می توان مدت اقامت در استرالیا را تمدید کرد و تا 10 سال در استرالیا اقامت داشت اما باز هم این ویزا یک ویزای موقت محسوب می شود بنابراین اجازه کار در استرالیا را نخواهید داشت.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

3.2/5 - (10 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *