استرالیا, اقامت

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

در ابتدا ویزای 190 به صورت دائمی صادر نخواهد شد و مدت 5 ساله دارد که فرد متقاضی می تواند اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل نماید و یا در صورت اثبات توانایی هایش کارفرمای او اقدام به اخذ اقامت دائمی وی خواهد نمود. کسانی که حرفه و شغل خاصی را دارند می توانند از این ویزا استفاده نمایند چرا که مهمترین شرط انتخاب تخصص و حرفه شخص متقاضی می باشد.

این ویزا این امکان را به شما خواهد داشت که به همراه خانواده خود به  استرالیا مهاجرت نموده و از امتیاز مدیکر  استرالیا نیز بهره مند شوید.  پس از دریافت ویزا فرد متقاضی متعهد می شود که حداقل 2 سال از 5 سال اقامت اولیه خود را برای اسپانسر خود کار کند و می تواند بدون محدودیت از مرز خارج شده و وارد کشور شود.

شرایط اقامت در استرالیا

خود دولت استرالیا نیز شرایطی را برای متقاضیان در نظر گرفته است. شخص متقاضی پیش از هر عملی باید تمامی این شرایط را داشته باشد تا بتواند اقدام به اخذ ویزا نماید. از جمله شرایط اقامت در این کشور که دولت در نظر گرفته است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سابقه‌ی کاری و تخصص

جهت دریافت ویزای حرفه و مهارت باید مدرکی جهت اثبات تخصص خود ارائه نمائید.  می توانید سابقه کاری خود و یا فیش های حقوقی خود را به مراکز مربوطه تحویل دهید داشتن 900 ساعت تعلیم در هنرستان ها و یا مراکز فنی حرفه ای نیاز خواهد بود . باید مدارک و شواهد را جهت تصدیق این امر ارائه دهید.

از جمله قوانین اخذ اقامت کاری استرالیا نیز داشتن سابقه کاری بین 1الی 8 ماه می باشد. که شخص متقاضی باید مدارکی جهت تصدیق این امر از قبیل فیش حقوقی، مدت زمان خدمت. پرداخت ها و… ارائه نمائید. که متناسب با مدرک تحصیلی خود باید در حرفه ای مشغول به کار شده باشید.

مدرک زبان

از دیگر شرایط اقامت در این کشور می توان به داشتن مدرک زبان اشاره کرد که در صورت عدم وجود آن امکان اخذ اقامت استرالیا را نخواهید داشت. چرا که مدرک زبان لازمه اقامت شما در استرالیا خواهد بود. مدرک زبان باید در قالب آیلتس و یا تافل باشد که در بخش های قبل مدارک لازم جهت پذیرش آن را اعلام نموده ایم.

سابقه ی سفر

داشتن سابقه سفر استرالیا در زندگی خود به اقامت شما کمک بسزایی خواهد نمود. اما باید نوع اقامت خود را مشخص نموده و نسبت به دریافت اقامت در حرفه، تحصیل، کاری یا پناهندگی اقدام نمائید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  قوانین و شرایط اقامت در استرالیا [2020] مراجعه کنید.

شرایط اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

اخذ ویزای 190 اقامت دائم استرالیا داشتن شرایطی را می طلبد که فرد متقاضی در اولین مرحله باید با این شرایط آشنایی کامل داشته و با علم بر داشتن شرایط اقدام به اخذ آن نماید. شرایط لازم جهت اخذ این ویزا از قبیل زیر می باشد:

 •  متقاضی نباید از 45 سال بیشتر سن داشته باشد.
 • مدرک زبان مهم ترین اصل می باشد که بسیاری از متخصصین به دلیل نداشتن مدرک زبان مورد قبول, امکان اخذ این ویزا را نداشته اند.

جهت اخذ این ویزا داشتن یکی از مدارک زیر ضروری خواهد بود:

 1.  فرد متقاضی باید در هر چهار مهارت آیلتس مجموعا نمره 6 را کسب کرده باشد.
 2. در تافل حداقل 12 امتیاز گوش کردن، 13 امتیاز خواندن، 21 امتیاز نوشتن و 18 امتیاز صحبت کردن را گرفته باشد.
 3. حداکثر تا سه سال قبل از تاریخ مهاجرت در امتحان CEA شرکت نموده و حداقل امتیاز 169 را کسب کرده باشد و چنانچه بیش از 3 سال از تاریخ امتحان وی گذشته باشد باید دوباره نسبت به امتحان اقدام نماید.
 4. جهت اخذ ویزای 190  استرالیا داشتن یک اسپانسر ضروری خواهد بود در همین راستا باید اسپانسری منحصر به شغل خود بیابید. جهت یافتن اسپانسر شیپ هم می توانید از طریق وزارت کار  استرالیا اقدام نمایید و هم می توانید خود به دنبال اسپانسر قوی مربوط به شغل خود باشید.
 5. همسان بودن شغل تخصصی شما با یکی از مشاغل مورد نیاز  استرالیا به مراحل پذیرش سرعت خواهد بخشید و شانس انتخاب را نیز بالا خواهد برد.
 6. اخذ نمره قبولی از اهمیت به ویژه ای برخوردار می باشد که فرد متقاضی باید حداقل 60 امتیاز به خود اختصاص دهد و چنانچه میزان امتیازات وی بیشتر بوده باشد شانس پذیرش وی نیز بالاتر خواهد بود.

 

مراحل اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

از جمله مهمترین مدارکی باید به مراکز مربوطه تحویل دهید می توان به مدرک تحصیلی اشاره نمود که باید تمامی مدارک تحصیلی خود را ارائه نمایید و باید توجه داشته باشید که اصل مدارک از شما درخواست خواهد شد و کپی آنها مورد قبول قرار نخواهد گرفت.

پس از قبولی از این مرحله متقاضی اقدام به  تکمیل EOI خواهد کرد که در این مرحله باید نام شرکت اسپانسر کننده را اعلام نماید همچنین می توانید در صورتی که قصد مهاجرت به ایالت به خصوصی را دارید با ذکر نام ایالت مربوطه علاقه خود نسبت به آن ایالت را بیان کنید که پس از بررسی و تائید با ارسال دعوتنامه ای ویزای اقامت دائم 190  استرالیا در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

باید در نظر داشت که داشتن اسپانسر شیپ کمک بسزایی به شما خواهد نمود و در صورت نداشتن اسپانسر شیپ امکان فراموشی درخواست شما نیز وجود خواهد داشت اما چنانچه اسپانسر شیپ داشته باشید سریعا پرونده شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما در صورت نبود اسپانسر توسط اطلاعاتی که در EOI ثبت نموده اید اسپانسری مربوط به شغل شما در صورت وجود در نظر گرفته خواهد شد.

چنانچه دعوت نامه را دعوت نمودید از روز ارسال 60 روز مهلت خواهید داشت که نسبت به اخذ ویزا و مهاجرت به  استرالیا اقدام نمایید پس باید تمامی مراحل مورد نیاز جهت خروج از کشور مبدا را طی کرده باشید.

هزینه ویزای 190 استرالیا

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

میزان هزینه های ویزای اقامت دائم 190  استرالیا برای هر یک از اعضای خانواده متفاوت خواهد بود. تنها می توان گفت فرزندان بالای 18 سال به همراه مادر خانواده هزینه های یکسانی خواهند داشت.

هزینه دریافت ویزای 190  استرالیا برای شخص متقاضی 3755 دلار  استرالیا می باشد و همسر و فرزندان بیش از 18 سال باید مبلغ 1875 دلار  استرالیا را بپردازد. برای سنین زیر 18 سال 940 دلار خواهد بود. در حالت کلی قیمت های تعیین شده توسط دولت. مبالغ ذکر شده می باشند اما احتمال تغییر آن نیز وجود دارد چرا که بستگی به شرایط کاری و میزان مهاجرین خواهد داشت.

 مدارک لازم جهت اخذ ویزای 190 استرالیا

داشتن مدارک از اهمیت به ویژه ای جهت خروج از کشور برخوردار می باشد. در هنگام ثبت نام تمامی مدارک مورد نیاز به اطلاعتان خواهد رسید و باید در موعد مقرر تمامی مدارک را بی کم و کاست به این مرکز ارائه دهید. در ادامه به برخی از مهم ترین مدارک مورد نیاز اشاره کرده ایم:

مدارک لازم

1

پاسپورت و شناسنامه را می توان مهم ترین مدارک اخذ این ویزا دانست. چرا که این مدارک جواز عبور شما از مرز خواهند بود و باید اصل این مدارک ارائه شود.

2

فیش واریز هزینه ویزای اقامت دائم 190  استرالیا تمامی اعضای خانواده نیز مورد نیاز خواهد بود.

3

ارائه اصل مدرک زبان از دیگر مدارک مورد نیاز اخذ این ویزا می باشد. که باید نمره قبولی را کسب کرده باشد.

4

 ارائه پایان خدمت برای آقایان و رضایت نامه والدین و یا همسر برای خانمها نیاز خواهد بود

5

زن و شوهری که قصد مهاجرت به وسیله این ویزا را دارند باید سند ازدواج خود را نیز به این مرکز ارائه دهند.

6

فرد متقاضی باید مدرکی جهت تصدیق اطلاعات شغلی خود ارائه دهد. که این مدرک می تواند موفقیت های کاری. فیش حقوقی، اختراع و یا امتحان مهارت وی بوده باشد که باید 1 سال از 2 سال گذشته را به کار کردن مشغول بوده باشد.

7

 مدارک سلامت خانواده به همراه فرد متقاضی نیز باید به این مرکز ارائه شود.

شرایط اخذ ویزای اقامت دائم 189 استرالیا

اخذ ویزای اقامت دائم 189 استرالیا مشروط به داشتن شرایطی خواهد بود. که فرد متقاضی باید پس از اطمینان از دارا بودن شرایط اقدام به درخواست نماید. تخصص کاری مهم ترین شرط می باشد اما داشتن شرایط زیر نیز از شرایط مورد نیاز اخذ ویزای اقامت دائم 189 می باشد:

 • سن متقاضی باید کمتر از 45 سال باشد
 • داشتن مدرک زبان معتبر از اهمیت به ویژه ای برخوردار است. چرا که اقامت در استرالیا نیز به خودی خود علم به زبان انگلیسی را می طلبد به همین دلیل سازمان کار استرالیا شرایط زبانی زیر را برای متخصصین در نظر گرفته است:
 •  فرد متقاضی باید در هر چهار مهارت آیلتس نمره 6 را کسب کرده باشد. یا در آزمون های مشابه نمره ای برابر با این نمره به خود اختصاص دهد.
 • فرد متقاضی باید 60 امتیاز را از جدول امتیاز دهی استرالیا به خود اختصاص داده باشد. در صورت کمتر بودن نمره امکان قبولی وی وجود نخواهد داشت. همچنین باید در نظر داشت که پذیرش از نمره های بالا صورت می گیرد و 60 کمترین امتیازی است. که فرد متقاضی برای اخذ ویزای اقامت دائم استرالیا 189 باید داشته باشد.

برای مطالعه ی بیشتر نگاهی به مقاله ی اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189  بیندازید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

منبع:www.australian embassy.gov.au

سوال های متداول

1. اقامت از طریق ویزای 189 استرالیا برای چه کسانی است؟

 • ویزای 189 استرالیا به منظور اقامت دائم در استرالیا می باشد که تخصص کاری عامل دریافت آن می باشد برخی از شرایط آن از قبیل زیر است و سن متقاضی باید کمتر از 50 سال باشد.

2.مدرک زبان مورد پذیرش کشور استرالیا چیست؟

 • مدرک زبان باید در قالب آیلتس و یا تافل باشد که در صورت عدم وجود آن امکان اخذ اقامت استرالیا  وجود نخواهد داشت.

3.کودکی که در استرالیا به دنیا بیاید,  اقامت این کشور را دریافت میکند؟

 • خیر. در استرالیا اقامت از این طریق به کودک تعلق نمیگیرد.

4.تبعه ی استرالیایی میتواند در خارج از خاک استرالیا با یک خارجی ازدواج کند؟

 • برای اینکه فرد خارجی بتواند اقامت استرالیا را دریافت کند باید ازدواج مطابق با قوانین استرالیا باشد. لذا بیشتر زوجین ترجیح میدهند که در خاک این کشور ازدواج کنند.

5.با استفاده از روش اقامت استرالیا از طریق ازدواج میتوان به کار مشغول شد؟

 • یکی از مزیت های این روش این است که میتوانید بدون داشتن ویزای کاری به کار نبمه وقت و تحصیل بپردازید.

6.اخذ اقامت با ویزای ازدواج به چه کسانی تعلق میگیرد؟

 • ویزای نامزدی کشور استرالیا  به کسانی تعلق می گیرد که نامزد ایشان یکی از شهروندان یا مقیم کشور استرالیا و یا شهروند نیوزلند در کشور استرالیا باشد و ایشان باید ظرف ۹ ماه وارد خاک کشور استرالیا و یا فردی که شهروند کشور استرالیا می باشد وارد کشور فرد مهاجرگردد و با ایشان ازدواج گردد.

7.دریافت اقامت دائم استرالیا چه مزیتی دارد؟

 • همسر و فرزندان وی نیز مقیم دائم این کشور می­شوند/تحصیل در این کشور برای فرد متقاضی، همسر و فرزندان وی بدون محدودیت خواهد بود/میزان شهریه­ای که این افراد برای دانشگاه می­پردازند بسیار پایین­تر از میزان شهریه دانشجویان بین المللی خواهد بود و …

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *