استرالیا, مهاجرت

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به استرالیا

محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا چگونه است؟

مهاجرت به استرالیا یکی از پرطرفدارترین انتخاب‌ها جهت اقامت موقت و دائم است. این کشور به دلیل وسعت و ثروت و اقتصاد توانمند، زبانزد است و سالانه مهاجران زیادی از روش مهاجرت آنلاین به استرالیا، جذب این کشور خودساخته می‌شوند.

روش‌های مهاجرت به استرالیا

برخی از روش‌های مهاجرت به استرالیا عبارت‌اند از: ویزای اسکیل ورکر، ویزای توریستی، ویزای خویشاوندی و …. در این مقاله به بررسی نحوه امتیازبندی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای اسکیل ورکر می پردازیم.

اخذ ویزا و گرفتن اقامت در استرالیا از راه‌های مختلفی انجام‌پذیر است که در بین آن‌ها محاسبۀ آنلاین مهاجرت به استرالیا به روش امتیازبندی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مهاجرت به روش اسکیل ورکر

در روش مهاجرت به استرالیا از طریق اسکیل ورکر، به کمک امتیازهای جمع‌آوری‌شده در جدولِ مندرج در وب‌سایت سازمان مهاجرت استرالیا مربوط به محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت، انجام می‌گیرد.

مهاجرت به استرالیا و داشتن امتیاز برای مهاجرت، امروزه یکی از گزینه‌های پرمتقاضی در این کشور محسوب می‌شود. این امتیاز که به دلیل فاکتورها و شرایط مقررشده از سوی سازمان ارزیابی مشاغل استرالیا داده می‌شود، احتمال مهاجرت متقاضیان به دنیای بزرگ غرب را بالا می‌برد.

برای دریافت ویزای استرالیا شرایط و امتیاز فرد برای مهاجرت، در انتخاب نوع مهاجرت مؤثر است. امتیاز مهاجرت به استرالیا، دارای حد نصاب 60 است. محاسبۀ آنلاین ابزاری برای اداره مهاجرت این کشور است که شرایط یک متقاضی برای اخذ ویزای اقامت دائم آنجا را تخمین می‌زند.

از جاذبه‌هایی که منجر به مهاجرت گسترده به استرالیا و وضع امتیاز بالا از طریق محاسبه آنلاین مهاجرت به این کشور می‌شود، به شرح زیر است:

1

 جمعیتی بالغ بر 20 میلیون نفر

2

 مساحت 7686850 کیلومتر مربع

3

 زبان انگلیسی و گویش استرالیایی

4

 دارای ملکه به عنوان بالاترین مقام کشور

5

 متشکل از دو مجلس سنا و نماینده‌های مجلس

6

 شامل حزب‌هایی همچون لیبرال استرالیا، حزب کارگر، حزب سبز

7

 سالن‌های تئاتر و گالری‌های هنری زیبا و فراوان

8

 فرهنگ اصیل و با قدمت

9

 کشوری با مدل‌های ورزشی و المپیادی بی‌شمار

10

 موسیقی و هنر

11

دارای اقتصادی مستقل و جزء سرزمین‌های ثروتمند دنیا

12

 دارای 6 ایالت و شامل 2 قلمرو

13

 ایالت و قلمروهایی مانند:   QLD –  SA-  TAS – VIC – WA – NT  – ACT

راه‌های گرفتن امتیاز جهت محاسبۀ آنلاین مهاجرت به استرالیا

در سیستم امتیاز مربوط به محاسبۀ آنلاین مهاجرت به استرالیا که باید حداقل 65 امتیاز را از طریق ویزای اسکیل ورکر کسب کنند، به دو روش زیر می‌توان امتیاز گرفت. هر یک از این دو راه برای کسب امتیاز در زمینۀ محاسبۀ آنلاین مهاجرت به این کشور، لازم و مفید است.

 •  از روش تخصص و مهارت شغلی
 •  از روش سرمایه‌گذاری

موارد محاسبۀ آنلاین امتیاز مهاجرت به استرالیا

یکی از راه‌های مهاجرت به استرالیا، اقدام از طریق داشتن مهارت و تخصص است. در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت، به قصد کار در آنجا مهاجرت کند، نیازمند داشتن امتیاز خواهد بود. این امتیاز از طریق محاسبۀ آنلاین صورت می‌گیرد و چنانچه به 65 برسد، فرد متقاضی می‌تواند در زمینۀ مهاجرت اقدام کند. استرالیا اقتصادی قوی دارد و به‌سرعت رشد کرده است.

بنابراین با داشتن تخصص در هر زمینه‌ای، چنانچه کارفرمایی از شما حمایت کند، از طریق ویزای 186 و اگر هم خودتان تمکن مالی دارید و نیازی به حامی ندارید، با داشتن 65 امتیاز مورد نیاز، می‌توانید از طریق ویزای 189 جهت مهاجرت به استرالیا اقدام کنید.

امتیازبندی برای دریافت ویزا مثل برخی کشورهای دیگر از طریق مواردی مثل سن. تحصیلات، سابقۀ کار و میزان تسلط بر زبان انگلیسی حساب می‌شود. اگر فردی اسپانسر مالی داشته باشد، امتیاز بیشتری به دست می‌آورد و می‌تواند ویزایی با شرایط بهتر دریافت کند. چنانچه این حامی مالی یکی از اقوام شما، یا فردی از ایالت‌های کم‌جمعیت استرالیا باشد، می‌تواند برای فرد متقاضی 10 امتیاز همراه داشته باشد و فرد با ویزای 489 به آنجا مهاجرت کند.

نحوه محاسبۀ امتیازبندی مهاجرت به استرالیا

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به استرالیا

محاسبۀ آنلاین امتیاز مهاجرت به استرالیا

برای محاسبۀ آنلاین و اینکه آیا امتیاز فرد متقاضی به 65 امتیاز می‌رسد یا خیر، باید با موارد امتیاز‌آور برای فرد متقاضی آشنا باشید و بدانید که امتیاز هر مورد چگونه برای فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا محاسبه می‌شود. در ادامه موارد مختلف و شرایط محاسبۀ آنلاین امتیاز برای فرد متقاضی مهاجرت را بیان خواهیم کرد.

محاسبۀ آنلاین امتیاز سن متقاضی

شرط سنی یکی از مواردی است که در محاسبۀ آنلاین امتیاز مؤثر است. رده‌های سنی مختلف و امتیازی که به هر دسته تعلق می‌گیرد به شرح ذیل است:

 • 18 تا 24 سال= 25 امتیاز
 • 25 تا 32 سال= 30 امتیاز
 • 33 تا 39 سال= 25 امتیاز
 • 40 تا 44 سال= 15 امتیاز

افرادی که سن آنها بین 45 تا 49 سال است، امتیازی از لحاظ شرایط سنی نخواهند داشت.

محاسبۀ آنلاین امتیاز مدارک تحصیلی

مدارک تحصیلی افراد متقاضی مهاجرت به استرالیا، قطعاً در محاسبۀ امتیازبندی مؤثر است. بدیهی است که مدارک تحصیلی بالاتر، در کسب امتیار از جدول محاسبۀ آنلاین، شما را در مرتبۀ ممتازی قرار می‌دهد.

به این شکل که:

 • فنی_حرفه‌ای معادل با دیپلم است= 10 امتیاز
 • کاردانی معادل با دیپلم است= 10 امتیاز
 • کارشناسی= 15 امتیاز
 • کارشناسی ارشد= 15 امتیاز
 • دکتری= 20 امتیاز

اگر مدرک کارشناسی 15 امتیاز کسب کند، معادل لیسانس استرالیا است. در بعضی از موارد (بسته به دانشگاه‌های متفاوت)، محاسبۀ امتیازبندی مهاجرت، مدرک مقطع کارشناسی را برای فرد، 10 امتیاز در نظر می‌گیرد.

محاسبۀ آنلاین امتیاز سابقۀ کار مرتبط با مدرک تحصیلی

داشتن سابقۀ کاری مرتبط با مدرک تحصیلی می‌تواند امتیاز مهاجرت به استرالیا را به صورت آنلاین محاسبه و شرایط بهتری برای آن‌ها فراهم کند. سابقۀ سه سال کار مرتبط با تحصیل، برای متقاضی 5 امتیاز و پنج سال سابقه، 10 امتیاز محاسبه می‌شود. داشتن هشت سال سابقۀ کاری مرتبط با تحصیل فرد، 15 امتیاز برای متقاضی به صورت آنلاین محاسبه خواهد شد.

محاسبۀ آنلاین امتیاز سابقۀ کار

اگر فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا، سوابق کاری مرتبط با حرفۀ خود در این کشور را داشته باشد، امتیازی برایش به صورت آنلاین در نظر گرفته می‌شود. بنابراین به ازای یک سال سابقۀ کار، امتیاز مهاجرت به استرالیا برای فرد 5 خواهد بود. اگر فرد سابقۀ سه سالۀ مرتبط با کار داشته باشد، 10 امتیاز و سابقۀ کاری پنج ساله، 15 امتیاز محاسبه خواهد شد.

لیست برخی از عناوین شغلی در سال 2022 که در سازمان ارزش‌گذاری مربوط به محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا درج شده است عبارتند از:

 •  فناوری اطلاعات
 •  آرایشگر و سرآشپز
 •  مهندسی ساخت‌وساز
 •  بازرس
 •  نجار
 •  مهندسی برق
 •  برنامه‌نویس وب
 •  تعمیرات کشتی
 •  تکنسین در حیطه‌های مختلف همچون: معماری و نقشه‌برداری، مهندسی مکانیک و الکترونیک و ..
 •  تعمیرات ابزارآلات
 •  ساخت قطعات تخصصی
 •  استاد دانشگاه
 •  وکیل و …

در حالت کلی مشاغلی که استرالیا به آن نیاز دارد، به سه دسته تقسیم می‌شود. دستۀ اول شغل‌هایی  که ممکن است برای جذب به درازا بکشد. دستۀ دوم منطقه‌های مخصوصی است که فقط به آن حرفه نیاز دارند. دستۀ سوم شغل‌هایی که در زمان محدود، این کشور جذب خواهد کرد.

شغل‌هایی که مدّنظر سازمان ارزیابی مشاغل در استرالیا است، مهم‌ترین فاکتور برای کسب امتیاز بیشتر خواهد بود. این نهاد با ارزش‌گذاری و بررسی شرایط، سابقه و تخصص کاری متقاضی، اقدام به مهیا کردن مقدمات مهاجرت وی خواهد کرد.

جهت اطلاع از مشاغل مورد نیاز این کشور، می‌توانید به وب‌سایت‌های کار استرالیا مراجعه فرمایید و یا از طریق وب‌سایت اختصاصی کار در استرالیا، مشاغل مورد نیاز در آنجا را جویا شوید.

چنانچه شغل مورد نظر خود را یافتید، باید مدارک مورد نیاز را به مراکز مربوطه تحویل دهید تا اقدامات لازم جهت بررسی سابقۀ کاری و همچنین مدارک شما صورت گیرد.

برای مطالعۀ بیشتر به مقالۀ کار در استرالیا مراجعه کنید.

سازمان ارزیابی مشاغل

با توجه به مدرک تحصیلی متقاضی و اعتبار دانشگاه تحصیل وی در کشور ایران که جزء دانشگاه‌های تراز اول قلمداد شود، وزارت آموزشی استرالیا آن مدرک را با مدرک تحصیلی دانشگاه‌های کشور خود برابر می‌داند.

 • سابقۀ کار با توجه به رشتۀ تحصیل برای محاسبه آنلاین مهاجرت در استرالیا، 1 امتیاز مثبت خواهد بود. اگر این سابقۀ کار در کشوری به غیر از استرالیا و حداقل هشت سال باشد، امتیازی برابر 15 در جدول امتیازدهی برای وی درج می‌شود.
 • از امتیازات برتر محاسبۀ آنلاین مهاجرت به استرالیا در این زمینه، آن است که اگر سابقۀ کار هم نداشته باشید، با توجه به مشاغلی که سازمان ارزیابی مشاغل لحاظ کرده و نیازمند است، می‌توانید امید زیادی برای انتخاب داشته باشید.
 • امتیازات کسب شدۀ همسر 5 خواهد بود که با وجود شرایطی همچون سن کمتر از 45 سال و با توجه به لیست نهاد ارزیابی مشاغل، شغلی مناسب لحاظ می‌شود.
 • برای ویزای کاری و مهارتی 190، امتیاز 5 و برای ویزای 489 ، 10 است. این نوع ویزا را که مربوط به ایالت‌های مختلف استرالیا است، اسپانسرشیپ می‌نامند.
 • تحصیلات در استرالیا موجب کسب 5 امتیاز، برای متقاضی خواهد شد. از طرفی قبولی در آزمون ناتی، 5 امتیاز در جدول امتیازات مهاجرت، در بر خواهد داشت.

در نهایت سازمان مشاغل ارزیابی استرالیا، با در نظر گرفتن مجموع امتیازات افرادی که تمایل به اقامت دائم دارند، اقدام به جذب مهاجران می‌کند.

مقاله پیشنهادی: شرایط مهاجرت به کشور استرالیا

محاسبۀ آنلاین امتیاز زبان انگلیسی

داشتن مدرک زبان انگلیسی جزو مدارکی است که محاسبۀ امتیاز مهاجرت به استرالیا را بیشتر می‌کند و می‌تواند شرایط بهتری برای متقاضیان ایجاد کند. البته برای زندگی در آنجا نیز امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. در امتیازبندی مربوط به مدرک زبان، داشتن مدرک آیلتس 6، امتیازی ندارد. اما بالاتر از آن بدین گونه است که: مدرک آیلتس 7، برای فرد متقاضی 10 امتیاز محاسبه می‌شود. اگر در همۀ مهارت‌های مربوط به مدرک زبان آیلتس تسلط داشته باشید، با کسب امتیاز 20، جدول امتیازبندی از طریق مهارت را پر خواهید کرد. همچنین مدارک دیگر زبان (تافل) نیز مورد قبول برای مهاجرت خواهد بود.

محاسبۀ آنلاین امتیاز مهاجرت به استرالیا با اسپانسرشیپ

امتیاز مهاجرت به استرالیا به صورت آنلاین با داشتن اسپانسرشیپ بدین گونه محاسبه می‌شود:

 • ایالتی ساب کلاس 190=  5 امتیاز
 • ایالتی ساب کلاس 489=  10 امتیاز
 • خویشاوندی= 10 امتیاز

محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا چگونه است؟

 

پیش‌نیازهای مهاجرت به استرالیا

معمولاً بسیاری از مهاجران استرالیا از طریق مهارت و حرفه اقدام به مهاجرت می‌کنند. البته باید پیش‌نیازهایی جهت این مهاجرت داشته باشند. از مهم‌ترین پیش‌نیازها می‌توان به اسپانسرشیپ اشاره کرد. در صورت نبود آن، باید پس از تکمیل فرم EOI منتظر یک اسپانسر بمانید.

باید تمام اموال و دارایی‌‌هایتان ارزش‌گذاری شوند. همچنین باید تمامی مدارک و اسناد خود را به زبان انگلیسی ترجمه کرده باشید. چرا که در صورت عدم ترجمه، پرونده بررسی نخواهد شد. برخی از متقاضیان جهت تسریع در اعمال مهاجرت و اخذ ویزا، اقدام به گرفتن وکیل مهاجرت می‌کنند. علم وکیل مهاجرت به روند آن، حتما برایتان ثمربخش خواهد بود. همچنین ارائه تمام مدارک و هزینۀ سفر از دیگر پیش‌نیازها است.

هزینۀ مهاجرت به استرالیا

داشتن توانایی مالی مهم‌ترین موردی است که حتما باید به آن توجه کرد. هزینه‌ها بستگی به نوع مهاجرت شما دارد. ویزای گردشگری بیش از دیگر روش‌های مهاجرت، هزینه‌بر خواهد بود.

هزینه‌های استرالیا را می‌توان بالا در نظر گرفت. پس حتما باید هزینه‌های مهاجرت به آنجا را در نظر گرفته باشید تا با مشکلی روبه‌رو نشوید. همچنین مراحل اخذ ویزای این کشور نیز هزینه‌هایی خواهد داشت که باید پرداخت شوند. از جملۀ این هزینه‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینۀ هواپیما
 • تست پزشکی
 • ترجمۀ مدارک
 • حسابرسی و ارزش‌گذاری
 • وکیل مهاجرت و…

هزینه‌های زندگی و امرار معاش در استرالیا نیز نباید فراموش شود. همچنین مسکن و برطرف کردن نیازهای اعضای خانواده، هزینه‌های ویژه‌ای خواهد داشت.

برای مطالعۀ بیشتر، به مقالۀ بهترین روش مهاجرت به استرالیا مراجعه کنید.

موارد جزیی

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به استرالیا

محاسبۀ آنلاین امتیاز مهاجرت به استرالیا

تحصیل در استرالیا به مدت دو سال می‌تواند فرد متقاضی را یاری دهد و حدود 5 امتیاز برای وی به صورت آنلاین داشته باشد. مهارت‌های همسر متقاضی، 5 امتیاز برای فرد محاسبه می‌شود. این در صورتی است که همسر شخص در ویزایش ذکر شود؛ مدرک آیلتس 6 و کمتر از 50 سال سن داشته باشد و شغل وی در میان مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد. بدین گونه می‌تواند شرایط لازم را کسب کند.

گذراندن دوره‌های تخصصی سالانه نیز می‌تواند برای فرد 5 امتیاز محاسبه شود.
تسلط به زبان انگلیسی و ترجمه و مترجم ناتی بودن، می‌تواند 5 امتیاز برای مهاجرت به استرالیا محاسبه شود. در مورد مدارک دانشگاهی نیز فرد تنها می‌تواند از یکی از مدارک خود امتیاز بگیرد. مثلا متقاضی که هر دو مدرک دکتری و کارشناسی ارشد را دارد، تنها می‌تواند از مدرک دکتری خود امتیاز کسب کند.

سیستم آنلاین امتیاز مهاجرت به استرالیا این موارد را با وارد کردن در بخش‌های مخصوص خود به صورت خودکار محاسبه خواهد کرد و نیاز به محاسبۀ دستی و ذهنی آنها نیست.

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، همه روزه از ساعت 9 الی 18 با مؤسسه مهاجرتی آوات تماس بگیرید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن، مشاوران ما شرایط شما را بررسی می‌کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوال‌های متداول

1. برای مهاجرت به استرالیا محدودیت سنی وجود دارد؟

 • سن فرد متقاضی نباید بیش از 49 سال باشد.

2. بدون داشتن تخصص می‌توان در استرالیا به کار مشغول شد؟

 • از مهم‌ترین شرایط کار، داشتن حرفۀ مورد نیاز است. در صورت نبود حرفه مرتبط با مشاغل مورد نیاز  استرالیا، باید نسبت به یافتن اسپانسرشیپ اقدام فرمایید که طبیعتاً کار سخت‌تری خواهد بود.

3. چه شغل‌هایی را می‌توان در استرالیا به صورت پاره‌وقت داشت؟

 • فروشندگی در فروشگاه‌های مختلف؛ از جمله: سوپرمارکت‌ها و پوشاک و عطرفروشی‌ها/فعالیت در صنایع گردشگری از جمله هتلداری و آژانس‌های مسافرتی/رستوران‌ها/تدریس‌های خصوصی برای برخی از دروس/کارهای پاره‌وقت در کارخانه‌ها و شرکت‌ها/کار در چاپخانه‌ها.

4. در مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت، سن متقاضی چگونه محاسبه می‌شود؟

 • افرادی که دارای سن 18 تا 25 سال هستند، امتیازی برابر با 35 و سن 26 تا 33 سال دارای امتیاز 30، سن 34 تا 40 سال، امتیاز 25 و رده سنی 41 تا 45 سال، امتیاز 15 را کسب خواهند کرد.

5. حداقل امتیاز لازم برای مهاجرت از طریق تخصص چه میزان است؟

 • مهاجرت به کشور پهناور و غنی استرالیا از طریق تخصص و مهارت کاری، روشی رایج و محبوب بین متقاضیان است. متقاضیانی که به واسطۀ مهارت و تخصص کاری برای اقامت در استرالیا اقدام می‌کنند در جدول محاسبۀ آنلاین مهاجرت به استرالیا، باید امتیاز حداقلی یعنی 65 کسب کنند.

6. ویزای اسپانسرشیپ چیست؟

 • مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسرشیپ یا کارفرمایی از دیگر روش‌های مهاجرت به این کشور است. فرد متقاضی باید مورد تأیید کارفرما قرار بگیرد تا کارفرمایش از او حمایت کند.

7. برای اخذ ویزای اسپانسرشیپ می‌توان از خارج از استرالیا اقدام کرد؟

 • برای ویزای اسپانسرشیپ ساب کلاس 186، فرد متقاضی باید مورد تأیید کارفرما قرار گیرد و مهارت کافی جهت برآورد خواسته‌های کارفرمایش را داشته باشد. فرد متقاضی می‌تواند هم از داخل و هم از خارج استرالیا، به اخذ این ویزا اقدام کند.

8. مهاجرت به استرالیا با داشتن اسپانسرشیپ چند امتیاز دارد؟

 • امتیاز مهاجرت به استرالیا با داشتن اسپانسرشیپ ایالتی ساب کلاس 190، حدود 5 امتیاز و داشتن اسپانسرشیپ ایالتی ساب کلاس 489، حدود 10 امتیاز برای متقاضی خواهد داشت.

9. چه راه‌هایی برای مهاجرت به استرالیا جهت کار وجود دارد؟

 • ویزاهای کاری استرالیا به 8 مدل تقسیم شده‌اند که بسته به نوع شرایط فرد متقاضی، متفاوت است.

10. هزینۀ زندگی در استرالیا چه میزان است؟

 • هزینۀ زندگی در استرالیا به عوامل بسیاری بستگی دارد. به طور میانگین برای یک نفر در ماه، حدود 4 هزار دلار خواهد بود.

11. چه افرادی امکان دریافت پیشنهاد کاری را دارند؟

 • متقاضی مهاجرت کاری به استرالیا در جمع آوری امتیاز جدول، باید حرفه‌ای را بداند که علاوه بر مهارت بسیار در آن، مشمول تقاضای کارفرما قرار گیرد. یعنی کارفرمایان در استرالیا به آن حرفه، در حیطه کاری خود نیاز داشته باشند.افرادی که در زمینه‌ای خاص تخصص و مهارت دارند، از طریق کارفرما و از طرف دولت یا ایالتی که نیاز به نیروی کار دارد، دعوت به کار می‌شوند.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *