انگلستان, مهاجرت

هزینه مهاجرت به انگلستان چقدر است؟

هزینه مهاجرت به انگلستان

متقاضیان مهاجرت به انگلستان در وهله ی اول باید از هزینه مهاجرت به انگلستان آگاه شوند. برای مهاجرت به انگلستان شیوه های مختلفی وجود دارد که هر کدام از این شیوه ها هزینه های متفاوتی هم دارند. افراد باید با توجه به شرایط خود و توانایی مالی خود از طریق یکی از این شیوه ها اقدام به مهاجرت به انگلستان نمایند. در ادامه هزینه مهاجرت از طریق هر کدام از این شیوه ها را بیان می کنیم.

هزینه مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل یکی از آسان ترین و محبوب ترین شیوه های مهاجرت به این کشور است. سالانه علاوه بر دانشجویان، دانش آموزان بسیاری هم برای تحصیل به کشور انگلستان مهاجرت می کنند. افرادی که از این طریق به انگلستان مهاجرت می کنند باید علاوه بر هزینه ی تحصیل، هزینه های زندگی در این کشور را هم پرداخت کنند. به طور کلی متقاضیان تحصیل در این کشور به سه طریق می توانند اقدام به مهاجرت به انگلستان نمایند:

  1. ویزای تحصیلی کوتاه مدت
  2. ویزای دانش آموزی
  3.  ویزای دانشجویی هر کدام از این راه ها هم هزینه های متفاوتی دارند.

انگلستان از طریق ویزای تحصیلی کوتاه مدت

متقاضیان ویزای تحصیلی کوتاه مدت برای ویزای 6 ماهه باید مبلغ 93 پوند پرداخت نمایند و ویزای 11 ماهه مبلغ 179 پوند هزینه دارد. فرد متقاضی باید توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود را بدون استفاده از تسهیلات عمومی کشور انگلستان داشته باشند.

مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای دانش آموزی

(Child Tier 4)

افرادی که از طریق ویزای Child Tier 4 به کشور انگلستان مهاجرت می کنند باید توانایی مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل در این کشور را داشته باشند. هزینه ی ویزای دانش آموزی حدود 335 پوند می باشد. شهریه های دانش آموزان بر اساس نوع مدرسه و رتبه ی آن و همین طور سطح آموزشی و کیفیت خوابگاه‌های آن متفاوت می باشد ولی به طور میانگین هر دانش آموز در دوره ی دبیرستان باید مبلغی حدود 17000 تا 29000 پوند در سال پرداخت نماید.والدین دانش آموزان در صورتی که بخواهند به کشور انگلستان مهاجرت کنند باید سالانه مبلغ 714 دلار پرداخت نمایند.

مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای دانشجویی

(General Tier 4)

هزینه ی ویزای دانشجویی حدود 335 پوند می باشد هر کدام از همراهان شخص متقاضی هم همین هزینه را باید پرداخت نمایند. از طرفی هزینه های زندگی برای دانشجویان در این کشور در شهرهای مختلف متفاوت می باشد.

در شهر لندن هزینه زندگی دانشجویان تقریباً 11200 پوند در سال است ولی در شهرهای دیگر حدود 10000 پوند در سال می باشد. هزینه های مربوط به تحصیل هم برای هر دوره متفاوت می باشد. افرادی که از طریق ویزای دانشجویی به انگلستان مهاجرت می کنند باید توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و همراهانش را داشته باشند. برای این منظور باید ماهانه مبلغ  800 پوند برای خود و مبلغ 600 پوند برای هر یک از همراهان خود پرداخت نمایند.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

افرادی که از طریق ازدواج می خواهند به کشور انگلستان مهاجرت کنند باید ثابت کنند سالانه درآمد آن‌ها حدود 18600 پوند می باشد و یا موجودی حسابشان در عرض شش ماه باید حدود 6300 پوند باشد. از طرفی اگر بخواهند فرزندان خود را نیز با خود به انگلستان ببرند باید درآمد آن‌ها حدود 22400 پوند در سال باشد و به ازای هر فرزند 2400 پوند پرداخت نمایند. متقاضیان در این روش باید ثابت کنند از عهده ی پرداخت کلیه ی هزینه های زندگی خود در انگلستان بر می آیند.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

افرادی که به قصد سرمایه گذاری به انگلستان مهاجرت می کنند به سه طریق می توانند اقدام کنند.

1-   سرمایه گذاری 50 هزار پوندی:

در این نوع سرمایه گذاری که مختص فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان است، متقاضیان باید مبلغ 50 هزار پوند در حساب خود داشته باشند. علاوه بر این آن‌ها باید دارای توانایی مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی خود و همراهان خود در کشور انگلستان باشند و این مبلغ برای شخص متقاضی معادل 3310 پوند و برای همراهانش معادل 1890 پوند می باشد.

2-   سرمایه گذاری 200 هزار پوندی:

در این نوع سرمایه گذاری فرد متقاضی باید مبلغ 200 هزار پوند یا معادل آن در یکی از بانک‌های انگلستان و یا یکی از بانک‌های مورد تأیید کشور انگلستان داشته باشد. از طرفی فرد متقاضی باید ثابت کند که توانایی مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی خود و همراهانش را در این کشور دارد. این هزینه برای فرد متقاضی مبلغ 3310 پوند و برای هر کدام از همراهانش مبلغ 1890 پوند می باشد.

3-   سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی:

فرد مهاجر در این نوع سرمایه گذاری باید مقدار 2 میلیون پوند سرمایه داشته باشد. سرمایه گذار باید حداقل مبلغ 1750000 پوند این مبلغ را صرف خرید اوراق قرضه یا سایر اوراق دولتی انگلستان نماید. در این روش سرمایه گذاری لزومی ندارد سرمایه گذار هزینه ی جدا برای زندگی خود و همراهانش در حساب بانکی داشته باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

اگر فرد مهاجر بخواهد از طریق ویزای کاری به انگلستان مهاجرت کنند باید علاوه بر داشتن یک اسپانسر در انگلستان، مبلغ 800 هزار پوند را برای این ویزا پرداخت نماید همچنین برای همین منظور باید مبلغ 5300 پوند را برای هر کدام از همراهانش پرداخت نماید.

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

برای خرید ملک در انگلستان باید مبلغ 750 هزار پوند تا 2 میلیون پوند هزینه کرد بنابراین اگر فردی به منظور خرید ملک در انگلستان به این کشور مهاجرت می کند باید حداقل مبلغ 750 هزار پوند سرمایه داشته باشد.

همانطور که ملاحظه نمودید مهاجرت به انگلستان با استفاده از هر کدام از روش های فوق متفاوت می باشد و فرد مهاجر علاوه بر این هزینه ها باید هزینه های دیگر شامل هزینه های مسکن، هزینه های مربوط به غذا، هزینه های حمل و نقل و … را هم در نظر بگیرد که البته این هزینه ها در شهرهای مختلف انگلستان با هم فرق دارد برای مثال در شهر لندن تمامی هزینه های مربوط به زندگی بیشتر از سایر نقاط انگلستان است.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *