مهاجرت

راحت ترین کشورها برای مهاجرت

بسیاری از افراد به دلایل موجه زیادی تصمیم می گیرند که مهاجرت نموده و بقیه عمر خود را در کشور دیگری اقامت داشته باشند.اما تصمیم گیری برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کار دشواری است.اگر شما نیز جز آن دسته افرادی هستید که قصد مهاجرت دارید،ابتدا لازم است تا اطلاعات کافی در مورد سایر کشورهای جهان داشته باشید تا بتوانید به انتخابی درست بپردازید.در این مطلب ما چند تا از بهترین کشورهای جهان و راحت ترین کشورها برای مهاجرت را برای شما آورده ایم که طبق امکانات و شرایط حاکم بر آن کشور می توانید گزینه های خوبی برای شما که قصد مهاجرت دارید، باشد.

لیست راحت ترین کشورها برای مهاجرت

کشور کانادا

کانادا شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. مساحت کلی کشور کانادا ۹٫۹۸۴٫۶۴۰ کیلو متر مربع می باشد. از نگاهی دیگر کشور کانادا ۶ برابر ایران و ۴۰ برابر کشور انگلیس است.

 

کانادا به ۱۰ استان و ۳ قلمرو تقسیم شده‌است. استان‌ها در مجموع استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند.مهم‌ترین استان کانادا از لحاظ اقتصادی و سیاسی، استان انتاریو می‌باشد که شهرهای تورنتو و اتاوا در آن قرار دارد.
کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، اونتاریو، جزیره پرینس ادوارد و ساسکاچوان استان‌های این کشور هستند.

 

جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا ، بیش از سی و سه میلیون و ششصد هزار نفر است. حدود ۸۰٪ مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۲۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی می‌کنند.

کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است. کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولید کننده دنیا قرار می گیرد.

بیشترین شرکت های تولیدی کانادا در ۲ استان کبک و انتاریو قرار دارند. از تولیدات کشور کانادا می تواند به مواد غذایی، چوب، کاغذ، تولیدات فلزی، صنایع شیمیایی و نفت اشاره کرد و می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد.

راحت ترین کشورها برای مهاجرت

مقاله پیشنهادی:مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

کشور آلمان

راحت ترین کشورها برای مهاجرت

راحت ترین کشورها برای مهاجرت

کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، کشوری است واقع در قاره اروپا. آلمان با جمعیت غالب بر ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا می باشد.

فاصله ایران تا آلمان، از شهر تهران تا شهر برلین برابر با ۳۵۲۳٫۶ کیلومتر و طول پرواز از تهران تا برلین حدود چهار ساعت و نیم است. زبان رسمی این کشور آلمانی و پایتخت آن برلین میباشد همچنین نوع حکومت در آلمان جمهوری فدرال است.

اقتصاد آلمان

آلمان با نیروی کار مجرب در بازار اقتصادی و اجتماعی خود، سرمایه عظیم، سطح پایین فساد اجتماعی و اقتصادی و همچنین سطح بالای نوآوری، در جهان اقتصاد و صنعت دارد.آلمان بزرگ‌ ترین اقتصاد ملی اروپا است و هم چنین جزء چهار تولیدکننده بزرگ در دنیا شناخته شده است.

کشور آلمان در اتحادیه اروپا تعیین کننده قانون می باشد و جالب است بدانید آلمان مدافع سیاسی و اقتصادی کل اتحادیه اروپا می باشد. آلمان از اول ژانویه سال ۲۰۰۲ یورو را به عنوان واحد پول مشترک در تمام اروپا انتخاب نمود.

از بین ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا (از لحاظ سرمایه) ۳۷ شرکت در آلمان هستند. ده شرکت برتر به ترتیب دایملر، فولکس واگن، آلیانتس (سودده‌ ترین)، زیمنس، دویچه بانک، ا.آن، دویچه پست، دویچه تلکوم، مترو و BASF هستند.

مهاجرت به آلمان

بالاترین میزان حضور افراد خارجی در ایالت‌های هسن، هامبورگ، برلین و بادن-وورتمبرگ است. در ایالت ‌های جدید، اتباع خارجی کمتر از ۲ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند. حدود ۱۹٪ جمعیت آلمان را مهاجرین تشکیل می دهند.

بالاترین میزان مهاجران را هامبورگ به خود اختصاص داده ‌است. جمعیت مهاجران این ایالت به نسبت کل جمعیت حدود ۳۰٪ است. جامعه مهاجر آلمان را ۸٫۲ ٪ قزاق‌ها، ۱۳٫۱٪ لهستانی‌ها، ۱۷٫۹٪ ترک تباران، ۸٫۷ ٪ روس‌ها و ۵٫۳٪ ایتالیایی ها تشکیل می دهند.آلمان می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد.

کشور سوئد

راحت ترین کشورها برای مهاجرت

راحت ترین کشورها برای مهاجرت

کیفیت زندگی شهروندان سوئدی بالا و نرخ بیکاری در آن کشور پایین است و اقتصاد آن بر پایه مشارکت مردم در سرمایه‌گذاری‌ها استوار است.

راحت ترین کشورها برای مهاجرت

مقاله پبشنهادی:با چقدر پول می شود مهاجرت کرد؟

اقتصاد سوئد

در گذشته نه چندان دور، تا اواخر قرن هجدهم میلادی، سوئد یکی از فقیرترین کشورهای اروپا بود، اما بعدها دوران رشد اقتصادی سوئد آغاز شد. بعد جنگ جهانی دوم این رشد اقتصادی شتاب بیشتری به خود گرفت، درآمد خالص ملی کشور بالا رفت و شکوفائی رشد اقتصادی در آن به وجود آمد.

درآمد کشور سوئد مثل دیگر کشورهای نسبتاً کوچک صنعتی، وابسته به صادرات تولیدات صنعتی است که در حال حاضر از رشد بالائی در توازن بین صادرات و واردات برخوردار است.

نرخ بیکاری این کشور ۶/۵درصد است. آماری از جمعیت زیر خط فقر این کشور در دسترس نیست اما به نظر می‌رسد این آمار نباید چندان بالا باشد.نیازمند منبع] تورم در این کشور نزدیک به صفر درصد است. ۳۵ درصد از محصولات صادراتی این کشور را ماشین‌آلات تشکیل می‌دهد .

و بقیه شامل وسایل نقلیه موتوری، کاغذ و مشتقات آن، چوب، محصولات آهنی و فولادی و مواد شیمیایی است که به کشورهای آلمان (۸/۹درصد)، آمریکا (۳/۹ درصد)، انگلستان (۱/۷ درصد)، دانمارک(۹/۶ درصد)، فنلاند(۶ درصد)، فرانسه(۹/۴ درصد)، هلند(۷/۴ درصد) و بلژیک(۵/۴درصد) صادر می‌شود.

مهاجرت به سوئد

سوئد به عنوان یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای اروپا در طول تاریخ یکی از مقصدهای اصلی مردم کشورهای دیگر برای مهاجرت بوده‌است و همواره یکی از دلایل رشد جمعیت آن بوده‌است. کشور سوئد نیز می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد.

مهاجرت به استرالیا

در بین بهترین کشورها برای مهاجرت در حال حاضر مهاجرت به استرالیا یکی از گزینه‌های پرطرفدار در این کشور محسوب می‌شود.شرایط مهاجرت به کشور استرالیا بستگی به روش‌های مهاجرت و قوانین آن دارد. برای دریافت ویزای استرالیا شرایط و امتیاز شما، در انتخاب نوع مهاجرت موثر است.

یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به استرالیا داشتن نمره حد نصاب ۶۰ است. این امتیاز برای اداره مهاجرت استرالیا، معیاری محسوب می‌شود که به وسیله آن می‌توان شرایط اخذ ویزای اقامت دائم استرالیا را تخمین زد.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

  1. سامان گفت:

    رفتن به این کشوره آخه کجا راحته !!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *