بلژیک, مهاجرت

شرایط مهاجرت به بلژیک

بلژیک

مهاجرت به بلژیک

بلژیک یکی از زیباترین و پیشرفته ترین کشورهای اروپایی می باشد که با داشتن جاذبه های گردشگری و دیدنی بسیار زیادی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. بلژیک با داشتن اقتصاد قدرتمند و پیشرفته خود نیز توانسته است بستر بسیار مناسبی را برای سرمایه گذاران دیگر کشورها به وجود آورده است.

بلژیک با داشتن قوانین و مقررات بسیار انعطاف پذیر برای شهروندان سایر کشور باعث شده که عده زیادی این کشور را برای مهاجرت و ادامه زندگی انتخاب کنند و در سال های اخیر نیز این مهاجرت ها بسیار زیادتر شده است. هزینه های زندگی در بلژیک نیز بسیار مناسب و معقول می باشد و شما می توانید با داشتن یک شغل مناسب در این کشور از سطح زندگی استانداردی برخوردار باشید.

نرخ تورم در این کشور بسیار کم در حدود یک درصد می باشد که این نشان دهنده یک اقتصاد باثبات در این کشور می باشد. مردمان مهمان نواز و خون گرم این کشور نیز عامل بسیار مهمی در جذب افراد از نقاط مختلف جهان می باشد. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد مهاجرت به بلژیک، راه های مهاجرت به بلژیک و شرایط آن توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم. لطفا ما را تا آخر متن پیش روی همراهی کنید.

مهاجرت به کشور بلژیک

با توجه به توضیحاتی که در بخش قبلی ارائه شد امروزه افراد بسیاری زیادی از هر صنف و شغلی به دنبال اخذ اقامت و تابعیت کشور بلژیک هستند و از راه های بسیار مختلفی به دنبال مهاجرت به بلژیک می باشند که در مورد این راه ها در بخشبعدی توضیحاتی را ارائه داده ایم. مهاجرت افراد ممکن است اهداف بسیار زیادی را دنبال کند که هر یک از این اهداف نیز قطعا شرایط و مدارک به خصوصی را خواهد طلبید.

اگر شما نیز قصد مهاجرت را دارید می توانید با مراجعه به سازمان مهاجرت آوات می توانید در این خصوص اطلاعات دقیق تری را نیز به دست آورید. شما می توانید مشاوره های بسیار ارزنده ای را از همکاران ما در سازمان آوات بگیرید و با توجه با این مشاوره ها تصمیم خود را از بابت مهاجرت به بلژیک نهایی کنید. اخذ ویزای شنگن مربوطه بلژیک یکی از گام های بسیار مهم و ضروری برای ورود به خاک این کشور می باشد و شما بدون اخذ آن حتی اجازه پرواز نیز به این کشور را نخواهید داشت بنابراین تمام مراحل لازم برای مهاجرت را جدی گرفته و سعی بر آن داشته باشید تا در زمان مناسبی ویزای خود را اخذ نمایید.

راه های مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک امروزه توسط بسیاری از هم وطنان ما در حال شکل گیری می باشد و افراد به دنبال راحت ترین و ساده ترین راه برای مهاجرت می باشند که از جمله راه های مهاجرت می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج:

ازدواج از راه های ساده ای برای مهاجرت به این کشور می باشد که معمولا به ندرت اتفاق می افتد و کمتر مورد توجه افرد واقع شده است. شما می توانید با ازدواج خود با یک فردی که تابعیت دائم این کشور را دارد می توانید به بلژیک مهاجرت کرده و در وهله ی اول اقامت موقت و بعد از گذشت زمان اقامت دائم خود را دریافت نمایید که این امر نیز تابع قوانین و مقررات بسیار زیادی می باشد که با رعایت و پیروی از این قوانین می توانید به راحتی اقامت خود را ثبیت کنید.

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری:

کشور بلژیک با آماده کردن بستری بسیار مناسب برای جذب سرمایه گذاران سعی بر آن دارد تا رونق  و پیشرفت مضاعفی بر اقتصاد خود داشته باشد. سرمایه گذاران نیز می توانند با سرمایه گذاری می توانند به کشور بلژیک مهاجرت کنند و اقامت دائم خود را نیز با توجه به قوانین موجود در این کشور اخذ نمایند. همچنین می توانند خانواده ی خود را نیز با خود برده و برای آن ها نیز تابعیت دریافت نمایند.

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل:

کشور بلژیک دارای بهترین و مدرن ترین دانشگاه ها و موسسات عالی می باشد که شما می توانید برای ادامه تحصیل خود یکی از آن ها را انتخاب کرده و به کشور بلژیک مهاجرت کنید. یکی از ساده ترین و راحت ترین راه های مهاجرت به بلژیک، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد که در حال حاضر بیشتر از دیگر مهاجرت ها مورد توجه واقع شده است.

مهاجرت به بلژیک از طریق کار: یکی از راه های مهاجرت به این کشور پیدا کردن کار مناسبی در این کشور می باشد که افراد با ارسال رزومه کاری بسیار معتبر خود به برخی از شرکت های کشور بلژیک می توانند نظر و توجه کارفرمایان را به سوی خود جذب کنند و از این طریق دعوتنامه ای را دریافت نمایند. دعوتنامه کاری که برای افراد ارسال می شود صدور ویزای کاری را تسهیل کرده و سبب می شود تا افراد به راحتی بتوانند به این کشور مهاجرت کنند.

شرایط مهاجرت به بلژیک

برای مهاجرت به بلژیک بایستی یک سری شرایط خاصی را داشته باشید که این شرایط با توجه به راهی که برای مهاجرت انتخاب کرده اید متفاوت خواهد بود.

از جمله شرایط عمومی که می توان برای مهاجرت به بلژیک را بیان کرد به صورت زیر عنوان می کنیم:

-داشتن سن قانونی که در برخی از موارد ممکن است فرد متقاضی سن کمتر از 18 را داشته باشد که در این صورت بایستی اذن پدر و والی خود را داشته باشد.

-ارائه گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه سیاسی و اجتماعی و اقتصادی

-ارائه کپی و اصل مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه

-ارائه ویزای مربوط به مهاجرت خود که ممکن از افراد ویزای کاری،تحصیلی و غیره را برای مهاجرت خود انتخاب کنند.

نکته ی مهمی که در مهاجرت به بلژیک وجود دارد این است که بایستی قبل ازسفرتان در مورد فرهنگ این کشور مطالعاتی را داشته باشید تا در بدو ورود خود دچار تهاجم فرهنگی نشوید و به راحتی بتوانید ارتباط برقرار کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *