بلژیک, کشورها

شرایط و راه های مهاجرت به بلژیک

شرایط و راه های مهاجرت به بلژیک

با توجه به شرایط زندگی، اقتصادی، تحصیلی، کاری، امکانات رفاهی و… که در بلژیک وجود دارد، مهاجران بسیار ترغیب به انتخاب این کشور به عنوان مقصد خود می شوند. اگر شما نیز از جمله افرای هستید که قصد مهاجرت به بلژیک را دارید، این مقاله از سایت آوات را از دست ندهید. ما در این مقاله شما را با راه های مهاجرت به کشور بلژیک آشنا خواهیم کرد. مطمئن باشید با مطالعه این مقاله تا انتهای می توانید اطلاعات مفید و جامعی در خصوص روش های مهاجرت به این کشور اروپایی به دست آورید.

نگاهی به کشور بلژیک برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت

بدون شک، یکی از زیبا ترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا، بلژیک است. بلژیک کشوری اروپایی است که به دلیل داشتن مناظر زیبا، جاذبه های دیدنی بی نظیر و… جز یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود. در چند دهه اخیر، داشتن اقتصادی قدرتمند، پیشرفت قابل توجه در بسیاری از زمینه ها، شرایط زندگی ایده آل و… مهاجران بسیاری نیز به سمت مهاجرت به این کشور جلب شده اند.

طی نظر سنجی های صورت گرفته از مهاجرانی که سال ها از نقل مکانشان به این کشور گذشته است، بلژیک قوانین و مقرارت بسیار منعطفی در خصوص مهاجران دارد. همین موضوع باعث می شود تا بعد از مهاجرت به این کشور به سادگی با قوانین، فرهنگ و… موجود در این کشور تطابق پیدا کنید و به معنای واقعی از زندگی در این کشور احساس رضایت داشته باشید.

مهاجرانی که در بلژیک زندگی می کنند نسبت به موضوعات بسیاری احساس رضایت دارند. درآمد خوب، سطح زندگی بالا، اقتصاد با ثبات و… از جمله این موضوعاتی است که مهاجران نسبت به آن احساس رضایت مندی می کنندم

چرا بلژیک را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

دلایل بسیاری در رابطه با اینکه چرا بلژیک را برای زندگی، تحصیل، کار و… انتخاب کنید وجود دارد. یکی از مهم ترین دلایلی که چندی پیش به آن اشاره کردیم، ثبات اقتصادی این کشور است. وجود ثبات اقتصادی باعث می شود شما کمتر با مشکلات اقتصادی دسته و پنجه نرم کنید. همچنین مطمئن باشید که با ورود سرمایه تان به این کشور با نتیجه ای غیر قابل تصور رو به رو نمی شوید.

از دیگر دلایلی که باعث می شود حتی برای دانشجویان انتخاب بلژیک یک انتخاب خوب محسوب شود، وجود موسسات آموزشی معتبر و برتر جهان در بلژیک می باشد. به طور کلی سیستم آموزشی قدرتمند و با کیفیت بلژیک جز مزیت های این کشور محسوب می شود.

علاوه بر تمامی این ها، بلژیکی ها مردمی خون گرم و مهاجر پذیر هستند. به عبارتی شما با مهاجرت به این کشور می توانید به خوبی با جامعه و مردم بلژیک خود را تطبیق دهید. به سادگی دوستان جدید پیدا کنید و دایره ارتباطی خود را گسترش دهید.

برخی دیگر از دلایلی که بلژیک را به یک مقصد فوق العاده برای مهاجران تبدیل می کند، عبارتند از:

 • امکانات رفاهی با کیفیت و با استاندارد بالا
 • وجود تعادل بین کار و زندگی
 • امکان زندگی در محیطی پویا و در عین حال آرامش بخش
 • وجود امنیت در این کشور
 • داشتن امنیت شغلی
 • وجود امکانات درمالی و سیستم مراقبتی با کیفیت بالا
 • و…

راه های مهاجرت به بلژیک

امروزه بسیاری از ایرانیان به دنبال راه های مهاجرت به بلژیک هستند. از این رو ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله شما را با متداول ترین و بهترین راه های مهاجرت به کشور بلژیک در سال 2021 آشنا کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا انواع روش های مهاجرت به بلژیک را بشناسید.

مهاجرت از طریق تحصیل

وجود موسسات آموزشی عالی، دانشگاه های مدرن، کالج هی معتبر و… باعث شده تا بسیاری از دانشجویان بین الملی کشور بلژیک را برای تحصیل انتخاب نمایند.

در واقع مهاجرت از طریق تحصیل به بلژیک یکی از راحت ترین راه های مهاجرت به این کشور است. چرا که کافی است بتوانید از یک موسسه آموزشی که در بلژیک واقع شده، پذیرش دریافت کنید. آن وقت است که می توانید ویزای تحصیلی بلژیک را دریافت نمایید و به واسطه تحصیل در این کشور اقامت بلژیک را بگیرید.

با اخذ این ویزا علاوه بر تحصیل، می توانید به کار در بلژیک نیز مشغول شوید.

اگر مایل به مهاجرت تحصیلی به بلژیک هستید، مقاله ویزای تحصیلی بلژیک را از دست ندهید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بلژیک مزایای بسیاری برای شما به همراه می آورد که یکی از مهم ترین آن ها اخذ اقامت دائم کشور بلژیک است.

از انجایی که بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد، هر ساله متقاضیان بسیاری از طریق سرمایه گذاری اقامت این کشور را به دست می آورند.

اگر می خواهید با سرمایه گذاری در این کشور اقامت دائم بلژیک را به دست آورید، باید به این نکته توجه داشته باشید که سرمایه گذاری طی شرایط خاصی این امکان را به شما می دهد. به طور مثال خرید ملک یکی از روش هایی است که با استفاده از آن می توانید به بلژیک مهاجرت کنید. ثبت شرکت در بلژیک نیز از دیگر راه های مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری می باشد.

کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. برای دریافت مشاوره در خصوص ثبت شرکت در بلژیک یا خرید ملک در بلژیک یا… می توانید از ساعت 9 الی 18 با ما تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت از طریق کار

یکی از آسان ترین و ارزان ترین راه های مهاجرت به کشور بلژیک، مهاجرت از طریق کار است. در این روش شما باید یک موقعیت شغلی در بلژیک به دست آورید. سپس نسبت به دریافت ویزای کاری کشور بلژیک اقدام نمایید. البته در نظر داشته باشید که به دست آوردن هر فرصت شغلی نمی تواند باعث مهاجرت به این کشور شود. به طور مثال اگر درآمدی که از کار در آن سمت شغلی به دست می آورید از میانگین درآمد سالانه ساکنین این کشور کم تر باشد، نمی توانید با استفاده از این موقعیت شغلی ویزاهی کار این کشور را دریافت نمایید.

با توجه به رونقی که در بازار کار بلژیک وجود دارد، پیدا کردن کار در این کشور برای مهاجران چندان سخت نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ویزای کار بلژیک را مطالعه فرمایید.

مهاجرت از طریق ازدواج

از دیگر راه های مهاجرت به کشور بلژیک می توان به ازدواج اشاره کرد. اگر با یک فرد بلژیکی یا فردی که از مقیمان دائم این کشور محسوب می شود، ازدواج کنید، می توانید ویزای ازدواج بلژیک را دریافت نمایید.

دریافت این ویزا تنها به ازدواج شما با یک فرد بلژیکی یا فردی که اقامت دائم این کشور را داشته باشید بستگی ندارد. شما در صورتی می توانید این ویزا را دریافت کنید که ازدواجتان اقدامی برای اخذ اقامت این کشور نباشد. همچنین شریک زندگی شما که در بلژیک زندگی می کند از لحاظ مالی توانایی حمایت از شما در کشور بلژیک را داشته باشد.

شرایط کلی مهاجرت به بلژیک

بدون شک مهاجرت به هر کشوری از جمله کشور بلژیک، شرایط معینی دارد. به طور کلی هر فردی که قصد مهاجرت به بلژیک را داشته باشد، در صورتی می تواند این کار را انجام دهد که…

 • هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشد،
 • حضور وی تهدیدی برای امنیت این کشور نباشد،
 • تعهد دهد که به قوانین و فرهنگ رایج در کشور بلژیک پایبند است،
 • به هیچ گونه بیماری مقاربتی، واگیر دار، عفونی و…. مبتلا نباشد،
 • و…

البته لازم به ذکر است که شرایط مهاجرت به بلژیک از طریق راه های مختلف، با یک دیگر متفاوت است. به طور مثال افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی را دارند، حتما باید از قبل ثبت درخواست شان، در یک موسسه آموزشی در بلژیک پذیرش دریافت کنند. یا افرادی که از طریق سرمایه گذاری قصد مهاجرت به بلژیک را دارند، حتما باید میزان سرمایه مشخصی را به اقتصاد این کشور وارد کنند تا بتوانند از طریق این راه اقامت دائم کشور بلژیک را به دست آورند.

مدرک مورد نیاز برای اخذ ویزای بلژیک

همانطور که شرایط اخذ هر یک از ویزاهای این کشور متفاوت است، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزاهای بلژیک نیز با یک دیگر متفاوت می باشد.

به طور کلی برای اخذ تمامی ویزاهای این کشور باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • مدارک شناسایی از جمله شناسنامه، پاسپورت و…
 • مدارک مربوط به ازدواج مانند سند ازدواج، سند طلاق و… (در صورت ازدواج)
 • مدارک مربوط به فرزندان مانند گواهی تولد هر یک از فرزندان و… (در صورت داشتن فرزند)
 • چند قطعه عکس پرسونلی با ویژگی های عکس پاسپورت
 • ارائه مدارک مالی مانند گردش حسابريال فیش حقوقی و… برای اثبات توانایی مالی پرداخت هزینه های زندگی تان در بلژیک
 • گواهی سلامت برای اثبات عدم ابتلا به بیماری های عفونی، بیماری های قابل انتقال و…
 • گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد برای اثبات عدم داشتن هیچ گونه سابقه کیفیری، اعتیاد و…
 • ارائه مدارک اقامت برای اثبات محل زندگی هنگام ثبت درخواست
 • و…

این موضوع را در نظر بگیرید که تمامی مدارک ذکر شده باید به صورت اصل، به صورت ترجمه شده ارائه شوند. همچنین نسخه کپی از آن ها نیز ارائه دهید. همچنین لازم است بدانید علاوه بر این مدارک از شما مدارک دیگری نیز خواست می شود. این مدارک با توجه به نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید متفاوت است. به طور مثال برای اخذ ویزای سرمایه گذاری بلژیک باید مدرکی ارائه دهید که اثبات کند تمامی سرمایه متعلق به خود شما است.

روند کلی اخذ ویزاهای بلژیک برای مهاجرت به این کشور

برای اخذ هر یک از ویزاهای کشور بلژیک روند نسبتا یکسانی را باید پشت سر بگذارید. در واقع فرقی ندارد ه می خواهید ویزای تحصیلی بلژیک را دریافت کنید یا ویزای سرمایه گذاری این کشور را یا حتی ویزای کاری یا …. در هر صورت باید برای دریافت هر یک چنین روندی را پشت سر بگذارید:

 1. در مورد شرایط، مزایا و معایب هر یک از ویزاهای این کشور تحقیق کنید و تا می توانید اطلاعات به دست آورید.
 2. با توجه به هدف و شرایط خود بهترین ویزایی که می توانید کسب نمایید را انتخاب کنید.
 3. شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مد نظرتان را فراهم نمایید.
 4. به صورت آنلاین یا به صورت حضوری درخواست خود را ثبت فرمایید.
 5. مدارک تعیین شده را ارسال کنید.
 6. هزینه مربوط به رسیدگی به درخواستتان را بپردازید.
 7. در صورت لزوم در مصاحبه حضوری که برای آن باید به سفارت یا کنسولگری بلژیک مراجعه نمایید، شرکت کنید.
 8. منتظر بمانید تا مدارک و شرایطتان مورد ارزیابی قرار بگیرد.
 9. با توجه به نتیجه درخواستتان قدم بعدی برای نقل مکان به کشور بلژیک را بردارید.

نکات کلی در خصوص مهاجرت به کشور بلژیک با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور

 • بلژیک مهاجران بسیاری را در خود جای داده است. به عبارتی این موضوع باعث می شود با افرادی با فرهنگ های مختلف در این کشور رو به رو شوید. به گونه ای که کافی است چند روز در این کشور زندگی کنید تا به این موضوع پی ببرید. از این رو حتما قبل از مهاجرت به این کشور نسبت به فرهنگ رایج در کشور بلژیک اطلاعات لازم را به دست آورید.
 • توصیه می شود قبل از مهاجرت حتما به زبان رسمی این کشور تسلط پیدا کنید. این کار به شما کمک می کند تا زودتر با جامعه این کشور ادغام شوید.

خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات در خصوص کشور بلژیک

مهاجرت از کشوری به کشور دیگر، امری سخت، پیچیده و بعضا طاقت فرسا است. این امر برای افرادی که از دانش کافی، اطلاعات تخصصی و… برخودار نیستند، پیچیده تر و سخت تر است. اما شما مجبور نیستید به تنهایی این روند را طی کنید. شما می توانید تمامی امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید یا با دریافت مشاوره از موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات در وقت، هزینه و انرژی تان صرفه جویی نمایید.

بلژیک از جمله کشورهای مقصد موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات است که هر ساله متقاضیان بسیاری برای مهاجرت به آن درخواست می دهند. این موضوع باعث شده مشاوران، کارشناسان و وکلای مهاجرتی آوات تجربه خوب و مفیدی در زمینه پرونده های مهاجرت به بلژیک به دست آورند. اگر قصد مهاجرت به بلژیک را دارید، می توانیم از ابتدا تا انتها همراه شما باشیم.

برای استفاده از خدمات و دریافت مشاوره از مشاوران آوات می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید. همکاران ما در مجموعه همه روزه از ساعت 9 الی 18 پاسخگوی شما هستند. البته با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرتی آوات همین حاللا می توانید گامی به سمت مهاجرت به این کشور بردارید.

 

سوالات متداول

1. آیا کشور بلژیک ویزای جاب سیکر به ایرانیان می دهد؟

 • متاسفانه خیر. برای مهاجرت کاری به بلژیک باید حتما پیشنهاد کاری با شرایط تعیین شده داشته باشید تا بتوانید این ویزا را دریافت نمایید.

2. هزینه مهاجرت به کشور بلژیک چقدر است؟

 • با توجه به شیوه مهاجرتی که انتخاب می کنید، این هزینه متفاوت خواهد بود. به طور کلی اگر به دنبال ارزان ترین راه مهاجرت به این کشور هستید، باید بگوییم ارزان ترین راه مهاجرت به کشور بلژیک، مهاجرت از طریق کار می باشد.
4.9/5 - (15 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 12 =