تحصیلی, دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک * مدارک لازم جهت پذیرش تحصیل پزشکی در دانمارک * قوانین و مقررات تحصیل پزشکی در دانمارک * سوالات بسیار زیادی در زمینه های مختلف ذهن متقاضیان مهاجرت به اروپا مخصوصا اقامت تحصیلی دانمارک را در بر گرفته است که در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  تحصیل پزشکی در دانمارک  مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

 

نیم نگاه به دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل وزندگی می‌باشد. این کشور نه‌تنها به کسانی که دارای مدرک رشته تحصیلی پزشکی در دانمارک رادارند، بلکه به سایر پزشکان ایرانی که با ویزای کاری به دانمارک مهاجرت می‌کنند اقامت دائم می‌دهد. تحصیل در دانشگاه‌های دانمارک در دوطبقه صورت می‌گیرد.

پذیرش در دانشگاه‌های دولتی

پذیرش در دانشگاه‌های خصوصی

پذیرش در رشته تحصیلی پزشکی در دانمارک، در دانشگاه‌های خصوصی این کشور راحت‌تر از دانشگاه‌های دولتی صورت می‌گیرد. اما همواره باید دقت داشت که این دانشگاه‌ها مورد تأیید وزارت علوم و تحقیقات ایران باشند. شهریه دانشگاه‌های خصوصی در رشته تحصیلی پزشکی در دانمارک معمولاً بالا است و بورس تحصیلی اغلب به افرادی با رزومه تحصیلی عالی تعلق می‌گیرد. با دریافت بورس تحصیلی شما می‌توانید در تمام مدت، از تحصیل رایگان در این کشور بهره‌مند شوید. البته باید ذکر کرد که بورس‌های تحصیلی به مقاطع فوق‌لیسانس و دکتری تعلق می‌گیرد و شما خواه‌ناخواه در مقطع لیسانس مجبور به پرداخت هزینه می‌باشید.

مقالات درباره دانمارک:

 

بهترین دانشگاه‌های رشته تحصیلی پزشکی در دانمارک

دانشجویان و دانش آموزان به دلایل مختلفی تمایل به تحصیل در دانمارک و بالأخص رشته تحصیلی پزشکی در دانمارک دارند. ازجمله این دلایل می‌توان به رتبه‌بندی بالای دانشگاه‌های دانمارک در دنیا و در میان کشورهای اسکاندیناوی اشاره کرد. ازجمله برترین دانشگاه این کشور، دانشگاه کپنهاگ و دانشگاه جنوبی دانمارک می‌باشند که سالیانه صدها دانشجوی بین‌المللی را در رشته‌های مختلف مانند رشته تحصیلی پزشکی موردپذیرش قرار می‌دهند. ازجمله دانشگاه‌های مطرح دانمارک در سطح جهانی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. The Royal Danish Academy of Fine Arts
 2. Aalborg University
 • Roskilde University
 1. Aarhus University

این دانشگاه‌ها علاوه بر رشته تحصیلی پزشکی در دانمارک، سایر رشته‌های علوم، مهندسی و هنر را نیز در برمی‌گیرد.

ازجمله شرایط ویژه‌ای که دانش آموزان و دانشجویان را ترغیب به تحصیل رشته تحصیلی در دانمارک می‌کند این است که:

اغلب دانشگاه‌های دانمارک، جهت رفاه حال دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های مختلف پزشکی و غیرپزشکی، بورس‌های تحصیلی و اسکالرشیپ در نظر می‌گیرند. این ویژگی باعث سرازیر شدن چند صد دانشجوی بااستعداد به این دانشگاه شده و رقابت شدیدی بر سر گرفتن بورس‌های تحصیلی در این دانشگاه‌ها وجود دارد.

یادگیری رسوم مردم دانمارک برای اغلب دانشجویان خارجی کاری آسان و لذت‌بخش است. زیرا که دانمارک حکومتی پادشاهی، و مردمی سنتی دارد، که زندگی اجتماعی آن‌ها خیلی دستخوش تغییر نمی‌شود.

مهم‌ترین عامل برای هر دانشجوی خارجی که می‌خواهد در رشته تحصیلی پزشکی در دانمارک تحصیل کند، هزینه زندگی وی است. در این زمینه باید اذعان داشت که هزینه زندگی در دانمارک برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار کم بوده و در حدود ۷۰۰ الی ۹۰۰ یورو در ماه می‌باشد. این مبلغ برای شهرهای بزرگی مانند کپنهاگ کمی بیشتر شده، و تا حدود ۱۲۰۰ یورو در ماه می‌رسد. البته باید یادآور شد که هزینه‌های زندگی کاملاً به خود شخص بستگی داشته و می‌تواند بیشتر و یا کمتر از این مقدار باشد.

داشتن امید به زندگی و آرامش یکی از دلایل اصلی مهاجرت به دانمارک است. در سال ۲۰۱۶ این کشور به‌عنوان شادترین کشور دنیا انتخاب شد. دولت دانمارک سطح وسیعی از خدمات اجتماعی و رفاهی را در اختیار شهروندان خود قرار داده و امنیت در این کشور موج می‌زند. در دانمارک هر شخصی این آزادی عمل را داشته که هر نوع سبک زندگی که با قوانین در تضاد نباشد را برای خود انتخاب کند. این در صورتی است که تمامی مردم دانمارک این فرهنگ را پذیرفته و با سبک‌های مختلف زندگی کنار آشنایی دارند.

 

نحوه پذیرش رشته تحصیلی پزشکی در دانمارک

رشته تحصیلی پزشکی در دانمارک از مقطع دیپلم پذیرش‌شده، و شامل دو بخش است. بخش اول آن سه‌ساله بوده و دوره لیسانس پزشکی محسوب می‌شود و بخش دوم آن نیز بازهم سه‌ساله بوده و فوق‌لیسانس پزشکی در نظر گرفته می‌شود. بعد از قبولی در هر دو مقطع و گذراندن دوره‌های آموزشی در بیمارستان، دانشجویان این رشته مدرک پزشکی خود را دریافت کرده و به‌عنوان پزشک در بیمارستان‌ها و یا کلینیک‌ها مشغول به کار می‌شوند. تحصیل  در دانمارک اغلب به‌صورت زبان دانمارکی بوده و در برخی از دانشگاه‌های بزرگ مانند کپنهاگ، دانشگاه جنوبی دانمارک و دانشگاه آرهوس برخی از دروس پزشکی را انگلیسی تدریس می‌کنند.

مهاجرت به دانمارک و تحصیل در رشته پزشکی در این کشور همیشه با سؤالاتی برای دانشجویان عزیز ایرانی همراه بوده است. سؤالاتی همانند اینکه آیا مدرک تحصیلی دانشگاه‌های دانمارک مورد تأیید وزارت علوم و تحقیقات ایران هستند یا خیر؟ در جواب این پرسش باید بیان داشت که اغلب دانشگاه‌ها این کشور ازلحاظ علمی مورد تأیید بسیار از کشورهای دنیا ازجمله ایران است. در زیر فهرستی از دانشگاه‌هایی که در رشته پزشکی، اقدام به پذیرش دانشجو می‌کنند و مورد تأیید وزارت علوم و تحقیقات ایران هستند را ذکر می‌کنیم.

 1. University of Southern Denmark
 2. Aalborg University
 • Roskilde University
 1. Aarhus University
 2. Technical University of Denmark
 3. University of Southern Denmark
 • Copenhagen business School
 • University of Copenhagen

 

مدارک موردنیاز برای پذیرش در مقطع لیسانس رشته تحصیلی پزشکی در دانمارک

مدارک موردنیاز برای پذیرش در رشته تحصیلی دانمارک شامل مدرک دیپلم می‌باشد. این مدرک باید معادل مدرک دیپلم در دانمارک بوده و در غیر این صورت گاهی ممکن است لازم باشد که شخص ۱ الی ۲ سال را در دانشگاه‌های این کشور بگذراند تا بتواند مدرک معادل دیپلم دانمارک را دریافت نماید. همچنین داشتن مدرک زبان آیلتس و تافل برای پذیرش رشته تحصیلی پزشکی در دانمارک بسیار ضروری است. سطح این دو مدرک باید B  و یا A باشد. این دو سطح معادل نمرات ۵/۶  الی ۷  در آزمون آیلتس است.

یکی از مزیت‌های تحصیل در دانمارک این است که این کشور برای دانشجویان بین‌المللی، امکان یادگیری زبان دانمارکی را به‌صورت رایگان در نظر گرفته است. دانشجویان با استفاده از یک کورس مطالعاتی می‌توانند پس از یادگیری زبان انگلیسی در کلاس‌های زبان دانمارکی شرکت کرده و زبان این کشور را یاد بگیرند.

یکی از دلایلی که بسیاری از دانشجویان را راغب به رشته تحصیلی پزشکی در دانمارک می‌کند، دریافت گرین کارت این کشور می‌باشد. بر اساس سیستم امتیازبندی در دانمارک هر شخصی که دارای ۱۰۰ امتیاز باشد می‌تواند گرین کارت دانمارک را دریافت نماید. این در صورتی است که داشتن مدرک پزشکی از این کشور خود به‌تنهایی ۸۰ امتیاز داشته و اشخاص باید فقط برای ۲۰ دیگر آن تلاش کنند. اما باید گفت، که تمامی این شرایط برای سال ۲۰۱۶ و قبل از آن بود. در حال حاضر باید ذکر کرد که دریافت گرین کارت به این طریق امکان‌پذیر نیست. بنابراین دانشجویان عزیزی که با تحصیل قصد داشتند که گرین کارت را دریافت نمایند، باید به فکر راه چاره‌ای دیگر باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 2 =