اقامت, انگلستان

شرایط ویزای انگلستان

شرایط ویزای انگلستان

برای مهاجرت به کشور انگلستان ابتدا باید از شرایط ویزای انگلستان آگاه شد. به طور کلی چند نوع ویزا برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد و افراد باید با توجه به شرایط خود از طریق یکی از این ویزاها اقدام به مهاجرت به انگلستان نمایند. با استفاده از این ویزا ها می توان تحت شرایط خاصی اقامت دائم در کشور انگلستان را کسب کرد. برای دریافت هر کدام از ویزاها هم باید شرایط خاصی برقرار باشد در ادامه به معرفی این شرایط خواهیم پرداخت.

شرایط ویزای انگلستان برای تحصیل

سالانه افراد بسیاری به قصد تحصیل در انگلستان به این کشور مهاجرت می کنند. کشور انگلستان علاوه بر داشتن معتبرترین دانشگاه های جهان، در زمینه ی آموزش ابتدایی هم پیشرو بوده و بسیاری از خانواده ها تمایل دارند تا فرزندان خود را برای ادامه ی تحصیل به کشور انگلستان بفرستند. دولت انگلستان برای تحصیل در این کشور سه نوع ویزا در نظر گرفته است که افراد با توجه به شرایط خود از یکی از این ویزاها برای مهاجرت به انگلستان استفاده می کنند.

ویزای Tier 4 child

این ویزا مناسب کودکان است و افراد از رده ی سنی 4 تا 17 سال برای دریافت ویزای Tier 4 child  می توانند اقدام کنند. از شرایط ویزای انگلستان برای تحصیل کودکان این است که آن‌ها حتماً باید از سوی یکی از مدارس انگلستان مورد پذیرش قرار گرفته باشند و حتماً باید دارای رضایت نامه از سوی والدین یا سرپرست قانونی خود باشند. برای اخذ ویزای Tier 4 child  داشتن هیچ نوع مدرک زبان انگلیسی نظیر تافل یا آیلتس الزامی نمی باشد. یکی دیگر از شرایط ویزای انگلستان برای دانش آموزان در این کشور، ارائه ی مدارکی جهت اثبات توانایی مالی برای پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی می باشد. از مزایای این نوع ویزا به همراه بردن یکی از والدین به کشور انگلستان می توان اشاره نمود.

ویزای دانشجویی یا  Tier 4 general

کشور انگلستان به دلیل داشتن چندین دانشگاه معتبر همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان از سرتا سر جهان بوده است. دانشجویان متقاضی برای تحصیل باید اقدام به دریافت ویزای Tier 4 generalکنند. یکی از شرایط ویزای انگلستان برای دانشجویان این است که متقاضیان باید بالای 16 سال سن داشته باشند.

همچنین داشتن پذیرش از سوی یکی از دانشگاه های انگلستان از دیگر شرایط این نوع ویزا می باشد. برای دریافت این نوع ویزا، شخص متقاضی باید اثبات کند که توانایی مالی برای پرداختن هزینه های تحصیلی و زندگی در کشور انگلستان را دارد. از دیگر شرایط ویزای انگلستان برای دانشجویان می توان به داشتن مدرک زبان آیلتس اشاره کرد که نمره ی آن با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو متفاوت می باشد و کسب حداقل نمره ی 6 الزامی می باشد.

یکی  دیگر از شرایط ویزای Tier 4 general این است که شخص متقاضی به هیچ وجه نباید از اتباع کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا یا سوئیس باشد. از مهم‌ترین شرایط ویزای انگلستان برای دانشجویان، ارائه ی نامه ی CAS به سفارت است. مدت اعتبار این نامه 6 ماه می باشد. از طریق این ویزا می توان اشخاصی را به عنوان همراه با خود به کشور انگلستان برد که البته برای هر کدام از این اشخاص باید هزینه ی جداگانه پرداخت نمود.

ویزای کوتاه مدت یا SHORT TERM

این ویزا مناسب افرادی است که قصد تحصیل در یک دوره ی کوتاه آموزشی یا یک دوره ی کوتاه تحقیقاتی در کشور انگلستان دارند. از مهم ترین شرایط ویزای انگلستان برای این منظور می توان به این موارد اشاره نمود:

  • دوره ی تحصیلی حتماً باید کوتاه مدت باشد.
  • شخص متقاضی از اتباع کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و یا سوئیس نباشد و حتی نباید از اتباع بریتانیا یا دو ملیتی باشد.
  • با این ویزا حق هیچ نوع کار و فعالیت تجاری به فرد در انگلستان داده نخواهد شد.
  • با این ویزا نمی توان شخصی را به عنوان همراه به انگلستان برد.
  • با این ویزا نمی توان در مدارس دولتی کشور انگلستان تحصیل نمود.
  • این ویزا قابل تمدید نیست و مدت آن محدود می باشد.

شرایط ویزای انگلستان برای سرمایه گذاری

عده ای از طریق سرمایه گذاری در انگلستان به این کشور مهاجرت می کنند. برای سرمایه گذاری در انگلستان سه نوع ویزا وجود دارد.

ویزای سرمایه گذاری 50 هزار پوندی

این ویزا در اصل برای فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان در نظر گرفته شده است. افراد از این طریق می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای سرمایه گذاری تبدیل کنند. در واقع دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های انگلستان می توانند از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی اقدام به کارآفرینی در این کشور کنند. این روش یکی از شیوه های کسب اقامت دائم در کشور انگلستان می باشد. از شرایط ویزای انگلستان برای این منظور داشتن سن بالای 16 سال است.

افراد علاوه بر اینکه باید مبلغ 50 هزار پوند سرمایه داشته باشند بایستی توانایی مالی برای پرداخت دیگر هزینه های زندگی برای خود و اعضای خانواده شان  در مدت اقامت در کشور انگلستان را داشته باشند. همچنین فرد سرمایه گذار نباید از اتباع کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا باشند. افراد از این طریق می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به همراه خود به کشور انگلستان ببرند.

لازم به ذکر است که سرمایه گذاران تنها باید به سرمایه گذاری در زمینه ی همان طرح اقتصادی پیشنهادی اولیه ی خود بپردازند و به هیچ عنوان حق کار یا تجارت دیگری ندارند.

ویزای سرمایه گذاری 200 هزار پوندی

یکی از مهم ترین شیوه های مهاجرت به کشور انگلستان استفاده از ویزای 200 هزار پوندی می باشد. به این نوع ویزا، ویزایTier 1  هم گفته می شود و اغلب با نام ویزای کارآفرینی نیز شناخته می شود. از مهم ترین شرایط ویزای انگلستان برای این منظور ارائه ی طرح اقتصادی به سفارت می باشد. شخص با استفاده از این ویزا می تواند اعضای خانواده ی خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد را به همراه خود به کشور انگلستان ببرد. این ویزا قابل تمدید بوده و تحت شرایط خاصی از طریق این ویزا می توان اقامت دائم در کشور انگلستان را بدست آورد.

ویزای سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی

یکی از مهم ترین شرایط ویزای انگلستان برای دریافت این نوع ویزا داشتن سرمایه ی 2 میلیون پوند در یکی از بانکها یا مؤسسه های مالی مورد تأیید انگلستان است. داشتن مدرک زبان انگلیسی برای دریافت این نوع ویزا الزامی نمی باشد. با استفاده از این ویزا می توان به راحتی اقامت دائم در انگلستان را بدست آورد.

شرایط ویزای انگلستان برای ازدواج

یکی از شیوه های مهاجرت به انگلستان استفاده از ویزای ازدواج است. این ویزا به دو گروه تقسیم می گردد:

ویزای نامزدی

 ویزای ازدواج

ویزای نامزدی خود به دو گروه تقسیم می شود: ویزای نامزدی معمولی و ویزای نامزدی ویزیتوری. در ویزای نامزدی معمولی به افراد یک ویزای 6 ماهه داده می شود تا به انگلستان رفته و در این مدت ازدواج کنند و سپس به آنها یک ویزای 3 ساله داده می شود. آن‌ها می توانند در این مدت ازدواج نکنند و به کشور خود بازگردند، ولی در ویزای نامزدی ویزیتوری اشخاص تا 6 ماه فرصت دارند که در این کشور ازدواج کنند و سپس به کشور خود بازگردند.

ویزای ازدواج نسبت به ویزای نامزدی قابل قبول تر است و از شرایط ویزای انگلستان از طریق ازدواج این است که همسر فرد باید از اتباع انگلستان باشد یا شهروند انگلستان محسوب شود. همچنین داشتن سن بالای 18 سال برای هر دو نفر الزامی می باشد. یکی از مهم ترین شرایط اخذ این نوع ویزا این است که باید افراد ثابت کنند که قصدشان واقعاً ازدواج است نه صرفاً گرفتن اقامت انگلستان.

شرایط ویزای انگلستان برای کار در این کشور

یکی از ویزاهای انگلستان ویزای کاری می باشد و از مهم ترین شرایط ویزای انگلستان جهت کار در این کشور داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای انگلیسی می باشد. البته پیشنهاد کاری در صورتی برای فرد ارسال می شود که برای شغل مورد نظر هیچ فردی در انگلستان و همچنین در کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا داوطلب نشود. داشتن اسپانسر یکی از شرایط اصلی این نوع ویزا می باشد. پیدا کردن اسپانسر در انگلستان کار بسیار سختی است و افراد می توانند جهت کار در این کشور از طریق تحصیل یا همان ویزای تحصیلی اقدام نمایند. البته برای دانشجویان امکان کار تمام وقت در انگلستان وجود ندارد و آن‌ها تنها می توانند به صورت نیمه وقت مشغول به کار در این کشور شوند.

از دیگر روش های مهاجرت به انگلستان مهاجرت از طریق ویزای پناهندگی است. از شرایط این نوع ویزا، اثبات نداشتن امنیت جانی در کشور خود می باشد. کشور انگلستان برای این نوع ویزا  قوانین پیچیده و سرسختانه ای در نظر گرفته است. به هیچ عنوان اخذ این نوع ویزا توصیه نمی گردد زیرا اقدام از این طریق یکی از غیر مطمئن ترین و خطرناک ترین راهها برای مهاجرت به انگلستان می باشد.

همان‌طور که ملاحظه نمودید شرایط ویزای انگلستان برای هدف های مختلف با هم متفاوت می باشد و اشخاص باید متناسب با شرایط خود یکی از این ویزاها را انتخاب نمایند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *