مهاجرت, هزینه

با چقدر پول می شود مهاجرت کرد؟

برای اقدام به مهاجرت، بررسی هزینه مهاجرت در کشورها از موارد مهم و اثر گذار در روند مهاجرت شما خواهد بود و نقش به سزایی در انتخاب کشور مورد نظرتان را دارد.

پیش از هرگونه اقدامی با توجه به نوع مهاجرت خود اعم از مهاجرت کاری، تحصیلی یا سرمایه گذاری نیاز به بررسی هزینه های زندگی در کشور مد نظر خود را دارید. در ادامه با شرایط و هزینه های کشورهای مختلف آشنا خواهید شد.

کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت

در ذیل شرایط مهاجرت و هزینه های مربوط به مهاجرت برخی از کشور ها برای شما عزیزان شرح داده شده است.

هزینه مهاجرت به مکزیک

مکزیک یکی از کشورهای قاره‌ آمریکا است. این کشور زیبا معمولاً به مقصد تورهای مسافرتی برای گذراندن ماه عسل معروف است.

مکزیک نسبت به کشورهای منطقه‌ خود هزینه‌ های زندگی کمتری دارد به‌ طوری که با حدود 700 دلار می‌توانید هزینه‌ های اجاره‌ خانه و خوراک و حمل‌ و نقل خود را بپردازید.

کشور مکزیک به‌ عنوان کشوری متوسط محسوب می‌شود که مردم آن در حالتی متعادل زندگی می‌کنند و از لحاظ درآمد و فاصله‌ طبقاتی در یک سطح هستند.

اگر بتوانید در این کشور یک شغل معمولی پیدا کنید، می‌توانید به راحتی از پس هزینه‌ های آن بر بیایید و یک زندگی معمولی در آن داشته باشید.

کشور هند

هند یکی از کم‌ هزینه‌ ترین کشورهای جهان است هزینه‌ زندگی متوسط در هندوستان حدود 500 دلار است. غذا و سیستم حمل‌ و نقل در این کشور بسیار ارزان است. پس اگر بتوانید شغلی در این کشور پیدا کنید، خیلی راحت می‌توانید از پس هزینه‌ های زندگی در آن بر بیایید.

ولی تفاوتی که هند با کشورهای دیگر دارد، جمعیت زیاد این کشور است که حدود یک‌هفتم جمعیت جهان را در خود جای داده است. پس پیدا کردن کسب‌ و کار با ثبات در این کشور کمی مشکل است. چون برای دریافت هر شغلی، شما با تعداد زیادی رقیب مواجه هستید.

مقاله پیشنهادی: اقامت از طریق تحصیل

هزینه مهاجرت به اوکراین

هزینه مهاجرت

هزینه مهاجرت

اگر بخواهید یکی از کشورهای اروپایی را برای اقامت انتخاب کنید، اوکراین یکی از کشورهای مناسب اروپایی است که هزینه‌ زندگی در آن پایین است. ولی سطح درآمد در این کشور نیز پایین است.

و قابل مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نیست. متوسط حقوق افراد در اوکراین چیزی حدود 400 الی 500 دلار است که تقریباً یک‌چهارم حقوق متوسط مردم در کشورهای پیشرفته‌ اروپایی است. شما به راحتی و با هزینه کم می توانید به این کشور مهاجرت کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا

قطعاً اگر به فکر مهاجرت کردن باشید، کانادا یکی از کشور های مناسب شما خواهد بود. کانادا از آنجایی‌ که به نیروی کار زیادی نیاز دارد، قوانین مهاجرت راحت‌ تری را برای ورود به این کشور وضع کرده است.

فقط کافی است تجربه و تخصص خوبی در شغل خود داشته باشید. همین مقدار کافی است که به‌ راحتی به کانادا مهاجرت کنید و بعد از چند سال کار کردن در این کشور، اقامت دائم خود را دریافت کنید.

بلژیک

در بین کشورهای مختلف، کشور بلژیک قوانین راحت‌ تری برای ورود مهاجران وضع کرده است. شما به‌ راحتی می‌توانید درخواست ویزای کار در این کشور را بدهید و پس از چند سال کار اگر تخلفی انجام نداده باشید، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

استرالیا و نیوزلند

استرالیا و نیوزلند دو کشوری هستند که در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته‌اند. این دو کشور، مخصوصاً نیوزلند در سال‌ های اخیر پیشرفت‌ های اقتصادی خوبی داشته‌ است که به همین دلیل، به نیروی کار ماهر نیاز دارند.

از طرفی چون بیشتر جمعیت این دو کشور را افراد مهاجر تشکیل می‌دهند. سطح آسایش و آرامش در استرالیا و نیوزلند بسیار مطلوب است. مجموع این دلایل باعث شده است که هر ساله بسیاری از کشورهای به خصوص ایرانیانی که خواستار مهاجرت به کشورهای دیگر هستند، استرالیا و نیوزلند را به‌ عنوان یکی از اهداف خود قرار می‌دهند.

مقاله پیشنهادی: مهاجرت

هزینه مهاجرت به آلمان

هزینه مهاجرت

هزینه مهاجرت

قطعاً آلمان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل و زندگی است. به‌ جز در تعدادی از رشته‌ های دانشگاهی، در بیشتر رشته‌ها، دانشگاه‌ های آلمان از کیفیت و رتبه‌ خوبی برخوردار هستند.

برای تحصیل در کشور المان می‌توانید هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی ادامه‌ تحصیل دهید. با این تفاوت که اگر زبان آلمانی بلد باشید، شانس بیشتری برای تحصیل رایگان در این کشور خواهید داشت.

اگر شرایط مناسبی نیز داشته باشید می‌توانید از بورسیه‌ های مختلفی که آلمان برای دانشجوهای خارجی می‌پردازد بهره ببرید. در کل هزینه‌ زندگی و تحصیل در آلمان به‌ صورت متوسط 700 یورو است.

این در حالی است که متوسط دریافت بورس در این کشور حدوداً ماهانه هزار یورو است. پس اگر زیاد خرج نکنید می‌توانید هم در این کشور تحصیل کنید و مقداری پول هم ذخیره کنید.

کشور فرانسه

فرانسه هم مثل آلمان یکی از ارزان‌ ترین کشورها برای تحصیل و زندگی محسوب می‌شود. متوسط هزینه‌ تحصیل در فرانسه حدود 300 یورو است ولی بیشتر دانشگاه‌ های فرانسه کاملاً رایگان هستند و شما فقط باید هزینه‌ زندگی در این کشور را بپردازید.

اگر زبان فرانسه را بلد باشید، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه (کمک هزینه تحصیلی) از طرف دانشگاه های فرانسه را خواهید داشت که در این صورت نه‌ تنها هزینه‌ تحصیل شما رایگان خواهد بود، بلکه می‌توانید بخشی از هزینه‌ های زندگی خود را با آن پوشش دهید. قطعاً زندگی و تحصیل در یکی از جذاب‌ ترین کشورهای جهان بسیار دل‌ چسب و مطلوب خواهد بود.

هزینه مهاجرت به لهستان

لهستان نیز یکی دیگر از کشورهای محبوب دانشجویان محسوب می‌شود. هزینه‌ کم زندگی و تحصیل در این کشور باعث شده است یکی از ارزان‌ ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل و زندگی برای مهاجرت افراد باشد.

اگر برای تحصیل در این کشور اقدام کنید، می‌توانید قبل از مهاجرت زبان لهستانی یاد بگیرید و در این کشور تحصیل رایگان داشته باشید. ولی اگر می‌خواهید به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل کنید.

هزینه‌ تحصیل در این کشور، ماهانه حدود 200 یورو است که مقدار ناچیزی محسوب می‌شود. همچنین هزینه‌ زندگی در این کشور حدود 500 یورو در ماه است که کشوری ارزان برای زندگی به‌ حساب می‌آید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *