مهاجرت, هزینه

با چقدر پول می شود مهاجرت کرد؟

برای اقدام به مهاجرت بررسی هزینه مهاجرت در کشورها از موارد مهم و اثر گذار در روند مهاجرت شما خواهد بود و نقش بسزایی در انتخاب کشور موردنظرتان دارد.

پیش از هرگونه اقدامی با توجه به نوع مهاجرت خود اعم از مهاجرت کاری، تحصیلی یا سرمایه گذاری نیاز به بررسی هزینه های زندگی در کشور مد نظر خود دارید در ادامه با شرایط و هزینه های کشورهای مختلف آشنا خواهید شد.

کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت

مکزیک

مکزیک یکی از کشورهای قاره‌ی آمریکا است. این کشور زیبا معمولاً به مقصد تورهای مسافرتی برای گذراندن ماه عسل معروف است.

مکزیک نسبت به کشورهای منطقه‌ی خود هزینه‌های زندگی کمتری دارد به‌طوری که با حدود 7۰۰ دلار می‌توانید هزینه‌های اجاره‌ی خانه و خورد و خوراک و حمل‌ونقل خود را بپردازید.

کشور مکزیک به‌عنوان کشوری متوسط محسوب می‌شود که مردم آن در حالتی متعادل زندگی می‌کنند و از لحاظ درآمد و فاصله‌ی طبقاتی در یک سطح هستند.

اگر بتوانید در این کشور یک شغل معمولی پیدا کنید، می‌توانید به راحتی از پس هزینه‌های آن بربیایید و یک زندگی معمولی در آن داشته باشید.

هند

هند یکی از کم‌هزینه‌ترین کشورهای جهان است هزینه‌ی زندگی متوسط در هندوستان حدود ۵۰۰ دلار است. غذا و سیستم حمل‌ونقل در این کشور بسیار ارزان است. پس اگر بتوانید شغلی در این کشور پیدا کنید، خیلی راحت می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی در آن بربیایید.

ولی تفاوتی که هند با کشورهای دیگر دارد، جمعیت زیاد این کشور است که حدود یک‌هفتم جمعیت جهان را در خود جای داده است. پس پیدا کردن کسب‌وکار باثبات در این کشور کمی مشکل است. چون برای دریافت هر شغلی، شما با تعداد زیادی رقیب مواجه هستید.

مقاله پیشنهادی:اقامت از طریق تحصیل

هزینه مهاجرت به اوکراین

هزینه مهاجرت

هزینه مهاجرت

اگر بخواهید یکی از کشورهای اروپایی را برای اقامت انتخاب کنید، اوکراین یکی از کشورهای مناسب اروپایی است که هزینه‌ی زندگی در آن پایین است. ولی سطح درآمد در این کشور نیز پایین است.

و قابل مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نیست. متوسط حقوق افراد در اوکراین چیزی حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ دلار است که تقریباً یک‌چهارم حقوق متوسط مردم در کشورهای پیشرفته‌ی اروپایی است.که شما به راحتی و با هزینه کم می توانید به این کشور مهاجرت کنید.

کانادا

قطعاً اگر به فکر مهاجرت کردن باشید، کانادا یکی از کشور های مناسب شما خواهد بود. کانادا ازآنجایی‌که به نیروی کار زیادی نیاز دارد، قوانین مهاجرت راحت‌تری را برای ورود به این کشور وضع کرده است.

فقط کافی است تجربه و تخصص خوبی در شغل خود داشته باشید. همین مقدار کافی است که به‌راحتی به کانادا مهاجرت کنید و بعد از چند سال کار کردن در این کشور، اقامت دائم خود را دریافت کنید.

بلژیک

در بین کشورهای مختلف، کشور بلژیک قوانین راحت‌تری برای ورود مهاجران وضع کرده است. شما به‌راحتی می‌توانید درخواست ویزای کار در این کشور را بدهید و پس از چند سال کار اگر تخلفی انجام نداده باشید، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

استرالیا و نیوزلند

استرالیا و نیوزلند دو کشوری هستند که در جنوب شرقی آسیا قرارگرفته‌اند. این دو کشور، مخصوصاً نیوزلند در سال‌های اخیر پیشرفت‌های اقتصادی خوبی داشته‌ است که به همین دلیل، به نیروی کار ماهر نیاز دارند.

از طرفی چون بیشتر جمعیت این دو کشور را افراد مهاجر تشکیل می‌دهند.سطح آسایش و آرامش در استرالیا و نیوزلند بسیار مطلوب است. مجموع این دلایل باعث شده است که هرساله بسیاری از کشورهای به خصوص ایرانیانی که خواستار مهاجرت به کشورهای دیگر هستند، استرالیا و نیوزلند را به‌عنوان یکی از اهداف خود قرار می‌دهند.

مقاله پیشنهادی:مهاجرت

هزینه مهاجرت به آلمان

هزینه مهاجرت

هزینه مهاجرت

قطعاً آلمان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل و زندگی است. به‌جز در تعدادی از رشته‌های دانشگاهی، در بیشتر رشته‌ها، دانشگاه‌های آلمان از کیفیت و رتبه‌ی خوبی برخوردار هستند.

برای تحصیل در این کشور می‌توانید هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی ادامه‌ی تحصیل دهید. با این تفاوت که اگر زبان آلمانی بلد باشید، شانس بیشتری برای تحصیل رایگان در این کشور خواهید داشت.

اگر شرایط مناسبی نیز داشته باشید می‌توانید از بورسیه‌های مختلفی که آلمان برای دانشجوهای خارجی می‌پردازد بهره ببرید.در کل هزینه‌ی زندگی و تحصیل در آلمان به‌صورت متوسط ۷۰۰ یورو است.

این در حالی است که متوسط دریافت بورس در این کشور حدوداً ماهانه هزار یورو است. پس اگر زیاد خرج نکنید می‌توانید هم در این کشور تحصیل کنید و هم‌مقداری پول هم ذخیره کنید.

 

فرانسه

فرانسه هم مثل آلمان یکی از ارزان‌ترین کشورها برای تحصیل و زندگی محسوب می‌شود. متوسط هزینه‌ی تحصیل در فرانسه حدود ۳۰۰ یورو است ولی بیشتر دانشگاه‌های فرانسه کاملاً رایگان هستند و شما فقط باید هزینه‌ی زندگی در این کشور را بپردازید.

اگر زبان فرانسه را بلد باشید، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه (کمک هزینه تحصیلی) از طرف دانشگاه های فرانسه را خواهید داشت که در این صورت نه‌تنها هزینه‌ی تحصیل تان رایگان خواهد بود.

بلکه می‌توانید بخشی از هزینه‌های زندگی خود را با آن پوشش دهید.قطعاً زندگی و تحصیل در یکی از جذاب‌ترین کشورهای جهان بسیار دل‌چسب و مطلوب خواهد بود.

هزینه مهاجرت به لهستان

لهستان نیز یکی دیگر از کشورهای محبوب دانشجویان محسوب می‌شود.هزینه‌ی کم زندگی و تحصیل در این کشور باعث شده است یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل و زندگی برای مهاجرت افراد باشد.

اگر برای تحصیل در این کشور اقدام کنید، می‌توانید قبل از مهاجرت زبان لهستانی یاد بگیرید و در این کشور تحصیل رایگان داشته باشید. ولی اگر می‌خواهید به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل کنید.

هزینه‌ی تحصیل در این کشور، ماهانه حدود ۲۰۰ یورو است که مقدار ناچیزی محسوب می‌شود. همچنین هزینه‌ی زندگی در این کشور حدود ۵۰۰ یورو در ماه است که کشوری ارزان برای زندگی به‌حساب می‌آید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *