اقامت, انگلستان

شرایط اقامت در انگلستان

شرایط اقامت در انگلستان

امروزه مهاجرت به انگلستان بر اساس امتیازبندی صورت می گیرد و یکی از شرایط اقامت در انگلستان کسب حداقل 40 امتیاز از کل امتیازها است. در حقوق این کشور تابعیت اصلی فقط از طریق خون کسب می شود و اشخاص فقط به واسطه ی تولد در این کشور مجاز به دریافت تابعیت انگلیس نیستند و از مهم ترین شرایط اقامت در انگلستان این است که باید حتماً یکی از والدین اهل کشور انگلستان بوده و یا از طریق روشهای مهاجرت کاری و تحصیلی صورت گیرد.

اقامت در انگلستان و معرفی این کشور

این کشور واقع در نیمه ی جنوبی جزیره ی بریتانیای کبیر است و یکی از 4 بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی می باشد. انگلستان از شمال در همسایگی کشور اسکاتلند و از غرب در همسایگی ولز قرار دارد و در حقیقت مهم ترین بخش تشکیل دهنده ی کشور بریتانیا محسوب می شود.

این کشور دارای جزایر بسیاری است که می توان به جزیره ی من و جزیره ی وایت اشاره کرد. پایتخت انگلستان شهر لندن می باشد. رود تیمز که پر آب ترین رود انگلستان است از میان شهر لندن عبور می کند و به دریای شمال ریخته می شود.

انگلستان با مساحت  130395 کیلومتر مربع دارای جمعیت 6657 میلیون نفر است.

در ادامه به روش های اقامت در انگلستان و شرایط اخذ اقامت در این کشور می پردازیم.

روش های اقامت در انگلستان

اقامت از طریق کار

برای دریافت ویزای کار انگلیس  فرد باید درخواست کار دهد تا بتواند ویزای Tier 2 را دریافت کند. در عین حال در صورتی که افراد متقاضی، شهروند کشوری خارج از منطقه ی اقتصادی اروپا و سوئیس باشند، یکی از شرایط اقامت در انگلستان و کار در این کشور این است که بایستی پیشنهاد شغلی داشته باشند. به عبارت دیگر باید joboffer داشته باشند که از آن به عنوان دعوت نامه ی شغلی استفاده کنند.

یکی دیگر از شرایط اقامت در انگلستان از طریق کار، داشتن اسپانسر است و از شرایط دیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرد دارای استعداد خاصی باشد.
 • فرد دارای تخصص بالا باشد.
 • یک شخص کارآفرین باشد.
 • دارای ویزای مختص ورزشی باشد.
 • فارغ التحصیل در مقطع دکترا و یا دندانپزشکی باشد.

اگر شخص یکی از شرایط فوق را داشته باشد می تواند اقدام به اخذ ویزای کار انگلستان که همان  Tier 4 است، نماید.

شایان ذکر است که انواع ویزاهای Tier 5،Tier 4  وTier 1 قابل تبدیل به ویزای Tier 2 هستند و اشخاص می توانند برای دریافت ویزای اقامت در انگلستان از ویزای همراه هم استفاده نمایند.

اقامت از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی کشور انگلستان به نام Tier 4 است که همان ویزای دانشجویی می باشد و به دو نوع General Tier 4 و Child Tier 4 تقسیم می گردد که اولی مختص افراد بالای 16 سال و دومی مختص افراد زیر 16 سال می باشد.

از شرایط اقامت در انگلستان از طریق تحصیل این است که افراد متقاضی باید حداقل 3 ماه پیش از تاریخ آغاز سال تحصیلی اقدام به اخذ این ویزا کنند و مدت این ویزا با توجه به نوع آن که می تواند دوره ی زبان-کالج-کارشناسی-کارشناسی ارشد-pre top up corse – phd- دکترا و … باشد، متفاوت گردد.

افرادی که می خواهند این نوع تایپ ویزا را درخواست کنند باید نامه ی CAS داشته باشند و مدت اعتبار این نامه 6 ماه است.

از دیگر شرایط اقامت در انگلستان برای افراد بالای 16 سال این است که 40 امتیاز کسب کنند و برای افراد زیر 16 سال کسب 30 امتیاز لازم است. همچنین افراد بالای 16 سال برای دریافت اقامت و امتیاز نامه ی CAS باید مدرک IELTS را داشته باشند که این مدرک دارای 10 امتیاز است.

برای دریافت ویزای Tier 4  به چه مدارکی نیاز است؟

داشتن مدارک زیر برای دریافت ویزای Tier 4 و رسیدن به اقامت دائم در انگلستان لازم است:

 • پاسپورت
 • پاسپورت همراهان
 • شناسنامه
 • شناسنامه ی همراهان

اسنادی که مشخص کند فرد دارای توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در انگلستان به عنوان دانشجو را دارد.

اقامت در انگلستان از طریق ازدواج

از جمله شرایط اقامت در انگلستان که از طریق ازدواج صورت می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم سوءِ پیشینه
 • دارنده ی کارت اقامت انگلستان باشد.
 • شخص حتماً باید 18 سال سن داشته باشد.
 • فرد دارای اهلیت بوده و سفیه، محجور نباشد.
 • فرد باید از لحاظ فرهنگی و اقتصادی دارای شرایط زندگی در کشور انگلستان باشد.

برای دریافت اقامت انگلستان از طریق ازدواج غیر از ازدواج با شهروند انگلیسی، فرد متقاضی می تواند با شخصی ازدواج کند که قانوناً دارای علقه با انگلستان بوده و همچنین همسر متقاضی اگر خارج از کشور انگلستان بوده ولی در ارتباط با دولت انگلستان به کار تمام وقت مشغول باشد یا با سازمانی از لحاظ کاری در ارتباط باشد که به دولت انگلستان متصل باشد می تواند واجد شرایط اخذ اقامت در انگلستان باشد.

اقامت در انگلستان از طریق پناهندگی

شخص برای درخواست پناهندگی خود و وابستگان باید اسنادی را ارائه دهد که شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت و اسناد مسافرتی
 • استشهادیه ی ثبت نام پلیس
 • سندهای شناسایی شامل: کارت شناسایی، سوابق تحصیلی، گواهی تولد ازدواج و …

به طور معمول احتمال پذیرش اقامت از طریق پناهندگی برای ایرانیان مورد پذیرش قرار نمی گیرد زیرا ایران از امنیت با ثباتی برخوردار است و احتمال واهی بودن ادعای شخص متقاضی بسیار بالاست.

اقامت در انگلستان از طریق تولد

تا قبل از سال 1983 هر کودکی که در انگلستان متولد می شد به راحتی می توانست اقامت انگلستان را دریافت کند ولی بعد از این سال قوانین این کشور در این زمینه تغییر کرد و فقط به کودکانی اجازه ی دریافت اقامت در انگلستان داده شد که یا یکی از والدینش از شهروندان انگلستان باشد و یا دارای اقامت دائم در انگلستان باشند.

اقامت در انگلستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور

این نوع اقامت معروف به ویزای Tire 1 است و به دو طریق سرمایه گذاری 50000 پوندی یا 200000 پوندی امکان پذیر می باشد. از شرایط اقامت در انگلستان که از طریق سرمایه گذاری صورت می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اگر فردی بخواهد با مبلغ 200000 پوند سرمایه گذاری کند باید این مبلغ از خودش باشد. همچنین امکان سرمایه گذاری از طریق دو خانواده هم وجود دارد در صورتی که شخصی فرزندش بالای 18 سال باشد می تواند او را به عنوان شریکش معرفی کند و مدارکی که برای این نوع سرمایه گذاری لازم است شامل: گذرنامه، مدارک نشان دهنده ی این که فرد خودش سرمایه دارد داشتن بیزینس پلن معتبر، داشتن مدرک زبان IELTS برای کسانی که مدارک دانشگاهی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ندارند، گواهی سلامت پزشکی و مدارکی دال بر عدم سوء پیشینه.

یکی از مهم ترین شرایط لازم برای متقاضیان ویزا Tier 1 این است که ثابت کنند این مبلغ را برای 12 ماه آینده در حساب بانکی خود دارند و بایستی 90 روز پیش از این نوع ویزا apply کنند و به طور مداوم این مبلغ در حساب شخصی شان ذخیره و پرینت بانکی آن را ارائه دهند.

متقاضیان اقامت برای سرمایه گذاری از طریق مبلغ 50 هزار پوندی،باید 3 ماه قبل از سفر به انگلستان درخواست تایپ ویزا را داشته باشند.

قابل ذکر است که یکی از شرایط اقامت در انگلستان از طریق سرمایه گذاری این است که فرد حتماً باید بالای 16 سال داشته باشد. افراد متقاضی از این طریق می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان ویزای همراه با خود داشته باشند.

شما می توانید با مطالعه ی شرایط اقامت در انگلستان بهترین روش برای اخذ اقامت در این کشور را بیابید و اقدام به مهاجرت و اقامت در این کشور کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *