انگلستان, تحصیلی

اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان

اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان

افراد متقاضی تحصیل در انگلستان باید ابتدا نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان اقدام به عمل آورند تا بتوانند در رشته تحصیلی مورد نظر خود در یکی از دانشگاه های این کشور مشغول به ادامه تحصیل شوند.

مزایای تحصیل در انگلستان

بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در کشورهای خارجی دانشگاه های کشور انگلستان را به منظور ادامه تحصیل بر می گزینند. دلیل این انتخاب به جهت وجود مزایایی است که کشور انگلستان به منظور اشتغال به تحصیل برای افراد علاقه مند در بر دارد.

در این فرصت جا دارد به برخی از مهم ترین مزایای اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان اشاره ای داشته باشیم تا افراد علاقه مند به اخذ اقامت انگلستان و تحصیل در انگلستان با توجه به شرایط موجود بتوانند تصمیم گیری مناسب تری داشته و به نحوی مطلوب در مسیر نیل به اهداف تحصیلی خود گام بردارند.

وجود دانشگاه های معتبر دنیا در کشور انگلستان: دانشگاه های کشور انگلستان همواره بهترین رتبه ها را در میان برترین دانشگاه های جهان به خود اختصاص می دهند. دانشگاه هایی نظیر امپریال کالج لندن و دانشگاه یو سی ال و تعداد زیادی از دیگر دانشگاه های انگلستان در بهترین جایگاه ها قرار دارند.

رواج استفاده از زبان انگلیسی:

از آنجایی که کشور انگلستان سرزمینی انگلیسی زبان است و بهترین مکان به منظور یادگیری زبان انگلیسی به شمار می رود انتخاب خوبی برای آن دسته از کسانی است که قصد مهاجرت تحصیلی به کشوری خارجی را در سر می پرورانند.

در بسیاری از کشورهای دنیا به زبان انگلیسی که یک زبان بین المللی است صحبت می شود و این موضوع موجب می شود تحصیل در انگلستان برای افراد متقاضی بسیار حائز اهمیت باشد.

امکان اخذ پذیرش آسان:

اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان به نسبت سایر کشورها کار دشواری نبوده و افراد متقاضی می توانند بسیار راحت تر امکان تحصیل در انگلستان را به دست آورند. بنابراین به غیر از برخی دانشگاه های انگلستان که جزو مراکز آموزشی مطرح و برجسته در این کشور به شمار می روند اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان در سایر دانشگاه های موجود در این کشور مسیری هموار و آسان را برای افراد علاقه مند به تحصیل در انگلستان فراهم آورده است.

اشتغال به کار مناسب پس از اتمام تحصیلات:

تحصیل در انگلستان سبب ایجاد فرصت جهت اشتغال به کار در کشورهای گوناگون دنیا برای افراد متقاضی می گردد. کسانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان در یکی از دانشگاه های این کشور می شوند به واسطه تحصیل در انگلستان به چشم اندازی روشن در آینده خود دست می یابند و از این طریق می توانند اهداف خود را به شکلی بهتر دنبال نمایند.

عدم نیاز به آزمون ورودی جهت اخذ پذیرش:

اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان به منظور تحصیل در دانشگاه های آن نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارد و از همین رو این یک مزیت بسیار خوب برای افرادی که داوطلب ادامه تحصیل در انگلستان هستند به حساب می آید.

رتبه برتر انگلستان در پذیرش دانشجو:

کشور انگلستان پس از ایالات متحده آمریکا در رتبه دوم از نظر اولویت دانشجویان خارجی به منظور ادامه تحصیل در یک کشور خارجی قرار گرفته است و تعداد زیادی از افراد علاقه مند به مهاجرت تحصیلی، تحصیل در انگلستان را جهت پیگیری اهداف تحصیلی خود در خارج از کشورشان انتخاب می کنند.

کوتاه بودن طول دوره های تحصیلی:

در انگلستان طول دوره های تحصیلی مختلف نسبت به سایر کشورها کوتاه تر است به گونه ای که تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان ۳ سال و در مقطع فوق لیسانس ۱سال به طول می انجامد.

اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان به دلیل تنوع بسیار بالایی که افراد متقاضی تحصیل در انگلستان به لحاظ انتخاب دانشگاه مورد نظر خود از آن بهره مند هستند جذابیت زیادی برای آنان دارد و به همین دلیل همواره عده کثیری از متقاضیان از سرتاسر نقاط جهان برای تحصیل در انگلستان راهی این کشور می شوند.

امکان استفاده از بورسیه و کمک هزینه تحصیلی:

افراد علاقه مند به تحصیل در انگلستان از این امکان بهره مند خواهند بود که بورسیه های تحصیلی یا کمک هزینه های تحصیلی را در طول دوره تحصیل در انگلستان دریافت نمایند. به دلیل اعتبار بالای دانشگاه های کشور انگلستان دریافت بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان این دانشگاه ها رایج و متداول است.

شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان

تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی در دانشگاه های انگلستان دارای شرایط و ضوابط مختص به خود است که در ادامه جا دارد به بیان ویژگی های هر یک از این مقاطع بپردازیم.

اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان در مقطع لیسانس

تحصیل در انگلستان در مقطع تحصیلی لیسانس بر خلاف بسیاری از کشورها که طول این دوره در دانشگاه ها ۴ سال و یا بیشتر است تنها ۳ سال طول می کشد و این مساله باعث می شود بسیاری از افراد تحصیل در انگلستان را به عنوان گزینه ای مناسب جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور انتخاب کنند.

افراد متقاضی تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس می بایست مدرک زبان آیلتس ۵.۵ یا ۶ را ارائه دهند. به این منظور فرد متقاضی می تواند مدرک زبان مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان را در کشور خود کسب نماید و یا در صورتی که مدرک زبان مربوطه را ندارد در دوره های آموزش زبان انگلیسی که در کشور انگلستان برگزار می شود شرکت نماید. لازم به ذکر است کسانی که متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان در مقطع لیسانس هستند اجازه ندارند هیچ شخصی را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند.

اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان در مقطع فوق لیسانس

طول دوره تحصیلی در مقطع فوق لیسانس برای آن دسته از افرادی که خواهان ادامه تحصیل در انگلستان در این مقطع تحصیلی هستند یک سال است و همین امر سبب می شود تحصیل در انگلستان در مقطع فوق لیسانس طرفداران زیادی داشته باشد.

با توجه به کیفیت بالای آموزشی در کشور انگلستان افراد متقاضی تحصیل در انگلستان پس از اتمام تحصیلات خود در مقطع فوق لیسانس سطح مناسبی از توانمندی ها و تجارب مفید را کسب می کنند که آنها را در ساختن آینده ای درخشان برای خود و خانواده شان قادر می سازد.

افراد متقاضی تحصیل در انگلستان در مقطع فوق لیسانس می بایست مدرک زبان ۶ یا ۶.۵ را دارا باشند اما این امکان برای کسانی که مدرک زبان مربوطه را ندارند فراهم است که در دوره های آمورش زبان انگلیسی در انگلستان شرکت نموده و بدین وسیله مدرک زبان مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان را دریافت نمایند.

اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان در مقطع دکتری

تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری نیز نسبت به سایر کشورها از مدت زمان کوتاه تری برخوردار است و علاقه مندان به تحصیل در انگلستان در این مقطع می توانند طی ۲.۵ تا ۳ سال تحصیلات خود را به اتمام برسانند.

افرادی که در کشور انگلستان یا کشور دیگر مدرک فوق لیسانس را دریافت کرده باشند از این امکان بهره مند خواهند بود که جهت اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان در مقطع دکتری اقدام به عمل آورند. ارائه مدرک زبان آیلتس ۶.۵ جهت اجازه تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری  امری ضروری است.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *