انگلستان, تحصیلی

ویزای ویزیت انگلستان

ویزای ویزیت انگلستان

یکی از انواع ویزاهای تحصیلی در انگلستان ویزای ویزیت انگلستان است. آن دسته از افراد متقاضی که در نظر دارند در مراکز آموزشی کشور انگلستان به تحصیل بپردازند نیاز به دریافت این نوع از ویزای کشور انگلستان خواهند داشت. یکی از روش های اخذ ویزای ویزیت کشور انگلستان اشتغال به تحصیل در مراکز آموزشی مربوط به دوره های زبان انگلیسی می باشد. از جمله شرایط لازم جهت تحصیل در انگلستان آن است که فرد متقاضی به سطح B2 زبان انگلیسی مسلط باشد. لازم به ذکر است ویزای ویزیت انگلستان از نظر زمانی محدودیت دارد و قابل تمدید نمی باشد.

شرایط لازم جهت درخواست ویزای ویزیت انگلستان

ویزای ویزیت انگلستان به نام ویزای تحصیل کوتاه مدت در کشور انگلستان نیز شناخته می شود. یکی از متداول ترین دلایلی که افراد تقاضای اخذ این نوع از ویزای انگلستان را می کنند آموزش زبان انگلیسی در قلب کشور انگلستان است. دانش پژوهان نیز به دلایل بخصوصی ممکن است قادر به اخذ این ویزا باشند. افراد متقاضی می توانند از این طریق ویزای ویزیت انگلستان را به دست آورند:

 • فرد متقاضی به منظور سپری کردن یک دوره تحصیلی کوتاه مدت به کشور انگلستان عزیمت کند.
 • فرد متقاضی به عنوان یکی از شهروندان کشورهای غیر اروپایی شناخته شود.
 • فرد متقاضی مدارک لازم به منظور اخذ ویزا را در اختیار داشته باشد.

مزایا و محدودیت های ویزای ویزیت انگلستان

ویزای ویزیت انگلستان جهت دو بازه زمانی صادر می گردد: بازه زمانی ۶ ماهه و بازه زمانی ۱۱ ماهه، افرادی که متقاضی دریافت این ویزا هستند می بایست ۳ ماه قبل از اقدام به سفر درخواست خود را ارائه و ثبت نمایند. مدت زمانی که به منظور صدور ویزای ویزیت انگلیس مورد نیاز می باشد حدود ۳ هفته است. ویزای ویزیت انگلستان مزایای ویژه ای دارد که عبارتند از:

 • فرد متقاضی اجازه تحصیل در دوره های زبان آموزی یا فنی را بدون محدودیت دارا می باشد.
 • فرد متقاضی می تواند به انجام امور تحقیقاتی بپردازد.
 • همچنین محدودیت هایی که ویزای ویزیت کشور انگلستان برای دارندگان آن ایجاد می کند شامل موارد زیر است:
 • عدم توانایی به منظور تحصیل در موسسات آموزشی و دانشگاه های دولتی
 • عدم توانایی در فعالیت در زمینه امور تجاری و  سرمایه گذاری در انگلستان و یا کار در کشور انگلستان
 • عدم توانایی به منظور تمدید ویزا
 • عدم توانایی در به همراه داشتن اعضای خانواده
 • عدم امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی

دانشجویان قادر خواهند بود از طریق ویزای تحصیلی انگلستان در دانشگاه های این کشور اروپایی مشغول به تحصیل شوند. همچنین قادر خواهند بود از بورسیه های تحصیلی که به منظور کمک به دانشجویان اعطا می گردد استفاده نمایند.

مدارک مورد نیاز

ویزای ویزیت کشور انگلیس از جمله ویزاهای معتبری است که این کشور برای افراد متقاضی صادر می کند. به منظور دریافت این نوع ویزا ارائه مدارک زیر از سوی افراد متقاضی الزامی می باشد:

 • گذرنامه معتبر
 • دو قطعه عکس
 • فرم مربوط به درخواست ویزا
 • گواهی تمکن مالی که اثبات می کند فرد متقاضی از توانایی پرداخت هزینه زندگی به مدت ۶ ماه برخوردار می باشد.
 • تست پزشکی به منظور اثبات عدم ابتلا به بیماری های مسری جهت اقامت بیش از ۶ ماه
 • رضایت نامه از سوی حداقل یکی از پدر و مادر برای متقاضیان زیر ۱۸ سال
 • برنامه سفر و شیوه اقامت در انگلستان
 • تسلط کافی به زبان انگلیسی جهت دوره های تحقیقاتی
 • گواهی مالی شخصی که قصد دارد تحصیل فرد متقاضی را مورد حمایت قرار دهد.

چگونه درخواست ویزای ویزیت انگلیس را ثبت کنیم؟

آن دسته از افراد متقاضی که درخواست اخذ ویزا را دارند می بایست درخواستشان را به صورت آنلاین ثبت نمایند. فرد متقاضی به منظور ثبت نهایی ویزا می بایست نسبت به ثبت اثر انگشت خود در سفارت اقدام به عمل آورد.

ثبت اثر انگشت یک رویه همیشگی به منظور صدور اولین ویزای کشورهای اروپایی می باشد. همان طور که قبلا اشاره شد فرد متقاضی باید درخواست خود به منظور دریافت ویزای ویزیت کشور انگلستان را ۳ ماه قبل از سفر به کشور انگلستان ثبت نماید.

در حالت عادی حدود ۳ هفته به منظور صدور ویزا زمان مورد نیاز خواهد بود. البته در صورتی که تعداد درخواست ها زیاد باشد زمان لازم جهت صدور ویزا طولانی تر خواهد بود.

اعتبار زمانی ویزای ویزیت انگلستان

ویزای ویزیت کشور انگلستان یکی از انواع ویزاهای موقت در این کشور است که قابل تمدید نمی باشد. در حالی که ویزای تحصیلی کشور انگلستان برای دارندگان آن قابل تمدید است.

تنها کسانی قادر به استفاده از این ویزا خواهند بود که حداقل به میزان 1۶ سال تمام از عمر آن‌ها گذشته باشد. اشخاصی که در نظر دارند جهت یک دوره کوتاه مدت در کشور انگلستان به تحصیل مشغول شوند قادر خواهند بود به مدت ۶ ماه در کشور انگلستان اقامت کنند.

همچنین آن دسته از کسانی که در نظر دارند در دوره های آموزشی بلندمدت در انگلستان شرکت نمایند قادر خواهند بود به مدت ۱۱ ماه در کشور انگلستان اقامت کنند.

دلایل درخواست ویزای ویزیت انگلیس

کشور انگلستان در طول هر سال دوره های آموزشی زیادی را برگزار می نماید. شرکت در این دوره های آموزشی می تواند در تقویت و رشد توانمندی ها و مهارت های فردی هر شخص تاثیرات قابل توجهی داشته باشد. علاوه بر این مدارکی که در قبال شرکت در این دوره های آموزشی به افراد متقاضی اعطا می شود در سرتاسر اروپا اعتبار قانونی دارد.

در همین راستا یکی از دلایلی که سبب می شود افراد متقاضی نسبت به درخواست صدور ویزای ویزیت انگلیس اقدام نمایند به منظور شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی در این کشور است. کسانی که علاقه مند به تحصیل در کشور انگلستان هستند این امکان را خواهند داشت که از این فرصت خوب و مناسب بهره ببرند.

دانشجویان همچنین قادر خواهند بود از اشتغال به تحصیل در کالج های کشور انگلستان نیز بهره مند گردند. همچنین کسانی که تمایل دارند در بازار کار کشور انگلستان مشغول به کار شوند قادر خواهند بود از طریق شرکت در این دوره های آموزشی سطح مهارت ها و توانمندی های خود را ارتقا بخشند.

در نتیجه دریافت ویزای ویزیت کشور انگلستان فرصت مناسبی را به منظور بهره مندی افراد علاقه مند به فعالیت در هر یک از این زمینه ها در کشور انگلستان فراهم خواهد نمود.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *