انگلستان, کاری

مهاجرت کاری انگلستان

مهاجرت کاری انگلستان

مهاجرت کاری انگلستان، مانند: هر نوع مهاجرت دیگری نشات گرفته از هدف و انگیزه فرد مهاجر است، اگر شما به هر دلیلی قصد مهاجرت کرده اید. ابتدا مشخص کنید دقیقا: هدف شما از مهاجرت چیست؟ هدف شما از مهاجرت به انگلستان چیست؟ در واقع چرا انگلستان؟ چرا مهاجرت کاری انگلستان و نه انواع دیگر مهاجرت به انگلستان؟ اگر به مهاجرت کاری انگلستان فکر می کنید. ولی هنوز اطمینانی به درستی و انجام آن ندارید. ما قصد داریم اطلاعات طبقه بندی شده منظمی را درباره مهاجرت به انگلستان و چرایی انتخاب مهاجرت کاری انگلستان را برایتان شرح دهیم. ابتدا لازم است برایدرک بهتر مهاجرت کاری انگلستان مفاهیمی را شرح دهیم.

مهاجرت:

مهاجرت به معنای نقل مکان از جایی به جایی دیگر است برای کار یا تحصیل یا زندگی و… و به اقامت دراز مدت اطلاق می شود.

آزادی مذهبی و دینی، عدم نژادپرستی، امکانات آموزشی و بهداشتی بهتر، درآمد بالاتر، آزادی سیاسی و آزادی بیان، کسب شغل و عوامل دیگری از این دست فرد را برای مهاجرت تحریک می کند. این تاز  “میم” اول مهاجرت است.

لازم است اشاره ای کنم به طرز فکری اشتباه و ناقص که بارها شنیده ایم: “مهاجر به زور خود را به جوامع مرفه تر تحمیل می کند.” این درست نیست و یک قضاوت یک طرفه محسوب می شود.

مسایل اقتصادی مهمی در پس ویزای کار انگلستان نهفته است که اغلب ناگفته می ماند. کشورهای مهاجر پذیر به خصوص کشورهای صنعتی  و در حال توسعه برای گسترش اقتصاد خود نیاز به نیروی ارزان و  فراوان مهاجرین در بخش کشاورزی، هتل داری، صنعتی، ساختمانی، پرستاری، بازاریابی و… دارند.

درباره انگلستان بدانیم:

انگلستان, کشوری در شمال قاره اروپا است. بریتانیای کبیر از چهار ایالت (انگلیس، اسکاتلند، ویلز و ایرلند شمالی) تشکیل شده است. پایتخت بریتانیا و انگلیس شهر لندن است، دارای آب و هوایی ابری همراه با باد و باران است.

شکل حکومت در انگلستان پادشاهی است، تاریخچه آن به 6500 سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد. انگلستان جز 10 کشور برتر تولید کننده در جهان است. زبان رسمی در انگلستان انگلیسی می باشد. واحد اصلی پول انگلستان پوند استرلینگ است. انگلستان ادیان مختلفی را پذیرفته می توان گفت: کشوری با ملیت های متنوع  است ولی دین اصلی در انگلستان مسیحیت است.

پاسپورت انگلستان از پاسپورت های ارزشمند برای ورود و سفر به چهار گوشه دنیاست. با داشتن پاسپورت انگلستان می توان  بدون ویزا به بسیاری از کشورها سفر کرد. پس بسیار جالب و شگفت انگیز است.

اطلاعاتی درباره انواع ویزاها برای مهاجرت به انگلستان

مهاجرت کاری انگلستان
مهاجرت کاری انگلستان

بهتر است ویزای مهاجرت کاری انگلستان را با انواع دیگر ویزاهای انگلستان مقایسه کنید. سپس تصمیم بگیرید.

واقف هستید که برای سفر به کشورهای خارجی به هر دلیلی، باید مدارکی را  منطبق بر نوع ویزایی که تقاضا دارید ارایه کنید. دریافت ویزا به شما کمک خواهد کرد روند کارتان به سهولت و قانونی انجام شود.

انواع ویزا:

 • ویزای Tier1 کارافرینی وسرمایه گذاری در انگلستان
 • ویزای Tier2 یا همان مهارت شغلی ویزایی برای مهاجرت کاری
 • ویزای Tier3 مربوط به کارهای موقت
 • ویزای Tier4 دانشجویی و تحصیلی شامل دو دسته می شود.
 • ویزای Tier4 Generalبرای افراد بالای 16 سال
 • ویزای Tier4 child برای افراد زیر 16 سال
 • ویزای Tier5 متقاضیان کار موقت و کوتاه مدت

روند دریافت ویزای مهاجرت کاری انگلستان Tier2  و هر آنچه لازم است بدانیم

مهاجرت کاری انگلستان
              مهاجرت کاری انگلستان

مهاجرت کاری انگلستان از دو طریق زیر امکان پذیر است.

پیشنهاد کار یا دعوت نامه کاری  از یک کارفرما و یا شرکت معتبر که برای متقاضی مهاجرت کاری انگلستان، ارسال می شود. البته در اینجا هم دعوت کننده و هم متقاضی مهاجرت کاری موظفند شرایطی را رعایت کنند.

دعوت کننده  باید آگهی  کاری را به مدت 3 ماه در انگلستان منتشر کند. در واقع ابتدا باید سعی کند از داخل انگلستان نیروی مورد نظر خود را تامین کند اگر فرد مورد نظر کارفرما یافت نشد موظف است از  اتحادیه اروپا فرد مورد نظر را جذب کند اگر  باز نتیجه دلخواه کارفرما حاصل نشد.

می تواند به یک فرد، مثلا از ایران دعوت نامه کاری ارسال کند و فرد متقاضی مهاجرت کاری انگلستان، پیشنهاد مربوطه را دریافت و فرم استخدام را پر کند. و بعد از آن متقاضی مهاجرت کاری، موظف است مدارک زیر را جهت ارسال  به سفارت انگلیس تهیه کند.

یک کد از دعوت نامه کاری معتبرکه از کارفرما  دریافت شده است.

یک سند که حقوق مناسب شما را نشان دهد.

مدرک زبان انگلیسی در سطح قابل قبول ( آیلتس 6 به بالا )

مبلغ 945 پوند به مدت 90 روز در حساب داشته باشید. البته اگر اسپانسر هزینه های شما را تقبل کند نیازی نیست این مبلغ را در حساب خود نگه دارید.

شرایط سنی بین 25 تا 40 سال

متقاضی مهاجرت کاری بعد از گرفتن این نوع ویزا می تواند سالیانه اقدام به تمدید ویزای خود کند و بعد از گذشت 5 سال برای اخذ اقامت دایم درخواست دهد.

این روش به مراتب سهل تر از روش اول است، متقاضی مهاجرت کاری ابتدا از طریق ویزای تحصیلی وارد خاک انگلستان شود. و سپس با یافتن کار و تخصص و اسپانسر مناسب اقدام به تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزایی از نوع مهاجرت کاری انگلستان کند.

مسلما شرایط برای استخدام و دریافت شغل برای فردی که در انگلستان فارغ التحصیل شده به مراتب سهل تر از موارد دیگر مهاجرت کاری انگلستان است.

بهتر است بدانید شرایطی وجود دارد تا بتوانید ویزای قبلی( توجه کنید اکنون در خاک انگلیس هستید) خود را به ویزای Tier2 تبدیل کنید:

 • در صورتی که ویزای قبلی شما ویزای نوعTier1 باشد.
 • در صورتی که قبلا با ویزای تحصیلی Tier4 در انگلستان به سر می برید.
 • اگر با ویزای موقت در یک شرکتی در انگلستان مشغول به کار هستید.
 • اگر شما یک نیروی تخصصی و کارآفرین هستید یا  در زمینه ای استعداد خاصی دارید.
 • اگر شما ویزای مخصوص در زمینه ورزش دارید.
 • اگر در حال نوشتن تز دکتری هستید.
 • اگر شما داری ویزای Tier5 هستید.
 • اگر شما همراه شخصی در انگلستان هستید که ویزایTier5 دارد.

اگر هیچ یک از این شرایط را در خاک انگلستان ندارید باید از انگلستان خارج شوید و از کشور ملی خود دوباره سعی کنید و تقاضای ویزای Tier2 (مهاجرت کاری انگلستان) را دهید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *