اقامت, انگلستان

4 راه برای دریافت اقامت کشور انگلستان

اقامت کشور انگلستان

به دلیل ویژگی های منحصر به فرد کشور انگلستان عده ی زیادی به دنبال اخذ اقامت کشور انگلستان هستند. کشور انگلستان از قدرتمندترین کشورهای جهان می باشد که در زمینه ی اقتصاد همواره پیشرو بوده است. همچنین این کشور در زمینه های فیلم و رسانه و موسیقی هم پیشرو بوده است و به دلیل نفوذ زیاد در جهان از آن به عنوان سیاست جهانی نیز یاد می شود. پس با این اوصاف افراد زیادی به دنبال اقامت در این کشور هستند.

روش های مختلفی برای اخذ اقامت انگلستان وجود دارد که ما در این مقاله به معرفی این روش ها خواهیم پرداخت.

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

ازدواج، یکی از راه های اخذ اقامت در کشور انگلستان است. افراد بعد از ازدواج با فرد تبعه ی انگلستان می توانند جهت دریافت ویزا و اقامت در انگلستان اقدام نمایند. از شرایط این نوع ازدواج این است که متقاضی باید با فردی ازدواج کند که حتماً شهروند کشور انگلستان باشد.طبق قوانین این کشور برای دریافت این نوع ویزا باید هر دو طرف بالای 18 سال سن داشته باشند و طرفین باید اثبات کنند که با هم به مدت 18 ماه رابطه دارند و قصدشان از ازدواج فقط گرفتن اقامت انگلستان نیست.

   انواع ویزای ازدواج در کشور انگلستان

1)  ویزای نامزدی: این نوع ویزا به دلیل اینکه طرفین هنوز به صورت رسمی ازدواج نکرده اند، اعتبار زمانی کمتری دارد. این ویزا به مدت 6 ماه است. بعد از ازدواج در کشور انگلستان در این 6 ماه، افراد باید به کشور خود بازگردند و برای ویزای ازدواج از طریق کشور خود اقدام نمایند.

2)  ویزای ازدواج : این نوع ویزا قابل قبول تر از ویزای نامزدی است. به خاطر همین مدت آن 33 ماه است و بعد از اتمام این تاریخ برای 33 ماه دیگر هم قابل تمدید است. افراد در صورتی که شرایط اقامتی را داشته باشند، بعد از 5 سال می توانند برای اقامت انگلستان به صورت دائم اقدام کنند.

نکته ی دیگری که در اخذ ویزای ازدواج باید توجه داشت این است که شخص درخواست کنند باید مدارکی که نشان دهنده ی توانایی مالی شخص برای تأمین هزینه های خود وهمسرش است را به دولت انگلستان تحویل دهد.

اقامت انگلستان از طریق ویزای سرمایه گذاری

به طور کلی 3 نوع ویزای سرمایه گذاری در انگلستان وجود دارد که به طور خلاصه به معرفی آن‌ها می پردازیم.

ویزای سرمایه گذاری 200 هزار پوندی:

این روش یکی از پرطرفدارترین روش های سرمایه گذاری در انگلستان می باشد و مناسب افرادی است که به دنبال تأسیس یک شرکت و یا کارآفرینی در انگلستان هستند.

از شرایط این نوع ویزا، داشتن مبلغ 200 هزار پوند و یا معادل آن در بانک‌های مورد تأیید انگلستان می باشد. برای دریافت این نوع ویزا داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی می باشد.

فرد سرمایه گذار باید 2 تبعه ی انگلیسی را به مدت 5 سال استخدام کند و برای آن‌ها حقوق و مالیات به دولت انگلستان پرداخت نماید. مدت اعتبار این ویزا 3 سال و 4 ماه است و به مدت 2 سال هم قابل تمدید می باشد.

در این نوع ویزا، شخص بعد از 5 سال اقامت در انگلستان می تواند درخواست اقامت دائم در انگلستان دهد.

   ویزای سرمایه گذاری 50 هزار پوندی:

این نوع ویزا تنها مختص کسانی است که مدرک دانشگاهی خود را از کشور انگلستان دریافت کرده اند. به این نوع ویزا، ویزای کارآفرینی پس از تحصیل هم می گویند. اشخاص بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های انگلستان می توانند با ارائه ی مدارکی دال بر اینکه مبلغی معادل 50 هزار پوند در حساب بانکی شان دارند، ویزای تحصیلی خود را به ویزای سرمایه گذاری تبدیل نمایند.

از دیگر شرایط دریافت این نوع ویزا، داشتن مدرک زبان انگلیسی می باشد، این ویزا 3 سال و 4 ماه اعتبار دارد و بعد از 2 سال قابل تمدید است. به این ترتیب متقاضی می تواند بعد از 5 سال اقامت در انگلستان برای اخذ اقامت انگلستان به صورت دائم اقدام نماید.

3) ویزای سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی: این روش یکی از سریع ترین راه‌های کسب اقامت انگلستان می باشد و بر خلاف سایر روش های سرمایه گذاری نیازمند هیچ گونه شرایط خاصی نیست و فرد با داشتن مبلغ 2 میلیون پوند می تواند پس از 5 سال اقامت در انگلستان برای اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام نماید.

اقامت انگلستان از طریق ویزای تحصیلی(Tier 4)

ویزای تحصیلی کشور انگلستان به دو نوع تقسیم می شود. یکی برای افراد زیر 16 سال و دیگری مناسب افراد بالای 16 سال است.برای دریافت اقامت انگلستان از طریق تحصیل، افراد باید حداقل سه ماه پیش از شروع ترم تحصیلی اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کنند. فرد پس از دریافت این نوع ویزا می تواند با تمدید این ویزا و یافتن یک شغل نیمه وقت،اقامت انگلستان را بدست آورد.

اقامت انگلستان از طریق تولد

تا پیش از سال 1983 تمامی نوزادانی که در انگلستان متولد می شدند به راحتی می توانستند اقامت انگلستان را دریافت دارند ولی بعد از این سال اخذ اقامت از طریق تولد پیچیده تر شد و امروزه تنها افرادی قادر به اخذ این نوع اقامت می شوند که یکی از والدینشان از شهروندان انگلیس بوده و یا مقیم دائم این کشور باشند.

اقامت انگلستان از طریق پناهندگی

از دیگر روش های کسب اقامت در کشور انگلستان درخواست پناهندگی به این کشور است که این روش دارای شرایط خاصی استو پس از ارائه ی مدارک لازم، در صورت تأیید شدن از سوی دولت انگلستان، افراد به تبعیت انگلستان در می آیند و اقامت دائم در انگلستان را دریافت می کنند.

اقامت انگلستان از طریق ویزای توریستی کشور انگلستان

روش دیگر اقامت در کشور انگلستان استفاده از ویزاهای توریستی است.

  • ویزای ویزیتوری استاندارد: این نوع ویزا برای بازدید از کشور انگلستان در نظر گرفته شد است و افرادی که مایل به دیدار خانواده، دوستان، شرکت در فعالیت های ورزشی و انجام بیزینس هستند می توانند از این نوع ویزا ها استفاده کنند.
  • ویزای ویزیتوری ازدواج: این ویزا مختص افرادیست که قصد ازدواج یا ثبت ازدواج در کشور انگلستان را دارند.
  • ویزای پرداخت مجاز: این ویزا مناسب افراد متخصص و با مهارت خاص می باشد.

قبل از اقدام به اقامت انگلستان به یکی از روش های فوق باید فرد متقاضی شرایط مختلفی را مورد بررسی قرار دهد مثلاً آگاهی از هزینه های زندگی و مشکلات زندگی در این کشور کمک شایانی به افراد برای تصمیم گیری جهت مهاجرت و اقامت در کشور انگلستان خواهد کرد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *