تحصیلی, فرانسه

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش فرانسه

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش فرانسه

همان طور که می دانید برای پذیرش و مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه باید به حتم با مدارک و شرایط لازم برای پذیرش فرانسه آشنا باشید. بدین روی موسسه مهاجرتی و حقوقی آوات در این مقاله شما عزیزان دانشجو و غیر دانشجو را با این موارد آشنا می کند.

همچنین نکته ی مهمی که دراین مقاله به آن می پردازم مدارک و شرایط تحصیل برای 2 گروه متقاضی مهاجرت می باشد.

اول باید به گروهی که تعداد بیشتری از درخواست کنندگان یعنی افرادی که به قصد تحصیل اقدام می کنند، یاد کنیم و بعد از آن نوبت به اشاره به خانواده ها و افرادی است که با هدف غیر تحصیلی ورود می کنند. این پروسه در چند مرحله انجام می شود که درادامه به ان ها می پردازیم.

اخذ پذیرش

شما می بایستی تمامی مدارک لازم را برای اخذ پذیرش ارائه دهید. برای این مورد باید الزامات هر دانشگاه به صورت جداگانه مطلع شوید.

مدارک مورد نیاز برای متقاضیان مقطع ارشد با توجه به مدارک و شرایط لازم برای پذیرش فرانسه جهت تکمیل درخواست پذیرش خود شما مستلزم هستید که مدارک زیر را پس از ثبت نام و درخواست آنلاین آماده کرده و ارائه دهید:

 • همان طور که می دانید، در این فرایند شرط اول اخذ مدرک از سازمان و یا ارگان معتبر است که از مدارک و شرایط لازم برای پذیرش فرانسه می باشد.

 

 •  مدرک باید توسط مسئولان ثبت نام دانشگاه و حوزه امتحانات تایید شود و سپس از سمت دانشگاه ارسال شود.

 

 •  نکته قابل اهمیت در این مورد ارسال کپی برابر اصل مدرک می باشد و بهتر است که مدرک خود را برای استفاده های دیگر نگه دارید.

 

 •  باید مدارک را به زبان رسمی کشوری تحصیل شده دران ارسال کنید و اگر زبان سوئدی، دانمارکی، نروژی، انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی زبان رسمی کشور شما نبود، باید مدارک را با ترجمهی رسمی نیز ارسال نمایید. این ترجمه شامل زبان های سوئدی، انگلیسی، فرانسه یا آلمانی می باشد.

 

 •  نمرات واحدهای گذرانده ترم دورهای قبل از دوره تقاضا شده برای مهاجرت همانند مورد قبلی باید به زبان مدرک ارائه شده خودتان توجه کنید.

همچنین این مورد درمورد نمرات ارسالی و تایید آن ها نیز وجود دارد. بدین معنی که نمرات و توضیحات مرتبط می تواند به زبان رسمی کشور خودتان ارسال شود.

این درصورتی است که زبان اصلی کشور شما یکی ازبین زبان های سوئدی، دانمارکی، نروژی یا انگلیسی و فرانسوی باشد. درصورتی که کشور مورد نظر و متقاضی فرد درخواست کننده دارای زبان های مذکور نباشد باید مدرک شما به زبان فرانسه ترجمه شود.

 

 •  برخی کشورها شرایط ویژه ای در مورد مدارک و شرایط لازم برای پذیرش فرانسه هستند.

 

 •  همان طور که درمورد مدرک گفته شد؛ نمرات و ملحقات آن نیز که زیر مجموعه مدارک فرانسه می باشد باید توسط امور ثبت نام و امتحانات تایید و ثبت و سپس این ریز نمرات به همراه مدرک به دانشگاه مقصد ارسال شود.

 

 •  در این حوزه نیز شما می بایستی نمرات و اطلاعات خودتان را به صورت کپی برابر اصل ارائه دهید و مدرک اصلی را نزد خود نگه دارید.

 

 • گواهی اثبات مهارت های زبان انگلیسی

 

 •  ثابت کنید شرایط ویژه جهت ورود به دانشگاه را شامل هستید.
  برای مطلع شدن از اطلاعات لازم برای هر دانشگاه با توجه به متفاوت بودن شرایط هر دانشگاه و مدارک و شرایط لازم برای پذیرش فرانسه باید به سایت مربوط به هر دانشگاه مراجعه کنید.

دیگر مدارک مورد نیاز برای دانشگاه

همان طور که گفته شد؛ برخی دانشگاه ها مدارک بیشتری را می طلبند و برای آشنایی با آن ها باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.
و همچنین با توجه به مدارک فوق، خواهشمندیم که مدرک اضافی به ارگان مورد نظر تا زمانی که از شما درخواست شود، ارسال نشود.

 • پایان نامه ها و مقالات
  در دانشگاه ها ارائۀ پایان نامه و مقالات یکی از مدارک برای ورود به دانشگاه می باشد، این مدارک باید مستقیماً به دانشگاه ارسال شود.

 

 • خلاصه مقاله
  خلاصۀ مقالات که به صورت معمول 10 صفحه می باشد باید به بخش پذیرش دانشگاه ارسال شود.

 

 • توصیه نامه
  این مدارک باید به روش های دانشگاه موردنظر مستقیماً یا از طریق بارگذاری در وب سایت ارائه شود.

 

 • انگیزه نامه
  این مدارک نیز باید به دو روش گفته شده در سطور قبلی ارسال شود یعنی: ازطریق بارگذاری در وب سایت و یا به روش مستقیم.

 

 • سایر مدارک

 

 • دیپلم مکمل (دیپلم افتخار اروپایی)
  مدرک دیپلم مکمل مدارک در کشورهای اروپایی است و آن را به مدرک تحصیلات عالی پیوست می کنند. دیپلم مکمل برای ارائه ی روشی برای مقایسۀ مهارت های دانشجوی اروپایی با سایر دانشجویان مهاجر به این کشورها است.
 • تغییر نام و فامیلی
  اگر شما قصد تغییر نام و نام فامیلی خود را دارید، به عنوان مثال هنگام ازدواج، باید مدرک مربوط را به ارگان مربوطه ارائه دهید.

چگونگی و مدارک و شرایط لازم برای پذیرش فرانسه

قبل از تحصیل در مقطعی و یا رشته های مورد نظرتان در فرانسه، لازم است که به پذیرش دانشگاه مورد نظر درخواست بدهید.
در این باره به صورت محدود اطلاع رسانی کرده ایم. در این مقاله نیز در مورد مدارک پذیرش فرانسه به عنوان یکی از پر متقاضی ترین کشور ها صحبت خواهیم کرد.
البته قابل ذکر است که ارسال مقاله به کشوری مانند فرانسه مشابه هر کشور دیگری در دنیاست اما تفاوت هایی را داراست که در ادامه به آن ها می پردازیم.
یک نکته قابل اهمیت و شایان ذکر این است که حتی اگر یک تبعۀ اروپایی یا یک دانشجوی بین المللی باشید بهتر است که مراحل درخواست و ارسال مدارک و شرایط لازم برای پذیرش فرانسه لازم را به طور کامل در مدت زمان تعیین شده انجام دهید. انجام این مراحل نشان می دهد که از نظر مقام های مربوط شما آماده ورود به دانشگاه هستید و در پی آن سرعت دریافت پذیرش شما با توجه به مدارک و شرایط لازم برای پذیرش فرانسه افزایش خواهد یافت.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *