تحصیلی, فرانسه, کاری

شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه

شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه

دانشجویان مقیم فرانسه به منظور اشتغال به کار باید نسبت به شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه آگاهی های لازم را کسب نمایند تا بتوانند طبق ضوابط موجود و با توجه به مقطع تحصیلی خود اجازه کار در کشور فرانسه را به دست آورند.

شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه شامل چه مواردی است؟

آن دسته از افراد متقاضی که از طریق اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در این کشور اقامت می کنند. حائز شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه خواهند بود. به طور معمول اجازه کار در زمان اشتغال به تحصیل در کشور فرانسه بستگی به آن دارد که فرد متقاضی در کدام مقطع تحصیلی در دانشگاه های فرانسه مشغول به ادامه تحصیل باشد. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه های فرانسه مشغول به تحصیل می باشند اجازه دارند تا 20 ساعت در طول یک هفته به کار بپردازند.

امکان کار برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه تا 20 ساعت در طول یک هفته است. دانشجویان مقطع دکتری نیز از این فرصت بهره مند خواهند بود که بین 30 تا 40 ساعت در طول یک هفته به فعالیت در بازار کار فرانسه مشغول شوند. افراد متقاضی بر اساس شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه می توانند به طور میانگین حقوقی به مبلغ 8 تا 10 یورو را به ازای هر ساعت کار دریافت نمایند. درآمدی که از طریق اشتغال به کار ضمن تحصیل در فرانسه عاید دانشجویان می شود تامین کننده بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل در دانشگاه و زندگی در کشور فرانسه خواهد بود.

از جمله شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه آن است که دانشجویان متقاضی کار حین تحصیل در فرانسه به شرط ثبت نام در طرح دانشجویان بهداشت ملی اجازه کار دانشجویی را در فرانسه به دست خواهند آورد. دانشجویان بین المللی به منظور آن که بتوانند در داخل خاک فرانسه به کار در زمان تحصیل بپردازند می بایست اجازه معتبر اقامت را دارا باشند.

با توجه به شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه اجازه اشتغال به کار در این کشور به کلیه دانشجویانی تعلق می گیرد که نسبت به ثبت نام در سال اول دانشگاه اقدام نموده اند و همچنین کسانی که در کالج های زبان فرانسه به صورت تمام وقت ثبت نام نموده اند اجازه اشتغال به کار در کشور فرانسه را به دست می آورند. افرادی که اجازه اشتغال به کار ضمن تحصیل در کشور فرانسه را به دست می آورند دیگر احتیاجی به اخذ اجازه اشتغال موقت پیدا نخواهند کرد. دانشجویان متقاضی اجازه کار در زمان ادامه تحصیل در سایر دانشگاه ها را نیز دارند. از این رو اشتغال به کار در زمان تحصیل در فرانسه تنها محدود به همان دانشگاهی که دانشجو در آن در حال تحصیل است نمی باشد.

مشاغل موجود جهت کار همزمان تحصیل در فرانسه

با توجه به شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه دانشجویانی که تمایل دارند حین تحصیل در فرانسه به اشتغال به کار بپردازند می توانند در زمینه های مختلفی مشغول به کار شوند. از جمله مشاغلی که دانشجویان متقاضی کار در فرانسه می توانند انجام دهند اشتغال به کارهایی از قبیل تدریس خصوصی، فعالیت در بخش های فرهنگی و ورزشی، کمک رساندن به دانشجویان معلول، فعالیت در مرکز حرفه ای، پشتیبانی از بخش های تبلیغاتی، نگهداری از کودک، بازاریابی تلفنی، ترجمه و تست نرم افزار یا بازی است.

بر طبق شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه مدت زمان قرارداد کاری برای دانشجویانی که اجازه کار در فرانسه را دارند 1 سال است. این افراد می توانند 670 ساعت در طول 1 سال به اشتغال به کار بپردازند. شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه این امکان را برای دانشجویان علاقه مند به کار در فرانسه فراهم می سازد، در کنار کارهایی که از سوی دانشگاه آگهی می گردد. اجازه کار در مشاغل دیگر را نیز داشته باشند.

همان گونه که در رابطه با شرایط کار در فرانسه ذکر شد. اجازه کار در زمان تحصیل برای دانشجویان مقیم فرانسه با توجه به این که فرد متقاضی در کدام یک از مقاطع تحصیلی مشغول به تحصیل در دانشگاه است متفاوت خواهد بود. هر دانشجو می بایست با توجه به شرایط تحصیلی خود جهت اشتغال به کار در فرانسه اقدام نماید. کسانی که در فرانسه در حال تحصیل هستند با توجه به آن که از امکان کار حین تحصیل برخوردار می باشند. قادر خواهند بود پس از اتمام تحصیلات و فارغ التحصیلی از دانشگاه به صورت نامحدود از نظر مدت زمانی به کار در فرانسه پرداخته و بعد از گذراندن پروسه ای که بین 3 تا 5 سال زمان می برد. نسبت به اخذ اقامت دائم و نیز تابعیت فرانسه اقدام نمایند.

مزایای کار همراه با تحصیل در فرانسه

مزیت هایی که در رابطه با کار ضمن تحصیل در کشور فرانسه برای دانشجویان علاقه مند به کار در این کشور وجود دارد می تواند. تاثیرات به سزایی در زندگی این دسته از دانشجویان داشته باشد. از جمله مزایای کار ضمن تحصیل در فرانسه شامل موارد زیر است:

  • تقویت زبان فرانسوی: دانشجویانی که بر طبق شرایط کار در فرانسه مبادرت به اشتغال به کار در این کشور می نمایند از فرصت های ارزشمندی جهت آمیختگی عمیق تر با فرهنگ و زبان فرانسه بهره مند می گردند. اشتغال به کار در فضای واقعی و در بین مردم این امکان را برای متقاضیان فراهم می سازد که نحوه خدمت رسانی به مشتریان را فرا بگیرند. با حساب و کتاب به شیوه فرانسوی آشنایی پیدا کنند، اصطلاحات عامیانه ای را که در زبان فرانسه وجود دارد یاد بگیرند.

 

  • تجربه ای که بر پایه احراز شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه برای دانشجویان ایجاد می گردد را از طریق مطالعه هیچ کتاب و تحصیل در هیچ دانشگاهی نمی توان به دست آورد.

 

  • آشنایی با فرهنگ فرانسه: به هر میزان که فرد متقاضی بیشتر در بین مردم فرانسه زندگی کرده و با آن ها در تعامل باشد قادر خواهد بود آشنایی بیشتری با فرهنگ و زندگی مردم فرانسه به دست آورد. اشتغال به کار در فرانسه امکان درک فضای واقعی موجود در فرانسه را مهیا می سازد.

 

  • مدیریت هزینه ها: از آنجایی که تحصیل و زندگی در فرانسه تا حدی هزینه در بر خواهد داشت. چنانچه فرد متقاضی بتواند از طریق احراز شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه به فعالیت در بازار کار این کشور اقدام نماید قادر خواهد بود در پس انداز پول و مدیریت بهتر مخارج و هزینه های خود عملکرد موفق تری را داشته باشد.

 

  • کسب رزومه کاری: دانشجویانی که بر اساس شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه به اشتغال به کار در خاک این کشور می پردازند می توانند نسبت به کسب یک رزومه کاری ارزشمند و مفید امیدوار باشند. کسب رزومه کاری خوب در زمان تحصیل در دانشگاه موجب می شود فرد متقاضی بعد از اتمام تحصیلات موقعیت های کاری بهتری را کسب نماید.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *