تحصیلی, فرانسه

اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه

اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه

کسانی که علاقه مند به تحصیل فرانسه هستند باید در ابتدا به اخذ پذیرش فرانسه مبادرت بورزند. به این منظور ضروری است افراد متقاضی نسبت به آگاهی از شرایط تحصیلی در دانشگاه های فرانسه اطلاعات کافی را کسب نمایند تا بتوانند با توجه به شرایط و امکانات موجود جهت تحصیل در فرانسه بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

مزیت های اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه چیست؟

مزیت های تحصیل در فرانسه عبارتند از:

  • امکان تحصیل رایگان در کشور فرانسه
  • برخورداری از معافیت در پرداخت هزینه های تحصیلی دانشگاه
  • معتبر بودن مدارک تحصیلی کشور فرانسه
  • برخورداری از اولویت در تامین خوابگاه های دانشجویی
  • بهره مندی از بیمه به طور کامل در کلیه مقاطع تحصیلی

از آنجایی که نزدیک به 200 میلیون نفر در سرتاسر جهان به زبان فرانسوی صحبت می کنند آشنایی با این زبان سبب می شود فرد متقاضی امکان برقراری ارتباط با 47 کشور جهان را داشته باشد.

شرایط دریافت تحصیلی پذیرش فرانسه در مقاطع تحصیلی مختلف

دانشگاه های فرانسه در راستای ارائه خدمات آموزشی به کسانی که متقاضی تحصیل در فرانسه هستند پاسخگوی درخواست متقاضیان جهت اخذ پذیرش فرانسه می باشند. افراد متقاضی تحصیل در فرانسه می توانند در دانشگاه های معتبر این کشور در رشته های تحصیلی گوناگون و مقاطع مختلف تحصیلی نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه اقدام نمایند.

اخذ پذیرش در مقطع لیسانس

افرادی که جهت تحصیل در مقطع لیسانس مبادرت به اخذ پذیرش فرانسه می نمایند در 90% اوقات از دارا بودن مدرک زبان فرانسوی بی بهره اند. از همین رو کشور فرانسه اقدام به برگزاری کلاس های زبان در مقطع لیسانس کرده است.

اما باید توجه داشت که اخذ ویزا جهت شرکت در این دوره ها کاری بسیار دشوار و مشکل است و غالبا در اخذ آن موفقیت حاصل نمی شود.

دوره های زبان فرانسه به طور معمول 2 سال برگزار می گردند. چنانچه این دوره ها در مراکز آموزشی ارائه شوند هزینه ای به مبلغ 2500 یورو را در بر خواهند داشت. برگزاری کلاس های زبان فرانسه در مراکز خصوصی نیز برای افراد متقاضی تحصیل در فرانسه مبلغ 4700 یورو تمام می شود.

با توجه به مطالبی که بیان شد بهتر است افراد متقاضی تحصیل در فرانسه قبل از اقدام به اخذ پذیرش فرانسه مدرک زبان فرانسه را در کشور خود اخذ کرده باشند. کسانی که به منظور تحصیل در فرانسه در مقطع تحصیلی لیسانس اقدام می کنند از امکان تحصیل رایگان در این کشور برخوردار می شوند و تنها لازم است در ابتدای امر هزینه ورود به دانشگاه را پرداخت کنند. تحصیل در فرانسه در این مقطع از طریق گذراندن واحدهای درسی صورت می گیرد و در برخی رشته های دانشگاهی دانشجو باید پایان نامه ارائه دهد.

همچنین امکان استفاده از امکانات خوابگاهی و 20 ساعت کار در هفته در کنار ادامه تحصیل برای افراد علاقه مند به تحصیل در فرانسه فراهم است. افرادی که موفق به اخذ پذیرش فرانسه شده و در یکی از دانشگاه های این کشور به تحصیل می پردازند این امکان را خواهند داشت که بعد از پایان تحصیلات خود بین 6 ماه تا 1 سال اقامت فرانسه را به دست آورند.

اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس

طول دوره تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های فرانسه به طور معمول 2 سال است و به 2 دوره یک ساله تحت عنوان master1 و پیش دکتری تقسیم بندی می شود. به منظور اخذ پذیرش فرانسه جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالا به طور مثال مقطع فوق لیسانس نیاز به داشتن معدل خاصی اعلام نگردیده است اما دارا بودن معدلی خوب و سن مناسب و رزومه قوی به صورت غیر مستقیم بر موقعیت فرد متقاضی تحصیل در فرانسه تاثیرگذار است.

دانشگاه های فرانسه در راستای موافقت یا رد درخواست متقاضیان به منظور اخذ پذیرش فرانسه مدارکی را که از سوی این افراد ارائه شده است به دقت بررسی می کنند و بر این اساس مشخص می شود که فرد می بایست تحصیلات خود را از دوره master1 شروع کند یا از دوره پیش دکتری مشغول به تحصیل شود.

چنانچه دانشگاه مربوطه تشخیص دهد که فرد متقاضی باید تحصیلات خود را از master1  شروع کند دانشجو می تواند پس از آغاز سال تحصیلی نسبت به ارائه موضوع پایان نامه مبادرت ورزد اما اگر قرار بر آن شد تحصیل در فرانسه را از دوره پیش دکتری آغاز نماید ضروری است که در ابتدای کار موضوع پایان نامه خود و استاد راهنمای مربوطه را انتخاب نماید.

متقاضیان تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس لازم است حداقل مدرک زبان B2 فرانسه را داشته باشند. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس ملزم به گذراندن واحدهای درسی و ارائه پایان نامه هستند.

اخذ پذیرش در مقطع دکتری

تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری شرایطی مشابه با مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس دارد و تنها تفاوت این مقطع با دو مقطع دیگر آن است که شروع سال تحصیلی در این مقطع تنها از ابتدای سال میلادی انجام می پذیرد.

همچنین در برخی از موارد اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز ممتاز نیازی به ارائه مدرک زبان B2 فرانسه ندارند. کسانی که موفق به اخذ پذیرش فرانسه در مقطع تحصیلی دکتری می شوند، به طور معمول به صورت ماهیانه مبلغی بین 1400 تا 2800 یورو به عنوان حقوق دریافت می کنند. اخذ پذیرش فرانسه در مقطع دکتری نسبت به مقاطع دیگر دشوارتر است.

ویزای تحصیلی فرانسه

افراد متقاضی تحصیل در فرانسه باید به منظور مهاجرت تحصیلی به این کشور و شروع تحصیل در مراکز آموزشی که پذیرش تحصیلی را از سوی آن ها کسب کرده اند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی مورد نیاز خود درخواست دهند.

ویزای تحصیلی فرانسه با توجه به شرایط متقاضیان تحصیل در فرانسه دارای اقسام مختلفی است که عبارتند از:

دانشجویانی که به منظور شرکت در یک امتحان و یا کنکور قصد ورود به خاک فرانسه را دارند می توانند جهت اقامت کوتاه مدت خود که حداکثر تا 90 روز اعتبار دارد ویزای تحصیلی دریافت نمایند. در صورتی که دانشجو موفق عمل کند و پذیرش قطعی را در واحد آموزش مورد نظر کسب نماید قادر خواهد بود بدون آن که مجددا به کشور مبدا برگردد ویزای اقامت بلندمدت را دریافت کند.

کسانی که قصد تحصیل در فرانسه را به مدت کمتر از 6 ماه دارند می توانند نسبت به اخذ ویزای کوتاه مدت درخواست دهند.

تمامی دانشجویانی که از کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا جهت ادامه تحصیل در فرانسه به مدت بیشتر از 6 ماه به این کشور می آیند می بایست ویزای تحصیلی بلندمدت را دریافت کنند. مدت اعتبار ویزای تحصیلی بلندمدت به منظور تحصیل در فرانسه یک سال است و در صورت نیاز قابل تمدید خواهد بود.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *