انگلستان, انگلیس, خرید ملک

اقامت در انگلستان از طریق خرید ملک

اقامت در انگلستان از طریق خرید ملک

اقامت در انگلستان از طریق خرید ملک

اقامت در انگلستان از طریق خرید ملک، یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ها در این کشور است. انگلستان شرایط مساعدی برای سرمایه‌گذاری دارد به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در این کشور هستند. با توجه به اینکه واحد پول این کشور از معتبرترین واحدهای پولی جهان است، بسیاری به دنبال اقامت در انگلستان از طریق خرید ملک هستند. خرید ملک در انگلستان تنها شامل این کشور نمی‌شود بلکه سایر کشورها را نیز در بر خواهد گرفت. برای خرید ملک در انگلستان، اقدام از طریق نقدی از معامله با رهن و وام بهتر و آسانتر است.

این نوع از اقامت، طرفداران خاص خود را دارد. طبیعی است که افراد معمولی به این نوع از اقامت نمی‌اندیشند چون توانایی اقدام در این زمینه را ندارند. معمولا تجار و سرمایه‌داران هستند که این نوع از اقامت را برای خود در نظر می‌گیرند.

شرایط اقامت انگلستان از راه خرید ملک

کسانی که به دنبال اقامت در انگلستان از طریق خرید ملک هستند باید بدانند که از سه طریق می‌توانند در این زمینه اقدام کنند.

۱-خرید ملک در انگلستان به صورت نقدی

افرادی که متقاضی خرید ملک به صورت نقدی هستند، اگر در انگلستان باشند باید ملک خود را خریداری کنند اما اگر در خارج از انگلستان باشند باید ملکی را تعیین کرده و پس از انتقال دادن پول خود از طریق صرافی، آن را به حساب شرکت مورد نظر خود واریز کنند.

۲-خرید ملک در انگلستان با دریافت وام بانکی

متقاضیان خرید ملک از طریق وام بانکی باید اقامت انگلستان را داشته باشند تا بتوانند از بانک‌های این کشور وام بگیرند. شرایط درآمد و نوع اقامت این افراد برای بانک‌های انگلیس اهمیت دارد. کسانی که متقاضی خرید ملک در خارج از انگلستان هستند، باید با شرکت‌های مورد نظر در این کشور همکاری کرده و نوع ملکی که خواهان آن هستند مشخص کنند. این که ملک مورد نظر اداری، تجاری یا مسکونی باشد برای فرد از اهمیت بسیاری برخوردار است.

کسانی که متقاضی اقامت در انگلستان هستند باید بدانند که اگر بخواهند از طریق وام برای خرید ملک، اقدام کنند نیازمند داشتن مقداری سپرده به مدت ده سال هستند. در این موارد، فرد وام‌دهنده باید از جزییات درآمد و مخارج اطلاع داشته باشد و به یاد بیاورد که وام‌گیرنده باید بودجه خرید ملک در انگلستان و هزینه وکیل و تمبر را داشته باشد.

۳- خرید ملک در انگلستان از طریق پیش خرید

در این نوع از خرید، ملک مورد نظر به عنوان پیش فروش خریداری شده و نحوه پرداخت آن بسته به شرکتی که این ملک را می‌سازد متفاوت است. به طور کلی می‌توان گفت در این نوع از خرید ملک، ۲۵درصد مبلغ به عنوان پیش پرداخت داده و ۹۰درصد آن در مراحل پایانی پروژه داده می‌شود.

-هزینه خرید ملک در انگلستان

قیمت خانه و ملک در انگلستان از 80 تا 200 هزار پوند متفاوت است. املاکی که قیمت زیر ۲میلیون پوند دارند به اقامت دائم در انگلستان منجر نمی‌شوند. اکثر افرادی که دارای اقامت دائم انگلستان هستند از طریق خرید ملک اقدام نکرده‌، بلکه از طریق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی به این مورد اقدام کرده‌اند. در برخی از موارد اگر خرید ملک به سرمایه‌گذاری ۲میلیون پوندی در این کشور بینجامد با موافقت دولت انگلستان اقامت دائم را برای فرد به ارمغان خواهد آورد. هزینه اجاره ملک در کشور انگلستان در حدود ۸۰۰پوند و هزینه‌های دیگر در حدود ۱۰۰پوند برای فرد خواهد بود. هزینه زندگی در شهرهای مختلف در انگلستان متفاوت بوده و در منچستر در حدود سی درصد کمتر از شهر لندن و حومه آن است.

قیمت خرید ملک در انگلستان سال‌های بسیار زیادی است که بدون تغییر و نوسان باقی مانده است. خانه‌ها در شهر لندن، به طور میانگین در حدود ۴۸۲هزار پوند به فروش می‌رسند. مطابق آخرین آمارهای ارائه شده در این مورد، که توسط لند رجیستری و اداره آمار ملی انگلستان ارائه شده است آمار افزایش قیمت در این زمینه در حدود ۴/۲درصد نسبت به سال قبل بوده است.

بر این اساس، قیمت مسکن در پایتخت این کشور جایگاه خود را در مرتبه بالای خود حفظ کرده است. چنین مواردی سبب شده است که محدودیت‌هایی جهت فروش برای افراد ایجاد شود. قیمت‌های خرید و فروش مسکن در انگلستان در طی سال‌های گذشته متفاوت بوده است.

-مزایای خرید ملک در انگلستان

انگلستان ثبات اقتصادی و سیاسی بسیاری دارد. خرید ملک در این کشور بهترین راه ورود به بازار تجارت قاره اروپا است. کشور انگلستان از برترین استانداردهای زندگی در بین کشورهای جی ۸است. پاسپورت کشور انگلستان از باارزش‌ترین پارسپورت‌های سفر محسوب می‌شود. انگلستان کشوری است که از لحاظ فرهنگی و دینی تنوع بسیار دارد و نظام مالیاتی آن برای سرمایه‌گذاران خارجی این کشور از اهمیت بسیاری برخوردار است. انگلستان استانداردهای آموزشی بسیاری دارد و بعد از ۶ماه اقامت در آن می‌توان از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان آن بهره‌مند شد. بازار ملک در انگلستان اخیرا سیر صعودی داشته و در حدود ۶درصد رو به افزایش بوده است. سرمایه‌گذاری در بازار ملک کشور انگلستان سود روزافزونی داشته و سالانه در حدود ۱۲درصد بوده است. خرید و اجاره ملک در این کشور، رایج‌ترین و پردرآمدترین تجارت محسوب شده است. اجاره مسکن در انگلستان در حدود ۶درصد بازدهی سرمایه در سال دارد. بهره‌برداری از سرمایه ۱۶ تا ۲۰درصدی این کشور با توجه به موقعیت مکانی ملک در نظر گرفته می‌شود.

-برای خرید ملک در انگلستان چه مدارکی مورد نیاز است؟

اقامت انگلستان  از مواردی است که اقدام در زمینه آن، نیازمند داشتن مدارکی است که توسط متقاضی آماده و ارائه می‌شود. ۱-داشتن اصل پاسپورت متقاضی و همسر و فرزندان او، ۲-ارائه اصل شناسنامه و کپی مربوط به آن. ۳-سند ازدواج متقاضی اگر تاهل اختیار کرده باشد.۴-ارائه گواهی تمکن مالی فرد۵-ارائه گواهی سلامت متقاضی، ۶-ارائه گواهی عدم سوئ پیشینه کیفری برای مشخص شدن اصالت و سلامت روان فرد، مدارکی هستند که باید توسط فرد ارائه شوند.

اقامت انگلستان از طریق خرید ملک یکی از گزینه‌هایی است که توسط متقاضیان این نوع از مهاجرت به طور جدی دنبال می‌شود. رشد پایدار سالیانه ملک در این کشور سبب شده است تا افراد بسیاری به این سمت روی بیاورند، اما باید دانست که قدم گذاشتن در این راه، بدون داشتن آگاهی و اطلاع کامل از شرایط اقامت، ممکن است به هدف نینجامد. بنابراین اگر قصد گرفتن اقامت انگلستان را دارید حتما با مشاوران و وکلای مربوط به این موارد مشورت کنید.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *