عمان, کاری

شرایط انواع ثبت شرکت در عمان چیست؟

انواع ثبت شرکت در عمان
در واقع انواع ثبت شرکت در عمان را به چند دسته تقسیم بندی می کنند. متقاضیانی که خواهان سرمایه گذاری در کشور عمان از طریق ثبت شرکت در عمان هستند توجه داشته باشند که انواع ثبت شرکت در عمان مختلف است. بنابراین اگر می خواهید در این زمینه اطلاعات خود را افزایش دهید می توانید این مطلب را تا آخر مطالعه نمایید.

شرایط انواع ثبت شرکت در عمان

انواع ثبت شرکت در عمان

انواع ثبت شرکت در عمان

کشور عمان برای سرمایه گذاری یکی از بهترین کشورهای حال حاضر دنیا است. زیرا بر طبق برنامه اقتصادی که کشور عمان برای کشور خود تعریف کرده است قرار است که بر طبق این برنامه، عمان در ﺁینده به کلی اقتصاد نفتی خود را تغییر داده و از ساختار اقتصادی نفتی رها شود و به سمت صنعتی شدن حرکت نماید.

از این رو این سیاست باعث شده که کشور عمان در جهت انواع ثبت شرکت در عمان اقدام به جهت سرمایه گذاری های مختلف در کشور خود نماید. به همین علت برای این که متقاضیان انواع ثبت شرکت در عمان و سرمایه گذاری در این کشور تشویق به این کار شوند خدماتی به این سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد.

این کشور با ارائه امکاناتی نظیر گذاشتن شرایط ساده جهت سرمایه گذاری و همچنین ارائه انواع وام ها و تسهیلات قصد دارد که این متقاضیان را به سرمایه گذاری در این کشور علاقه مند نماید.

از متقاضیان سرمایه گذاری در کشور عمان کسانی که توانایی کارآفرینی دارند یا می توانند از طریق ثبت شرکت در این کشور کسب و کاری راه اندازی نمایند و در راستای این هدف به کشور عمان کمک شایانی می کنند دولت عمان به آن ها حمایت بیشتری هم انجام می دهد.

مقاله پیشنهادی: ثبت شرکت در دبی

خدمات و امتیازات برای علاقه مندان به انواع ثبت شرکت در عمان

دولت عمان برای تشویق سرمایه گذارن خارجی در کشور خود خصوصا متقاضیان انواع ثبت شرکت در این شرکت و شرایط و امتیازاتی در نظر گرفته است که می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  • برای تشویق و جذب سرمایه گذاران خارجی شروط بسیار ساده و حذف بسیاری از مراحل اداری صورت گرفته است
  • به سرمایه گذاران خارجی مجوز صد در صدی دارایی های داده می شود
  • سرمایه گذاران خارجی که با کمبود بودجه مواجه هستند وام های کلان با بهره های بسیار پایین ارائه می شود
  • آن دسته از سرمایه گذاران خارجی که قصد راه اندازی شرکت با تأمین تجهیزات وارداتی و صنعتی و کارخانه ای و یا قصد ایجاد نمایندگی شرکت ها را در این کشور دارند از دادن حق گمرکی معاف هستند.
  • سرمایه گذاران از معافیت گمرکی 10 ساله برخوردار هستند
  • از سرمایه گذاران خارجی مالیات بر درآمد شخصی دریافت نمی شود
  • شرکت ها و کارخانه هایی که توسط سرمایه گذاران خارجی تاسیس شده اند به مدت 10 سال معاف از مالیات هستند
  • همچنین از دیگر امکاناتی که دولت عمان برای متقاضیان انواع ثبت شرکت در این کشور و دیگر سرمایه گذاری ها در نظر گرفته است این است که آن دسته از سرمایه گذاران خارجی که به دلیل سیاست های کشور عمان به سرمایه و یا سود سرمایه آنها خسارت وارد شده است خسارتشان جبران می شود.
  • با استفاده از ضمانت نامه های صادراتی و آژانس های مالی بیمه نامه های معتبر برقرار می شود و…
کشور عمان ظرفیت زیادی برای جذب مهاجر و اعطای اقامت از طریق انواع ثبت شرکت  و سرمایه گذاری در این کشور و همچنین اعطای مالکیت دارایی ها دارد.

انواع ثبت شرکت در عمان

سرمایه گذاران خارجی

ثبت و مدیریت شرکت ها در کشور عمان زیر نظر اداره بازرگانی این کشور صورت می گیرد. طبق قانون تجارت کشور عمان تمامی متقاضیانی که قصد دارند در این کشور شرکت هایی ثبت و تاسیس کنند باید حداقل 30 درصد از سرمایه خود را با انتخاب یک شریک عمانی به او واگذار نمایند.

لازم به ذکر است که در برخی مواقع این شرکاء صوری هستند و طرف عمانی فقط با گرفتن حق مشارکتی و فقط به صورت اسمی سهامدار شرکت می شود. روند این کار بدین صورت است که فقط لازم است ماهیانه مبلغی به عنوان درصد به او پرداخت شود و او دیگر دخالتی در امور و میزان سود و زیان شرکت ندارد.

انواع شرکت قابل ثبت در عمان

شرکت با مسئولیت محدود:

این مدل شرکت یکی از  ثبت های شرکت در این کشور می باشد. سیستم و روال این نوع شرکت در کشور عمان کاملا مشابه با شرکت با مسئولیت محدود در ایران است. بدین شکل که باید حداقل دو شریک داشته باشید و تعیین کننده میزان تعهدات هر کدام از این شرکا به اندازه سرمایه ای است.

که در شرکت دارند. متقاضیان علاقه مند به این نوع شرکت بدانند که سرمایه مورد نیاز برای ثبت این نوع شرکت در عمان حداقل 10000 ریال عمانی است. شرکت های با مسئولیت محدود در کشور عمان به غیر از ضمانت نامه های مالی،  موضوعات بانکداری و یا تجارت هوایی می توان ثبت نمود.

شرکت های سهامی خاص:

از دیگر انواع ثبت شرکت در این کشور است. این نوع شرکت ها در کشور عمان یا به صورت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود و یا به صورت شرکت سهامی دولتی قابل ثبت می باشند.

شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود به گونه ای است که نمی توان سهام آنها را به عموم واگذار کرد ولی سهام شرکت های سهامی دولتی را می توان به غیر فروخت و به عموم مردم واگذار کرد.

برای ثبت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود نیازمند به 50000 ریال عمانی و برای شرکت های سهامی دولتی حداقل به سرمایه 150000 ریال عمانی نیاز هستید. همچنین برای ثبت شرکت های سهامی خاص، موضوع فعالیت این شرکت ها باید توسط وزارت بازرگانی و صنعت کشور عمان تایید شود.

ثبت شرکت در عمان در مناطق ﺁزاد:

این مورد نوعی دیگر از انواع ثبت شرکت در این شرکت می باشد. متقاضیانی که علاقه مند به ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان هستند بدانن که سرمایه گذار خارجی می تواند مالکیت صد در صدی شرکت خود را داشته باشد و در این شرکت ها نیازی به شریک عمانی نیست.

از مهم ترین مواردی که برای ثبت شرکت در مناطق ﺁزاد عمان ضروری می باشد ارائه‎ پروپوزال قوی به هیات تصمیم گیرنده آن مناطق می باشد. در صورتی که پروپوزال شما مورد تایید قرار گرفت می توان نسبت به ثبت این نوع شرکت اقدام کرد.

انواع ثبت شرکت در عمان

در این نوع ثبت شرکت تمام مراحل ثبت شرکت، اخذ اقامت و تحویل زمین در مدت 45 روز کاری انجام می گیرد. از مزایای ثبت این نوع شرکت در عمان می توان به مالکیتی 100 درصدی، اخذ اقامت برای سه نفر، افتتاح حساب بانکی، گواهی نامه رانندگی خلیجی و اخذ ای دی کارت اشاره کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *