عمان

شرایط ثبت انواع شرکت در عمان چیست؟

شراسط انواع ثبت شرکت در عمان
انواع ثبت شرکت در عمان به چند دسته تقسیم بندی می شود. متقاضیانی که خواهان سرمایه گذاری در کشور عمان از طریق ثبت شرکت در عمان هستند، توجه داشته باشند که شرایط ثبت انواع شرکت در عمان متفاوت است. اگر می خواهید در این زمینه اطلاعات خود را افزایش دهید می توانید این مطلب را تا آخر مطالعه نمایید.

کشور عمان برای سرمایه گذاری یکی از بهترین کشورهای حال حاضر دنیا است. زیرا بر طبق برنامه اقتصادی که کشور عمان برای کشور خود تعریف کرده است قرار است عمان در ﺁینده به کلی اقتصاد مبتنی بر نفت خود را تغییر داده و از ساختار اقتصادی نفتی رها شود و به سمت صنعتی شدن حرکت نماید.

این امر باعث شده کشور عمان شرایط ثبت انواع شرکت را برای اقدام جهت جذب سرمایه گذاری های مختلف در کشور خود تسهیل نماید. برای این که متقاضیان انواع ثبت شرکت در عمان و سرمایه گذاری در این کشور تشویق به این کار شوند، خدماتی به سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد. این کشور با ارائه امکاناتی نظیر گذاشتن شرایط ساده جهت سرمایه گذاری و همچنین ارائه انواع وام ها و تسهیلات قصد دارد که این متقاضیان را به سرمایه گذاری در این کشور علاقه مند نماید.

متقاضیان سرمایه گذاری در کشور عمان کسانی که توانایی کارآفرینی دارند، می توانند از طریق ثبت شرکت در این کشور کسب و کاری راه اندازی نمایند و در راستای این هدف به کشور عمان کمک شایانی می کنند. دولت عمان از آن ها حمایت بیشتری هم انجام می دهد.

مقاله پیشنهادی: ثبت شرکت در دبی

مزایای ثبت شرکت در عمان

 1. امتیازات ویژه ثبت شرکت با سرمایه گذاری خارجی در کشور عمان
 2. اخذ اقامت عمان با بالاترین درجه شهروندی یک ساله
 3. امکان اخذ اقامت برای همه شرکا و خانواده هایشان
 4. افتتاح حساب بانکی به صورت شخصی و شرکتی
 5. امکان استفاده از تسهیلات ویژه بانکی
 6. امکان اخذ اقامت این کشور برای خانواده و فرزندان زیر 18 سال
 7. امکان ورود به بازارهای عربی و آفریقایی
 8. با ثبت شرکت در عمان امکان تحصیل فرزندان در همه مقاطع تحصیلی حتی در شعبه های مدارس و دانشگاه های آمریکایی و اروپایی فراهم می شود.

خدمات و امتیازات برای علاقه مندان به ثبت شرکت در عمان

دولت عمان برای تشویق سرمایه گذارن خارجی در کشور خود خصوصا انواع ثبت شرکت شرایط و امتیازاتی در نظر گرفته است که می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • برای تشویق و جذب سرمایه گذاران خارجی شروط بسیار ساده و حذف بسیاری از مراحل اداری صورت گرفته است.
 • به سرمایه گذاران خارجی مجوز صددرصدی دارایی ها داده می شود.
 • سرمایه گذاران خارجی که با کمبود بودجه مواجه هستند از وام های کلان با بهره های بسیار پایین برخوردار می شود.
 •  سرمایه گذاران خارجی که قصد راه اندازی شرکت با موضوع تأمین تجهیزات وارداتی، صنعتی و کارخانه ای و یا قصد ایجاد نمایندگی شرکت های دیگر را در این کشور دارند از دادن حق گمرکی معاف هستند.
 • از سرمایه گذاران خارجی مالیات بر درآمد شخصی دریافت نمی شود.
 • شرکت ها و کارخانه هایی که توسط سرمایه گذاران خارجی تاسیس شده اند به مدت 10 سال معاف از مالیات هستند.
 • سرمایه گذاران خارجی که به دلیل سیاست های کشور عمان به سرمایه و یا سود سرمایه آنها خسارت وارد شده است خسارتشان جبران می شود.
 • با استفاده از ضمانت نامه های صادراتی و آژانس های مالی، بیمه نامه های معتبر اعطا می شود.
کشور عمان ظرفیت زیادی برای جذب مهاجر و اعطای اقامت از طریق انواع ثبت شرکت، سرمایه گذاری و همچنین اعطای مالکیت دارایی ها دارد.

شرایط ثبت شرکت در عمان

ثبت و مدیریت شرکت ها در کشور عمان زیر نظر اداره بازرگانی این کشور صورت می گیرد. طبق قانون تجارت کشور عمان متقاضیانی که قصد دارند شرکتی ثبت و تاسیس کنند، باید حداقل 30 درصد از سرمایه خود را با انتخاب یک شریک عمانی به او واگذار نمایند.

در برخی مواقع این شرکاء صوری هستند. طرف عمانی فقط با گرفتن حق مشارکتی و به صورت اسمی سهامدار شرکت می شود. روند این کار بدین صورت است که فقط لازم است ماهیانه مبلغی به عنوان درصد به او پرداخت شود. شریک عمانی دیگر دخالتی در امور و میزان سود و زیان شرکت ندارد.

انواع ثبت شرکت در عمان

انواع شرکت قابل ثبت در عمان

شرکت با مسئولیت محدود:

این نوع شرکت یکی از انواع شرکت های قابل ثبت در عمان است. سیستم و روال این نوع شرکت در کشور عمان کاملا مشابه با شرکت با مسئولیت محدود در ایران است. بدین شکل که باید حداقل دو شریک داشته باشید. تعیین کننده میزان تعهدات هر کدام از این شرکا به اندازه سرمایه ای است که وارد شرکت کرده اند.

متقاضیان این نوع شرکت بدانند: سرمایه مورد نیاز برای این نوع شرکت در عمان حداقل 10000 ریال عمانی است.

شرکت های سهامی خاص:

شرکت سهامی خاص از دیگر انواع ثبت شرکت در عمان است. این نوع شرکت ها یا به صورت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود و یا به صورت شرکت سهامی دولتی قابل ثبت می باشند.

شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود به گونه ای است، که نمی توان سهام آنها را به عموم واگذار کرد. سهام شرکت های سهامی دولتی را می توان به غیر فروخت و به عموم مردم واگذار کرد.

برای ثبت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود نیازمند به 50000 ریال عمانی است. برای شرکت های سهامی دولتی حداقل به سرمایه 150000 ریال عمانی نیاز دارید. برای ثبت شرکت های سهامی خاص، موضوع فعالیت باید توسط وزارت بازرگانی و صنعت کشور عمان تایید شود.

ثبت شرکت در مناطق ﺁزاد:

این مورد نوعی دیگر از انواع شرکت قابل ثبت در عمان است. متقاضیان به ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان بدانند سرمایه گذار خارجی می تواند مالکیت صد در صدی شرکت خود را داشته باشد. در این شرکت ها نیازی به شریک عمانی نیست.

از مواردی که برای ثبت شرکت در مناطق ﺁزاد عمان ضروری است ارائه‎ پروپوزال قوی به هیات تصمیم گیرنده آن مناطق می باشد. در صورتی که پروپوزال شما مورد تایید قرار گرفت می توان نسبت به ثبت این نوع شرکت اقدام کنید.

انواع ثبت شرکت در عمان

در ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان تمام مراحل ثبت شرکت، اخذ اقامت و تحویل زمین در مدت 45 روز کاری انجام می گیرد. از مزایای ثبت این نوع شرکت در عمان می توان به مالکیتی 100 درصدی، اخذ اقامت برای سه نفر، افتتاح حساب بانکی، گواهی نامه رانندگی خلیجی و اخذ آی دی کارت اشاره کرد.

مقاله پیشنهادی: مراحل ثبت شرکت در آذربایجان

مراحل ثبت شعبه شرکت در عمان

برای ثبت شرکت در کشور عمان باید طبق مراحل زیر عمل نمود. این مراحل عبارتند از:

 1. تهیه و ارائه یک طرح و برنامه تجارت یا همان بیزینس پلن برای ثبت شرکت در عمان توسط اداره کل ثبت شرکت های تجاری عمان
 2. ارائه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت و اخذ اقامت در کشور عمان
 3. انجام دادن مراحل ثبت نام در اداره مالیاتی عمان و ثبت شرکت در اداره مالیات
 4. ثبت شرکت که مدت زمان این فرآیند 7 روز است
 5. استخدام کارمندان و ثبت نام آنها در اداره تامین اجتماعی عمان که مدت زمان این پروسه یک روزه می باشد، نیازی به پرداخت هزینه ندارد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت و اخذ اقامت کشور عمان

 • پاسپورت اسکن شده شخص متقاضی با اعتبار حداقل یک ساله
 • پرینت حساب بانکی 6 ماهه
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • عکس رنگی

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *