سوئیس, ویزای شنگن

ویزای شینگن سوئیس [بهترین راه اخذ ویزا]

ویزای شینگن سوئیس

یکی از موارد مثبت مهاجرت کشور سوئیس و گرفتن تابعیت و اقامت آن، داشتن ویزای شینگن سوئیس می ­باشد. در تعریف کلی ویزا، یک سند رسمی و مجوزی می ­باشد که از سوی سفارت خانه، کنسولگری و یا اداره مرزبانی یک کشور برای ورود اتباع خارجی صادر می­ شود. برای این که بتوان وارد یک کشور شد شرط ورود دریافت ویزا می ­باشد. اما باید توجه داشت که مأموران مرزبانی در هنگام ورود به کشور به صورت هوایی، زمین و دریایی تأییدیه نهایی ورود به کشور را صادر خواهند کرد.

ویزای شینگن سوئیس

ویزا انواع مختلفی دارد. یکی از انواع ویزاها، ویزا با اعتبار سفر به بیش از یک کشور می­ باشد. کشورهای عضو اتحادیه اروپا طبق یک قرارداد رسمی اعلام کرد که با ویزای یک کشور اروپایی می­ توان به تمام کشورهای عضو اتحادیه سفر کرد. سوئیس نیز در این پیمان شریک بوده و ویزای شینگن سوئیس از این قاعده استثنا نیست. البته سوئیس جزو اتحادیه اروپا محسوب نمی ­شود و طی سال­های قبل، خود را از دایره این اتحادیه خارج کرد و دیگر جزو اتحادیه اروپا محسوب نمی­ شود.

ویزای شینگن از نظر هدف از سفر

در پاراگراف های ذیل در مورد انواع ویزاهای شنگن که می توان با انها به کشور سوئیس سفر کرد توضیحات مختصری داده شده است.

ویزای شینگن سوئیس (توریستی)

ویزای شینگن توریستی همان طور که از نامش پیداست برای سیاحت به کشورهای دیگر صادر می­ شود و حق اقامت دائم وجود ندارد و موقتی می باشد.

ویزای شینگن سوئیس برای (دیدار با اقوام یا دوستان در کشور مقصد)

این ویزا هم چندان با ویزای توریستی متفاوت نیست و فقط مدارک ارائه شده به سفارت متفاوت است. البته در این دو مورد شانس گرفتن ویزا بیشتر می ­باشد.

ویزای شینگن سوئیس (برای موارد درمانی)

اگر شخصی دچار بیماری شد و آن بیماری در کشور سوئیس دارای علاج باشد، می­ تواند برای اخذ ویزای آن کشور اقدام کند.

ویزای شینگن سوئیس (برای تجارت)

افراد تاجر و دارای کسب و کارهای بزرگ می­ توانند برای انجام تجارت در کشور سوئیس چنین ویزایی را درخواست کنند.

ویزای شینگن سوئیس (ترانزیت)

اگر قصد عبور از سوئیس را برای رسیدن به کشور دیگری دارید نیاز هست ویزای سوئیس که از آن عبور می­ کنید، دریافت کنید و بعد اقدام به سفر شود. معمولا مدت این ویزا بسیار کم می­ باشد.

ویزای شینگن سوئیس (برای کار و گردش)

این نوع ویزا به فرد متقاضی ویزا اجازه می­ دهد حین گردش در این کشور بتواند مشغول کار نیز بشود و کارهای محدودی انجام دهد. استرالیا یکی از کشورهایی می­ باشد که این نوع ویزا را برای ایرانی­ ها انجام می ­داد اما در حال حاضر متوقف شده است.

دیگر ویزای شینگن سوئیس

انواع دیگر ویزاها چون ویزای دانشجویی، مهاجرتی و… در دسته ویزاهای شینگن بلند مدت جای می­ گیرد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن سوئیس

مدارک لازم برای کلیه ویزاهای شینگن مشترک هستند. ویزای شینگن را حتی می توان از نظر تعداد دفعات به کشور مقصد و اجازه­ ورود نیز تقسیم ­بندی کرد، اما مهم­ترین مورد بعد از انتخاب نوع ویزا، اطلاع دقیق و درستی از مدارک لازم برای ویزای شینگن می باشد

تاریخ انقضای ویزای شینگین

به طور کلی تاریخ انقضای ویزا باید طوری باشد که سه ماه بعد از پایان سفر نیز اعتبار داشته باشد. تاریخ انقضای ویزا در بعضی از کشورها به مدت 6 ماه می ­باشد. خروج از کشور تا تاریخ ارائه شده در پاسپورت امکان پذیر است. در صورت عدم تمدید مجدد پاسپورت فرد با مشکلات زیادی روبرو می­ شود و باید جریمه ­ای پرداخت.

کارت شناسی و کپی آن

شخص باید از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی خود کپی گرفته و ان را در اختیار شرکت یا سفارت مربوطه قرار دهد.

تکمیل فرم درخواست ویزا

فرم درخواست ویزا ممکن است به صورت کاغدی یا آنلاین باشد. کشورهایی مثل بولیوی در تنظیم این فرم سادگی را رعایت کرده و فرد می­ تواند در عرض 5 دقیقه فرم را تکمیل کند. اما کشوری مثل نیوزلند با سؤالات طولانی در فرم می­ تواند یک روز وقت فرد متقاضی را بگیرد. به طور کلی در این فرم­ ها انگیزه و هدف از سفر پرسیده می­ شود در کشور سوئیس نیز برای تکمیل ویزای شینگن سوئیس این مرحله طی می­ شود.

اثبات زندگی در محل اقامت

باید مدارکی مبنی بر زندگی در محل کشور مبدأ ثابت شود و این مدارک خیلی مهم هستند چون دلیل اصلی برای برگشت به کشور مبدأ می­ باشد. این مدارک حاوی اطلاعاتی شامل: محل سکونت، شغل، تحصیلات یا دانشجو بودن و بازنشستگی می باشد.

اثبات توانایی مالی

مدارکی حاوی کپی یا پرینت حساب بانکی، سند ملکی و اوراق سهام می­ باشد.

آماده سازی عکس دیجیتال یا چاپی

سفارتخانه­ ها برای ثبت عکس در ویزا یک عکس با کیفیت بدون روتوش از فرد متقاضی مطالبه می­ کند. در این عکس باید تمام جزئیات چهره مشخص باشد و برای خانم ­های با حجاب در ایران اعلام می­ کند که گردی صورت بدون پنهان شدگی ابرو باشد. واضح بودن عکس و رعایت تمام نکات ارائه شده از سوی سفارتخانه ­­ی کشورها الزامی می ­باشد. برای اخذ ویزای سوئیس باید تمام قوانین درباره ­ی الزامات عکس ویزا رعایت شود. در غیر اینصورت به دفعات زیاد باید به سفارت سوئیس برای تأیید عکس مراجعه شود.

رزرو یا خرید قطعی بلیط رفت و برگشت کشور مبدأ و مقصد

برای گرفتن ویزا بلیط رفت و برگشت کشور مبدا و مقصد الزامی می باشد.

ارائه دعوتنامه از شخص یا شرکت در کشور مقصد و یا برگه­ رزرو هتل برای اقامت در کشور مقصد

دعوت نامه از شخص یا شرکت مبدا و یا رزرو هتل در کشور مقصد الزامی می باشد.

بیمه نامه مسافرتی

‌آخرین مورد از آماده ­سازی مدارک برای دریافت ویزا شینگن بیمه ­نامه می ­باشد. این نکته فراموش نشود بدون بیمه­ نامه نمی توانید ویزا را از کشور مقصد دریافت کنید.

ویزای شینگن سوئیس

ویزای شینگن در یک مدت مشخص به یک فرد، اجازه ورود به کشور عضو اتحادیه اروپا را می­ دهد. ویزای شینگن سوئیس یکی از ویزاهای دارای این شرایط می باشد. ویزای شینگن سوئیس انواع مختلفی دارند.

ویزای شینگن سوئیس به نام سینگل یا یک بار ورود

ویزای شینگین سوئیس به صورت یک بار ورود، اجازه ­ی ورود به اتحادیه اروپا را یکبار و در مدتی معین بین 8 تا 30 روز به فرد دارنده ویزا می دهد.

ویزای شینگین سوئیس مولتی یا چند بار ورود

این نوع ویزای شینگن سوئیس فقط برای افرادی صادر می­ شود که قبلا ویزای شینگن را دریافت کرده­اند. در این نوع هم مدت زمان برای فرد تعیین می ­شود اما با این تفاوت که می ­تواند چندین بار به اتحادیه اروپا سفر کند.

دیگر نکات درباره ویزای شینگن کشورهای اروپایی

شرایط دریافت ویزای شینگن کشورهای عضو اتحادیه اروپا با دیگر ویزاها متفاوت می­ باشد. تمامی مدارک برای ارائه به سفارت کشور مقصد باید کامل باشد و هر گونه نقص در ارائه مدارک مربوطه می­ تواند باعث رد فرد متقاضی یا ریجکتی و عواقب آن اتفاق بیفتد.

اهمیت حساب بانکی

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت درباره ویزای شینگن کشورهای اروپایی توجه به حساب بانکی می باشد. کشورهای اروپایی توجه و اهمیت زیادی به حساب­ های بانکی فرد متقاضی دارد و آنها را صد درصد بررسی می­ کنند. حتی اگر یک مقداری زیادی پول در یک روز به صورت یک جا به حساب واریز شده باشد و بعدا به صورت یکجا از حساب برداشت شده باشد. آنها این مورد را رد می ­کنند. کارمندان سفارت کشورهای اروپایی از بانک مورد نظر استعلام حساب می ­گیرند و اگر مشکلی باشد، شخص متقاضی حتما ریجکت می ­شود. بنابراین پرینت حساب باید دارای گردش­ حساب معقول و مانده حساب بالا باشد. ویزای شینگن سوئیس و دیگر اتحادیه اروپا یکی از بهترین ویزاها می ­باشد که حق تردد در ویزاهای شینگن چند بار ورود برای افراد کارساز می ­باشد.

منبع: سفارت سوئیس

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *