تحصیلی, فرانسه

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه

قبل از هر گونه اقدام از شرایط و امکانات و هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه به منظور اقامت و اشتغال به تحصیل در این کشور آگاهی لازم را کسب نمایند مهاجرت تحصیلی به فرانسه برای آن دسته از کسانی که تحصیل در فرانسه را به عنوان گزینه ای مناسب جهت ادامه تحصیلات در مراکز آموزشی معتبر دنیا انتخاب می کنند. از این رو اطلاع از هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه از شروط لازم در دستیابی به موفقیت در مسیر مهاجرت تحصیلی فرانسه به شمار می رود. در این فرصت بر آنیم به تشریح هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه که یک دانشجو به سبب مهاجرت تحصیلی به این کشور و در طول دوره تحصیلی خود با آنها مواجه خواهد بود بپردازیم.

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه در دانشگاه ها چقدر است؟

هزینه های تحصیل در فرانسه برای متقاضیانی که خواهان ادامه تحصیل در رشته های پزشکی هستند. در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری نیز رایگان می باشد.

هزینه های تحصیل در فرانسه در دانشگاه های خصوصی این کشور به صورت سالیانه مبلغی مابین 2000 تا 8000 یورو است.

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه در حالت کلی به چه میزان است؟

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به فرانسه را دارند. بستگی به شیوه زندگی آنها دارد. همچنین این هزینه ها ارتباط مستقیم با این مساله خواهد داشت که فرد متقاضی کدام یک از شهرها را جهت اقامت در فرانسه بر می گزیند.

گران ترین شهر کشور فرانسه پاریس است. به منظور سکونت در آن مبلغی بین 1150 تا 1500 یورو به صورت ماهیانه مورد نیاز است. اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی به فرانسه قصد اقامت در یکی از خوابگاه های دانشجویی را داشته باشد هزینه های مربوط به اقامت نیز به این مبلغ اضافه می شود.

اقامت در شهر نیس بین 800 تا 1000 یورو در هر ماه هزینه در بر خواهد داشت. در شهرهایی همچون نانت، بوردو، لیون و تولوز این مبلغ بین 700تا 950 یورو تخمین زده می شود.

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه در رابطه با محل اقامت

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه در رابطه با مکانی که متقاضیان جهت سکونت انتخاب می کنند. به طور معمول بیشتر از میانگین بین المللی آن بوده و مبلغ آن بین 300 تا 350 یورو در هر ماه است.

آن دسته از افراد متقاضی تحصیل در فرانسه که خوابگاه های دانشجویی این کشور را جهت اقامت انتخاب می کنند. بسته به این که در کدام یک از دانشگاه های فرانسه در حال تحصیل هستند. امکانات خوابگاه دانشجویی مورد نظر در چه حدی است مبلغی بین 300 تا 700 یورو در هر ماه را می پردازند.

اجاره یک آپارتمان یا شریک شدن آن با اشخاص دیگر بین 400 تا 700 یورو به صورت ماهیانه هزینه در بر خواهد داشت. چنانچه فرد متقاضی تحصیل در فرانسه همراه با شریک زندگی، فرزند یا فرزندانش قصد اقامت در فرانسه را دارد می بایست به منظور اجاره مسکن مبلغی مابین 700 تا 1000 یورو در هر ماه پرداخت نماید.

فرد متقاضی می تواند آپارتمانی در نقطه ای از مرکز شهر انتخاب کرده و به ازای آن مبلغ بالاتری را بپردازد. هزینه های مربوط به برق، آب، اینترنت و … به صورت ماهیانه مبلغ 300 یورو می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه در رابطه با غذا

دیدگاه عمومی نسبت به هزینه های زندگی در فرانسه در رابطه با غذا و خورد و خوراک آن است که، هزینه های تامین مواد غذایی در این کشور خیلی بالاست. با این وجود هزینه های مربوط به غذا در سرتاسر کشور فرانسه چندان زیاد نیست.

کسانی که مهاجرت تحصیلی به فرانسه را جهت ادامه تحصیل و اقامت در نظر می گیرند، می بایست در شهری همچون پاریس به طور ماهیانه 300 تا 350 یورو را صرف تامین نیاز غذایی خود کنند. طبیعتا این هزینه ها در سایر شهرهای فرانسه کم تر و ارزان تر خواهد بود.

هزینه خرید یک وعده غذایی در یک رستوران گران قیمت در فرانسه به طور میانگین حداقل مابین 20 تا 30 یورو می باشد. انتظار می رود در رستوران های لوکس هزینه ها بالاتر باشد. تهیه و خوردن غذا در مکان هایی همچون اغذیه فروشی ها، غرفه های کرپ و کافه ها مقرون به صرفه تر هستند. قیمت یک وعده ناهار در آن ها مبلغی بین 3 تا 6 یورو دارد.

هزینه هادر رابطه با حمل و نقل

افرادی که اقدام به مهاجرت تحصیلی به فرانسه می کنند. قادر خواهند بود، جهت رفت و آمد از امکانات گوناگونی که در سیستم حمل و نقل این کشور وجود دارد استفاده نمایند. هزینه استفاده از اتوبوس و بلیط مترو بین 2 تا 3 یورو برآورد می شود.

خریداری یک پاس به صورت هفتگی، ماهیانه و یا سالیانه موجب بهره مندی از تخفیف خواهد شد. یک پاس ماهیانه مترو، اتوبوس و تراموا به طور معمول بین 20 تا 40 یورو خواهد بود. در شهر پاریس آسان ترین راه جهت رفت و آمد استفاده از مترو است. مسافرت از طریق تاکسی هم به نسبت ارزان تمام می شود.

هزینه تاکسی در پاریس به ازای هر یک کیلومتر حدودا 2.25 یورو است. به منظور انجام سفری کوتاه مدت می بایست در حدود 8 تا 12 یورو هزینه پرداخت نمود. همچنین در شهر پاریس امکان اجاره دوچرخه جهت تردد در شهر وجود دارد.

سایر هزینه ها

افرادی که با هدف مهاجرت تحصیلی به فرانسه و اشتغال به تحصیل در فرانسه به این کشور اروپایی سفر می کنند. لازم است به منظور دریافت بیمه درمانی در این کشور هزینه ای را پرداخت کنند. هزینه بیمه درمانی در فرانسه با توجه به نوع پوشش آن بین 20 تا 50 یورو در هر ماه خواهد بود.

هزینه های مربوط به تهیه کتاب و سایر هزینه های آموزشی به طور میانگین 50 یورو در هر ماه است.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *