ثبت شرکت, عمان

آشنایی با شرایط ثبت شعبه شرکت در عمان

ثبت شعبه شرکت در عمان

یکی از روش های مهاجرت به کشور عمان ثبت شعبه شرکت در عمان است. از این رو ما در این مقاله شرایط ثبت شعبه شرکت در عمان را توضیح می دهیم. انواع روش های ثبت شعبه شرکت در عمان را نیز معرفی می کنیم.

بنابراین افرادی که علاقه مند هستند تا از طریق ثبت شعبه شرکت در عمان به این کشور مهاجرت و سرمایه گذاری کنند، با ما تا آخر این مقاله همراه باشند.

کشور عمان یک کشور پادشاهی است و این کشور از کشورهای جذاب حوزه خلیج فارس برای زندگی می باشد. این کشور مانند امارات و عربستان دارای اقتصادی قوی، پویا و رو به رشد در صنایع مختلف نظیر راه آهن، دریا، راه و جاده و راه هوایی می باشد.

یکی از مناسب ترین و ایده آل ترین مکان ها برای سرمایه گذاری شرکت های بزرگ تجاری و بازرگانی است. به همین علت ما در این مطلب به بررسی ثبت شعبه شرکت در عمان پرداختیم.

شرایط ثبت شعبه شرکت در عمان

ثبت شعبه شرکت در عمان

از ﺁنجایی که کشور عمان از اقتصادی رو به رشد در صنایع مختلف برخوردار است. به این امر باعث شده که این کشور به محلی مناسب برای فعالیت و بیزینس شرکت های تجاری و مؤسسات تبدیل شود.

لذا ایرانیان زیادی علاقه مند به سرمایه گذاری از طریق ثبت شعبه شرکت در عمان شده اند. شرایط بسیار مناسبی نیز برای این کار فراهم شده است.

مقاله پیشنهادی: شرایط ثبت شرکت در روسیه

ثبت شعبه شرکت در عمان

ثبت شرکت در این کشور از دو طریق ممتاز و درجه یک امکان پذیر می باشد. به دلیل برداشته شدن تحریم ها علیه کشور ایران، LC های ایران در تمامی کشورهای عربی انتقال داده شده اند. بازرگانان و تجار ایرانی به راحتی می توانند به ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در این کشور بپردازند. این کار در نهایت باعث اخذ اقامت ممتاز کشور عمان خواهد شد.

از این طریق می توانند از مزایای LC های دولتی به همراه ارز دولتی استفاده کنند. علاوه بر این می توانند از بنادر این کشور ترانزیت کالا داشته باشند و از این روش می توانند، هزینه جاری واردات به ایران را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند.

مزایای ثبت شعبه شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان مزایای زیادی برای تجار و افراد علاقه مند به این کار دارد که به برخی ازاین مزایا اشاره می کنیم:

 • کشور عمان دارای چندین بندر تجاری و مکان صنعتی است. افراد خارجی که در این کشور شرکت تاسیس می کنند، حق مالکیت می دهد و این افراد تا 50 سال از معاف از مالیات هستند.
 • افرادی که در این کشور شرکت ثبت می کنند، بدون محدودیت های بین المللی ایران امکان صادرات و واردات به تمامی نقاط دنیا را خواهند داشت.
 • این کشور دارای سطح امنیت بسیار بالا و ثبات اقتصادی برای سرمایه گذاری های بلند مدت است. از این رو بسیاری از افراد در سراسر دنیا به ویژه به دنبال سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در عمان هستند.
 • از مزایای دیگر ثبت شعبه شرکت در عمان میتوان به اخذ اقامت این کشور اشاره کرد.

ثبت شرکت در عمان

ثبت شعبه شرکت در عمان

اتباع کشورهایی که عضو شورای همکاری خلیج فارس به نام GCC هستند. در عمان مجاز هستند که مالکیت 100 درصدی شرکت خود در این کشور را داشته باشند.

شرکت های کارآفرین خارجی در این کشور می توانند مالکیت کامل شرکت خود را به صورت مسئولیت محدود داشته باشند. به شرطی که فعالیت های این شرکت ها به نفع اقتصاد عمان تلقی شود یا شهروند آمریکایی باشد، یا اینکه به عنوان سهامدار دارای ملیت شورای همکاری خلیج فارس باشد.

از دیگر مزایای ثبت شرکت می توان دسترسی ﺁسان به اکثر بنادر مهم از طریق خلیج فارس، خلیج عدن، دریای عرب، دریای سرخ، اقیانوس هند و همچنین ارسال هوایی محصولات به وسیله فرودگاه های بین المللی موجود در کشور عمان اشاره نمود.

همچنین شرکت های خارجی می توانند دفاتر نمایندگی خود را با مالکیت کامل در کشور عمان برای انجام فعالیت هایی مانند تحقیقات در بازار و ترویج، تبلیغ و ارتقاء کسب و کار شرکت مادر ثبت کنند. البته لازم به ذکر است که بدانید این دفاتر ثبت شده در عمان نمی توانند در کشور عمان فروش مستقیم داشته باشند.

مقاله پیشنهادی: ثبت شرکت در اروپا

انواع ثبت شعبه شرکت در عمان

ثبت شرکت به دو صورت است:

 1. ثبت شرکت توسط شخص حقیقی ایرانی
 2. ثبت شرکت توسط شخص حقوقی ایرانی (شخص حقوقی ایرانی متقاضی است که در ایران دارای شرکت است.)

باید ﺁن شخص مدارک شرکت را ترجمه و به عنوان متقاضی ایرانی حقوقی با یک شخص عمانی شرکت ثبت کند. بر اساس قوانین کشور عمان برای ثبت شرکت در عمان طرف ایرانی 70 درصد از سهام شرکت و شخص عمانی 30 درصد از سهام آن شرکت را در اختیار دارند.

البته توجه داشته باشید که براساس قراردادی که بین شخص عمانی و طرف ایرانی بسته می شود، طرف عمانی حق هیچ نوع دخالت در سود و مدیریت شرکت ندارد. زمان تمدید هر دو نوع ثبت شرکت در عمان 5 ساله می باشد و هزینه سالیانه ای وجود ندارد.

اخذ اقامت عمان از طریق ثبت شرکت

 1. امتیازات ویژه ثبت شرکت با سرمایه گذاری خارجی در کشور عمان
 2. اخذ اقامت کشور عمان با بالاترین درجه شهروندی یک ساله
 3. امکان اخذ اقامت برای همه شرکا و خانواده هایشان
 4. افتتاح حساب بانکی به صورت شخصی و شرکتی
 5. امکان استفاده از تسهیلات ویژه بانکی
 6. امکان اخذ اقامت این کشور برای خانواده و فرزندان زیر 18 سال
 7. امکان ورود به بازارهای عربی و آفریقایی
 8. با ثبت شرکت در عمان امکان تحصیل فرزندان در همه مقاطع تحصیلی حتی در شعبه های مدارس و دانشگاه های آمریکایی و اروپایی فراهم می شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت و اخذ اقامت کشور عمان

 • پاسپورت اسکن شده شخص متقاضی با اعتبار حداقل یک ساله
 • پرینت حساب بانکی 6 ماهه
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • عکس رنگی

مراحل ثبت شعبه شرکت در عمان

ثبت شعبه شرکت در عمان

برای ثبت شرکت در کشور عمان باید طبق مراحل زیر عمل نمود. این مراحل عبارتند از:

 1. تهیه و ارائه یک طرح و برنامه تجارت یا همان بیزینس پلن برای ثبت شرکت در عمان توسط اداره کل ثبت شرکت های تجاری عمان
 2. ارائه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت و اخذ اقامت در کشور عمان
 3. انجام دادن مراحل ثبت نام در اداره مالیاتی عمان و ثبت شرکت در اداره مالیات
 4. ثبت شرکت که مدت زمان این فرآیند 7 روز است
 5. استخدام کارمندان و ثبت نام آنها در اداره تامین اجتماعی عمان که مدت زمان این پروسه یک روزه می باشد، نیازی به پرداخت هزینه ندارد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *