ترکیه

خرید خانه در ازمیر و دریافت اقامت

خرید خانه در ازمیر و دریافت اقامت

سرمایه گذاری در امور املاک ترکیه روشی آسان و در دسترس برای همه کسانی است که قصد دارند اقامت این کشور را دریافت نمایند، از حقوق شهروندی در این کشور بهره مند گرددند. شما نیز اگر می خواهید از شرایط خرید خانه و دریافت اقامت در ازمیر باخبر شوید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

ازمیر شهری است که در غرب شبه جزیره ی آناتولی، مرکز منطقه ی اژه و اطراف خلیج ازمیر واقع شده است. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه در طول تاریخ همواره یکی از مناطق مهم مسکونی در آناتولی بوده است. پروژه های مسکونی ازمیر، برای کسانی که می خواهند در میان زیبایی های بی نظیر اژه زندگی کنند.

فرصتهای فوق العاده ای فراهم کرده است. اخیرا افراد زیادی به جای زندگی در شهرهای بزرگی همچون آنکارا و استانبول ترجیح می دهند در شهر زیبایی همچون ازمیر زندگی کنند.

فایل های املاک ما را در پیج اینستاگرام زیر ببینید:

املاک بین المللی آوات

ازمیر در زمینه های فرهنگ، هنر، ورزش و آموزش نیز یکی از شهرهای مهم محسوب می شود. مراکز هنری فوق العاده، تیم های ورزشی خیلی خوبی مثل کارشی یاکا، گُزتپه، آلتین اُردو و آلتای، دانشگاه اگه یا اژه و دانشگاه دوکوز اِیلول که یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه می باشد در ازمیر وجود دارد.

طبق تحقیقات در بین ۳۰۰ شهری که از نظر اقتصادی در حال رشد هستند. شهر ازمیر بعد از شهر ماکائو دومین شهر معرفی شده است.

خرید خانه

دریافت اقامت ازمیر

در شهر ازمیر می توان سرمایه گذاری ملکی داشت، از طریق آن اقامت این کشور را دریافت کرد. می توانید از راه های مختلفی اقامت شهر ازمیر را دریافت کنید.

دریافت اقامت از طریق خرید خانه و اجاره مسکن و آپارتمان، راهی میانبر و آسان است به مدد آن خیلی ها توانسته اند، اقامت کوتاه مدت و بلند مدت این کشور را دریافت نمایند.

امکانات اجتماعی ازمیر

اگر یک نگاه کلی و عمومی به شهر ازمیر بی اندازید متوجه وجود امکانات رفاهی و عمومی آن خواهید شد. زندگی در این شهر را زیباتر و راحت تر می کند.

عموما در همه ی این شهرها استخر های سرپوشیده/سرباز، فضاهای بازی کودکان، حمام ترک، سونا، اِسپا، استخرهای تزئینی و تراس های مخصوص حمام آفتاب وجود دارد.

حمل و نقل در ازمیر

ازمیر در بین شهرهای بزرگ صاحب بهترین سیستم حمل و نقل عمومی می باشد. با ایزبان، مترو، اتوبوس و حمل و نقل دریایی تقریبا رسیدن به هر نقطه ای در ازمیر ممکن می باشد.

خرید خانه در ازمیر و زندگی در ازمیر

ازمیر به عنوان سومین شهر بزرگ توریستی و تجاری ترکیه از فرصت و امکانات زیادی برای زندگی و سرمایه گذاری برخوردار است.
خرید خانه و آپارتمان های لوکس و مرفه دست دوم و نوساز و خرید و فروش املاک تجاری و خرید و ساخت و ساز زمین فرصت هایی است که تعداد زیادی از افراد از آن بهره مند هستند.

موقعیت ملک های ازمیر

موقعیت جغرافیایی و اقتصادی ازمیر این فرصت را برای شما فراهم کرده است که به کار، تحصیل و زندگی در مکانی امن و آرام و مرفه بپردازید.
اسکان و اقامت مهاجران داخلی و خارجی موضوعی است که دولت ترکیه بر اساس آن قصد در جذب سرمایه خارجی و توسعه ملی کشورش را دارد.

در کدام منطقه ازمیر می توان خانه ارزان تری خرید؟

ارزانترین محله ازمیر، برگاما است. در محله ی بِرگاما، خانه های دست دوم و دست اول به طور میانگین، قیمت هر متر مربع ۱٫۳۷۰ لیر، اجاره ی یک خانه ی صد متری ۷۰۰ لیر میباشد.

ارزانترین خانه های مسکونی در ازمیر بعد از بِرگاما در منطقه ی اُدِمیش یافت می شود. قیمت خانه ی فروشی در این منطقه برای هر متر مربع به طور میانگین ۱٫۵۵۳ لیر است.

دریافت پاسپورت ترکیه و حقوق شهروندی آن

 1. زمانی که شما موفق به خرید ملک قانونی در ازمیر ترکیه به ارزش حداقل 250 هزار دلار شوید. باید به اداره ثبت زمین و املاک این کشور رفته و درخواست تقاضای حقوق شهروندی خود را ارائه دهید.
 2. پس از آماده‌سازی و ارائه مدارک و فرم درخواست به آن‌ها گزارش ارزیابی مدارک و اسناد انتقال وجه بانکی خرید ملک شما را مورد بررسی قرار می‌دهند.
 3. آن ها پس از گذشت 3 تا 7 روز کاری و بررسی مدارک، نامه تاییدیه حق شهروندی ترکیه را به شما ارائه می‌دهند. سپس شما باید با در دست داشتن این نامه به دفتر مهاجرت ازمیر ترکیه مراجعه کرده و برای مجوز اقامت درخواست دهید.
 4. با دریافت مجوز اقامت و تاییدیه حق شهروندی،باید برای نهایی‌سازی درخواست خود به اداره کل جمعیت و شهروندی این شهر مراجعه نمایید.
 5. پس از گذراندن پروسه درخواست سازمان ، همه مراحل در دفتر مخصوص اطلاعات شهروندی شما دنبال می‌شود و پروسه دریافت حق شهروندی شما در این کشور تا حداکثر 30 روز کاری به اتمام می‌رسد.

قانون خرید و اجاره ی ملک در ازمیر

بر اساس قانون اساسی دولت ترکیه شما به عنوان یک فرد خارجی با هزینه کردن ۲۵۰ هزار دلار در خاک این کشور می توانید در عرض دو ماه اقامت این کشور را دریافت نمایید.

اجاره خانه نیز فرصتی برای کسانی است که هزینه خود را در خرید ملک صرف نمی کنند بلکه مسیری دیگر را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند.

همچنین شما می توانید از طریق اجاره آپارتمان یا ملک مسکونی تا پایان مهلت قرارداد اجاره نامه، اقامت این کشور را دریافت نمایید.

طبق قانون شماره ۳۵ املاک و اراضی ترکیه که در سال ۲۰۱۲ تصویب شده یک شما به عنوان یک تبعه ی خارجی میتوانید ملک و اراضی در ترکیه خریداری نماید.

به شرطی که مساحت کل این املاک و اراضی از ۳۰ هکتار فراتر نرود و همجنین در محدوده ی منطقه ی نظامی قرار نگرفته باشد.
بر اساس این قانون شما می توانید با استعلام از مراجع مربوطه هر نوع ملکی از قبیل مسکونی، تجاری، اراضی و… را خریداری نمایید. همچنین شما می توانید با مراجعه به سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی در ترکیه، در مورد ملک یا اراضی که قصد خرید دارید استعلام کنید.

در صورتی که اراضی خریداری کنید باید طی دو سال اقدام به شروع ساخت آن کنید، طی این دو سال پروژه را به وزارت مربوطه معرفی نمایید. همچنین پروژه های تجاری بایستی مراحل اداری خود را طی کرده و اقدامات لازم را قبل از شروع پروژه انجام دهند.

خرید خانه در ازمیر تا سقف 50 هزار دلار

تاکید دولت ترکیه بر این موضوع است که حداقل ارزش ملک خریداری‌شده توسط اتباع خارجی کمتر از 250 هزار دلار نباشد. از این رو شما باید با استفاده از مشاوره وکیل و کارشناسان ملکی معتبر و قابل اطمینان، پیش از اقدام به خرید ملک در ازمیر ترکیه به ارزیابی قیمت آن به صورت تخصصی بپردازید.

خرید چند خانه در ازمیر به ارزش 250 هزار دلار

شما می توانید به جای خرید یک ملک در این شهر، چند ملک با ارزش پایین‌تر خریداری کنید که در مجموع به حداقل ارزش 250 هزار دلار آمریکا برسد.

برای دریافت حق شهروندی باید برای تمامی ملک‌ها به طور همزمان درخواست دهید. اداره مهاجرت ترکیه در صورتی که یک ملک و یا چند ملک در مجموع با ارزش حداقل 250 هزار دلار داشته باشید، درخواست پاسپورت و شهروندی شما را مورد پذیرش قرار می دهد.

ارزش میانگین ارزش ملک در محله های بورنوا، بایراکلی و کارشی یاکا:

منطقه قیمت هر مترمربع اجاره
املاک مسکونی در بورنوا ۳٫۰۷۵ ۱٫۳۸۰
ملک مسکونی در بایراکلی 2725 1560
کارشی یاکا 3150 1580

اگر به هر دلیلی شرایط اقامت در شهر ازمیر نمی توانید با خرید خانه دریافت کنید نگران نباشید. 9 راه دیگر وجود دارد تا شما به آرزوی خود برسید. پیشنهاد می کنیم مقاله ای با نام راه های اخذ اقامت ترکیه را مطالعه کنید. البته این تنها پیشنهاد ما نیست اگر شما مایل هستید که اقامت ترکیه را از طریق خریدن خانه بدست بیاورید پیشنهاد می کنیم که مقاله ای با نام شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک مطالعه کنید.

تکلیف مالکین قدیمی ایرانی در املاک چیست؟

قانون حق شهروندی ترکیه برای افرادی که از قبل صاحب ملک در این کشور هستند، شرایطی را در نظر گرفته است.

معاملات ملکی و درخواست‌های حق مالکیت ثبت شده در اداره پس از تاریخ 18.09.2018 شامل قانون اخذ دریافت حقوق شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری هستند.

اگر شما پیش از این تاریخ ملکی را در ترکیه با حداقل مبلغ ذکر‌شده خریداری کرده باشید. و برای ثبت درخواست حق شهروندی ترکیه درخواست خود را ثبت نکرده باشید. وزارت محیط زیست و شهرسازی ترکیه مسئول ارزیابی و سنجش صحت قیمت اعلام‌شده ملک در درخواست شما در دریافت حق شهروندی ترکیه است (ارزش ملک بیش از 250 هزار دلار باشد).

لازم به ذکر است که تمامی مبلغ ملک موردنظر شما باید از طریق درگاه بانکی و یا کارت اعتباری بین‌المللی به حساب فروشنده انتقال داده شود.

ارزش املاک ازمیر

محلات قیمت هر متر مربع قیمت کل ملک
محلات گوزل باهچه و اورلا 3850 250000-1200000
اورلا 4100 280000- 890000
سفرحیصار 2400 165000-490000
منطقه ی مِنِمِن 1800 230000
در توربالی 1475 200000

 

در صورت عدم رعایت موارد زیر قرارداد خرید ملک شما باطل خواهد شد:

۱-در صورتیکه ملک خریداری شده ی شما موجب نقض قوانین جمهوری ترکیه شود.

۲- در صورتیکه ملک مورد معامله شما از طرف وزارت مربوطه و یا سازمانهای امنیتی تائید نگردد.

۳- اتمام مهلت قانونی شما برای شروع پروژه.

۴- نداشتن پایان کار طبق پلنی که به وزارت مربوطه ارائه شده است.

همچنین اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید باید دارای تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه را داشته باشید. اتباع کشور ایران مجاز به خرید میباشند.

خریدار و یا وکیل قانونی شما باید فرم درخواست مربوطه را برای انجام مراحل قانونی نقل و انتقال سند و امور اداری قبل از معامله و عقد قرارداد را به وزارت مربوطه ارجاع دهد. تاخیر در ارائه ی این فرم بالطبع موجب تاخیر انتقال سند خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای خرید خانه در ازمیر ترکیه

 1. سند ملک و کلیه ی اطلاعات شامل محل دقیق قرار گیری ملک، آدرس، مختصات زمین و همچنین تائیدیه ی سازمان ثبت اسناد در مورد هویت مالکیت ملک در ترکیه
 2. مدارک خریدار از جمله پاسپورت و کارت شناسایی که به ترکی ترجمه ی رسمی شده و توسط نوتر تائید گشته
 3. پرداخت عوارض شهرداری
 4. دو قطعه عکس شش در چهار از خریدار و فروشنده
 5. دو نفر شاهد
 6. حضور وکیل با ارائه ی اصل و کپی وکالتنامه با ترجمه ی رسمی مورد تائید وزارت خارجه و دادگستری
 7. حضور مترجم رسمی

قانون اجاره ی ملک در ازمیر

اجاره خانه نیز فرصتی برای کسانی است که هزینه خود را در خرید ملک صرف نمی کنند. مسیری دیگر را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند.

همچنین شما می توانید از طریق اجاره آپارتمان یا ملک مسکونی تا پایان مهلت قرارداد اجاره نامه، اقامت این کشور را دریافت نمایید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

4/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مرتبط

 1. سید حسین گفت:

  امنیت شهر ازمیر چگونه است

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   خوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *