ترکیه

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه چقدر است؟

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاری دارد. این شرایط می تواند امکان اخذ راحت و سریع اقامت و تابعیت ترکیه را نیز برای شما داشته باشد. طبق قانون ترکیه با داشتن شرایط زیر در ترکیه می توانید سرمایه گذاری کنید:

 • خرید ملک $250,000 دلار
 • ثبت شرکت $500,000 دلار
 • سپرده گذاری $500,000 دلار

با توجه به شرایط بالا اقامت ترکیه پس از 3 تا 6 ماه پس از سرمایه گذاری به شما اعطاء می شود. در صورت این اقامت شما مزایای زیر را خواهید داشت:

 • سپرده بانکی $500,000 دلاری اقامت فول فمیلی یا اقامت کامل خانوادگی
 • برنامه انعطاف پذیر و بدون نیاز به شرط زندگی در ترکیه و اخذ تابعیت در عرض 3 تا 6 ماه
 • بهره مندی از حقوق شهروندی در ترکیه و آزادی مسافرت به 114 کشور جهان

مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه

در قوانین جدید ترکیه حداقل مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه به 250000$ (دلار) کاهش یافته است. اخذ پاسپورت کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری حداکثر 6 ماه به طول می انجامد و با دریافت ویزای کشور ترکیه می توانید به تمام کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن بدون ویزا سفر کنید. نکته ای که جالب است بدانید این است که پاسپورت ترکیه 10 سال اعتبار خواهد داشت.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است و دلیل آن جز تلاش این کشور برای جذب سرمایه مهاجران نمی باشد.نکته مثبت سرمایه گذاری در ترکیه را می توان حداقل سرمایه گذاری در مقایسه با کشورهای اروپایی دانست.مقایسه حداقل سرمایه مورد نظر برای دریافت اقامت ترکیه با سایر کشور ها به صورت زیر است:

مقایسه خرید ملک در ترکیه با کشورهای دیگر

خرید ملک ترکیه $250,000 دلار

 

 خرید ملک اسپانیا $558,249.50 دلار

 

خرید ملک یونان

 

$279,124.75 دلار
خرید ملک پرتغال

 

$390,774.65 دلار
 خرید ملک قبرس

 

$2,400,472.85 دلار

 

سرمایه گذاری در ترکیه

هر سرمایه گذار می تواند در یکی از زمینه های زیر سرمایه گذاری کند:

1. سرمایه گذاری در ترکیه از راه خرید ملک

سرمایه گذاری از راه خرید ملک؛ یعنی خرید ملکی حداقل به ارزش 250 هزار دلار آمریکا (USD) در ترکیه. حداقل میزان سرمایه گذاری این مورد قبلا یک میلیون دلار بود که طبق قوانین جدید ترکیه کاهش یافته است.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه از طریق خرید ملک شرایطی دارد که عدم فروش ملک به مدت 3 سال از جمله آن شرایط است.این نوع سرمایه گذاری کمی پیچیده است و شما با نداشتن اطلاعات کافی ممکن است که در ترکیه به دست شیادان و کلاه برداران بیفتید که بهتر از قبل از هر گونه اقدامی مقاله ای با نام شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک مطالعه کنید چرا که ما سعی کرده ایم تمام موارد لازم را در آن توضیح دهیم.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله ای با نام شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک مراجعه کنید و به تمام مواردی که برایتان سوال است برسید.

2. سرمایه گذاری در کشور ترکیه از راه سپرده گذاری بانکی

با افتتاح حساب به مبلغ حداقل 500 هزار دلار آمریکا در بانک های ترکیه می توانید درخواست تابعیت این کشور را بدهید. این مبلغ که قبلا سه میلیون دلار آمریکا بود باید به مدت 3 سال در بانک های ترکیه بماند.

3. سرمایه گذاری در ترکیه از راه خرید سهام

خرید سهام در ترکیه نیز از راه های اخذ تابعیت این کشور است. حداقل میزان سرمایه گذاری در این بخش معادل 3 میلیون دلار آمریکا بوده که جدیدا مبلغ آن به 500 هزار دلار آمریکا کاهش یافته است. لازم به ذکر است که سرمایه گذاری شما در این بخش باید به تأیید وزارت صنایع و فناوری ترکیه برسد.

4. سرمایه گذاری در ترکیه از راه خرید اوراق قرضه

با خریداری اوراق قرضه دولتی ترکیه و نگه داشتن آن حداقل به مدت 3 سال می توان تبعه ترکیه شد. وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه نهادی است که باید این سرمایه گذاری را تأیید نماید. سرمایه گذاری در کشور ترکیه از راه سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه گذاری در املاک که حداقل میزان سرمایه گذاری در این مورد، 500 هزار دلار آمریکا است که باید در یکی از شرکت های سرمایه گذار در زمینه املاک صورت گیرد.

5. سرمایه گذاری در کشور ترکیه از راه کارآفرینی

یکی از راه های پر ریسک سرمایه گذاری در ترکیه اقدام از طریق کارآفرینی است. قوانین به خصوصی در زمینه سرمایه گذاری از راه کارآفرینی در ترکیه وجود دارد. به عنوان مثال طبق قوانین سال 2019 کارفرماها با استخدام 50 شهروند ترکیه می توانند تابعیت ترکیه را بگیرند. این تعداد قبلا 100 شهروند بود.

6.سرمایه گذاری در کشور ترکیه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در ترکیه مزایای فوق العاده ای برای متقاضیان این امر فراهم می کند. باثبت شرکت در ترکیه دیگر با نگرانی ای بابت مشکلات بانکی و مشکلات ناشی از تحریم های خارجی مواجه نخواهید بود. در واقع، ثبت شرکت در ترکیه یک بستر بسیار خوب برای واردکنندگان، صادرکنندگان و تجار ایرانی می باشد.

در ترکیه ثبت شرکت با کشور ما تفاوت هایی دارد. دو دسته شرکت در ترکیه موجودیت دارد. یک دسته از شرکت ها تابع قانون تجارت کشور ترکیه نبوده و شخصیت حقوقی ندارند. دسته دوم از شرکت ها در ترکیه، اما، از قوانین تجارت این کشور تبعیت می کنند، و به شرکت های ایرانی شبیه تر هستند. مواردی که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرند، درباره شرکت های تابع قوانین تجارت در ترکیه است.

برای اگاهی بیشتر:ثبت شرکت در ترکیه 

محل ثبت شرکت در ترکیه

1- ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری ترکیه

در صورتی که بتوانید یک واحد صنعتی و تولیدی در مناطق آزاد تجاری ترکیه ثبت نمایید، دولت ترکیه مزایا و تسهیلاتی برای شما فراهم می سازد. شما می توانید زمین به قیمتی مناسب خریداری کرده و از تسهیلات دولت ترکیه برای ساخت سوله و واحد خودتان بهره مند شوید. مورد دیگر، معافیت های مالیاتی و همچنین بیمه ی مناسب برای شماست. در استخدام کارگر و کارمند نیز دولت ترکیه به شما کمک می کند. توجه داشته باشید که این طریق ثبت شرکت به شرطی مزایای فوق را برای متقاضیان در بر دارد که واحد صنعتی شما کالایی تولید کند و به صادرات و ارزآوری کشور ترکیه کمک کند.

2- ثبت شرکت بازرگانی در مناطق اروپایی ترکیه

این نوع ثبت شرکت در ترکیه قوی تر از مورد قبل است. با ثبت یک شرکت بازرگانی حق فعالیت های قانونی در کشور ترکیه به شما داده می شود. در صورت پرداخت به موقع مالیات ها، با استخدام دو نفر کارمند مزایای اخذ اقامت در ترکیه برای شما قابل استفاده می شود.

انواع قالب شرکت در ترکیه

 • شرکت سهامی:

این نوع ثبت شرکت در ترکیه مستلزم داشتن حداقل پنج شریک و سهامدار است. اما در شرکت های سهامی محدودیتی از نظر بیشترین تعداد شریک وجود ندارد.

 • شرکت های با مسئولیت محدود:

حداقل سرمایه برای ثبت این شرکت ها، پنج هزار لیره ترکیه است. حداقل 2 و حداکثر 50 شریک می توانید داشته باشید. که البته قانون جدید ثبت شرکت در ترکیه اعلام می دارد که با یک سهامدار نیز امکان ثبت شرکت وجود دارد.

 • شرکت های تعاونی (Cooperative Companies)
 • شرکت های جمعی (Collective Companies)

امنیت سرمایه گذاری در ترکیه

امنیت یک بحث مهم برای افرادی است که قصد سرمایه گذاری در کشور ترکیه را دارند زیرا سرمایه گذاری یک ریسک حساب می شود که باید از امنیت آن اطمینان کنید سپس اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

توافقنامه ارتقاء حفاظت از سرمایه گذاری درست کردن استاندارد های تجاری یک محیط مناسب اقتصادی برای ایرانیان جهت سرمایه گذاری در این کشور را فراهم می کند. بخش اصلی این توافقنامه به این موضوع می پردازد که اموال ایرانیان سرمایه گذار در ترکیه نباید مصادره شود مگر در موارد قانونی که طبق قانون و برای منافع عمومی این امر صورت بگیرد.

توافق نامه پیشگیری مالیاتی دوگانه که از دیگر توافقنامه های دوجانبه امضا شده میان ایران و ترکیه است؛ این توافقنامه تضمین می کند سرمایه گذاران تنها در یکی از دو کشور ایران و ترکیه لازم است که مالیات پرداخت کنند.

دلایل مهم خرید ملک در ترکیه

مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه

با هزینه کم خانه بگیرید

خرید ملک در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است.با در نظر گرفتن نرخ کنونی لیر ترکیه در مقابل ارزهای خارجی، اکنون زمان ایده آلی برای خرید ملک است.موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه بی نظیر و منحصر به فرد است و همچنین پتانسیل پیشرفت این کشور بسیار بالاست. و همین این باعث می شود تا سرمایه گذاری بلند مدت و سود آوری در ترکیه داشته باشید.

تنوع بالا

شما می توانید در ترکیه خانه ای با فروش مجدد بخرید یا طرح های پیش خرید و یا خانه های نوساز تهیه کنید. از مکان های ساحلی تا مناطق شهری تا نواحی دورافتاده، شما قطعا آنچه را که بدنبال آن هستید پیدا کنید.تغییرات اساسی بازار ترکیه در ده سال گذشته نمونه کارهای خود را در آپارتمان ها و ویلا ها به طور باور نکردنی افزایش داده است.

آسان خرید کنید

سالهای گذشته خرید ملک در ترکیه، فرآیندی پیچیده و سخت را داشت که افراد باید زمان زیادی را صرف سند زدن و … می کرند اما امروزه این روند برای خارجیانی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند بسیار آسان شده است.

خرید ملک به صورت قسطی

اگر تمایل دارید که خانه ای را پیش خرید کنید و یا خانه ای نوساز خریداری کنید، می توانید از شرایط پرداخت اقساطی بین 6 تا 60 ماه در ترکیه استفاده نمایید.شما در این روش می توانید طی پنج سال قیمت ملک را بپردازید و به منزل تان نقل مکان کنید و قبل از آن سند ملک را امضا نمایید.ولی به شما پیشنهاد میکنم ملک را بصورت نقدی خریداری کنید تا به مشکل نخورید.

هزینه ی پایین نسبت به کشورهای اروپایی

هزینه زندگی در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی مانند آمریکا و انگلیس بسیار پایین است.که باعث جذب بسیاری از افراد برای خرید ملک به این کشور شده است.یکی از  هیجان انگیز ترین مسایل این است که سالانه هزینه های استفاده از املاک در ترکیه بسیار ارزان می شود، مخصوصا در مورد مالیات، آب، برق، ماهواره و اینترنت.

سیستم حمل و نقل راحت

کشور ترکیه دارای شبکه حمل و نقل گسترده ای است که به راحتی به کشور شما دسترسی دارد. در فرودگاه ها در سراسر کشور میلیونی سرمایه گذاری شده و خطوط هوایی مانند شرکت های هواپیمایی ترکیه برنامه های پروازی مکرری را در تمام طول سال دارند. در طول تابستان، خدمات کشتی به طور منظم به تمام جزایر یونان وجود دارد و ترکیه در نوسازی و ارتقا بزرگراه ها نیز سرمایه گذاری کرده است تا رانندگی سریعتر از همیشه انجام شود.که این عوامل بسیاری از افراد را برای زندگی در این کشور ترغیب می کند.

تفریح گاه های متنوع

تفریح گاه های متنوع این کشور یکی از دلایل دیگر برای خرید ملک در ترکیه است که افراد را جذب خرید ملک در این کشور می نماید.مراکز اسکی زیادی در سراسر این کشور وجود دارند و بعضی از مکان ها مانند بلک در آنتالیا شهرت خود را به عنوان یک مقصد داغ برای گلف به دست آورده اند.شب های تابستانی به غذا خور یهای سبک آلفرسکو و گذراندن روزها در کنار استخر نیز از تفریح گاه های جذاب این کشور می باشد.

افزایش ساخت وساز

ترکیه فرصت های سرمایه گذاری عالی را با افزایش آپارتمان ها و خانه های جدید در بخش املاک و مستغلات ارایه می دهد که باعث شده بسیاری از افراد برای ساخت و ساز به این کشور بیایند. از سال 2005 تعدادی از سرمایه گذاران خارج از کشورهای مختلف وارد بازار املاک و مستغلات ترکیه شده اند و بازخوردهای سودآور در کوتاه مدت دریافت کرده اند.

تابعیت ترکیه با خرید ملک

در این روش برای دریافتی تابعیت ترکیه باید با حداقل 250.000 دلار املاک و مستغلات خریداری کنید. در حال حاضر،شما می توانید در صورت خرید و یا ساخت و ساز در ترکیه به ارزش حداقل 250.000 دلار شهروندی ترکیه را دریافت کنید.

مقاله پیشنهادی:راه های اخذ اقامت ترکیه

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1. حداقل مبلغ سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ترکیه چقدر خواهد بود؟

 • هزینه ثیت شرکت در ترکیه حداقل از 500 هزار دلار شروع می شود.

2. چه مدت بعد از سرمایه گذاری می توان شهروندی ترکیه را گرقت؟

 • می توانید بعد از پایان مدت ۵ سال شهروندی ترکیه برای شهروندی ترکیه و اخذ پاسپورت اقدام نمایید.

3. آیا می توان ملکی که از طریق آن اقامت گرفتیم را بفروشیم؟

 • حداقل به مدت 3 سال اجازه ندارید ملک خریداری شده را بفروشید.

4. سرمایه گذاری در ترکیه امن است؟

 • بله طی توافقنامه هایی که بین ایران و ترکیه بسته شده است تمام سرمایه گذاری ها در این کشور توسط ایران امن هستند.

5. آیا با خرید ملک در ترکیه می توان اقامت گرفت؟

 • بله با خرید ملکی به ارزش 250000 هزار دلار می توان اقامت ترکیه را دریافت کرد.

6. آیا می توان با خرید خانه در ازمیر اقامت گرفت؟

 • در شهر ازمیر می توان سرمایه گذاری ملکی داشت و از طریق آن اقامت این کشور را دریافت کرد. می توانید از راه های مختلفی اقامت شهر ازمیر را دریافت کنید. دریافت اقامت از طریق خرید خانه و اجاره مسکن و آپارتمان، راهی میانبر و آسان است که به مدد آن خیلی ها توانسته اند اقامت کوتاه مدت و بلند مدت این کشور را دریافت نمایند.

7. آیا می توان با خرید خانه در آنتالیا اقامت گرفت؟

 • در میان شهرهای ترکیه، آنتالیا یکی از زیباترین شهرهای این کشور است. این شهر ساحلی از نظر شاخص های توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نسبت به دیگر شهرهای ترکیه برتری محسوسی دارد. نرخ خرید خانه در آنتالیا نسبت به نرخ جمعیت با سرعت بالاتری رشد می کند. شما می توانید هم سرمایه گذاری کنید هم از مناظر زیبا لذت ببرید.

8. آیا می توان با خرید خانه در وان اقامت گرفت؟

 • خرید خانه در وان ترکیه طرفاران زیادی دارد به دلیل نزدیکی به ایران گزینه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری و زندگی است. شما می توانید از طریق خرید ملک در ازمیر خانه مورد نظر تان را بخرید و اقامت ترکیه را دریافت کنید.

9. آیا می توان با خرید خانه در آنکارا  اقامت گرفت؟

 • صنعت ساختمان سازی در آنکارا پایتخت و مرکز سیاسی و تجاری ترکیه، در یکی دو دهه اخیر رشد چشمگیر داشته و در همه جهات، ظاهر و چشم انداز شهر گسترش یافته است. در مرکز آنکارا، در محله های گوناگون و در حواشی شهر خانه و آپارتمان های زیادی احداث شده و عده زیادی سرمایه خود را در خرید ملک و خانه در این شهر هزینه می کنند.

10. آیا می توان با خرید خانه در کوشی آداسی اقامت گرفت؟

 • کوش آداسی به عنوان یکی از توریستی ترین شهرهای ترکیه با جاذبه های بی پایان تاریخی و طبیعی فرصت های شغلی بی نظیری را برای سرمایه گذاری خارجی فراهم آورده است. شما می توانید از طریق خرید یا اجاره ملک درکوش آداسی هم اقامت ترکیه را دریافت نمایید و هم از فرصت های شغلی موجود بهره مند شوید.

11. وام های بانکی در ترکیه برای خرید خانه چگونه است؟

 • وام‌های بانکی برای خرید خانه، به میزان حداکثر ۷۵ درصد ارزش ملک به متقاضیان پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن حداکثر ده ساله خواهد بود.
4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مرتبط

 1. سعید گفت:

  سلام میخوام در وان ترکیه ملک بخرم و فعالیت تجاری داشته باشم فقط شهر وان جای دیگه ترکیه نمیخوام برم شرایط چگونه است و تابعیت و اجازه کار و وجوز فعالیت شغلی برای این شهر چگونه است چون این شهر در نزدیکی ایرانه و قوانی خاصی برای ایرانی ها داره

  1. سینا روحی گفت:

   سلام و درود
   بله از طریق خرید ملک این امکان وجود دارد.در صورت تمایل مشاوران ما، شما را راهنمایی خواهند کرد
   با تشکر

  2. سینا روحی گفت:

   سلام و درود
   لطفا مقاله خرید ملک در وان را مطالعه فرمایید
   سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *