اتریش, تحصیلی

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش، تصمیمی ایده‌ال برای کسانی است که قصد زندگی و ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. اتریش، مقصدی مناسب برای هنرمندان، موزیسن‌ها، مهندسین و علوم دیگر است. ادامه تحصیل در اتریش شامل مزیت‌های بسیاری است. تحصیل رایگان در مقطع فوق لیسانس و یا کارشناسی ارشد ازجمله امتیازاتی است که کشور اتریش برای دانشجویان بین‌المللی قائل است. باتوجه به برترین دانشگاه‌های جهان در اتریش و سیر عظیم استقبال‌کنندگان از تحصیل رایگان، اغلب کشور اتریش در اولویت انتخاب علاقمندان به اخذ ویزای تحصیلی قرار می‌گیرد.

میزان بالای رفاه اجتماعی، سطح درخشان آموزشی، فرصت‌های کارآمد شغلی، تحصیلی، اقتصادی از دیگر فوایدی است که می‌توان کشور اتریش را گزینه‌ی مناسبی دانست. به‌طبع قبل از اقدام به هرگونه اعمالی، سوالاتی برای متقاضیان به وجود می‌آید، اعم‌از چگونگی شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش، چگونگی اخذ ویزای تحصیلی، چگونگی دریافت اقامت ازطریق ویزای تحصیلی، شرایط زندگی، چگونگی هزینه‌های منوط بر آن و سایر پرسش‌ها در ذهن شخص ایجاد می‌شود که در این مقاله به شرح مختصری در رابطه با سوالات پیرامون تحصیل در اتریش پرداخته و درصورت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با کادر مجرب سازمان مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید.

شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش

قابل ذکر است که کشور اتریش، ازجمله کشورهایی است که برترین دانشگاه‌های اروپا را در خود گنجانده و 69 رشته تحصیلی در مقطع فوق لیسانس را مدیریت می‌کند. ازآنجایی که شهرسازی اتریش از سال‌های خیلی دور بصورت دست‌نخورده و تاریخی باقی مانده، دانشگاه‌های تاریخی اتریش اغلب به نوعی بازنمایی تاریخ، فرهنگ و هنر این سرزمین را یادآور می‌شوند.

همچنین ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش، این امکان را برای شما فراهم می‌سازد که در دانشگاه‌های معتبر بین المللی در زیباترین شهرهای اتریش به ادامه تحصیل بپردازید و از امکانات آن‌ها بهره‌مند شوید.

بایستی خاطر نشان کنیم که اتریش به عنوان ششمین کشور پیشرو و معتبر جهت تحصیلات بین‌المللی، شناخته شده است. مدت زمان تحصیل در دانشگاه‌های اتریش دو سال به طول می‌انجامد. همچنین پذیرش دانشجویی نیز بین ماه‌های اکتبر و سپتامبر صورت می‌پذیرد. دانشجویان اروپایی می‌توانند بصورت رایگان در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه‌های اتریش تحصیل کنند و دانشجویانی که عضو کشورهای اتحادیه اروپا محسوب نمی‌شوند، بایستی درهر ترم مبلغی در حدود 700 یورو پرداخت نمایند.

قابل ذکر است که برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش می‌توانید با تسلط بر زبان انگلیسی و ارائه مدارک آیلتس آکادمیک نیز پذیرش دریافت نمایید اما بطور کلی زبان مردمان اتریش آلمانی است و پیشنهاد می‌شود اگر قصد سفر به این کشور را دارید چند ترم زبان آلمانی در ایران بگذرانید چراکه در هرصورت برای گذران زندگی و کاریابی بایستی زبان آلمانی نیز بدانید.

ثبت‌نام در کلاس‌های زبان آلمانی در اتریش به سادگی انجام می‌شود اما هزینه‌های بالایی نیز دربر دارد. دانشجویانی که دارنده اقامت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند، طبیعتا برای ادامه تحصیل در کشور اتریش نیاز به ویزا ندارند. اما دیگر دانشجویان خارج از عضو اتحادیه اروپایی بایستی جهت ورود به اتریش، ویزای تحصیلی دریافت نمایند.

دانشگاه‌های اتریش

اتریش شامل 22 دانشگاه دولتی است که دارای گرایش‌ها و رشته‌های متفاوتی در زمینه تحقیقات، پژوهش، علوم گوناگون و سایر برنامه‌های دانشگاهی است. علاوه بر آن اتریش شامل 12 دانشگاه خصوصی است. پذیرش در دانشگاه‌های خصوصی و تحصیل در اتریش آزادانه صورت گرفته و هزینه‌هایی را نیز برای هر ترم تحصیلی بصورت مستقل در نظر می‌گیرند. همچنین اتریش دارای 21 دانشگاه علمی کاربردی است که بر تحصیلات تکمیلی و علوم فنی و حرفه‌ای متمرکز است. علاوه بر دانشگاه‌های فوق، اتریش دارای 14 کالج ویژه و تخصصی است که در حیطه رشته‌های آموزشی و تربیت مدرس فعالیت‌های موثری دارند.

برترین دانشگاه‌های اتریش از نظر طبقه بندی در سال 2022

  • دانشگاه وین اتریش
  • دانشگاه اینسبروک اتریش
  • دانشگاه پزشکی وین اتریش
  • دانشگاه علوم پزشکی گراس اتریش
  • دانشگاه تکنولوژی وین اتریش

مزیت‌های تحصیل در اتریش

همان طور که از قبل به آن اشاره شد، دانشجویان می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی که تحصیل در آن‌ها رایگان است، با ارائه مدارک مرتبط و رزومه تحصیلی موفق به اخذ پذیرش شوند. همچنین دانشجویان در حین تحصیل می‌توانند بصورت پاره وقت نیز مشغول به کار شده و از حقوق هفتگی برخوردار شوند.

قابل ذکر است که پس از فارغ التحصیلی و اتمام دوران تحصیل، دانشجو به مدت یکسال فرصت آن را دارد که کاری بیاید. از دیگر مزیت‌های تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش آن است که دانشجو نیازی به ارائه مدرک زبان نداشته و حتی می‌تواند در کشور اتریش در کلاس‌های آلمانی ثبت نام نماید.

بیمه درمانی، تخفیفات بلیط اتوبوس، مترو، حمل و نقل عمومی، شرکت در برخی از فستیوال‌ها و سمینارها بصورت رایگان در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد، اگر چنانچه دارنده ویزای تحصیلی باشید می‌توانید همسر و فرزندان خود را نیز با خود به کشور اتریش همراه ببرید.

لازم به ذکر است که دانشجویان هنر بالاخص رشته‌های موسیقی جهت ادامه تحصیل در کالج‌های اتریش می‌توانند بدون هیچگونه مدرک زبان آلمانی و با شرکت در امتحانات عملی ویژه‌ی موسیقی در سفارت اتریش داخل ایران اقدام به دریافت پذیرش تحصیلی نموده و پس از اعلام نتایج قبولی ثبت نام نمایند. البته ثبت نام در کالج و دانشگاه‌های خصوصی شهریه و هزینه‌هایی را نیز با خود در پی دارد.

مدارک مورد نیاز ویژه تحصیل در اتریش

  • ترجمه مدارک شناسایی به زبان المانی
  • ترجمه رزومه تحصیلی به زبان آلمانی
  • ترجمه آلمانی ریزنمرات و مدارک تحصیلی تمام دوران تحصیلی‌تان حتی دیپلم تا مدارک پس از آن
  • ارائه دو نامه تائیدیه جهت فعالیت های تحصیلی شما ازسوی دو اساتید دانشگاهی‌تان
  • ارائه نامه‌ای تحت عنوان اهداف شخصی از ادامه تحصیل در رشنته مذکور

اگر چنانچه مدارکی در رابطه با گواهی اشتغال به تحصیل و یا منع از تحصیل از سازمان وزارت علوم را دارا هستید بایستی به زبان آلمانی ترجمه و ارائه دهید.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *