اتریش, تولد

اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد

اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد

اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد

آیا به دنبال اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد هستید؟ آیا از شرایط اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد اطلاع و آگاهی دارید؟ برای پاسخ دادن به سوالاتی از این قبیل می توانید با ما تا آخر این مقاله همراه باشید تا اطلاعات مفید و بیشتری را دریافت کنید. کشور اتریش در قلب قاره اروپا واقع شده است و با داشتن پیشرفته ترین زیرساخت ها و اقتصادی بسیار پویا و با ثبات خود توانسته است توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جذب کند. راه ها و روش های زیادی برای مهاجرت و اخذ تابعیت کشور اتریش وجود دارد که از جمله این راه ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

افراد از کشورهای مختلف با توجه به شرایط خود یکی از راه ها و روش های موجود را انتخاب می کنند. شما نیز می توانید با توجه به شرایط لازم هر یک از راه های فوق یکی از آن ها برگزیده و دنبال کنید. کشور اتریش نیز با وضع کردن قوانین بسیار زیادی تمام سعی خود را بر آن دارد تا از مهاجرینی که به قصد اخذ تابعیت به این کشور مهاجرت می کنند، حمایت کرده و تمام خدمات و امکانات لازم را برای رفاه آنان در نظر بگیرد. اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارید و می خواهید در آینده نزدیک به این کشور سفر داشته باشید می توانید قبل از تصمیم نهایی خود و فراهم کردن مدارک مورد نیاز، با همکاران ما در بخش سازمان مهاجرت آوات در تماس باشید و با گرفتن وقت مشاوره از تجربیات همکاران ما استفاده کنید.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد، شرایط اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد و نکات مورد توجه در اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد توضیحاتی را برای شما عزیزان علاقه مند ارائه دهیم.

اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد

اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد یکی از راحت ترین و آسان ترین راه های اخذ تابعیت اتریش می باشد که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد کشورمان واقع شده است. سیستم تابعیت در کشور اتریش براساس خون می باشد یعنی فرزندی از پدر و مادر اتریشی می تواند تابعیت این کشور را به دست آورد. هم چنین در صورتی که فرزند در خارج از کشور از والدین اتریشی به دنیا بیاید باز هم تابعیت کشور اتریش را به دست خواهد آورد.

البته توجه داشته باشید که در بسیاری از کشورهای اروپایی سیستم اخذ تابعیت بر اساس خاک می باشد یعنی هر کودکی که در محدوده سرزمینی به دنیا بیاید می تواند تابعیت آن سرزمین را داشته باشد و هم چنین می تواند برای والدین خود نیز تابعیت کسب کند.

در کشور اتریش هر کودکی که به دنیا می آید به محض متولد شدن تابعیت والدین خود را کسب می کند. به همین دلیل اگر شما نیز قصد اخذ تابعیت اتریش را دارید بایستی در گام اول تابعیت پدر کودک را مشخص و اخذ نموده و گام های بعدی در این مسیر را بپیمایید.

افرادی که با یک شهروند اتریشی ازدواج کرده اند برای کسب تابعیت کشور اتریش باید به مدت پنج سال در این کشور اقامت داشته و از مدت ازدواجشان 6 سال گذشته باشد. هم چنین اگر این افراد بتوانند زبان آلمانی را فرا بگیرند و شغل ثابتی در اتریش به دست آورند می توانند تابعیت دائم خود را درخواست نمایند.

صدور گواهی تولد در اتریش

یکی از مهم ترین گام هایی در اقامت اتریش از طریق تولد بایستی بردارید درخواست برای صدور گواهی تولد کودک تان در اتریش می باشد. هر کودکی که در یکی از بیمارستان های این کشور متولد می شود دارای یک بیبی پو ینت آلمانی می باشد که شما می توانید با در دسترس داشتن این فرم به یکی از دفاتر ثبت مراجعه کرده و درخواست شهروندی برای کودک خود داشته باشید.

اداره ثبت می تواند استعلام های مورد نیاز را از ماما و یا پزشکی که در زمان تولد حضور داشته و یا رئیس بیمارستانی که کودک در آنجا متولد شده را بگیرد و در صورت صحت تولد کودک مورد نظر مامور اداره ثبت می تواند اقدامات بعدی برای اقامت اتریش از طریق تولد را انجام دهد. اطلاعاتی که در مراجعه به اداره ثبت بایست به همراه داشته باشید می توان به نام فرزند، نام پدر و مادر، جنسیت فرزند و زمان تولد و مکان ان اشاره کرد. از مهم ترین موضوعات دیگر در خصوص اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد که مورد توجه قرار می گیرد هزینه های مربوط به صدور گواهی تولد است که می توان گفت تمامی این هزینه ها به صورت رایگان می باشد.

هم چنین شما می توانید برای داشتن اطلاعات دقیق تر و به روز تر در مورد اخذ گواهی تولد با همکاران در تماس بوده و طیف گسترده ای از اطلاعات را به دست آورید.

نکات مورد توجه در اخذ تابعیت اتریش

از مهم ترین نکات مورد توجه در اخذ تابعیت اتریش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حتما به مدت زمانی که از تاریخی ازدواجتان گذشته است توجه داشته باشید.
  •  فرزند خود را در یکی از بهترین بیمارستان های کشور اتریش به دنیا بیاورید.
  • حتما گواهی تولید را برای کودک خود دریافت کنید.
  • هنگام درج مشخصات بر روی شناسنامه کودک خود دقت کنید تا اشتباهی تایپ نشود.

کودکی که در این کشور متولد می شود نمی تواند برای والدین خود فرصت اخذ تابعیت اتریش را به وجود بیاورد و بسیاری از مردم غافل از این موضوع، به فکر بچه دار شدن هستند که از طریق بتوانند تابعیت خود را نیز به دست بیاورند. کودکی که بتواند تابعیت این کشور را به دست بیاورد یکی از خوش شانس ترین کودک جهان می باشد که فرصت زندگی در یکی از بهترین و مدرن ترین کشورهای دنیا را به دست می آورند.

منبع: سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *