استرالیا

ویزای ساب کلاس 887 استرالیا

یکی از روش های مهاجرت به استرالیا، اخذ ویزای کار است. ویزای کار استرالیا انواع بسیار متنوعی دارد. شما می توانید با توجه به شرایط خود و همچنین شغل و حرفه ای که در آن تجربه و مهارت کافی دارید، برای یکی از انواع ویزای کار استرالیا اقدام کنید. ویزای کار استرالیا بطور کلی در دو نوع موقت و دائم صادر می شود. اگر ویزای شما از نوع موقت باشد نیز می توانید بعد از چند سال کار و زندگی در استرالیا، برای اقامت دائم اقدام کنید. برخی از ویزاهای کاری به اسپانسر نیاز دارند اما برخی فقط براساس سنجش مهارت ها و توانایی افراد و با سیستم امتیازبندی است. در این مطلب به یکی دیگر از انواع ویزای کار استرالیا که ویزای 887 پرداخته ایم. در این مقاله سعی کردیم به تمامی سوالات شما در مورد ساب کلاس 887 پاسخ دهیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ویزای کار استرالیا و انواع آن مراجعه نمایید.

ویزای 887 استرالیا چه نوع ویزایی است؟

ویزای 887 استرالیا که به آن ویزای منطقه ای برای فرد ماهر یا Australia Skilled Regional Visa (Subclass 887)  گفته می شود، یکی از انواع ویزای کار این کشور است. ویزای 887 یک ویزای دائمی است و برای افرادی صادر می شود که قبلا ویزای کار موقت دریافت کردند و قصد دارند برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنند، بنابراین می توانند برای ویزای 887 اپلای کنند تا به آنها اقامت دائم داده شود. البته ویزای 887 برای افرادی صادر می شود که ویزای موقت قبلی آنها منطقه ای بوده مانند ویزای 495، یعنی از طریق ویزای کار قبلی در یک منطقه خاص استرالیا کار و زندگی کردند و حالا برای اینکه اقامت دائم بگیرند، باید برای ویزای 887 اقدام کنند. این افراد بعد از دریافت ویزای 887 استرالیا و بعد از چند سال زندگی در آن منطقه، می توانند برای شهروندی استرالیا نیز اقدام نمایند.

برای دریافت ویزای 887 به چه مدارکی نیاز است؟

در زمان اقدام برای ویزای 887 به شما چک لیست کامل مدارک مورد نیاز داده خواهد شد. هرگونه نقص در مدارک ارسالی، باعث طولانی شدن فرایند بررسی و صدور ویزا می شود. در اینجا اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای 887 استرالیا لیست شده است:

 • پاسپورت: شما نمی توانید برای ویزا اپلای کنید اگر پاسپورت معتبر نداشته باشید. پاسپورت شما باید اعتبار داشته باشد و بروزرسانی شده باشد. به تاریخ صدور پاسپورت توجه کنید. در زمان اقدام برای ویزا نیاز است که کپی تمامی صفحات پاسپورت را ارسال نمایید.
 • مدارک شناسایی: کپی کارت ملی خود را تهیه کنید. همچنین اگر نام و یا نام خانوادگی خود را تغییر داده اید، مدارک آن را نیز ارسال نمایید.
 • مدارک شغلی: شما باید مدارکی را ارائه نمایید که نشان دهد بصورت تمام وقت و حداقل 35 ساعت در هفته از طریق یک ویزای کاری معتبر مشغول بکار هستید. شما باید در یکی از مناطق مشخص شده و کم جمعیت استرالیا کار و زندگی کرده باشید. زیرا ویزای 887 استرالیا یکی از انواع ویزای کار منطقه ای است.
 • مدارک اقامت: جهت اخذ ویزای 887 باید نشان دهید که حداقل 2 سال در یکی از مناطق مشخص شده استرالیا از طریق ویزای کاری دیگری، کار و زندگی کرده اید. در واقع شما ابتدا یک ویزای کاری موقت منطقه ای داشته اید مانند ویزای 495 و بعد از 2 سال می توانید برای ویزای 887 و اقامت دائم اقدام کنید و باید مدارک ویزای قبلی خود را ارائه دهید.
 • مدارک تایید شخصیت: برای اینکه ثابت شود شما از نظر شخصیتی مثبت هستید و در سابقه خود جرم و جنایت نداشته اید، باید مدارکی مانند نامه عدم سوء پیشینه و فرم تکمیل شده 80 را ارائه کنید.
 • مدرک زبان انگلیسی: باید نشان دهید که سطح زبان انگلیسی شما در سطح functional (معادل نمره 4.5 آیلتس) است.

مدارک لازم برای اعضای خانواده (همسر و فرزندان)

 • مدارک شناسایی
 • مدارک جهت تایید رابطه خانوادگی مثل سند ازدواج و شناسنامه ها
 • فرم 1229 برای رضایت والدین فرزندان زیر 18 سال
 • اظهارنامه قانونی اجازه خروج از کشور برای فرزندان زیر 18 سال

چه کسانی می توانند برای ویزای 887 اقدام کنند؟

جهت اخذ ویزای 887 استرالیا باید از قبل یکی از انواع ویزاهای زیر را دریافت کرده و از این طریق حداقل 2 سال در استرالیا کار و زندگی کرده باشید:

 • ویزای 489 استرالیا skilled regional visa
 • ویزای 495 استرالیا visa skilled independent regional
 • ویزای 496 استرالیا skilled designated area sponsored visa
 • ویزای 475 استرالیا skilled regional sponsored visa
 • ویزای 487 استرالیا skilled regional sponsored visa
 • ویزای bridging نوع A
 • ویزای bridging نوع B

همانطور که مشخص است ویزای قبلی شما باید از نوع منطقه ای باشد که در بسیاری از آنها حمایت منطقه ای برای دریافت آن، داشته اید. همچنین توجه داشته باشید که باید ویزای bridging را بعد از درخواست ویزای 489، 495 و 487 دریافت کرده باشید.

چگونه می توان برای ویزای 887 استرالیا اقدام کرد؟

ارسال درخواست ویزای 887 استرالیا بصورت آنلاین و از طریق ImmiAccount (پورتال رسمی رسیدگی به ویزاهای استرالیا) است. بعد از ساخت اکانت و ثبت نام در این سامانه آنلاین، می توانید اپلیکیشن فرم را تکمیل کرده و مدارک مورد نظر را که از قبل تهیه کردید و کپی های الکترونیک آن را آماده کرده اید، در محل مشخص شده آپلود نمایید. فراموش نکنید که قبل از سابمیت درخواست خود، اپلیکیشن فی را پرداخت نمایید در غیراینصورت درخواست ویزای شما نامعتبر تلقی می شود و به پرونده شما رسیدگی نخواهد شد. پرداخت اپلیکیشن فی نیز بصورت آنلاین و از طریق قسمت پرداخت ImmiAccount قابل انجام است.

هزینه ویزای 887 استرالیا چقدر است؟

مبلغ اپلیکیشن فی برای ویزای 887 استرالیا 435 دلار استرالیا است. همچنین باید به ازای هر یک از اعضای خانواده خود، اپلیکیشن فی جداگانه پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که اگر اعضای خانواده شما که بالای 18 سال هستند، نتوانند مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند (نمره آیلتس 4.5)، مجبور به پرداخت قسط دوم به ازای هر فرد خواهید بود. مبلغ قسط دوم 4 هزار و 890 دلار استرالیا است.

چقدر طول می کشد تا ویزای 887 صادر شود؟

از زمان ارسال درخواست برای ویزای 887 استرالیا تا زمانی که ویزای برای شما صادر شود، حدود 20 ماه طول می کشد. در برخی موارد ویزا 14 ماهه نیز صادر شده است. طبق اعلام وزارت امور داخلی استرالیا مدت زمان بررسی و صدور ویزای 887 استرالیا به شرح زیر است:

 • 25 درصد از متقاضیان ویزا را 18 ماهه دریافت می کنند.
 • 50 درصد از متقاضیان ویزا را 19 ماهه دریافت می کنند.
 • 75 درصد از متقاضیان ویزا را 21 ماهه دریافت می کنند.
 • 90 درصد از متقاضیان ویزای را 25 ماهه دریافت می کنند.

ویزای 887 برای اعضای خانواده نیز صادر می شود؟

بله. در زمان اقدام برای ویزای 887 استرالیا می توانید همزمان برای ویزای اعضای خانواده خود که شامل همسر و فرزندان است، اقدام نمایید. توجه داشته باشید که تا قبل از تصمیم برای ویزای شما امکان اضافه کردن اعضای خانواده به برنامه مهاجرتی وجود دارد. بعد از تصمیم گیری و صدور ویزا این امکان وجود ندارد که برای ویزای 887 اعضای خانواده اقدام کنید.

با ویزای 887 می توان سفر کرد؟

ویزای 887 استرالیا یک ویزای اقامت دائم است. بنابراین بعد از دریافت ویزا به مدت 5 سال می توانید بدون محدودیت به تمامی نقاط دنیا سفر کنید. بعد از 5 سال باید اعتبار سفر را تمدید کنید و یا برای شهروندی استرالیا اقدام نمایید.

مزایای ویزای 887 استرالیا چیست؟

به دلیل اینکه ویزای 887 استرالیا یک ویزای اقامت دائم است شما می توانید از مزایای زیادی بهرمند شوید و از امکانات رفاهی استرالیا استفاده کنید. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • می توانید برای همیشه در استرالیا زندگی کنید.
 • می توانید اسپانسر بستگانتان شوید تا آنها هم به استرالیا مهاجرت کنند.
 • به شما اجازه تحصیل در استرالیا داده می شود و می توانید از کمک هزینه تحصیلی استفاده کنید.
 • می توانید از خدمات درمانی دولت استرالیا استفاده کنید.
 • به مدت 5 سال اعتبار سفر به تمامی نقاط دنیا را دارید.
 • می توانید برای شهروندی استرالیا اقدام کنید و پاسپورت استرالیایی دریافت کنید.

می توانم از خارج از استرالیا برای ویزای 887 اقدام کنم؟

شرط اصلی دریافت ویزای 887 استرالیا، داشتن یک ویزای کار موقت و زندگی در یکی از مناطق استرالیا است. بنابراین باید از استرالیا برای ویزای 887 و اقامت دائم اقدام کرد. بعد از شیوع ویروس کرونا و پاندمی بیماری کووید 19، بدلیل اینکه محدودیت هایی اعمال شد، تغییراتی در روند برخی از ویزای های استرالیا ایجاد شده است. امتیازاتی را در نظر گرفته اند که به شرح زیر است:

اگر در زمان اقدام خارج از استرالیا هستید:

در این زمان خاص می توانید از خارج از استرالیا برای ویزای 887 اقدام کنید و به دلیل امتیازاتی که در نظر گرفته شده، با شرایط زیر نیز می توانید برای ویزای 887 درخواست دهید:

 • مدارکی را ارائه کنید که نشان دهد به مدت 9 ماه بصورت تمام وقت در یکی از مناطق خاص استرالیا مشغول به کار بوده اید.
 • به مدت 18 ماه یا کمتر در یکی از مناطق خاص استرالیا زندگی کرده اید.

اگر در زمان اقدام داخل استرالیا هستید:

اگر در این زمان خاص که تغییرات به دلیل بیماری کووید 19 اعمال شده و امتیازاتی به متقاضیان ویزا داده شده است، از داخل استرالیا برای ویزای 887 اقدام کنید، می توانید با شرایط زیر نیز برای این ویزا اپلای کنید:

 • به مدت 9 ماه بصورت تمام وقت در یکی از مناطق استرالیا کار کرده باشید.
 • به مدت 2 سال در یکی از مناطق استرالیا زندگی کرده باشد.

جمع بندی و نکات مهم

اگر یکی از انواع ویزای کاری استرالیا را دریافت کرده اید که از نوع منطقه ای و موقت بوده است، در ادامه می توانید با ویزای 887 استرالیا برای اقامت دائم اقدام نمایید. در واقع ویزای 887 استرالیا راهی است برای افرادی که قصد دارند اقامت موقت خود در استرالیا را به اقامت دائم تبدیل کنند و برای همیشه در این کشور کار و زندگی کنند.

توجه داشته باشید که ویزای کار قبلی شما که از نوع اقامت موقت بوده است باید منطقه ای باشد یعنی شما توسط ویزای قبلی خود به یکی از مناطق خاص و کم جمعیت استرالیا مهاجرت کرده باشید. بعد از 2 سال زندگی و انجام کار تمام وقت در آن منطقه می توانید برای ویزای 887 استرالیا اقدام کنید. البته در دوران پاندمی بیماری کووید 19 امتیازاتی به متقاضیان داده شده بود که بجای 2 سال کار تمام وقت، اگر 9 ماه نیز توانسته باشند در مدتی که در استرالیا بودند، کار کنند، می توانند برای ویزای 887 اقدام کنند. در شرایط شیوع کرونا ممکن بود به دلیل محدودیت ها افراد نتوانند سر کار خود حاضر شوند. به هرحال شرط اصلی دریافت ویزای 887 استرالیا کار و زندگی در یکی از مناطق مشخص شده استرالیا به مدت حداقل 2 سال است.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *