استرالیا

ویزای ساب کلاس 482 استرالیا

کشور استرالیا با هدف جذب منابع انسانی ماهر و نیروی کار توانمند و متخصص، انواع مختلفی از ویزای کاری را معرفی کرده است و این امکان برای شرکت ها و سازمان های استرالیایی وجود دارد که بتوانند نیروی کار متخصص و با مهارت های بالا را از کشورهای دیگر استخدام کنند. برخی از ویزاهای کاری به اسپانسر نیاز دارند اما برخی از آنها نیازی به اسپانسر و انتخاب شدن توسط کارفرما ندارند و فقط برپایه سنجش مهارت ها و دانش متقاضیان و رسیدن به امتیاز مناسب، است. در این مطلب به یکی دیگر از انواع ویزای کار استرالیا، ویزای 482 پرداخته ایم و سعی کردیم اطلاعات جامعی را در مورد این ویزا، شرایط آن، چگونگی اخذ ویزا، مدارک مورد نیاز و غیره، ارائه دهیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ویزای کار استرالیا و انواع آن مراجعه نمایید.

ویزای 482 استرالیا چه نوع ویزایی است؟

ویزای 482 استرالیا یک ویزای کاری است و زمانی می توانید برای این ویزا درخواست دهید که اسپانسر داشته باشید. در واقع یک کارفرما استرالیایی شما را استخدام کند و اسپانسر شما شود. اسپانسر باید ثابت کند که به تخصص و مهارت شما نیاز واقعی داشته و استخدام شما برای کسب و کارش ضروری است و نتوانسته فردی را با این تخصص و مهارت در استرالیا پیدا کند بنابراین مجبور به استخدام نیروی کار بین المللی شده است. ویزای 482 استرالیا یک ویزای موقت است اما با توجه به استریم انتخابی، بعد از چند سال کار و زندگی در استرالیا، می توانید برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید.

استریم های ویزای 482 استرالیا

ویزای 482 استرالیا به 3 استریم یا نوع تقسیم می شود که عبارتند از:

 1. کوتاه مدت – Short-term stream: با این نوع از ویزای 482 می توانید به مدت 2 سال در استرالیا کار و زندگی کنید. گاهی در شرایط خاص ویزا را 4 ساله نیز صادر می کنند.
 2. میان مدت – Medium-term stream: این نوع از ویزای 482 استرالیا به شما اجازه خواهد داد که به مدت 4 سال در استرالیا اقامت داشته باشید و در این کشور کار کنید. شما می توانید در ادامه برای اقامت دائم استرالیا نیز اقدام کنید.
 3. قرارداد کاری – Labour agreements stream: در استرالیا یک قراردادی به اسم labour agreements وجود دارد که به کارفرمایان استرالیایی اجازه می دهد در صورتی که در حوزه فعالیتشان، کمبود نیروی کار محلی داشتند، می توانند از کشورهای دیگر نیروی کار استخدام کنند و به استرالیا بیاورند. اگر اسپانسر شما جزء این دسته از کارفرمایان باشد، می توانید برای این استریم از ویزای 482 استرالیا اقدام نمایید.

شرایط ویزای 482 استرالیا

در اینجا سوال می شود که چه کسانی و با چه شرایطی می توانند برای ویزای کاری 482 استرالیا اقدام کنند؟ با توجه به استریم های ویزای 482، باید برای اخذ این ویزا شرایط زیر را داشته باشید:

 • باید توسط یک کارفرمای مورد تایید برای یک موقعیت شغلی انتخاب شده باشید.
 • در شغل و یا حرفه خود فردی با مهارت و متخصص باشید و برای یک موقعیت شغلی مرتبط با مهارت خود انتخاب شوید.
 • قبل از اقدام برای ویزای کاری 482 حداقل 2 سال در این شغل و حرفه مشغول به کار بوده اید. در واقع حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید.
 • اگر از استرالیا برای این ویزا اقدام می کنید، باید یک ویزای قبلی معتبر و یا یکی از انواع ویزای bridging را داشته باشید.
 • برای استریم کوتاه مدت:
  • کارفرما شما را برای یک موقعیت شغلی کوتاه مدت و موقت که در لیست مشاغل وجود دارد، انتخاب کرده باشد.
 • برای استریم میان مدت:
  • برای یک حرفه و یا شغلی که در لیست مشاغل وجود دارد و همکاری طولانی تری بین شما و کارفرما وجود خواهد داشت، انتخاب شده باشید.
 • برای استریم قرارداد کاری:
  • شغل و حرفه شما باید جز مواردی باشد که در توافق labour agreements بین دولت استرالیا و کارفرما برقرار شده است و همچنین کارفرمای شما باید جز این برنامه توافقی باشد.

جهت مشاهده لیست مشاغل با مهارت که توسط اداره مهاجرت استرالیا مشخص شده است می توانید به لینک زیر مراجعه کنید. این لینک از وبسایت وزارت امور داخلی استرالیا است:

https://immi.homeaffairs.gov.au

مدارک مورد نیاز برای ویزای 482 استرالیا

در زمان اقدام برای ویزا به شما چک لیست کامل مدارک مورد نیاز داده خواهد شد. دقت نمایید که مدارک را بطور کامل ارسال کنید زیرا هرگونه نقص در مدارک باعث طولانی تر شدن فرایند اخذ ویزا خواهد شد. در اینجا اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای 482 استرالیا لیست شده است:

 • پاسپورت و کارت ملی: پاسپورت شما در زمان اپلای برای ویزا باید اعتبار داشته باشد. گاهی نیاز است که سایر مدارک شناسایی مانند کارت ملی، سند ازدواج و غیره هم ارسال شود.
 • مدارک تحصیلی و سوابق کاری: باید رزومه ارسال کنید و تمامی مدارک مرتبط با تحصیلات، دوره های آموزشی، گواهی نامه ها و همچنین مدارک مربوط به سوابق و تجارب شغلی مانند قرادادهای کاری، معرفی نامه از طرف کارفرماهای قبلی و غیره را ارسال کنید.
 • مدارک ارزیابی مهارت ها: با توجه به استریم ویزا، ممکن است نیاز باشد گزارش مربوط به ارزیابی مهارت های خود را ارسال کنید. برای تهیه این مدرک نیاز است که با مسئولین مربوطه که اسامی آنها در لیست مشاغل اداره مهاجرت درج شده است، تماس برقرار کنید و وقت آزمون بگیرید. در زمان مقرر از شما مصاحبه و یا آزمونی گرفته می شود و از این طریق مهارت های شما را ارزیابی می کنند و گزارشی از این ارزیابی به شما داده می شود که به عنوان مدرک ارزیابی مهارت ها باید در زمان اپلای برای ویزا، سابمیت کنید. این گزارش تا 3 سال اعتبار دارد.
 • مدرک زبان انگلیسی: از طریق ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند مدرک آیلتس نشان می دهید که سطح زبان انگلیسی شما مناسب و قابل قبول است.
 • بیمه خدمات درمانی: باید از یک شرکت بیمه استرالیایی، بیمه درمانی و سلامت بگیرید تا در زمان اقامت در استرالیا بیمه خدمات درمانی معتبر داشته باشید.
 • مدارک تایید شخصیت: مدارکی که نشان دهد از نظر شخصیتی مثبت هستید و سابقه جرم و جنایت نداشتید. این مدارک شامل نامه عدم سوء پیشینه و تکمیل فرم 80 است.
 • فرم تکمیل شده 956: اگر در طی فرایند اخذ ویزا از فردی مانند یک وکیل یا موسسه مهاجرت کمک گرفته اید باید فرم 956 را تکمیل کنید.

مدارک مورد نیاز برای همراهان

 • همسر: مدارک شناسایی، مدارک تایید شخصیت، سند ازدواج
 • فرزندان زیر 18 سال: کپی شناسنامه، رضایتنامه والدین فرم 1229، اجازه قانونی برای خروج از کشور
 • فرزندان بالای 18 سال: مدارک شناسایی، کپی شناسنامه، مدارک اثبات وابستگی به خانواده فرم 47a

سطح زبان انگلیسی برای ویزای 482 استرالیا

برای ویزای 482 استرالیا نیاز است که یک دانش حداقلی از زبان انگلیسی داشته باشید و برای اثبات آن، مدرک زبان انگلیسی معتبر و بین المللی ارائه کنید. البته نمره ای که باید در یک آزمون زبان بین المللی کسب کنید برای هر استریم متفاوت است. در ادامه با توجه به نوع ویزای 482 استرالیا می توانید حداقل نمره زبان را در آزمون های مختلف، مشاهده کنید:

نمره زبان برای استریم کوتاه مدت:

نوع آزمون زبان انگلیسی حداقل نمره
آزمون آیلتس – IELTS نمره 5 (حداقل 4.5 در هر مهارت)
آزمون شغلی – OET گرید B برای تمام قسمت های آزمون
آزمون تافل – TOEFL iBT نمره 35 برای لیسنینگ و ریدینگ

نمره 12 برای اسپیکینگ و رایتینگ

آزمون پیرسون – PTE نمره 36 (حداقل 30 برای هر بخش)
آزمون کمبریج – Cambridge C1 Advanced Test نمره 154 (حداقل 147 برای هر بخش)

 

نمره زبان برای استریم میان مدت:

نوع آزمون زبان انگلیسی حداقل نمره
آزمون آیلتس – IELTS نمره 5 (حداقل 5 در هر مهارت)
آزمون شغلی – OET گرید B برای تمام قسمت های آزمون
آزمون تافل – TOEFL iBT نمره 35 برای لیسنینگ و ریدینگ

نمره 14 برای اسپیکینگ و رایتینگ

آزمون پیرسون – PTE نمره 36 (حداقل 36 برای هر بخش)
آزمون کمبریج – Cambridge C1 Advanced Test نمره 154 (حداقل 154 برای هر بخش)

 

اگر شرایط زیر را داشته باشید نیازی به ارسال مدرک زبان انگلیسی نیست:

 • پاسپورت کشورهای آمریکا، بریتانیا، کانادا، نیوزلند و ایرلند را داشته باشید.
 • دوره 5 ساله تحصیلات متوسطه خود را در یک مرکز آموزشی انگلیسی زبان گذرانده باشید.
 • برای موقعیت شغلی که انتخاب شدید، گواهی نامه، مجوز، عضویت و یا ثبت نام داشته باشید و نشان دهید که برای دریافت مجوز، گواهی نامه و غیره مدرک زبان ارائه کردید که نمره آن بالاتر از نمره مشخص شده برای ویزای 482 بوده است.
 • کارمند بین المللی یکی از شرکت های استرالیایی هستید یا برای این موقعیت شغلی انتخاب شدید و حقوق سالانه شما 96 هزار و 400 دلار استرالیا است.

مدارک مورد نیاز برای اسپانسر

کارفرمایی که شما را برای کار گزینش کرده و اسپانسر شما است باید مدارکی را ارسال کند تا مورد تایید قرار بگیرد. این مدارک عبارتند از:

 • مدارک شناسایی: مدارکی که شامل اطلاعاتی فردی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و غیره شود.
 • قرارداد کاری: کارفرما باید یک کپی از قرارداد کاری که برای استخدام شما تنظیم کرده است را ارائه کند.
 • تعهد پرداخت حقوق حداقلی: فردی که برای کار در استرالیا انتخاب می شود باید طبق قوانین استرالیا حداقل حقوق سالانه مصوب را دریافت کند و کارفرما باید متعهد به پرداخت حقوق حداقلی باشد. توجه داشته باشید که فقط افراد با مهارت و تخصص خاص برای ویزای کاری استرالیا اقدام می کنند، زیرا شغل آنها باید جز لیست مشاغل اداره مهاجرت باشد و این حقوقی است که برای افراد با مهارت تعیین شده است. حداقل حقوق سالانه که به آن Temporary Skilled Migration Income Threshold (TSMIT) گفته می شود، 53 هزار و 900 دلار استرالیا است. این مبلغ شامل مزایای دیگر مثل هزینه اقامت یا رفت و آمد نمی شود.
 • مدارک labour market testing: کارفرما باید مدارکی ارائه دهد که ثابت شود نتوانسته است فردی را با این تخصص و مهارت در استرالیا پیدا کند و به این دلیل نیاز دارد که شما را به عنوان نیروی کار بین المللی استخدام کند. زیرا ابتدا اولویت با استخدام افراد متخصصی است که شهروند استرالیا هستند و یا اقامت دائم این کشور را دارند. بدین منظور می تواند آگهی استخدام ثبت شده را که مدتی منتشر کرده اما فردی را برای استخدام پیدا نکرده است، ارائه دهد.
 • مدارک واقعی بودن موقعیت شغلی: کارفرما باید ثابت کند که واقعا این سمت شغلی در شرکتش وجود دارد و برای پیشرفت کارش نیاز به استخدام فردی برای این پوزیشن کاری داشته است.

چگونگی اپلای برای ویزای 482 استرالیا

جهت اخذ ویزای کاری 482 استرالیا باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. اپلای برای اسپانسرشیپ توسط کارفرما
 2. تایید اسپانسر
 3. گزینش شما توسط اسپانسر
 4. پرداخت هزینه “levy fund” توسط اسپانسر
 5. اپلای برای ویزای کاری 482

اپلای برای اسپانسرشیپ توسط کارفرما:

قبل از اینکه برای ویزای کاری 482 اپلای کنید، در مرحله اول اسپانسر باید مورد تایید قرار بگیرد. بنابراین ابتدا کارفرما که قرار است اسپانسر شما در این برنامه مهاجرتی باشد، باید برای اسپانسرشیپ درخواست دهد و این درخواست را بصورت آنلاین و از طریق ImmiAccount ارسال کند. ImmiAccount پورتال رسمی رسیدگی به ویزاهای استرالیا است. اسپانسر باید در این سامانه ثبت نام کند و مدارک مورد نیاز را آپلود کرده و در انتها اسپانسرشیپ فی که مبلغ 420 دلار استرالیا است را پرداخت کند.

تایید اسپانسر:

بعد از اینکه اسپانسر درخواست خود را ثبت کرد، شرایط و مدارک او مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید شدن، می تواند برای شما تایید گزینش را ارسال کند تا شما نیز امکان ارسال درخواست ویزا را داشته باشید. اعتبار تاییدیه اسپانسرشیپ تا 5 سال خواهد بود.

گزینش شما توسط اسپانسر:

بلافاصله بعد از اینکه اسپانسر مورد تایید قرار گرفت، مرحله بعد آغاز می شود. اسپانسر از طریقImmiAccount  درخواست گزینش شما را ارسال می کند و شما را به عنوان نیروی کاری که انتخاب و استخدام کرده است، معرفی و ثبت می کند. در این مرحله باید نامینیشن فی که مبلغ 330 دلار استرالیا است را پرداخت کند.

پرداخت هزینه levy fund توسط اسپانسر:

از زمانی که اسپانسر فرایند گزینش شما را به عنوان نیروی کار بین المللی آغاز کند باید هزینه جذب نیروی کار مهار یا skillings fund fee را به وزارت امور داخلی استرالیا پرداخت کند، در غیر اینصورت درخواست او مبنی بر انتخاب شما برای کار مورد تایید قرار نمی گیرد. این هزینه با توجه به بزرگی شرکت و گردش مالی آن کسب و کار محاسبه می شود. کسب و کارهای کوچک که گردش مالی سالانه آنها کمتر از 10 میلیون دلار استرالیا باشد باید مبلغ 1200 دلار استرالیا را پرداخت کنند و این در حالی است که اگر گردش مالی کسب و کار اسپانسر بیشتر از 10 میلیون باشد، باید مبلغ 1800 دلار پرداخت نماید. برای مثال اگر اسپانسر شما تجارتی داشته باشد که گردش مالی آن 9 میلیون باشد، کارفرما باید برای 3 سال استخدام شما در ویزای 482، مبلغ 5400 دلار را به دولت استرالیا پرداخت کند.

اپلای برای ویزای کاری 482 استرالیا:

در نهایت به مرحله آخر می رسیم و بعد از تایید اسپانسر و انتخاب شما به عنوان نیروی کار بین المللی و پرداخت هزینه های آن، نوبت شماست که برای ویزای 482 اپلای کنید. شما نیز باید درخواست ویزای خود را بصورت آنلاین و از طریق ImmiAccount   سابمیت کنید. بنابراین، در این سامانه ثبت نام می کنید و اکانت می سازید، سپس اپلیکیشن فرم را تکمیل کرده و مدارک مورد نیاز را که از قبل آماده کرده اید، در محل مشخص شده آپلود می کنید. توجه داشته باشید که باید کپی های الکترونیک از مدارک خود تهیه کرده باشید. از مدارک اسکن رنگی بگیرید و فایل ها را نیز بصورت پی دی اف PDF ارسال کنید. در آخر، فراموش نکنید که اپلیکیشن فی پرداخت کنید. بعد از پرداخت هزینه ویزا، درخواست خود را سابمیت کنید.

هزینه ویزای 482 استرالیا

هزینه اپلیکیشن فی برای ویزای کاری 482 استرالیا 2 هزار و 690 دلار استرالیا است. اگر برای استریم کوتاه مدت اپلای کنید باید مبلغ هزار و 290 دلار را پرداخت کنید. همچنین اگر اعضای خانواده شما هم در این برنامه مهاجرتی هستند، باید به ازای هر فرد بطور جداگانه اپلیکیشن فی پرداخت شود.

مدت زمان اخذ ویزای کاری 482 استرالیا

مدت زمان بررسی درخواست ویزا یعنی از زمانی که ویزای 482 را اپلای می کنید تا زمانی که ویزا برای شما صادر شود با توجه به استریم انتخابی، متفاوت خواهد بود و به شرح زیر است:

 • استریم کوتاه مدت: مدت زمان اخذ ویزا بین 5 تا 11 ماه است.
 • استریم میان مدت: مدت زمان اخذ ویزا 4 تا 8 ماه است.
 • استریم قرارداد کاری: مدت زمان اخذ ویزا 4 تا 9 ماه است.

اقامت دائم استرالیا با ویزای 482

یکی از سوالات متداول این است که آیا از طریق ویزای کاری 482 می توانم اقامت دائم استرالیا را بگیرم؟ همانطور که گفته شد ویزای 482 یک ویزای کاری موقت است و از طریق این ویزا، اقامت دائم داده نمی شود اما ویزای 482 راهی برای دریافت اقامت دائم محسوب می شود. بدین معنی که شما بعد از اینکه ویزای 482 را دریافت کردید و به استرالیا برای کار مهاجرت کردید، بعد از مدتی می توانید برای یکی از ویزاهای زیر اقدام کنید و از طریق آن اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید:

 • ویزای 186 استرالیا – Employer nomination scheme
 • ویزای 187 استرالیا – Regional Sponsored Migration Scheme

البته توجه داشته باشید که همچنان باید توسط کارفرما برای کار انتخاب شوید. نکته دیگر اینکه اگر استریم شما از نوع قرارداد کاری – Labour agreements stream باشد، برای دریافت اقامت دائم استرالیا فقط می توانید برای ویزای 186 اقدام کنید.

تغییر کارفرما در ویزای 482

ممکن است سوال شود که آیا بعد از دریافت ویزای 482 می توانم کارفرمای خود را تغییر دهم؟ و پاسخ این سوال “خیر” است. اگر قصد داشته باشید که کارفرمای خود را تغییر دهید، باید برای یک ویزای دیگر اقدام کنید. توجه داشته باشید که کارفرمای جدید مجددا باید تمامی مراحل را طی کند یعنی مورد تایید قرار بگیرد، بعد شما را گزینش کند و درخواست گزینش را ارسال کند و در صورت تایید، می توانید برای ویزا اقدام کنید.

جمع بندی و نکات مهم

یکی از انواع ویزای کاری موقت استرالیا، ویزای 482 است. این ویزا 3 استریم دارد و در کل برای افرادی صادر می شود که در شغل و حرفه خود فردی متخصص و ماهر هستند و مهارتی دارند که در استرالیا کم است. بنابراین برای اخذ این ویزا باید توسط یک کارفرما استرالیایی برای شغلی مرتبط انتخاب شوید، کارفرما به عنوان اسپانسر شما مورد تایید قرار گیرد و بتواند ثابت کند که فردی را با این مهارت شغلی در استرالیا پیدا نکرده بنابراین برایش ضروری است که شما را به عنوان یک نیروی کار بین المللی استخدام کند.

بعد از تایید گزینش، می توانید برای ویزای کاری 482 استرالیا اقدام کنید و حدود 10 ماه بعد، ویزای خود را دریافت نمایید. اعتبار این ویزا تا 4 سال است اما نکته مثبت ویزای 482 این است که می توانید در ادامه برای اقامت دائم استرالیا اقدام نمایید. برای دریافت ویزای 482 به ارائه مدرکی مانند مدرک زبان انگلیسی و گزارش ارزیابی مهارت ها نیاز دارید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *